PDA

View Full Version : Тема "Сблъсък": Бог и Страшният съд-мит или истина



Lenux
10-18-2008, 10:37
Я сега да видим хорското мнение??

Christ
10-18-2008, 10:38
Да, вярвам, че съществува.

Също както някой атеист вярва, че не съществува.

Anub-oO-Arak
10-18-2008, 10:48
http://www.vbox7.com/play:1869d0d0

:shock:


иначе аз вярвам ( не заради клипа който е монтаж ) : )

thefreak
10-18-2008, 10:57
А отговор нямам мнение? Смисъл безразличен съм по този въпрос?

Christ
10-18-2008, 11:02
http://www.vbox7.com/play:1869d0d0

:shock:


иначе аз вярвам ( не заради клипа който е монтаж ) : )


Матей 24:23
Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте

Gnidi4ka
10-18-2008, 11:13
az mnenie nqmam smisul abe nqkak ne mi puka a i ne mislq 4e naistina su6testvuva bog :-o a za klip4eto nz ne moga da si obqsna takiva raboti i za tova i ne vqrvam

Swinkenhoffer
10-18-2008, 11:16
Ми... на принципа съм, че щом не виждаш/усещаш нещо, не значи, че не съществува. За мен Бог не белобрад чичка, дето си виси на трона в небето и ни зяпа кво правим.
Не съм атеист, но не вярвам точно в господ.

Това клипче ме подсети за нещо друго... Разни руски учени правили изследвания някъде си и изведнъж попаднали на странен шум. Отиват да проверят и виждат дупка, околото която е много горещо, и от нея се чуват милиони викове на хора. Казват, че това бил вход към ада, а вътре били страдащите души на хората. Имаше го качено в youtube и това, което чух, не знам дали е монтаж или не, ама не можах да изведа кучето от стрaх. :D

GotTheLife
10-18-2008, 11:16
не съществува

OtherDimension
10-18-2008, 11:17
догадки, догадки и пак догадки

Bianca
10-18-2008, 11:31
Вярвам в Господ, следователно той съществува за мен. А дори нещо да е факт, но аз да не мога и да не искам да го приема-за мен не съществува.

chelsea
10-18-2008, 11:58
всеки има различно разбиране за Бог. едни следват вече установени, универаслни догми, докато други си имат някакви собствени вярвания, като аз съм от вторите, и това да почитам някаква грозна книга, написана от хора за хора с цел сближаване (или по-скоро манипулация), никога няма да стане. да не говорим колко религиозни войни са се случвали и ще се случват, "благодарение" на тези глупости.

п.п. направо отивам при свидетелите на йехова да се оплача :-o

it_ends_tonight_
10-18-2008, 13:06
Бог е нещо духовно и не може да бъде обект на доказаталества и изследвания,защото те се опират на базата на математически изчисления, физични или химични експирименти. Така че няма как да бъде доказано, че има Бог, но аналогично няма как да бъде доказано и че няма ;)
Аз лично не вярвам, че съществува.

buba_strelec
10-18-2008, 13:19
по-скоро вярвам в дявола,отколкото в бог :)
щом признаваш съществуването на дявола следователно вярвяш и в Бог :)

LINKNOT
10-18-2008, 13:21
Бог и Страшният съд - мит.

Bianca
10-18-2008, 13:22
Тук не става дума за това какво на практика съществува, а за вярата.

HeartOfRaven
10-18-2008, 19:35
Не вярвам на това, което го пише в Библията за Бог, за Христос и т.н. Според мен това хората са си го измислили, за да има какво да ги свързва, в какво да вярват и какво да следват като едно цяло.

Иначе ми се иска да има някаква висша сила или нещо по-интересно, защото ще е гадно да сме си само ние.

ScionOfStorm
10-18-2008, 19:45
The snake will completely devour itself putting an end to the cycle of time
Acausal flames will burn all to ashes erasing all signs of the demiurge crime
Our dark gods of chaos will return, this time to rule forever supreme
The dragon mother will then resurrect and end this cosmic dream

Dies Irae Dies Illa Solvet Cosmos In Favilla
Vocamus Te Aeshma-Diva
Dies Irae Dies Illa Solvet Cosmos In Favilla
Vocamus Te Aeshma-Diva

Toва повече ме кефи като вариация на Страшния съд, макар че в ни едно от двете не вярвам :р

Lenux
10-20-2008, 21:41
Ако някой от вас които отричате Бог си направи труда да прочете дори част от последната част от Библията-Откровението на Йоана едва ли ще продължи да говори безмислици които отричат съществуването на Бог. Като се замисля че повече от половината човечество ще погине в онзи ден който идва.. тръпки ме побиват. Бог съществува и е съвсем реален.Това би го разбрал всеки който има желанието да разбере за Него.

ScionOfStorm
10-20-2008, 21:44
...каза ти от позицията на стриктно и здраво стъпил на краката си християнин?

Аз пък мога да кажа, че дървото-бреза до нас е Бог, защото е моят Бог, и е различен от твоят "съществуващ" такъв.

Спор религиозен е безсмислен, както и да разпръскваш великото си знание, че всеки ще разбере за Него. Които си знаете - знайте се, нали ви носи спасение отвъд? Някои явно не искаме.

Lenux
10-20-2008, 21:48
Въпрос към кръчмонавт:
Вдигни ръката си,погледни с очите си,раздвижи глава,ритни с крак. Каде са батерийте в теб които те движат? Какво те движи? Какво има в теб за да си жив и да мърдаш? Защо мъртвите не могат да мърдат като теб?? Какво изчезва от тях когато умрат? И какво има в теб за да си жив сега?

Really Кръчмонавте, рйъли в теб има душа която не е направена от Майкрософт.

Lenux
10-20-2008, 21:57
ScionOfStorm,замислял ли си се някога така докато гледаш твойто дърво-"бог" колко перфектен и сложно устроен е механизмът който ти позволява да го гледаш това дърво.Или колко сложна,жива и перфектна е всяка клетка от зрителния ти апарат.Или колко уникално е създадено човешкото същество със всяка една микро система,органи и процеси вътре в него..мислиш ли че това е резултат от една от никой-неконтролируема савсем така случайна еволюция? Хаха,би било много глупаво нали. Еволюцията е процес който също е възникнал от някой или нещо.Нали?

Christ
10-20-2008, 22:00
ако имаше нещо божествено в мен, щях да живея и без сърце може би? :)

Защо всички си мислят, че Бог прави чудеса? :?


@Lenux, не се мъчи. Няма да вдянат.

Lenux
10-20-2008, 22:05
Значи всичко тръгва от нервните окончания и мозъка ти.А какво кара мозъка ти да работи?Или можеби ти не си чувал че в момента на смъртта човешкото тяло олеква с близо 24 грама,с което се доказва че това е момента на отделянето на душата от тялото. Следователно душата също има тегло измеримо в грамове. Но теб май те притесняваше че имаш душа в тялото си ??

LiveFlower
10-20-2008, 22:07
Za men Bog nqma sled kato ima tolkova nespravedlivost po sveta.Za6to ima milioni nevinni su6testva,koito stradat i ima milioni greshni sushtestva,koito sa na vurha i si jiveqt jivota beznakazano?!Vsu6tnost Bog nqma,na negovo mqsto e suzdadeno neshto,v koeto vsi4ki vqrvame.A be tva e edna dosta trudna filosofiq za 4oveka.

Lenux
10-20-2008, 22:09
Не не се мъча и знам че няма да вдянат,опитвам се да помогна на тези които наричат себе си "силни". А от писъците на силните един ден ще се тресе земята. Това ме притеснява.

Lenux
10-20-2008, 22:22
Това е вечно-задаваният въпрос- "Защо бедните страдат а богатите са добре??"
Първо- Чували ли сте някога по новините- "Престрелка между клошари,единият е мъртав." -Знайте че богатите босове умират доста по внезапно от бедните.
Второ- Един свръх беден човек,който вярва в Бог,никога не би пожелал да застане на мястото на Бил Гейтс който например е невчрващ. Защо? Защото вярващият,има вечен живот,а невярващият има само няколко години до страшният съд. Затова не мислете че богатите са по-добре от бедните.
Трето- Има мног бедни хора които съгрешават лошо.Знаете че човек когато е беден е още по-озлобен към останалите.Затова и биват наказвани.
Четвърто- Бог е праведен и съди право- затова на Земята е създал бедни и богати- на едни е отредил бедност и тревоги за да потърсят помощ от Бога, а на други е дал богатство за да потърсят този който им го е дал.
Пето- Казвате Бог ощетява и поразява повечето бедните и стрдащите.Като казвате това,не забравяйте че в Библията пише че синовете и дъщерите ще плащат за греховете на родителите си.

Lenux
10-20-2008, 22:30
Кръчмонавте, въздухът тежи. Покажи ми го. Кръчмонавте любовта съществува. Покажи ми я. Кръчмонавте Омразата съществува. Покажи ми я. Кръчмонавте ти вярваш че планетите в Слънчевата система са 9. Докажи ми го. Кръчмонавте колко от тези реални нещата в които ти вярваш можеш да докажеш? Кръчмонавте,Бог е казал че този който вярва един ден ще се спаси. А този който не вярва, е вече осъден. Кръчмонавте Страхувам се че ти си от вторите.

Lenux
10-21-2008, 14:13
Кой си ти и за какво познание говориш?? На какво се гради познанието на човечеството днес във 2008 година? Не виждаш ли човешкият интелект и развитие колко назад и ограничено е? Та нали само преди 100 години в домовете ни още нямаше електричестео а ти днес ми говориш че познанието на човечеството е достигнало някакъв истинен предел? Моля?! До каде е стигнало човечеството и прохождащата му наука за да отречат съществуването на Бог? Компютърът бе създаден съвсем скоро и е още изключително бъгава и неосъвършенствана машина, ракат и СПИН-а са все още нелечими защото глупавият човешки интелект все още е крайно глупав за да изнамери необходимият медикамент за лечението им, караме прости предвижващи ни средства (коли) задвижвани изцяло от механика и замърсяващи планетата ни горива,правим войни като избиваме сами себе си,пушим цигари като убиваме сами себе си сякаш сме маймуни които не разбират че по този начин се самоубиват,все още не сме достигнали дори и до най-близката звезда до слънчевата ни система и сме неспособни да открием друг живот във вселената,да не говоря че едва вчера стъпихме на собственият си спътник Луната до който ако имаше асфалт може и скола да стигнеш до там,гадаем как сме възникнали като последните балъци и не знаем дори от каде идваме...Хаха..Просто човечеството и интелекта му е още тооолкова назад в развитието си че и на идея си нямаш колко слаб си все още в мозъка за да си някой който със сигурност да каже : "няма Бог". Също както някога са се присмивали на тези които са мечтали да стъпят на Луната,сега ти така се присмиваш на Божието съществувание.

П.П. -Да добавя само че ние все още като човечество не сме разучили напълно собственото си тяло и органи камо ли да дадем мнение за нещо друго още по-сложно- а именно Бог.

IvJonas
10-21-2008, 14:55
не вярвам

AutumnTears
10-21-2008, 14:57
tova e izmislica :D

ScionOfStorm
10-21-2008, 17:09
ако имаше нещо божествено в мен, щях да живея и без сърце може би? :)

Защо всички си мислят, че Бог прави чудеса? :?


@Lenux, не се мъчи. Няма да вдянат.

Съвсем правилно. Когато някой не само че не може, но и не иска, за какво да се хабят излишни слова, които няма да хванат корени?

Оставете всеки да гледа както си иска на света, аз щом мога да го правя, сигурно и вие ще можете :)

Lenux
10-21-2008, 20:36
Милиони хора ще погинат заради незнанието си.Не тук.В ада.

ScionOfStorm
10-21-2008, 20:44
Нека. Всеки има правото да избира.

Armani_P
10-21-2008, 21:38
Хубаво е да вярваш в нещо,каквото и да е то,стига да прави животът ти по-лек и да се стремиш към по-добро."Бог" - като старец с бяла брада - не мисля,но съм убеден,че всичко е създадено,благодарение на нещо - каквото и да е то. :)

Nam3less3
10-21-2008, 21:43
Хората са много невежи по тия въпроси, особено по-младите. В случая, мнозинството греши. Бог има, порастнете, развийте си ума и съзнанието и ще разберете.
Поне 90% в тоя форум не разбират смисъла на религията и понятието "страшен съд".

ScionOfStorm
10-21-2008, 21:50
А поне 90 % от вярващите искат да си наложат вярата и не спират да дърдорят, с което всъщност ядосват хората и ги дразнят много повече, отколкото с това, че просто си вярват в Бог ;)

Nam3less3
10-21-2008, 21:53
А поне 90 % от вярващите искат да си наложат вярата и не спират да дърдорят, с което всъщност ядосват хората и ги дразнят много повече, отколкото с това, че просто си вярват в Бог ;)По-скоро тия, дето не вярват, постоянно изричат малоумни аргументи против религията, толкова грешни, че няма как да не ядосат някой.

ScionOfStorm
10-21-2008, 21:57
И като започнеш да им четеш лекции за Мирозданието и т.н. и т.н., няма да ти излагат още "малоумни" аргументи и ще се вслушат в теб?

Nam3less3
10-21-2008, 21:59
И като започнеш да им четеш лекции за Мирозданието и т.н. и т.н., няма да ти излагат още "малоумни" аргументи и ще се вслушат в теб?Просто отбелязах, че невежеството по тия въпроси е колосално.

ScionOfStorm
10-21-2008, 22:01
След като няма интерес и обучение в тая насока - няма как. Пък и религията така или иначе е пипкава работа - или знаеш и си вярващ, или не вярваш и твоето мнение е крайно невежо и неправилно за вярващите. Средните положения са доста редки и по-специфични... :)

TERRORMACHINE
10-22-2008, 11:39
По-добре да съм невеж и незнещ, отколкото да вярвам на оня с пеньоара...

jghgh
10-22-2008, 13:45
Аз защо да правя добро с надеждата един ден да отида в Рая? Имам предвид че ми писна от пошлите грозни хорица all around. Не са добри, гадни са. Но животът тече и не се спира. Така и не видях да им се върна някога. Почвам да се разколебавам дори струва ли си да вярвам че за смиреността, добротата и всичко което притежавах ще ми е един ден добре.
Искам да има справедливост. Ама като гледам няма? Преебано е да си добър и мил. Аз съм вярвала в Господ, но разума доста надделя. Кофти реалност.
Може цял живот всичко да мине покрай мен, докато аз се опитвам да съм човек и ВЯРВАМ сляпо че някой ден тези грозни уроди около мен ще си платят. Че ще има възмездие и т.н.
Ми няма. Всичко досега ми е показало че няма. Има някакво минимално от време на време, но никога конпенсация за сълзите ми. Нали всичко се връщало?
Харесваше ми да съм светец, ама ми писна...
Уморих се да вярвам че някога "ще им се върне" (на всички тарикати, на всички злодеи) ... защото не, аз само се потъпквам, няма никва справедливост. Вярвам на някви принципи като тъпак, докато всички изчукват тая добродетелност, а тъпото старче отгоре не ме закриля.. нали ме обича!?
Сигурно звучи повече от тъпо, но... :-o

Не казвам, че сега правя зло, просто ме гони адската апатия, хвърлих на вятъра тъпите вЕри, спрях да се моля на икони, защото на тях не им пука? И няма "помогни си сам". Не мога да пропагандирам на хората да са добри. Така и не успях да ги променя. Не само хората, като цяло света. Нищожна съм. Nothing gonna change the world, пееше Менсън.. и е прав, злото винаги е преобладавало..
НЯМА КИРИЯ ДА СИ ДОБЪР, следователно аз вече не вярвам.
Пак си ме боли от всичката тая несправедливост, пак си обичам доброто, но да вярвам - отказах се отдавна.
И виждам че няма никаква нужда от това да отстъпваш, да вярваш в доброто, след като то не възтържествува никога...Може никога да не възтържествува, тогава за кво напразно съм се хабила? Това ме наранява. На 99 години, представи си, да умра и цял живот да съм живяла правилно защото така ИСКАМ и всичко тва да е било напразно.. да се отдели душицата от тялото ми и да отида във въздуха и да видя че целия си живот всичко е било напразно.. трябвало е и аз да грабя? :-o

Съжалявам, но съм дала наистина твърде много и нито един тъп човек не го видя. Никой не го проумя. Никой не осъзнава тъпото добро. Хората го правят рядко и не му вярват. Ами щом сa животни, щом не бяха милостиви с мен (и Бог, и Бог също) когато бях християнка и вярвах с цяла душа в доброто и в Него, няма да съм добра. Няма да искам да се държа добре де, то природата си ми е една..


И понеже ми е гадно поздрав с A Life To Suffer на Nocturnal Depression.
Кой знае кви съм ги писала, но... зАеби..