PDA

View Full Version : за обувки въпрос



Boot
10-18-2008, 20:43
Такам... въпроса може да е леко тъп, но мен наистина ме интересува, затова ако някой има идея нека каже.

Та - има ли разлика между два чифта обувки, които са един и същ модел и един и същ номер, само че едните се водят женски, а другите детски.

Или казано по-просто - мога ли аз да си купя 37ми номер детски кецове и да ги нося без да си прееба краката и да получа шипове, ишиас или нещо в тоя дух?

Seducti0n
10-18-2008, 20:45
Не, според мен няма значение модела, тоест дали се водят дамски или детски.
Важното е да са ти по мярка и да се чувстваш удобно в тях. (:

Boot
10-18-2008, 20:48
Проблема е, че евентуално ще ги поръчвам по интернет и не знам дали ще са ми удобни, ако детските са нещо по-различни.

Bianca
10-18-2008, 20:51
Не, не са.
Носела съм мъжки маратонки, които и досега не ми създават никакъв проблем, така че смятай за детските.
Всъщност, водеха се мъжки, но бяха универсални. :)

Boot
10-18-2008, 20:54
Е идеята при детските е, че при детето крака още не е развит напълно и са някак си по-различни. Това е моята евентуална теория, но се надявам да греша. 8-)


Иначе си има много обувки, които са унисекс, ама това е друго.

Bianca
10-18-2008, 20:55
Е идеята при детските е, че при детето крака още не е развит напълно и са някак си по-различни. Това е моята евентуална теория, но се надявам да греша. 8-)


Иначе си има много обувки, които са унисекс, ама това е друго.
Най-много да са по-удобни от иначе. ;)

Seducti0n
10-18-2008, 20:58
Буут, на твое място не бих рискувала.
Сега се сещам за мои приятелки, чиито родители им купуват обувки от чужбина, това винаги много ме е учудвало.

Айде разбирам дреха-иди-дойди, но обувки...а пък може и да не си отговаря номера и става шит... :?

Seducti0n
10-18-2008, 21:06
Окей, признавам, че пазара е наситен с еднотипни стоки и все пак с малко повече упоритост и лек компромис, може и да попаднеш на хубаво нещо.

По-добре да отделиш повече време в обикаляне по магазини, отколкото да избързаш с поръчка по нет-а и после да се разочароваш... :(

Seducti0n
10-18-2008, 21:09
буут, би ли постнала снимка на въпросните кецки?

Boot
10-18-2008, 21:09
Буут, на твое място не бих рискувала.
Сега се сещам за мои приятелки, чиито родители им купуват обувки от чужбина, това винаги много ме е учудвало.

Айде разбирам дреха-иди-дойди, но обувки...а пък може и да не си отговаря номера и става шит... :?
Аз май ще рискувам. 8-)
От достоверни източници знам
1. че са удобни
2. че отговарят на размерите (по сайз чартовете се ориентирам)

Въпроса беше само в това за разликата между детските и тези за големи хора :)


А в София обиколих всички магазини, в които имаше вероятност да има - само цигански разцветки. Ориентирах се и към други модели - женски нямаше. После към други марки - пак цигании. В интернет навсякъде няма моя номер или са аут ъф сток или ги носят само до Гана примерно, но не и в бг.

Та така...



ЕДИТ: Ааа те са супер популярни, никой няма да ми повярва, че няма в бг :D
http://www.kitbag.com/product_images/maxzoom/prd_maxzoom_kb-44333.jpg

Seducti0n
10-18-2008, 21:11
Ех и твоята не е лесна.

Ако искаш може да преместя темата в здравния раздел? :-o

Boot
10-18-2008, 21:14
Мне, тук е окей. По-вероятно е да я види някой, който има инфо по върпоса.


Мерси все пак за мненията :)

gree_girl
10-18-2008, 21:26
Мисля, че ще са ти удобни. Тъй като детцкия крак е по-лесно раним и капризен, нежен ... затова би трябвало и обувките да са удобни.

Jamalska
10-18-2008, 22:42
Аз не ти вярвам,тъй като точно преди месец замъкнах бившия ми авер да си купи абсолютно същите.И ся се размотава с тях.Но виж номера може да е проблем.можеш да идеш в магазина на Алабин и да попиташ евентуално да те ориентират в номерацията.Дори да пробваш такъв номер друг модел.

LONSDALE
10-18-2008, 22:46
Вземи си едни плетени обувки и да не ти пука!

Jamalska
10-18-2008, 23:37
To женски трудно ще се намерят където и да било свястни суперстарки.
Аз ин година като обърнах българия(че и Гърция) за класическия модел не намерих нищо...и накрая видях някфи дет си бях мъжка номерация,ама изглеждаха малки.викам си 'дай да пробвам'....и така както нося 39номер ония 41 1/3 ми лепнаха перфе.

Romance
10-19-2008, 09:09
Тъкмо се учудих и аз,че дори в Ловеч в Адидаса ги има тея,но после се замислих за номера и..да - трудно.
Хубавото да нося 41-ви номер е че мога да нося и мъжко 8-)

Bombshell
10-19-2008, 09:40
Такам... въпроса може да е леко тъп, но мен наистина ме интересува, затова ако някой има идея нека каже.

Та - има ли разлика между два чифта обувки, които са един и същ модел и един и същ номер, само че едните се водят женски, а другите детски.

Или казано по-просто - мога ли аз да си купя 37ми номер детски кецове и да ги нося без да си прееба краката и да получа шипове, ишиас или нещо в тоя дух?
...Не! :(

kolityyy
10-19-2008, 10:13
:smt102

hottie
10-19-2008, 11:06
И аз имам същия проблем горе-долу, но си поръчах мъжки. Уж 39 номер :-o Чакам ги и да видим

Boot
10-19-2008, 11:24
Чувствам се яко преебана, че нося 37ми номер.
Всички аутлети и неаутлети на Адидас бяха преслушани, никъде нямаше малки номера от черните.

Но както и да е, темата беше друга ;)

babity
10-19-2008, 14:11
Чувствам се яко преебана, че нося 37ми номер.
Всички аутлети и неаутлети на Адидас бяха преслушани, никъде нямаше малки номера от черните.

Но както и да е, темата беше друга ;)

Ти поне си 37 и можеш да се навреш в някои детски. Кака ми е 35-ти. Питаш ли я как си намери обувки с ток за бала? 8-) 8-) 8-)

Bianca
10-19-2008, 15:27
Тъкмо се учудих и аз,че дори в Ловеч в Адидаса ги има тея,но после се замислих за номера и..да - трудно.
Хубавото да нося 41-ви номер е че мога да нося и мъжко 8-)
41?! :shock:
8-)

krisiiiiito
10-19-2008, 17:03
Чувствам се яко преебана, че нося 37ми номер.
Всички аутлети и неаутлети на Адидас бяха преслушани, никъде нямаше малки номера от черните.

Но както и да е, темата беше друга ;)

Ти поне си 37 и можеш да се навреш в някои детски. Кака ми е 35-ти. Питаш ли я как си намери обувки с ток за бала? 8-) 8-) 8-)

олеле майко 35 номер 8-)
но няма какво да се прави .. ПРИРОДА :P
няма никаква разлика ,спокойнО! :)

Romance
10-19-2008, 17:36
И аз се чудя как ще си намеря обувки на ток за бала 8-)

Jamalska
10-19-2008, 19:27
И аз се чудя как ще си намеря обувки на ток за бала 8-)
няма да е толкова трудно.Аз нося 40 кецове(вече),обаче токовете ми са 38ми.

babity
10-19-2008, 19:29
И аз се чудя как ще си намеря обувки на ток за бала 8-)

Е, 40почти навсякъде има. К'вото и да е, и малки да са за една вечер все ще изкараш със свити пръсти. :lol: :lol: :lol: