PDA

View Full Version : Избор на лаптоп



LaPeNcEto0o
10-19-2008, 09:47
Ще помоля Тези, които наистина разбират от компютри и най-вече преносими компютри да ми помогнат с избора кой да е.Началото на януари толкова държах да имам лаптоп, нямах си и понятие какво трябва да има в него и се набутах с един DELL, сега екрана му почти ще се счупи, хлопа отвсякъде, прави излишни ерори и...трагедия е.Доколкото разбрах APPLE са най-добри в компютрите и се занимават само с това.Така, че съм се спряла на тях.Ще може ли да ми препоръчате модел.. иска ми се да е бял. Да има всички екстри.Смятам да си карам доста време с него така, че няма значение парите, събрала съм си доста.
Ще ви помоля за сериозни мнения, защото не ми се хвърлят пари на вятъра отново. :?
Благодаря предварително.

MakeMeLaugh
10-19-2008, 11:59
И с apple ще се набуташ..

Според мен просто се нуждае от преинсталация латопа и ще се оправи, освен че го трошиш яко физически..

И както ти казаха.. за какво ли ти е лаптоп на тебе

LaPeNcEto0o
10-19-2008, 13:31
Много по-удобно е.Лаптоп ще е.
Просто ми трябва модел.
А за преинсталацията.Направих го и е същото.

LaPeNcEto0o
10-19-2008, 13:47
Добре де искам да си направя подарък :D
модел аппле..слушам
ето линк, но незнам дали са им всичките
http://laptop.bg/#/show/APPLE/12/

moncho
10-19-2008, 13:49
Много са скъпи теа Apple примерно тази харектиристика е за 2932 EUR с ДДС ,но поцесура му е много добър.
Apple 17” MacBook Pro
Характеристики
- процесор:Intel Core Duo 2,16GHz;
- памет: 1GB DDR2 SDRAM 667MHz (до 2GB);
- твърд диск: 120GB SATA 5400 rpm;
- екран: 17” widescreen 1680x1050 LCD;
- графика: ATI Mobility Radeon X1600,256MB;
- оптично устройство: 8x SuperDrive DVD+R DL/DVD+-RW/CD-RW;
- вградена видео камера iSight;
- комуникации: Gigabit Ethernet, безжичен AirPort Extreme и Bluetooth 2.0+EDR, инфрачервен;
- портове: 3xUSB 2.0, 1xFireWire 800, 1xFireWire400, аудио вх./изх., DVI изход за външен дисплей;
- батерия: литиев полимер, до 5,5 часа

moncho
10-19-2008, 13:51
Apple MacBook 13 Black е хубав но е черен

MakeMeLaugh
10-20-2008, 21:43
Досега нищо умно не чувам ;д

Стига с тоя линукс бе.. къде я виждаш с линукс.. тя с тоя не мой се оправи камо ли тогава.

С тия пари и тоя аппле купен от бг си е жива натутвация..

CucAgMuH
10-20-2008, 22:52
Защо ти е лаптоп купи си компютър.

Обръщам специално внимание на това изречение(в което се твърди че лаптопа не е компютър).


Не му слагай хр/vista и всякакви такива цветни щуротии а му служи една хубава операционна система от рода на Linux Ubuntu

Да споменем че 50% от нещата(ако не и повече) просто няма да работят под нея, или ще изискват Win емулация, която предизвиква повече крашове отколкото ако си пуснеш нещото под XP/Vista. Да не говорим за по-лошият managment на бaтерия и куп други неща...


Лаптопа е за хора който им трябва компютър на нестандартни места.

Kaто например вкъщи. Ако си имаш 4-5-6-7-8 вкъщита. Или искаш да идеш да послушаш музика насред полето. Или просто не ти се занимава да записваш 200 гигабайта филми на дискове за някой познат. Или искаш да убиеш 2-3 часа път. Или пък да провериш какъв е отговора на въпроса "Абе аз кога бях на лекции?". И още доста неща...

Колкото до въпроса, какъв да е лаптопа... всичките се скапват при неправилна употреба. Досега не съм видял един модел без "последствия" по него(като изключим една "Toshiba" която се включва един път на три месеца, и вече е на 2 години).

chokolate_girl
10-22-2008, 08:46
na sony sa6to sa dobra marka

Dimi89
10-23-2008, 21:02
Аз съм с DELL INSPIRON 1525 и нямам никакви проблеми вече 4 месеца.Лаптопите са по нежни,бъди по внимателна с тях :P