PDA

View Full Version : Противозачатъчните "Линдинет 20"



t1n4e7o
10-17-2008, 22:50
Здравейте! Ще започвам направо... :) В понеделник ми дойде цикъла и за пръв път започнах да пия хапчета. Гинеколожката ми ми предписа Линдинет 20. По принцип ми трае 4 дни цикъла, тоест до четвъртък, днес е петък, но получих едно кафеникаво течение. Чувала съм че това е нормално, но след 21вия ден от приемането на противозачатъчно, докато ти дойде менструацията, но днес е едва 5тия ден. Искам да знам дали и други момичета и жени са имали същия проблем и нужно ли е да се притеснявам. Това означава ли че трябва да мина на други хапчета? Мисля в понеделник да отида на лекар, ако не ми е спряло до тогава, но просто искам да чуя дали е имало хора с моя проблем и доколко опасен е той?

blackfate
10-18-2008, 05:33
Аз бях на новинет миналия месец, и кървях 14 дни, бяха ми слаби хапчетата... ако до понеделник не ти е спряло наиситна върви при гинеколожката си, иначе ти препоръчвам да пиеш по 1 разтворим витамин Ц, Калции и цинк..... И ... късмет. може да се наложи да ти се сменят хапчетата

scanadal
10-18-2008, 09:57
Здрасти мацка!Аз пия същите противозачатъчни хапчета от доста време и съм изключително доволна от тях.Не съм имала никакви оплаквания,странични ефект,нищооооо.Те са ниско дозирани и са подходящи за млади момичета и жени,които тепърва започват да използват такива хапчета.А за кървенето,да ти кажа нормално е да го има.Не се шашкай :)От хормоните е :wink:

t1n4e7o
10-18-2008, 12:36
Здрасти мацка!Аз пия същите противозачатъчни хапчета от доста време и съм изключително доволна от тях.Не съм имала никакви оплаквания,странични ефект,нищооооо.Те са ниско дозирани и са подходящи за млади момичета и жени,които тепърва започват да използват такива хапчета.А за кървенето,да ти кажа нормално е да го има.Не се шашкай :)От хормоните е :wink:

И аз знам, че е нормално, но мисля че това моето е прекалено. Аз постоянно колкото и хигиена да имам и на ден по 5 пъти да се мия ей сега пак гледам едно много тъмно кафяво течение, не е да речеш кръв, а нещо друго.. И мисля че не е нормално да е толкова често.. То просто е неприятно постоянно да го има.. и мисля да продължа да си ги пия до утре и в неделя да отида на лекар. Но найстина както казваш освен това течение наистина нямам други оплаквания.

bubblegum
10-18-2008, 18:16
Няма никакъв проблем, не се притеснявай. Първите 3 месеца е нормално да получиш такова течение и то да продължи дълго време, защото организмът още не е свикнал. Но ако кафявото течение продължи да се появява и след 3-тия месец това означава, че хапчетата са слаби за теб. В такъв случай е най-добре да отидеш отново на гинеколог, за да ти предпише с по-висока концентрация на хормони. Все пак Линдинет 20 са едни от най-ниско дозираните таблетки на пазара. Успех :-)

t1n4e7o
10-18-2008, 22:59
Да, аз вече се поразрових и няма да ходя на лекар.. Много жени и момичета ми казаха че това е нормално в началото докато ти се приспособи организма, но имам и друг въпрос.. вече 7ми ден пия хапчета и след като имам такова течение и като имам полов акт примерно и може ли вече да свършва в мен? А другият въпрос е дали съм предпазена и през 7 дневната почивка, в която не приемам хапчета?

mishmula
10-19-2008, 08:43
Здрасти мацка!Аз пия същите противозачатъчни хапчета от доста време и съм изключително доволна от тях.Не съм имала никакви оплаквания,странични ефект,нищооооо.Те са ниско дозирани и са подходящи за млади момичета и жени,които тепърва започват да използват такива хапчета.А за кървенето,да ти кажа нормално е да го има.Не се шашкай :)От хормоните е :wink:


Те за всички хапчета така говорят.

krem4et0
10-19-2008, 09:04
Ако си започнала да ги пише на 1-вия ден от менструацията-би трябвало да си защитена. И все пак те съветвам да видиш 1 месец дали няма да ти се гади, да не би да имаш разстройство или да забравяш хапчетата и тогава да позволиш той да се празни в теб. Пия противозачатъчни от ггодини, но моят приятел не си позволява да се изпуска в мен....сигурността все пак не е 100%. Защитена си през 7 дневната пауза.

scanadal
10-19-2008, 11:06
Мда,ако си започнала схемата правилно и си си изпила първото хапче в първият ден от менструалното кървене,значи си защитена и момчето може да свършва в теб.Защитена си също и през 7 дневната пауза.Няма риск от забременяване,стига да си вземаш хапченцето най-редовно и да не пропускаш. ;-)

t1n4e7o
10-19-2008, 20:39
Благодаря Ви много момичета! Доста ми помогнахте с ценни съвети и с отговори на въпроси, които не знаех. За сега вече една седмица ги пия и съм доволна с изключение на кафявото течение :( Дано скоро да мине, но ако не мине до тези останалите 3 седмици ще се посъветвам с гинеколог.