PDA

View Full Version : книжната борса на пл. Славейков (София)



hottie
10-20-2008, 07:14
Смятат да отрстраняват частично или изцяло книжната борса, демек сергиите за книги на площад Славейков.

Искаше ми се да чуя вашето мнение, защото аз лично съм против. Помня сергиите от малка и не мога повярвам, че искат да ги заменят с някакъв павилион за продаване на билети за театър..а имайки предвид каква е днешната архитектура нищо чудно да пльокнат нещо много грозно и стъклено по средата на площада. Признавам си, че идеята за павильон за продаване на билети е много добра, но не и точно там. Поне аз така мисля.

Та да си дойдем на думата : за или против идеята за премахването на сергии и поставянето на такъв павилион?
Някаква друга алтернатива, която ви хрумва?

Айде дано темата има някакъв успех :P

Boot
10-20-2008, 08:29
Да махната сергиите е окей. Идеята за павилиона не ме радва особено, но не се сещам за по-добра алтернатива. Може би да го оставят целия за пешеходците, но ме съмнява, че някой ще жертва толкова много ценно пространство в центъра на София, заради някакви си пешеходци. :?

Swinkenhoffer
10-20-2008, 08:56
Абе, където и да го сложат тоя павилион, аз си харесвам сергиите и не виждам за чий ще ги махат. Интересно ми е да хвърлям по едно око на книгите, докато минавам от там. Все си мисля, че някой има интерес от цялата тая работа... било то големите книжарници, било то тези, които ще строят павилион.
Слушах миналата седмица как се обясняват, че сергиите загрозявали центъра и бла-бла. Смех! Не се огледат да видят какви грозотии се строят, както спомена авторката, и колко много места за оправяне в София има, ами погнали нещастните хора... аман от пишман архитекти. :?

Blab
10-20-2008, 10:45
Много ги обичам тея сергийки, все нямат, каквото си търся.
А пред (и без това незабележимия)театър, ако мислят друго да пльоснат, много ми е интересно да видя какво.
Поне Албена и Максим вече не са заедно, че току виж и там пързалче.

hottie
10-20-2008, 11:54
И аз толкова много обичам да се ровичкам там :) и ми стана много жал сутринта като гледах репортажа, защото милите търговци плачеха. Те много си го обичам това място, въпреки че мръзнат зимата.
Това за билетите е супер, но защо трябва да се лишават сергиите за сметка на този павилион.
Там може да се намерят доста ценни книги и винаги (поне на мен) ми обръщат внимание и ме изслушват.
Абе най ме е страх да не построят нещо грозно пак :shock:

Bombshell
10-20-2008, 11:57
...Немам думи.... :? Си подменят здравните книжки кат ги набарам :o :-x

Loshotia
10-20-2008, 12:07
Продават учебници и сборници втора ръка, а ги обявяват за нови! Изръсих се с 15лв за един сборник, който беше опакован, като се прибрах вкъщи и го разпечатах, вътре ми бяха подчертавани разни задачи. Да се махат тея, центъра на София не трябва да прилича на квартален пазар!

MiLeNcHeToO
10-20-2008, 14:07
Лично аз съм против да махат сергиите. :? Винаги се заглеждам когато минавам от там, има доста интересни книги поне за мен, въпреки че напоследък цените на книгите, учебниците и помагалата доста се вдигнаха...От малка помня сергиите и не мога да си представя да сложат нещо друго на мястото им.Идеята за такъв павиьон не е лоша, но ако го построят някъде другаде. :o

hottie
10-20-2008, 16:57
Книжарници има много. Защо трябва да се избира едното, като може да има и двете?
На пл. Славейков има много ценни и стари книги, които на други места трудно откриваш. През студентските ми години там намерих страшно ценни книги.

А подобен начин на продажба на книги има и в много страни на запад и там ходят любителите на всякакъв жанр литература. От стара до нова.

Loshotia
10-20-2008, 17:04
^ Ако става въпрос за ценни като скъпи- ок.( знам, че нямаше предвид това, но нека си пробудам примера)
Та миналата година ми се наложи да си закупя "Седемте вожда" на Волкогонов. Там разбира се първо потърсих. Един чичко дето продава антикварни книги ми я предложи за 30лв, а в книжарницата на мола я видях нова за 8лв- вярно, не е от началото на `90, когато за първи път е издавана в България, а от `97, но не е раздърпана и подчертана

hottie
10-20-2008, 17:11
Ами не знам може и така да е. Моето мнение не е много обективно, защото гледам на това най-вече като на нещо, с което съм свикнала да е там. И ще ми е много странно ако го няма. Даже не си го представям. :-o

Loshotia
10-20-2008, 17:15
^ Напълно си прав! Не само, че всичко ти намира пичът от ректората, ами и отношението му е отношение! А онея там на Славейков едно, че те гледат лошо, а и като вече проявиш склонност да закупиш нещо( помагало например) и ги поразпиташ нещо около книгата почват да ти се карат.

А началото на това лято един път се изсипа такъв дъжд, по случайност бяхме там и се опитахме да се скрием под навесите на павилионите, но ни изгониха от там.

И още нещо- кощунство е, при все, че всички вече имат нет, тея нещастници да продават игри за по 30лв!

YoUr_LiTtLe_SuN
10-20-2008, 17:23
:-x :-x НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! Стачкувам!!!!!!!!!!! Обожавам пл. Славейков!!!!!!!!!!! НЕ мое да постъпят така! ТВЪРДО ПРОТИВ!

cappy123
10-20-2008, 17:27
Против !! И Аз сИ ги помня още от малка тези сергийки !!! :( Ще е жалко и много тъпо, ако ги махнат !!! :x

hottie
10-20-2008, 17:38
^ Напълно си прав! Не само, че всичко ти намира пичът от ректората, ами и отношението му е отношение! А онея там на Славейков едно, че те гледат лошо, а и като вече проявиш склонност да закупиш нещо( помагало например) и ги поразпиташ нещо около книгата почват да ти се карат.

А началото на това лято един път се изсипа такъв дъжд, по случайност бяхме там и се опитахме да се скрием под навесите на павилионите, но ни изгониха от там.

И още нещо- кощунство е, при все, че всички вече имат нет, тея нещастници да продават игри за по 30лв!

С мен се държат страшно мило ! Винаги са услужливи и ми правят отстъпка като им спомена, че съм студент ;) Даже веднъж не ми достигнаха 5лв, а книгата много ми трябваше и ми я дадоха въпреки всичко. А като един от тях няма въпросната книга тръгва да търси при други, за да не обикалям аз и накрая ми я намират :)


Кръчмонавт Пуснато на: Пон Окт 20, 2008 7:31 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

на всички доводите ЗА оставането на сергиите са, защото така е било и го помнят...

Не само. Просто обичам да се ровя за книги на това място. Има повече избор от Хеликон или Пингвините.

machoka
10-20-2008, 17:42
От всички участващи в темата, сигурно аз имам най-много детски спомени от пл. Славейков, защото от 1-ви клас до 7 вкл съм ходил през ден по цяла година на 'Алианс' там, който е точно до mcDonald's и понеже съм ходил сам съм се губил, мръзнал съм по тия сергии и т.н.. едни от най-бурните ми спомени са свързани с него и с магазина на Бонжур.
Въпреки това се подписвам под думите на Кръчмонавта. Аз лично бих предпочел да направят една 'прозрачна' книжарница там, в която да влиза в нея и самия фонтан - в смисъл да има конструкция на целия площад, която да е прозрачна, и вътре около фонтана една елитна книжарница - би било много красиво.

Loshotia
10-20-2008, 17:44
Избор? Ако става въпрос, че има книги втора ръка, които вече не се издават- да. За мен по- добрият вариант е да мога да отида в някоя голяма книжарница, където да мога да разгледам, да се ориентирам в съдържанието на книгите и да избера това, което ми трябва и ще ми е най- полезно- ето това вече е избор. Докато на Славейков повечето книги са опаковани и освен заглавието и цената, и ако има някакво резюме отзад, друго не може да се разбере. Плюс това пространството, на което се намират книгите там принуждават продавачите да ги трупат една върху друга, като по този начин се скриват едни книги под други.

Boot
10-20-2008, 17:55
Абе верно - вие за книжарници не сте ли чували? Явно и не влизате, а се заглеждате по книги само като се запътите към Макдоналдс.

Аре нема нужда от тия сергии грозни.
А бтв в момента се сещам за поне две антикварни книжарници. И то големи.

OtherDimension
10-20-2008, 17:59
на славейков са долни печалбари!
една книга можеш да я намериш, както за 8, така и за 30 лв.
и това е проверен факт

Loshotia
10-20-2008, 18:02
на славейков са долни печалбари!
една книга можеш да я намериш, както за 8, така и за 30 лв.
и това е проверен факт

Абсолютно- ако не беше толкова студено тогава, щях да се върна от мола до славейков да му набия в лицето на оня книгата, която я купих за 8-9лв.

Seducti0n
10-20-2008, 18:24
По въпроса трябва да се разсъждава мащабно, а не да изхождаме единствено от собствените си нужди.Аз лично също съм попадала на коректни и услужливи търговци, но това няма нищо общо с облика на книжния пазар.

Страната ни е членка на европейският съюз, което предполага, че трябва да се влияем от международно приетите стандарти, а облика на площад Славейков, определено не е представителен.
Аз съм За това да се изгради една красива книжарница, в която човек да може на спокойствие да потърси, каквото му е необходимо.
А пък ако се съберат всички употребявани книги, може да се направи нещо като малка библиотека,без спекулации с цените.

Вярно, че ако се предлриемат подобни мерки, ще замре малкият бизнес, но пък за сметка на това, ще има реалната възможност за развитие на средния и то в далеч по-добри условия.

:) :)

OtherDimension
10-20-2008, 18:29
^ давай сега, разрешавай световната икономическа криза и това е за днес

hahavteen
10-20-2008, 18:39
Стига беее :shock: Аз едва ли не само за това си идвам в БГ и най-често на площада мога да бъда намерена :oops: Много обичам да се ровя там...
В книжарниците посто не е същото... Тука има една много хубава, на 4 етажа, с ескалатори, ала бала всичко подредено, всичко можеш да намериш ама просто НЕ Е СЪЩОТО.... :-o Даже от там като си купувам книги си ги взимам от сегийята отпред където вадят намалените..
Пък и де да знам... Като се разхождам из сергийте е много по-вероятно нещо да ми хване окото и да си го взема отколкото ако вляза в някоя книжарниа където всичко е подредено по стилве и теми... Аз никога не търся за нещо определено...

cappy123
10-20-2008, 19:13
на всички доводите ЗА оставането на сергиите са, защото така е било и го помнят...

:lol:


страх ви е от промяна? :razz:

Не ме е страх от промяна..просто ми е трудно да го приема.. Защото не виждам особен смисъл в това !!! :-D

cappy123
10-20-2008, 19:14
От всички участващи в темата, сигурно аз имам най-много детски спомени от пл. Славейков, защото от 1-ви клас до 7 вкл съм ходил през ден по цяла година на 'Алианс' там, който е точно до mcDonald's и понеже съм ходил сам съм се губил, мръзнал съм по тия сергии и т.н.. едни от най-бурните ми спомени са свързани с него и с магазина на Бонжур.
Въпреки това се подписвам под думите на Кръчмонавта. Аз лично бих предпочел да направят една 'прозрачна' книжарница там, в която да влиза в нея и самия фонтан - в смисъл да има конструкция на целия площад, която да е прозрачна, и вътре около фонтана една елитна книжарница - би било много красиво.
И аз ходих на "Алианс" няколко години.Ти какъв език учи там ? 8)

hottie
10-20-2008, 19:45
От всички участващи в темата, сигурно аз имам най-много детски спомени от пл. Славейков, защото от 1-ви клас до 7 вкл съм ходил през ден по цяла година на 'Алианс' там, който е точно до mcDonald's и понеже съм ходил сам съм се губил, мръзнал съм по тия сергии и т.н.. едни от най-бурните ми спомени са свързани с него и с магазина на Бонжур.
Въпреки това се подписвам под думите на Кръчмонавта. Аз лично бих предпочел да направят една 'прозрачна' книжарница там, в която да влиза в нея и самия фонтан - в смисъл да има конструкция на целия площад, която да е прозрачна, и вътре около фонтана една елитна книжарница - би било много красиво.
И аз ходих на "Алианс" няколко години.Ти какъв език учи там ? 8)

И аз ходих на алианс там :-P ама за малко.


Cаnis_Dirus

на София точно Славейков е най-големия проблем! Просто целия градоустройствен план е ... Ако изобщо има, или се спазва. За чий хуй застроиха зелените площи в почти всички квартали? За да живеят хората на гъсто и да има задръствания. МОЛ-ове и бизнес--центрове в центъра. Това само главен архитект - ИДИОТ може да го разреши. Затова движението е такова.

Тук съм напълно съгласна! Не знам от къде ги взеха тия архитекти, които строят из цяла България.


Иначе ако построят нещо стъклено по средата на площата, както го описва мачока лошо ще ми стане.Или въобще да пльокнат книжарница. Според мен хич не би отивало.
Въобще трябва ли нещо да се строи? Защо всичко трябва да се застроява? Не може ли например пейчици и посредата малко фонтанче и зеленина..да е като място за отдих. Въпреки че вонята на мад доналдс ще разрали идилийката 8-)

Seducti0n
10-20-2008, 19:51
hottie, както са го подкарали, и макдоналдс ще му видят сметката без да се церемонят! 8-)

Loshotia
10-20-2008, 19:52
Аз си го представям много снобарско: пейчици, няколко кипариса, фонтан посредата 8)

ScionOfStorm
10-20-2008, 19:58
И двете страни (ексо и дъ хоти в случая) ги разбирам, 'щото са ми смесени чувствата. Сергийките са ми някакви симпатични такива, и аз си ги помня открай време, но пък ексо е прав за неуважението към книгите. Ако ще се взима някво решение обаче бих праснал за оставане на сергиите, стига да може...

А иначе аз предпочитам повече из книжарници да се шматкам - главно "Буквите" и "Бууктрейдинг" - на Красно село и до Съдебната, и по ГрафО и в Мола. Жалко, че напоследък нещо каквото ме интересува като жанрове е позамряло..

hottie
10-21-2008, 07:03
То у аз не отричам другото мнение. Логично е ама.. 8-)

HardcoreSyndrome
10-21-2008, 21:16
Абе верно - вие за книжарници не сте ли чували? Явно и не влизате, а се заглеждате по книги само като се запътите към Макдоналдс.

Аре нема нужда от тия сергии грозни.
А бтв в момента се сещам за поне две антикварни книжарници. И то големи.
Твърдо ЗА!

Lestat357
10-22-2008, 01:39
...
И аз ходих на "Алианс" няколко години.Ти какъв език учи там ? 8)

И аз ходих на алианс там :-P ама за малко....

И аз, и аз! И няма да сме само ние,..усещам.> Немски, от края на август 1992-а до февруари-март 1995-а. Помня откриването на въпросния Бонжур, пиците и спагетите до него(сега има някакви смешни кожени якенца и обувчици там), представителството на Сузуки (само за мотори) и така нататък. В тази връзка – някой да е виждал или чувал frau(госпожа) Матеева (с акордеона) или Кеслева наскоро? И още една имаше, не мога да се сетя в момента.. Мда, спомени-спомени.., все приятни при това.


Така – сега по темата. Ами хайде и аз да споделя мнението на г-н Кръчмонавт, без да го преразказвам със свои думи. Нищо, че съм свикнал с въпросния пазар и спомени той да не е бил там.., тцъ, нямам. Откакто се помня/съм тук винаги е бил. Въпреки това! И пиратските им дискове винаги са били със смешно качество(изключая ед. ми DVD такъв оттам.. преди 5-6 години)[но пък отдавна превърнал се в символ на ‘(неуморната) борба с пиратска музика и софтуер’] и книгите са били по-скъпи със залепени допълнително, ненужно завишени цени, и учебниците също.. Купувал съм само в случай на крайна нужда. Има и сергии с нормалните цени, но трябва да го обиколиш нашир и надлъж, за да откриеш нещо конкретно. Пък да кажеш, че няма книжарници наблизо.. Може просто да ги махнат дори без да правят нещо конкретно на тяхно място. А на мястото на Mc*hit да направят книжарница. http://www.hardwarebg.com/forum/images/smilies/dark/gun.gif http://www.hardwarebg.com/forum/images/smilies/dark/fingers.gif Не пред него, по средата на площада. Храната там не струва и го ‘построиха’ доста по-късно. По този начин 2 полезни неща ще свършат за толкова многото> дечурлига от околните училища. Например.

По-оптимистично-реалистично: да бъде закрит и на негово място да бъдат направени малки книжарнички, но няколко на брой. Тъкмо ще се освободи и повечко място за пешеходците така. Предвид приходящите тълпи такива от година на година, идеята не е никак лоша. Варианта на the_hottie също ми допада. Да видим..

axlbaby
10-22-2008, 07:06
По-голям тъпизъм от това няма.И какво ще го направят този площат поредния паркинг за прийщащите селяни ли? По-скоро да им направят павилиончетата като магазини да не мръзнат зимата.И като ги махнат ще останат само ония скъпарски книжарници където няма кой да ти обясни нищо по простата причина ,че продавача/ката са непросветени....

axlbaby
10-22-2008, 07:10
на всички доводите ЗА оставането на сергиите са, защото така е било и го помнят...

:lol:


страх ви е от промяна? :razz:

Не ме е страх от промяна..просто ми е трудно да го приема.. Защото не виждам особен смисъл в това !!! :-D

Не виждаш,защото няма това е поредната простотия,която някой безмозъчен гълтач на пари е сътворил...

axlbaby
10-22-2008, 08:02
По-голям тъпизъм от това няма.И какво ще го направят този площат поредния паркинг за прийщащите селяни ли? По-скоро да им направят павилиончетата като магазини да не мръзнат зимата.И като ги махнат ще останат само ония скъпарски книжарници където няма кой да ти обясни нищо по простата причина ,че продавача/ката са непросветени....

Цените в книжарниците са по-нормални и досега не съм срещал някаква фрапантна глупост, за разлика от зарзаватчиите на площада...

Е аз съм срещала,а цените не са по-нормални поне в повечето.Мой наблюдения :)

Boot
10-22-2008, 09:41
Дай пример?

Loshotia
10-22-2008, 10:02
Дай пример?

Очевидно това не е отправено към мен, но ето пример:
Корична цена: 5лв
Лепната отгоре цена: 8лв
Става въпрос за атлас по история за 11кл, втора ръка май беше.

Boot
10-22-2008, 10:25
^ това е от Славейков, нали?
аз се обърнах към девойката, която каза, че в книжарниците има някакви аномалии ;)


Сега се сетих, че имам един плюс към Славейков, но той е единичен случай. Като си купувах "Благодарение на..." на Светльо и продавачът ми даде една с автограф от Светльо, защото му бил личен приятел. Не е някакво особено вълнуващо, ама тогава ми се стори яко.

cappy123
10-22-2008, 10:29
...
И аз ходих на "Алианс" няколко години.Ти какъв език учи там ? 8)

И аз ходих на алианс там :-P ама за малко....

И аз, и аз! И няма да сме само ние,..усещам.> Немски, от края на август 1992-а до февруари-март 1995-а. Помня откриването на въпросния Бонжур, пиците и спагетите до него(сега има някакви смешни кожени якенца и обувчици там), представителството на Сузуки (само за мотори) и така нататък. В тази връзка – някой да е виждал или чувал frau(госпожа) Матеева (с акордеона) или Кеслева наскоро? И още една имаше, не мога да се сетя в момента.. Мда, спомени-спомени.., все приятни при това.


Така – сега по темата. Ами хайде и аз да споделя мнението на г-н Кръчмонавт, без да го преразказвам със свои думи. Нищо, че съм свикнал с въпросния пазар и спомени той да не е бил там.., тцъ, нямам. Откакто се помня/съм тук винаги е бил. Въпреки това! И пиратските им дискове винаги са били със смешно качество(изключая ед. ми DVD такъв оттам.. преди 5-6 години)[но пък отдавна превърнал се в символ на ‘(неуморната) борба с пиратска музика и софтуер’] и книгите са били по-скъпи със залепени допълнително, ненужно завишени цени, и учебниците също.. Купувал съм само в случай на крайна нужда. Има и сергии с нормалните цени, но трябва да го обиколиш нашир и надлъж, за да откриеш нещо конкретно. Пък да кажеш, че няма книжарници наблизо.. Може просто да ги махнат дори без да правят нещо конкретно на тяхно място. А на мястото на Mc*hit да направят книжарница. http://www.hardwarebg.com/forum/images/smilies/dark/gun.gif http://www.hardwarebg.com/forum/images/smilies/dark/fingers.gif Не пред него, по средата на площада. Храната там не струва и го ‘построиха’ доста по-късно. По този начин 2 полезни неща ще свършат за толкова многото> дечурлига от околните училища. Например.

По-оптимистично-реалистично: да бъде закрит и на негово място да бъдат направени малки книжарнички, но няколко на брой. Тъкмо ще се освободи и повечко място за пешеходците така. Предвид приходящите тълпи такива от година на година, идеята не е никак лоша. Варианта на the_hottie също ми допада. Да видим..


Ау беше много забавно, когато пеехме и госпожата свиреше на акордеона в едно столче до вратата !!! Макар че ходих насила на Алианс, имаше и забавни часове..Ама тоа немски леле, още го мразя !!! :x


По темата : На мен ми харесват сергийте на Славейков, защото мога да открия всичко там !!! И не мисля, че те могат да се заменят с някоя книжарница или нещо подобно !!! :-D

Swinkenhoffer
10-22-2008, 14:10
Има компромисен вариант!
Да махнат сергиите, ама да не турят някоя грозотия. Мен основно това ме смущава... щото обожават да осират принципно хубавите ни централни улици. :o

machoka
10-22-2008, 18:24
/off
какво знаете вие за Алианса, аз съм пял в първа зала на НДК по случай някакъв юбилей на организацията Бон Джоуви и Truly Madly Deeply на Savage Garden в униформа, да съм бил 7 клас.. :lol:

Seducti0n
10-22-2008, 18:38
/off
какво знаете вие за Алианса, аз съм пял в първа зала на НДК по случай някакъв юбилей на организацията Бон Джоуви и Truly Madly Deeply на Savage Garden в униформа, да съм бил 7 клас.. :lol:

Знам само, че песента е повече от страхотна!
:smt007 :smt007

axlbaby
10-22-2008, 19:23
^ това е от Славейков, нали?
аз се обърнах към девойката, която каза, че в книжарниците има някакви аномалии ;)


Сега се сетих, че имам един плюс към Славейков, но той е единичен случай. Като си купувах "Благодарение на..." на Светльо и продавачът ми даде една с автограф от Светльо, защото му бил личен приятел. Не е някакво особено вълнуващо, ама тогава ми се стори яко.

В достатъчно ''елитни'' книжарници съм била :) Но нека направят Славейков поредния паркинг за селяни нека :)) Аз лично нямам нищо против тези сергийки,дори ако могат да се превърнат в магазинчета ще е още по-добре.И да в книжарниците има доста аномалии като се започне от простите продавачи.Пример: отивам да си купя учебниците по История на Изкуството от Шипка 6.Отговора на продавача:Какво е това?Ние такива неща нямаме! И накрая си ги купих от Славейков.Но не съм длъжна да давам обяснения на никой просто си казах мението :)

axlbaby
10-22-2008, 19:41
какви паркинки за селяни, какви 5 лева, каква поликлиника, бе?


НЕ ПИШЕТЕ ДРУСАЛИ ВЪВ ФОРУМА! :-x
А кво мислиш,че ще го направят бре? Не ми се спори вече ее аман начи,човек да не си каже мнението за нещо бреееех. НЕ ПИШИ ДРУСАН ВЪВ ФОРУМА! :)

woshata
10-22-2008, 19:51
Продават учебници и сборници втора ръка, а ги обявяват за нови! Изръсих се с 15лв за един сборник, който беше опакован, като се прибрах вкъщи и го разпечатах, вътре ми бяха подчертавани разни задачи. Да се махат тея, центъра на София не трябва да прилича на квартален пазар!по малоумно изказване скоро не бях срещала...като ти прилича на квартален пазар не ходи бе... ххх..дейба ..

woshata
10-22-2008, 19:56
оф еби се ти бе..
и кво от тва..вие на аптека ли искате да прилича..всички са с много високи изисквания а дори не поглеждат себе си на кво приличат ..аре със здраве..


и п.п. не са ли те учили да не се бъркаш в чужди разговори :-o

woshata
10-22-2008, 20:06
не мога да знам какъв си.. говоря принципно..и да чета книги..хаха да не повярваш а .. ? и кво..ако нямат друга възможност много ясно че ше е в тва.. точно защото днешните..ъммм..младежи са се затърчали да си купуват такива неща.. хаах ..

и едва ли един пост във форум може да говори за мен ..чакай как го каза .. "предостатъчно" :)

woshata
10-22-2008, 20:11
е да не мислиш че ходя само на Славейков..както и да е ..просто отбелязах мнение което няма да се промени..ае чао .

woshata
10-22-2008, 20:39
nz kvo ti e sme6no no ne mi i dreme :-o

Boot
10-22-2008, 21:00
Символ на София вика :lol:

Тумор на София, казвам аз :)

Blab
10-22-2008, 21:11
Оооо, снимките ми харесват!
[разни други думи, които не мога да свържа в изречения]

LONSDALE88
10-22-2008, 22:52
Некой ще изкара много пари от това,но няма да се влеят в държавата....
Мммм колко е била красива преди София :)