PDA

View Full Version : Противозачатъчни :)



alksndr
10-20-2008, 12:15
Здравейте, та имам един въпрос кам тия от двойките
или от момичетата които ползват тези неща.
С приятелката ми сме повече от година заедно и си правим секс :)
както всяка норм. двойка но решихме да почне да взима такива хапчета. та въпросат ми беше кои хапчета са по предпочитани
от вас, как ги вземата колко струват... и така :)

Sigrina
10-20-2008, 12:21
Всеки организъм е различен, затова има толкова много различни хора и различни хапчета.
Най-добре е да се консултира с генеколог и той да й предпише, все пак това са хормони и може да не й повлияят добре.
П.С. Препоръчвам ви нискодозирани.

alksndr
10-20-2008, 12:23
благодаря ти, :)
очаквам и др. мнения :P

Ico_
10-20-2008, 12:38
Противозачатъчни се пият единствено след преглед от лекар.

alksndr
10-20-2008, 12:44
ами ако няма 18 може ли да отиде на лекар сама смисъл без
настойник...

Sigrina
10-20-2008, 13:22
Да, може да отиде без родител, или настойник.
Може да вземе теб, или някоя приятелка за морална подкрепа само :Ь

alksndr
10-21-2008, 10:12
дооооообре мерси :D

foreverr
10-21-2008, 10:38
По принцип противозачатъчните е по-добре да се пият, като идеш на гинеклог и той ти каже какви да пиеш!Е нямаш 18, но можеш сама да идеш на гинеколог както аз отидах сама, а съм на 16.Обаче гинеколожката ми каза, че след време като почна да водя полов живот не е хубаво да пия противозачатъчни ако нямам 18!Просто щом като нямаш 18 не прибягвай към противозаатъчни!!!По добре си използвай презервативи или има едни хапченца които се мушкат в вагината и така партньора ти може да свърши в теб без да забременнеш.Гинеколожката ми даде листовка-казват се PHARMATEX и струват около 10-15 лева.Има няколко вида хапченца.

krem4et0
10-21-2008, 12:16
Не пий противозачатъчни толкова от малка, освен ако не ти се налага по здравословни причини. Презервативът е достатъчно сигурен, удобен и внася разнообразие.....

LadyDy
10-21-2008, 14:24
Това не го знаем ние, нито това какво би приело организма и затова се обърнете към гинеколог!!!!!

krem4et0
11-06-2008, 19:15
Защо неприемливо? Това, че е постоянен, съвсем не значи, че е изследван и че няма да направи бебе. Айде сега. Като правя паузи от ОК, ние си ползваме презерватив. То тогава най-лесно се забременява, а аз бебе не искам. С партньора си съм 4 години и 2 месеца.

Wrathchild
11-06-2008, 19:35
И защо да е неприемливо? Това, че са си постоянни партньори съвсем не значи, че липсата на бебе им е гарантирана! И доверието няма нищо общо със ситуацията!

SK0RP10N
11-06-2008, 20:18
Консултирай се с лекар

miloto_girl_4e
11-06-2008, 21:13
Не пий противозачатъчни толкова от малка, освен ако не ти се налага по здравословни причини. Презервативът е достатъчно сигурен, удобен и внася разнообразие.....


Не съм съгласна, че един презерватив е по-удобен от противозачатъчните..
Да, трябва да се взимат всеки ден в един и същи час, но какво от това?
Никога не съм харесвала момента, когато момчето си слага презерватива, някакси се прекъсват нещата..
Относно противозачатъчните, както казаха преди мен, те се изписват индивидуално за всеки :!:

Snowww
11-06-2008, 21:29
Аз никога не съм ползвала нито презервативи, нито противозачатъчни, пък не съм забременяла. Кво се пазите всички, все едно кой знае кфо.

darla
11-07-2008, 07:08
Аз никога не съм ползвала нито презервативи, нито противозачатъчни, пък не съм забременяла. Кво се пазите всички, все едно кой знае кфо.
:lol: :lol: :lol: ti si rqdko tupo par4e.tva 4e ne si zabremenqla do sega ozna4ava 4e nqma da se slu4i li???Aide kato hvane6 na 15-16 i maika ti te pita "kak moja da si tolkova bezotgovorna?" ti i kaji eee "koi znae kvo " e stanalo!Tupa selska ovca!

krem4et0
11-07-2008, 11:02
Начинаещите да мислят за здравето си, за здравето на партньора си и за евентуалните бебета, а не за удоволствието си. Като станат големи хора на по 25 години, готови да гледат бебе, тогава да го правят безд презерватив и хапчета. За младият женски организъм противозачатъчните, Ескапеле и т.н. са огромна хормонална бомба, с която той не може да се справи с месеци. Лепенките са абсолютно същото като противозачатъчните. Те също са с хормони, които се абсорбират от кожата. Все тая е! Само дето са в пъти по-скъпи.

Доверието не е метод на контрацепция! Доверието не пази от СПИН, трипер, гонорея, инфекции, гъбички, хламидия или от бебета!

milotoGIRL4e, ти се наемаш да предпишеш хапчета на 16 годишна тийнейджърка, която прави секс с непостоянен партньор и никога нее ходила на гинеколог, ли? Аз не мога. Аз лично по-лесно свършвам от секс С презерватив! Аз секс с презерватив правя само в паузите от ОК(защото, както знаеш те са задължителни: на всеки 9 цикъла-3 без ОК). Иначе си карам на хапчета и прекъснат полов акт (той го иска, защото при все, че чете упътването 10 пъти, не може да повярва, че са сигурни). Но аз и той други партньори не сме имали. Колко от двойките могат да заявят същото-че са си първи и единствени и двамата?
global, ти спри да рекламираш форума си, защото е конкурентен на нашия. Очаквай санкции, ако не го направиш!

kapinka
11-07-2008, 11:13
Какви са тези хапчета 'АНТИ БЕБЕ' знам, че за ЕСКАПЕЛ няма много много добри отзиви ..макар, че мой близки приятелки им се налага да пият и нямаха някакви шокиращи проблеми ..

miloto_girl_4e
11-15-2008, 20:31
milotoGIRL4e, ти се наемаш да предпишеш хапчета на 16 годишна тийнейджърка, която прави секс с непостоянен партньор и никога нее ходила на гинеколог, ли? Аз не мога. Аз лично по-лесно свършвам от секс С презерватив! Аз секс с презерватив правя само в паузите от ОК(защото, както знаеш те са задължителни: на всеки 9 цикъла-3 без ОК). Иначе си карам на хапчета и прекъснат полов акт (той го иска, защото при все, че чете упътването 10 пъти, не може да повярва, че са сигурни). Но аз и той други партньори не сме имали. Колко от двойките могат да заявят същото-че са си първи и единствени и двамата?
global, ти спри да рекламираш форума си, защото е конкурентен на нашия. Очаквай санкции, ако не го направиш!


Чакай малко, колежке :!: Първо къде виждаш да съм предписвала хапчета на някого ?
Да съм споменавала имена на хапчета или да съм казвала да ходи да си взима ?
Просто прочетох мнението ти, не се съгласих с него и го коментирах :!:
И не съм на мнение, че щом презервативът отпада не трябва и двамата да си направят изследвания преди да спят заедно :!:
Никъде не съм се наемала с такива коментари, просто коментирам кое е по-удобно и хубаво според мен :!:

krem4et0
11-15-2008, 21:11
Ок, спокойно само :) . Виж, наистина този момент не е особено приятен, но и това си е индивидуално. Мен лично не ми пречи, с презерватив се чувствам по-спокойна и свършвам по време на акта. Без презерватив оргазмите и удоволствието ми са в пъти по-малко.
Както и да е-към контрацепцията следва да се подходи строго индивидуално. Важни са фактори като възраст, опит, честота на половите контакти........Всеки трябва да си реши как да се пази. Обожавам противозачатъчните. Без тях не мога да живея нормално дори, но не бих ги препоръчала на младо момиче, ако няма сериозна причина да ги пие. Колкото и по-удобни да са, все пак те си имат странични ефекти, които са непредвидими.

Съжалявам ако съм те засегнала. Просто при положение, че младите правят секс от рано и с множество партньори, а се изследват изключително малко, презервативът си остава най-доброто решение. Поне докато не станат пълнолетни и не се установят с постоянен сексулен партньор.

ZvEzdi4ka_
11-19-2008, 03:59
Az li4no piq Yasmin i sam mnogo dovolna. Nqmat strani4ni efekti. Bqha mi predpisani ot ginekolog. Moje da se namerqt vyv vsqka apteka, mislq 4e ne sa okolo 18 leva.

bazzil
11-19-2008, 12:53
Начинаещите да мислят за здравето си, за здравето на партньора си и за евентуалните бебета, а не за удоволствието си. Като станат големи хора на по 25 години, готови да гледат бебе, тогава да го правят безд презерватив и хапчета. За младият женски организъм противозачатъчните, Ескапеле и т.н. са огромна хормонална бомба, с която той не може да се справи с месеци. Лепенките са абсолютно същото като противозачатъчните. Те също са с хормони, които се абсорбират от кожата. Все тая е! Само дето са в пъти по-скъпи.

Доверието не е метод на контрацепция! Доверието не пази от СПИН, трипер, гонорея, инфекции, гъбички, хламидия или от бебета!

milotoGIRL4e, ти се наемаш да предпишеш хапчета на 16 годишна тийнейджърка, която прави секс с непостоянен партньор и никога нее ходила на гинеколог, ли? Аз не мога. Аз лично по-лесно свършвам от секс С презерватив! Аз секс с презерватив правя само в паузите от ОК(защото, както знаеш те са задължителни: на всеки 9 цикъла-3 без ОК). Иначе си карам на хапчета и прекъснат полов акт (той го иска, защото при все, че чете упътването 10 пъти, не може да повярва, че са сигурни). Но аз и той други партньори не сме имали. Колко от двойките могат да заявят същото-че са си първи и единствени и двамата?
global, ти спри да рекламираш форума си, защото е конкурентен на нашия. Очаквай санкции, ако не го направиш!

Пиеш противозачатъчни и авера ти пак свършва извън теб, ква е ползата че ги пиеш тогава като не можете да си се искефите на мах?

Pliok0019
11-19-2008, 13:01
Противозачатъчните се предписват от гинеколог. Не се избират от форум.

Schneeflocke
11-19-2008, 13:22
Az li4no piq Yasmin i sam mnogo dovolna. Nqmat strani4ni efekti. Bqha mi predpisani ot ginekolog. Moje da se namerqt vyv vsqka apteka, mislq 4e ne sa okolo 18 leva.

3За съжаление, не открих листовката на тези хапчета. Но няма лекарство без странични ефект.

Май за първи път съм съгласна с Кремчето. Хормоните не са бонбонки.

ПП: Който каза нискохормонални - ако момичето е тежко, няма да имат особен ефект.

krem4et0
11-19-2008, 13:59
bazzil, решението дали ще свърши в мен си е негово! Не съм го молила аз!!! Знаеш ли какво стана миналия месец? Той свърши в мен и няколко дни след това изпуснах таблетка. Пих я с 16 часа закъснение. Опасността в такъв случай е напълно реална!!!!

П.С.Както вече вметнах, обикновено той свършва от орална любов.

bazzil
11-19-2008, 14:10
bazzil, решението дали ще свърши в мен си е негово! Не съм го молила аз!!! Знаеш ли какво стана миналия месец? Той свърши в мен и няколко дни след това изпуснах таблетка. Пих я с 16 часа закъснение. Опасността в такъв случай е напълно реална!!!!

П.С.Както вече вметнах, обикновено той свършва от орална любов.

Ахам, е да тва е лошо че си я пила с закъснение. Ем щом орална е за завършек сичко е ок :)