PDA

View Full Version : маска за лице ?



anonim4e2
10-19-2008, 14:35
здравейте,имам проблем.лицето ми е загубило естествения си цвят сякаш и в момента е направо...сиво.знае ли някой маска или не6то такова за подхранване или възстановяване....мерси предварително за помощта. :-)

nejnaDROGA
10-19-2008, 14:39
Т.е. си бледа...така ли?!
Ако е така значи:
-или имаш липса на витамини
-или се разболяваш
-или е от смяната на сезона и температурата

За маска не мога да ти помогна,но може да потърсиш темата с домашните маски ;):)

П.П.Пиши по-едро ;)

Dian4ety
10-19-2008, 14:42
Ако искаш цвят на лицето - настъргани моркови се държат 15 мин на лицето и после се мият

А ако искаш блясък - малко кис. мляко оставяш го да престои известно време (около 1-2 часа) в/у една филийка хляб и се мажиш с него стойш 10-15 мин и го измиваш с намокрен тампон с хладка вода (ас го измивам с розова вода)

Gnidi4ka
10-19-2008, 15:09
spored men piling :)

scoobydors
10-19-2008, 15:35
spored men piling :)
:shock: Ти добре ли си?
Колко по обезцветена да и стане кожата :?
А иначе ми харесаха предните мнения ;) Опитай !

anonim4e2
10-19-2008, 17:37
мерси много.супер сте! :-)

dobity
10-19-2008, 17:48
Т.е. си бледа...така ли?!
Ако е така значи:
-или имаш липса на витамини
-или се разболяваш
-или е от смяната на сезона и температурата

За маска не мога да ти помогна,но може да потърсиш темата с домашните маски ;):)

П.П.Пиши по-едро ;)
+1

harabelka
10-19-2008, 18:21
лицето ти е сиво?! :shock: Боже аз познавам момичета с анорексия-на тях лицата са им сиви!! :shock: :shock: :shock:

Detestation
10-20-2008, 11:19
Намерих 3 маски в книгата,на която най-много се доверявам относно външния вид.Така-

Медна
Една чаена лъжичка пчелен мед се сипва в метален съд и се разтапя на водна баня.Добавя се една лъжичка базисен крем. (това може да е любимия ти обикновен крем-бил синия Nivea,или пък някой билков)
Нанася се на кожата и се оставя да попие добре.Остатъка се забърсва с хартиена кърпичка или се изплаква с хладка вода ако лепне.

Бананова
Половин банан се смачква на гладка каша.Смесва се с базисен крем и няколко капки студено пресовано растително масло.

Енергиен удар с краставица
Настъргва се на ренде една необелена краставица (измий я наистина добре).Прецежда се. Две супени лъжици от кашата се разбъркват с една супена лъжица извара.Нанася се на лицето и след 15 минути се измива с хладка вода.

Морковите също са добър вариант.
Успех! ;)