PDA

View Full Version : Имат ли бездомните животни права?



elizadb
10-18-2008, 09:46
Имам проект на тази тема и ви моля да ми кажете мнението си за бездомните животни(най вече кучета).Как да се справим с този проблем?Най вече какво е личното ви отношение към бездомните животни? :)
Гадното е че проекта трябва да е на немски....ако знаете някой сайт с такава информация го напишете!!!
8-)

Jamalska
10-18-2008, 09:48
Аз съм на мнението,че всичко си има душа.Включително и бездомните кучета,не съм попадала на озлобени,повече на страхливи,понеже са ги били твърде много.И винги ми става жал за тях.Тъй че...имат права ама кой да ги спазва.

XceSS
10-18-2008, 09:59
В България хората нямат права, ти за бездомните животни питаш.В нормалните страни сигурно имат права :)

thefreak
10-18-2008, 10:04
Имат право на смърт.

MostHated
10-18-2008, 10:07
За България не мисля, но знам за Чехия (там работи баща ми)
Там всичко е строго, ако ти умре домашния любимец трябва да направиш документи за смърта, не можеш да убиеш куче или тем подобни. В Прага има паркове, където спокойно се разхождат сърни, има случаи дори отиват до центъра, никой не ги пипа, защото глобите са големи, дори може и да те натикат на топло за убийство.
Знам също че не можеш да отрежеш дърво, дори ако е в твоя двор, без да оправиш документите... Всичко е строго, и точно така трябва да бъде!

Violenza
10-18-2008, 10:08
Имат право на смърт.
Аман от такива "герои" като теб.


Естествено, че имат, но за жалост никой не ги спазва.

LINKNOT
10-18-2008, 10:26
Права в политическият смисъл на думата не мисля,че имат. Всеки може да убие и да прегази животно без да му се държи каквато и да било сметка за това. Някои хора (в това число и аз) си вземат животни от улицата,носят ги на ветеринар и т.н. без това да се вписва в документи. Това мисля,че ще се промени според изискванията на Европейския съюз,но да не сменям темата излишно.

Животните имат пълното право да съществуват. Природата така е отредила,но нейното мнение не е от значение за човешкото. ;]

Jo_Ni_To
10-18-2008, 10:28
Ам за България нз дали имат права ама в други държави като:Холандия,Германия,Бел ия ако убиеш животно те съдят най-малко за 5-6 години затвор... :) :)

Swinkenhoffer
10-18-2008, 10:40
Имат право на смърт.
Умри, бе..

Бездомните животни имат толкова права, колкото имат и всички други същества на земята. Хората са длъжни да се отнасят добре с тях, който не го прави - да си носи последствията. Все пак добрият човек се познава по това как се отнася с децата, животните и старците.

Ей така преди 2 седмици си пътувам с буса и гледам на шосето някво прегазено куче... и всичките коли си минаваха през него се едно няма нищо.

Christ
10-18-2008, 10:42
Ей така преди 2 седмици си пътувам с буса и гледам на шосето някво прегазено куче... и всичките коли си минаваха през него се едно няма нищо.


По принцип ги заобикалям, за да не счупя нещо по окачването... :-o

thefreak
10-18-2008, 10:48
Имат право на смърт.
Аман от такива "герои" като теб.


Естествено, че имат, но за жалост никой не ги спазва.
Нямат ли право на смърт?

thefreak
10-18-2008, 10:50
Имат право на смърт.

Имаш правото да кървиш, нешастнико
Ти имаш право на образование, възползвай се, нужно ти е.

thefreak
10-18-2008, 10:53
Имат право на смърт.
Умри, бе..

Бездомните животни имат толкова права, колкото имат и всички други същества на земята. Хората са длъжни да се отнасят добре с тях, който не го прави - да си носи последствията. Все пак добрият човек се познава по това как се отнася с децата, животните и старците.

Ей така преди 2 седмици си пътувам с буса и гледам на шосето някво прегазено куче... и всичките коли си минаваха през него се едно няма нищо.
Единственото право, което имат бездомните животни във България е право на смърт. Незнам дали си ме разбрал погрешно или нещо, но твърдя, че никой не им зачита другите права. Мислех, че е ясно. От друга страна разговатям с пубери, така че какво ли се учудвам...

Swinkenhoffer
10-18-2008, 11:03
Имат право на смърт.
Умри, бе..

Бездомните животни имат толкова права, колкото имат и всички други същества на земята. Хората са длъжни да се отнасят добре с тях, който не го прави - да си носи последствията. Все пак добрият човек се познава по това как се отнася с децата, животните и старците.

Ей така преди 2 седмици си пътувам с буса и гледам на шосето някво прегазено куче... и всичките коли си минаваха през него се едно няма нищо.
Единственото право, което имат бездомните животни във България е право на смърт. Незнам дали си ме разбрал погрешно или нещо, но твърдя, че никой не им зачита другите права. Мислех, че е ясно. От друга страна разговатям с пубери, така че какво ли се учудвам...
Ок, извинявай тогава... :)

LINKNOT
10-18-2008, 11:12
Права в политическият смисъл на думата не мисля,че имат. Всеки може да убие и да прегази животно без да му се държи каквато и да било сметка за това. Някои хора (в това число и аз) си вземат животни от улицата,носят ги на ветеринар и т.н. без това да се вписва в документи. Това мисля,че ще се промени според изискванията на Европейския съюз,но да не сменям темата излишно.

Животните имат пълното право да съществуват. Природата така е отредила,но нейното мнение не е от значение за човешкото. ;]

Отново имат права и в смисъла, който наричаш политически.
Ако ми прегази кучето мога да го съдя... ако ми застреля котката или заколи козата- също, но ако има умисъл. ;) Животните,които имат стопани,имат и права (не знам колко големи де)но аз говорех за бездомните. Никой не се вълнува от тях и са оставени на произвола,принудени да оцеляват в условията на улицата.

http://prikachi.com/files/405935d.jpg

LMSM
10-18-2008, 11:15
Аз съм на мнението,че всичко си има душа.Включително и бездомните кучета,не съм попадала на озлобени,повече на страхливи,понеже са ги били твърде много.И винги ми става жал за тях.Тъй че...имат права ама кой да ги спазва.
Ох и аз някой път като видя някое бездомно куче и ми става жално :cry: Често ги храня ама според мен трабва да направят нещо в тая България !!!! Така не може, с всяка изминала година броят на бездомните се увеличава :(

Blab
10-18-2008, 11:39
Ако имат права, носят ли наказателна отговорност(или там, както ще я наречем)?
Не за друго, просто ми писна безпричинно да ме нападат бездомни кучета, като се прибирам.

thefreak
10-18-2008, 11:43
Имат право на смърт.

Имаш правото да кървиш, нешастнико
Ти имаш право на образование, възползвай се, нужно ти е.

Еми ела да ме образоваш...
говнар
Даа да... всички сте много смели зад монитора.

LINKNOT
10-18-2008, 11:45
Имат право на смърт.

Имаш правото да кървиш, нешастнико
Ти имаш право на образование, възползвай се, нужно ти е.

Еми ела да ме образоваш...
говнар
Даа да... всички сте много смели зад монитора.
Замълчи ..

thefreak
10-18-2008, 15:28
Айдеее. Отново се почна с размяната на терабайти виртуални тукати! Те за това е бавен интернета.


А бездомните животни имат ли задължения?
Те за това ще да е бавен.

HardcoreSyndrome
10-18-2008, 15:31
Трябва да имат. Те и хората "имат" ама...
Тука е такъв манталитета, че малко трудно могат да прокарат някви закони. Повече хора живущи в България са на мнение, че каквото не може да се изяде и изсере, не става. :x

b0Nb0n
10-18-2008, 15:36
В България хората нямат права, ти за бездомните животни питаш.В нормалните страни сигурно имат права :)
sy6toto 6tqh da napi6a