PDA

View Full Version : Да се замислим ...



Jumbie483
10-17-2008, 23:34
Напоследък все повече се замислям за нещата от живота и единствените с които бих споделила сте вие, мили ми съфорумци ;)
Наскоро гледах един филм, на който няма да крия: изплаках си очите. Но не това е проблема. Спомняте ли си като деца, когато например гледаме някой филм с майките си и те започнат да плачат на някоя сцена, а ние не разбираме какво става и не намираме нищо тъжно. След години, ние също сме залети в сълзи на тази сцена. Замисляли ли сте се за колко кратко време от живота ние приемаме и разбираме толкова много неща ?! Когато например за първи път се влюбим. Казваме си, че това е голямата любов и сме готови на всичко за нея/него..но след месец той вече не значи нищо за нас. Следващият/следващата също е голямата любов. Чувстваме нещо толкова силно...вярваме в това чувство, но какво става накрая ? Ние отново сме били заблудени.. Така е с почти всичко. Някой ни разбива сърцето, близък роднина, приятел или човек от семейството умира и ние мислим, че не можем да продължим вече. Страхуваме се от утрешния ден. Не искаме той да идва..Но след време забравяме болката си. Чудим се как са могли такива мисли да ни минат през главата. Поставяме си цел и я следим. Колкото повече се доближаваме до нея, толкова повече искаме нещо по-голямо. А замисляли ли сте се,че така нищо няма да постигнем ? Да, знам..така е в днешно време. Всеки се мисли за различен..но замисляли ли сте се, дали наистина е такъв ? Как можем да се различаваме като всички преминаваме през този живот. Всички се раждаме...и умираме. Всеки един от нас е изпитал болка, плакал е, загубил е роднина, сърцето му е било разбито, минал е през подигравките, подигравал се е и той...Тогава какво ни е различното ? Не говоря за материалните неща... Няма значение дали си беден или богат. Дали живееш в скромна малка къща или в къща с басейн, джакузи, прислуга и всички други удобства. Замисляли ли сте се, че душевно всички ние сме еднакви. Ето сега в ума ми изникна и темата за смъртта! Всични ние се страхуваме от нея...подсъзнателно или не. Може би в момента си мислим, че не ни е страх и можем да преживеем някак си загубата на любим човек. Но...когато наистина загубим някой, страхът който сме мислили, че вече го няма се връща при нас. Без да го искаме и без да го очакваме. Тогава..знаете ли какво си мислим? Не вярвам да не знаете. Мислим, че нашата болка е най-силна. Че никой не знае как се чувстваме и никой не ни разбира. А знаете ли, че всички се чувстват така ? Мислите ли, че сте само вие ? Всеки около нас е преживял или му предстои да преживее това, което и ние. Какво се казва: Първо сме хора, после сме различни. Но как може да сме различни, като всички сме хора. Не е ли това най-голямата прилика, която не може да бъде заличена.... ?

Nam3less3
10-18-2008, 01:13
Всеки е различен на първо място. Всеки има различни чувства, съзнание, и т.н.

SiegHeil
10-18-2008, 01:50
Току що направи откритието че хората забравят, уау.
Мен като не ме страх от смърта сигурно не съм човек, тка ли ? 8-)

Jumbie483
10-18-2008, 05:17
Току що направи откритието че хората забравят, уау.
Мен като не ме страх от смърта сигурно не съм човек, тка ли ? 8-)


ооо страх те е 8-)

Nam3less3
10-18-2008, 12:44
Току що направи откритието че хората забравят, уау.
Мен като не ме страх от смърта сигурно не съм човек, тка ли ? 8-)


ооо страх те е 8-) И мен не ме е страх. Не си мисли, че всички са еднакви или имат еднакви чувства...

Jumbie483
10-18-2008, 13:02
Безсмислено е да отговарям. Вие въобще четохте ли какво съм писала :-x И какво...нима вие сте единствените различни ?! ахах :razz: не ме разсмивайте
който е чел и ОСЪЗНАЛ какво искам да кажа с темата, няма да си прави труда да пише че е различен :-x

SiegHeil
10-18-2008, 15:36
ооо страх те е 8-)
оо, не, не ме е страх :>
може би ме е страх от болката, но не и от самата смърт ^

Kman
10-18-2008, 16:02
Пред желязото всички са еднакви....всички мрем и се раждаме,разликата е в начина по който живеем.Едно цунами едвали ще подбира,но друг е въпроса в моментите които се различаваме....тогава са намесени прекалено много фактори от които може да те заболи главата.В междуличностаната социална сфера ние сме много различни,понеже всичко се разглежда детайлно,но в по голям мащаб....примерно да кажем погледнато от космоса и неговата необятност всъщност сме едно голямо нищо...самата планета е като една хилядна от една прашинка намираща с пустинята Сахара.Човек трябва да се научи да не мисли и НЕ гледа на нещата от една гледна точка като тъпа овца водеща се със стадото,а да разглежда както мащабно,така и детайлно.....микро и макро.Тези умозаключения се наричат дедуктивно и индуктивно,има и традуктивно....въобще като става въпрос за тези теми трябва да се говори/пише няколко часа или по скоро няколко дена,за да може да се изкаже всичко по въпроса и да е ясно всичко,но общо взето всичко се свежда до....микро,макро и кръговрата.

cvEto
10-19-2008, 10:36
Jumbie483 Напълно си права, не ги слушай другите, те са ограничени и се правят на интересни.

In_And_Out_of_Love
10-19-2008, 18:11
Според мен k'man е напълно прав. НЕ бива да се гледа само от 1 гледана точка!!!
Всички сме различни, защото не всички изпитват състрадание например.
Има такива хора които обичат да причиняват болка и това значи че не са състрадателни като другите => сме различни при това доста... :)
Това каква ще е душата на човекът зависи от много, много фактори!

YzyrpatoR
10-19-2008, 20:06
Добре дошла в нашето любимо животинско царство упс ти винаги си била в него само че сега го осъзнаваш, е прав ти път :neutral:

Jumbie483
10-21-2008, 18:34
жалко..наистина жалко, че никой не схваща това, което искам да кажа
добре може би не всички са АБСОЛЮТНО еднакви ... има хора, които обичат да причиняват болка, но това са някакви психични разклонения или там както се казва ... като изключим тези хора, защото те просто нямат избор ... ние сме еднакви... :x

SiegHeil
10-21-2008, 18:38
жалко..наистина жалко, че никой не схваща това, което искам да кажа
добре може би не всички са АБСОЛЮТНО еднакви ... има хора, които обичат да причиняват болка, но това са някакви психични разклонения или там както се казва ... като изключим тези хора, защото те просто нямат избор ... ние сме еднакви... :x
Като порастнеш ще ти минат тея сълзливи хипарски настроения, спокойно ^^
Не си първата която си го мисли това, не си отркрила топлата вода ;)

Nam3less3
10-21-2008, 20:16
жалко..наистина жалко, че никой не схваща това, което искам да кажа
добре може би не всички са АБСОЛЮТНО еднакви ... има хора, които обичат да причиняват болка, но това са някакви психични разклонения или там както се казва ... като изключим тези хора, защото те просто нямат избор ... ние сме еднакви... :x :lol:
Пълни глупости. Няма нищо еднакво освен физиката(и тя до голяма степен е различна). Много хора чувстват по съвсем различен начин от останалите. Душевността и съзнанието на хората са най-различни, от най-ниско и високо ниво. Първо сме различни по душа, разум и съзнание, после сме хора.

mistake
10-23-2008, 13:30
Няма нищо еднакво на тоя свят. Всеки човек се различава от другия по характер, физика, издръжливост ,интелигентност и т.н. Няма дори две еднакви молекули..Чувствата и мислите на всеки са различни. Това ,че всички хора проливат сълзи, че всеки изпитва болка в дадени моменти , не ознчава че изпитаната болка е еднакво силна с болката на останалите или че се отнася за едно и също нещо. Когато някой близък почине е нормално да се натъжиш , но едни приемат починалия човек за много близък, а други за просто познат. Чувствата на всеки са много сложни и не могат да бъдат описани или поставени под общ знаменател (като еднакви). В любовта е по същия начин - обичаш или мислиш че обичаш ... но идва време в което усещаш че всяка обич е различна. Това ,че някой като гледа филм се насълзява , не означава че и другия ще заплаче. Психиката на хората е различна. Един успява да скрие тъгата си, а друг я показва чрез сълзите. И това пак не означава ,че тъгата е еднаква. Най-често при гледането на филм избликват хиляди спомени... искаш да кажеш че спомените на хората са все еднакви??? :? Всеки е уникален , би било редно да преосмислиш думите си и да разбереш , че няма две еднакви неща.

mistake
10-23-2008, 13:46
ооо страх те е 8-)
оо, не, не ме е страх :>
може би ме е страх от болката, но не и от самата смърт ^

и аз съм така, не ме е страх от самата смърт, но не мога да понеса мисълта, че ще се мъча и т.н
Сигурна съм, че с умирането на физическото тяло, животът не прекъсва, а продължава в друга форма и тъй като никой не се е върнал да каже как е, не можем да сме сигурни, че "там" не е по-добре от тук, на земята.
ДА , ама щом никой не се е върнал да каже как е...не можем и да сме сигурни ,че това "там" съществува.

Kman
10-23-2008, 17:24
И как ще има завърнали се да кажат като те първо никъде не отиват камо ли да се връщат от някъде...освен да кажат дали червеите са приятна компания за белот...

Nam3less3
10-23-2008, 17:47
Самият факт, че от хилядолетия има общества(примерно на тибетците), и тия общества се занимават с духовни неща, е достатъчен да стане ясно, че съществува живот след смъртта. Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща.

Kman
10-23-2008, 18:35
И кое поколени и кой човек е мъдър.....човек който си е мислил че света се държи от един слон и че в тялото му протичат дяволски,божествени сили.Древните са имали познания,но днешните познания на учените ги задминават със светлинни години.....
За пореден път си показа идиотщината....кво ти засведетелстване....значи смяташ че някви древни дето са смятали че има божествени същества които могат да лекуват хората ако им се молиш от колко че лекарствата лекуват хората.
Всеизвестно е че има общества и хора които са се занимавали със астрология и медицина и са достигали много големи висоти и прозрения,но са били отлъчвани от обществата,били са избягвани и прогонвани...също като хората които са твърдели че не слънцто се върти около земята а земята се върти около слънцето,които са били били отлъчвани от църквите и поставяни в черни списъци от тези общности,дори и изгаряни заради твърденията им които всъщност са били правилни....
За ограничената ти психика може да са достатъчни,но това не означава че всъщност найстина са достатъчно за когото и каквито и да било...Недей да наричаш хора които са си мислели че определени растения са били дяволски...недей да ги наричаш мъдри и умни.Същите тези хора за които ти казваш просто са разбрали това което лежи на повърхността и което се отнася за емоциите,общественоста и междуличностните отношения,просто са били един пт първите хора които са имали достатъчно хора за да го осъзнаят....но това че са били от първите не означава че са "най".....особенно тази дума ми е много омразна -"най".Само блудкави повърхностен ограничен мозък може да роди такава глупост като "най".
Както казах,за пореден път си показваш изкривените,извъртяни мисли....

SiegHeil
10-23-2008, 19:24
Самият факт, че от хилядолетия има общества(примерно на тибетците), и тия общества се занимават с духовни неща, е достатъчен да стане ясно, че съществува живот след смъртта. Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща.
Преди стотици години хората са се опитвали да преърнат желязото в злато, но това не значи че може, нали..

mistake
10-23-2008, 20:33
Самият факт, че от хилядолетия има общества(примерно на тибетците), и тия общества се занимават с духовни неща, е достатъчен да стане ясно, че съществува живот след смъртта. Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща.
Не , че ги знаят тия неща , а просто вярват в тях. Не, че са мъдри а прости психично слаби и нестабилни да приемат проблемите и да се изправят сами пред тях. Аз не противореча на никой , просто защото знам и съм сигурна в това , което пиша. Мозъка ми осъзнава единственно това , че от векове хората са имали трудности и не са били достатъчно умни , мъдри и изобретателни за да разрешат даден проблем. Ето защо са измислили Бог. В съзнанието им се е родила една мечта, която с течение на времето се опитва да излъже хората че е реалност. Но това не би могло да стане реалност , при положение че самата тази мечта е родена в психиката на хората. И единственото място , където би съществувал Бог е само в нашето въображение и психика. Едни допускат тази мисъл в съзнанието си , а другите виждат реалността. И твърдението "живота е един и прекалено кратък за да се пропилее" доказва ,че жовота е само един и то на Земята. Не във въздиха и не след смъртта. Защото ако не съществуваше смъртта - тази дума нямаше да съществува и в твоя речник , след като в него главно място е заела думата "Бог".

SiegHeil
10-23-2008, 21:32
Самият факт, че от хилядолетия има общества(примерно на тибетците), и тия общества се занимават с духовни неща, е достатъчен да стане ясно, че съществува живот след смъртта. Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща.
Не , че ги знаят тия неща , а просто вярват в тях. Не, че са мъдри а прости психично слаби и нестабилни да приемат проблемите и да се изправят сами пред тях. Аз не противореча на никой , просто защото знам и съм сигурна в това , което пиша.
:lol: :lol: :lol: :lol: Тибетските монаси са психично слаби, личи си че си знаеш какво пишеш :razz:
По добре не говори за източните философии че нищо не разбираш..

mistake
10-23-2008, 22:32
Самият факт, че от хилядолетия има общества(примерно на тибетците), и тия общества се занимават с духовни неща, е достатъчен да стане ясно, че съществува живот след смъртта. Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща.
Не , че ги знаят тия неща , а просто вярват в тях. Не, че са мъдри а прости психично слаби и нестабилни да приемат проблемите и да се изправят сами пред тях. Аз не противореча на никой , просто защото знам и съм сигурна в това , което пиша.
:lol: :lol: :lol: :lol: Тибетските монаси са психично слаби, личи си че си знаеш какво пишеш :razz:
По добре не говори за източните философии че нищо не разбираш..
Говоря за хората по принцип...Някъде в мнението ми да пише за "тибетски монаси"?

SiegHeil
10-23-2008, 22:54
Отговаряш на мнение за тибетските монаси.
Но да - слабите вярват във висши сили които ги пазят, силните знаят как да се пазят сами.

mistake
10-24-2008, 11:57
"Хората от векове ги знаят тия неща, вие тука кви сте, че да противоречите на много по-умни и мърди поколения. И мозъкът ви не може да осъзнае тия неща."
това е цитата на който отговорих :)

Nam3less3
10-24-2008, 20:56
Хората от тия духовни общества, са много по-силни и духовно извисени от останалите.

In_And_Out_of_Love
10-24-2008, 22:24
Хората от тия духовни общества, са много по-силни и духовно извисени от останалите.

Така е!

Bubalcheto
10-25-2008, 16:40
жалко..наистина жалко, че никой не схваща това, което искам да кажа
добре може би не всички са АБСОЛЮТНО еднакви ... има хора, които обичат да причиняват болка, но това са някакви психични разклонения или там както се казва ... като изключим тези хора, защото те просто нямат избор ... ние сме еднакви... :x
аз съм напулно съгласна с теб остави ги другите има много хора които си приличат

Kman
10-25-2008, 18:51
"Хората от тия духовни общества, са много по-силни и духовно извисени от останалите."
Явно много си падаш по между звездни войни....и нека силата бъде с теб Анакин....нали по силно нещо от силата няма,от душевната сила....нали това представлява силата която помага на Анакин и която извисява разни хорица....те да гледат само да не прекалят с тва извисяване,че да не вземат да увиснат...
Ти ти егати фантазйора.....неможеш да правиш разлика между реалност и измислица.....наричаш човешките чувства и емоции душевност,наричаш индивидуалната ти призма бог....
имаше един много хубав цитат:"Лошата храна раваля човека,лошите хора развалят обществото"
Заради такива като тебе,хората си мислят че лекарите са лоши хора които им дават отровни хапчета,мислят си че в небето има няква сила която се грижи за всички,която е способна на отмъщава и да люби...
такива хора за мене са смешници!неможеш да осъзнаеш че всичките тези неща които твоя бог притежава е засилени човешки качества,емоции,надежди,ст ахове,агресия и т.н. които са се борили в съзнанията на хората.Един развит разум,какъвто си го представяме че представляват извънземните раси ще да е много по развит и превъзмогнал тези ценности и качества.......мхм ясно......бог е извънземно....
Работата е там че света е много по огромен не се ограничава само с нашата планета,а религиозната представа за света ограничава и осакатява реалната представа за света!

neonskull
10-26-2008, 19:28
не ми се чете дълго е

Nam3less3
10-28-2008, 23:48
"Хората от тия духовни общества, са много по-силни и духовно извисени от останалите."
Явно много си падаш по между звездни войни....и нека силата бъде с теб Анакин....нали по силно нещо от силата няма,от душевната сила....нали това представлява силата която помага на Анакин и която извисява разни хорица....те да гледат само да не прекалят с тва извисяване,че да не вземат да увиснат...
Ти ти егати фантазйора.....неможеш да правиш разлика между реалност и измислица.....наричаш човешките чувства и емоции душевност,наричаш индивидуалната ти призма бог....
имаше един много хубав цитат:"Лошата храна раваля човека,лошите хора развалят обществото"
Заради такива като тебе,хората си мислят че лекарите са лоши хора които им дават отровни хапчета,мислят си че в небето има няква сила която се грижи за всички,която е способна на отмъщава и да люби...
такива хора за мене са смешници!неможеш да осъзнаеш че всичките тези неща които твоя бог притежава е засилени човешки качества,емоции,надежди,ст ахове,агресия и т.н. които са се борили в съзнанията на хората.Един развит разум,какъвто си го представяме че представляват извънземните раси ще да е много по развит и превъзмогнал тези ценности и качества.......мхм ясно......бог е извънземно....
Работата е там че света е много по огромен не се ограничава само с нашата планета,а религиозната представа за света ограничава и осакатява реалната представа за света!Тия работи не се отнасят за мен. Пак нищо не схвана, и пак си говориш твойте втълпени измислици, които дори не са верни. Явно мозъкът ти не може да се развие и да проумява.

betterman
05-26-2010, 15:02
баси малоумната тема... всички са различни много ясно :smt098 :smt097