PDA

View Full Version : кик бокс,карате и т.н.



AsSkEb
10-19-2008, 21:39
Здравейте!Значи искам да се запиша някакъв вид бойно изкуство!Ако може по-запознатите да ми разкажат повече за кик бокса,каратето и други видове бойни изкуства.Също така къде в Пловдив могат да се тренират и някаква информация в сайтове ако има плс мерси предварително! :)

SiegHeil
10-21-2008, 16:26
Лично аз предпочитам карете, научаваш много повече неща, но за да привикнеш да можеш да използваш повечето ти трябват години...
Кик бокса е по практичен, но от гледна на въртрешна нагласа и философия не ти дава нищо...плюс това ако попаднеш на някой самбист примерно ще ти разбие главата...
Ако си решил да се занимаваш сериозно - карате, ако искаш бързи разултати - кикбокс..

pitonia
10-21-2008, 18:46
Лично аз предпочитам карете, научаваш много повече неща, но за да привикнеш да можеш да използваш повечето ти трябват години...
Кик бокса е по практичен, но от гледна на въртрешна нагласа и философия не ти дава нищо...плюс това ако попаднеш на някой самбист примерно ще ти разбие главата...
Ако си решил да се занимаваш сериозно - карате, ако искаш бързи разултати - кикбокс..

оффф защо се изказвате неподготвени...за практичността на кик бокса и философията(доколкото тя изобщо се разглежда в бг школите) на каратето съм съгласен,но:
1.бързи резултати няма...трябва да се стегнеш и да си скъсаш гъза от тренировки(извинявам се за цинизма),и определено работата няма да стане бързо,трябва си постоянство така че неочаквай да отидеш на 3 тренировки и да станеш машина!!!
2.кик боксйор и самбист...какво сравнение само...тука мога да поспора мн с тебе,ама много...ако и на двамата са добро ниво немога да ти опиша кво ше му се случи на самбиста...

по-здрави!

SiegHeil
10-21-2008, 18:50
1.бързи резултати няма...трябва да се стегнеш и да си скъсаш гъза от тренировки(извинявам се за цинизма),и определено работата няма да стане бързо,трябва си постоянство така че неочаквай да отидеш на 3 тренировки и да станеш машина!!!

Не съм казал че става на секундата, но за каратето се изисква много повече време за да можеш да го прилагаш както трябва..става въпрос за 3-5 години, като при кик бокса и година ти стига и 1-2 за дава ефект...а то без тренировки нищо не става, просто кикбокса е по изчистен и опростен, факт. ^

lo0s3r
10-21-2008, 19:10
кик бокс 8)

Andreev
10-21-2008, 20:38
еми има някъв клуб по бойни изкуства на стадион Пловдив,но не помня какъв стил беше...

ucnaHчE
12-04-2008, 16:45
Тотално кик бокс супер е :) 8)

a3c1M
12-04-2008, 17:27
Или защо не моай тай (ако така се пи6е) там се нансят се доста по-силни удари от каратето

kosder
12-05-2008, 17:37
Jeet Kun Do.Cупер бойно искуство.С огромна идеология!!!Това е бойното изкуство на Брус Лий по точно се казва Jun Fan Jeet Kune Do.

todor92
12-05-2008, 17:45
виж тук http://www.askktrakia.com/index.php?page=6&show=26

kosder
12-05-2008, 17:49
Лично аз предпочитам карете, научаваш много повече неща, но за да привикнеш да можеш да използваш повечето ти трябват години...
Кик бокса е по практичен, но от гледна на въртрешна нагласа и философия не ти дава нищо...плюс това ако попаднеш на някой самбист примерно ще ти разбие главата...
Ако си решил да се занимаваш сериозно - карате, ако искаш бързи разултати - кикбокс..

оффф защо се изказвате неподготвени...за практичността на кик бокса и философията(доколкото тя изобщо се разглежда в бг школите) на каратето съм съгласен,но:
1.бързи резултати няма...трябва да се стегнеш и да си скъсаш гъза от тренировки(извинявам се за цинизма),и определено работата няма да стане бързо,трябва си постоянство така че неочаквай да отидеш на 3 тренировки и да станеш машина!!!
2.кик боксйор и самбист...какво сравнение само...тука мога да поспора мн с тебе,ама много...ако и на двамата са добро ниво немога да ти опиша кво ше му се случи на самбиста...

по-здрави!Какво ще му се случи?Да си чувал за Fedor Emelianenko-мнoгoкратен световен и европейски шампион по бойно самбо.А също така участва и в ММА боеве http://vbox7.com/play:31d2393a.

SiegHeil
12-05-2008, 19:24
Фьодер е голяма машинка..но е на ринг и с протектори, разликата е огромна...аз лично не съм виждал нито един добър борец в street fight-а ;)

ucnaHчE
12-08-2008, 20:58
Или защо не моай тай (ако така се пи6е) там се нансят се доста по-силни удари от каратето

zashtoto may thay e zabranen v nqkoi darjavi zashtoto tova e kato uli4en kick box predi sa obuchavali voinicite na muay thay za samozashtita no naistina e mn karvav sport nego preporachvam !!

teenems
12-12-2008, 21:39
ем ддз аз тренирах киуокушин добро е чесно казано ,сега отново може да започна ,но може и да се прехвърля и към по-класически спорт- :oops: балет ,заради колената ми ,но киуокишина е добро аз свикнах и още си му знам хватките ;]