PDA

View Full Version : за момичета с къдрави/чупливи коси



jyji
10-20-2008, 12:28
Хора имам някакъв станен мелез върху главата си наречен коса.Извинете за отношението, но нещо не се харесваме много.Та мисълта ми е, че по принцип косата ми се води чуплива и аз непрекъснато я изправям за да придибива нормален вид.Проблема е,че по този начин ви е ясно, че се изтощава.Напоследък я оставям естествена, но тя явно за да ми направи напук се е превърнала в къдрава.Когато се изкъпя има много сладки къдрици, но на другия ден не прилича на нищо.Чудя се по какъв начин да я оформям.Вие какво използвате,защото с гел ми изглежда адцки зализано.Искам да изглежда естествено и всяка къдрица да си е отделена,а не като се погледна в огледалото да виждам човек,който току-що е бръкнал ж контакта :booooomb:

cherinka
10-20-2008, 12:35
Пробай след баня да не я решеш докато е мокра или след като изсъхне, защото така къдриците ще загубят формата си.
Оформяй си я с пръсти
И докато е мокра не е препоръчително нито да я решеш, нито да прокарваш пръсти през нея. :D

jyji
10-20-2008, 12:40
Там е работата,4е изобщо не я реша :o

i_hate_you_but_i_love_you
10-20-2008, 12:43
На много момичета им се накъдрят косите в пуберитета :)

jyji
10-20-2008, 12:52
Ми аз пубертета май го минах,ама ддз ... :-D И все пак какво да правя :-o

GbSy
10-20-2008, 13:11
Moята си скапва формата, когато спя вързана (естествена коса, не изправена), когато си легна с мокра коса (тогава пък сама се изправя :D ) и затова гледам да изсъхне максимално, а когато стана на другата сутрин е в хубава форма...
Иначе има пяна за коса, дифузер, ролки... Можеш да оформяш косата си по много различни начини, стига да отделяш време. Не я реши много, защото при къдрави и чупливи коси се разваля формата на къдриците много лесно по този начин и не я пипай непрекъснато. Ще се оформи постепенно.

MoMoXiXi
10-20-2008, 13:57
Хм, ами ако не я решеш, опитай се да я срешиш когато е влажна, но със някакъв рядък гребен, да не е ситен, и стой така докато изсъхне и после я намествай само с пръсти, както каза черинка... аз имам една приятелка със нещо средно м/у начупена и къдрава коса и като се измия и си слага пяна, зализва се едно хубаво и така стои докато изсъхне, иначе е като чумава в главата. 8-) Но не знам дали ще подейства на твоята коса.




А аз може ли да попитам дали има някакво средство като пяна или лак, което да има почти същия ефект? Моята коса е МНОГО права и ся си взех едни ролки и се навих докато беше мокра и така спах, и сутринта като се развих и сресах бяха станали много сладки къдрички, но ако не им сложа нещо ще се залижат и пак ще се изправи... но с пяна и лак много ми се омазнява косата и почва да лепне и не мога да я търпя... с гел (такъв с мокър ефект, като мъжки имам само) също имам чувството, че с захар и вода съм се мазала на главата 8-) ..някакви идеи
Съжалявам, че питам в темата ти jyji но тъкмо мислих да отварям нова и видях тази и да спестя още една тема.. :)

jyji
10-20-2008, 15:39
Това с пяната съм го пробвала,но нещо не ми се получава.Знаеш ли каква е марката на пяната,която използва приятелката ти :?
Иначе и аз се надявам да се оправи постепенно.Проблема е,че след 1 ден къдриците се развалят и е като изправена некъдърно.За това исках да попитам момичетата с такива коси какъв вид и марка продукт използват.Мисля си за някакъв крем или гел,които като се нанесът да не изглеждат мазни...

jyji
10-20-2008, 15:41
Съжалявам, че питам в темата ти jyji но тъкмо мислих да отварям нова и видях тази и да спестя още една тема.. :)[/quote]

Изобщо не се притеснявай.Според мен най-добрият вариант са лаковете за коса на Тафт.Не изглежда мазна и стои перфектно.

Karin_Vall_Gabbriel
10-20-2008, 15:59
Съжалявам, че питам в темата ти jyji но тъкмо мислих да отварям нова и видях тази и да спестя още една тема.. :)

Изобщо не се притеснявай.Според мен най-добрият вариант са лаковете за коса на Тафт.Не изглежда мазна и стои перфектно.[/quote]
да,или пък с пяна

Bee*
10-20-2008, 16:03
Хах тва се едно аз съм го писала :)
Като се изкъпя имам много хубави къдрици,ама на другия ден трябва да се среша и става няква хвърчаща и на вълни..
За тва й слагам пяна само в краищата или пък балсам без отмиване,за да ми ги оформи поне малко.

WaterLilly
10-20-2008, 16:04
Моята коса отскоро взе да се "чупи", явно е от пубертета... Аз не си харесвам къдриците и затова понякога слагам балсам по краищата, а а малко преди да е изсъхнала я сресвам и се изправя почти напълно. Ако искам да ми останат къдриците за повече време, я реша с гребена, а не с четката.

VilleBaby
10-20-2008, 16:51
ами моята е къдрава...няма как да не се развалят къдриците поне малко като спиш...аз затова я мокря с вода и я мачкам и след това слагам докато е влажна гел или пяна...НЕ Я РЕШИ!!! къдравата коса се реши 1-2 пъти в месеца и то когато се къпеш! не се заплита , споко...надявам се да съм ти помогнала :)

MoMoXiXi
10-20-2008, 17:59
Ами не съм сигурна дали е точно тази от всички видове, но ...:
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/14/t_6082884.jpg

А тия на Тафт са Шварцкопф, нали? ... имам пяна в златиста опаковка , фиксация 4 мисля беше и ужасно ми лепне косата , като сплъстена става... може би ако е по-малък фактор..3 или 2, но дали ще задържа прическата .. :) ето такава, само че златиста опаковка и някакви шарени неща на нея http://home.planet.nl/~tvade003/mousse5.jpg

tItEufFf
10-20-2008, 18:04
И моята беше така..къпя се и е страхотна, но на другата сутрин е отвратителна.
Моят съвет: Не се къпи по-късно от 1-2 часа .. Къдравите коси са по-гъсти и имат нужда от повече време за изсъхване.

TheGirlNextDoor
10-20-2008, 18:04
аз съм същата :( ..и напоследък реших да не я изправям,защото ужасно мн се скапа... :-o ...и сега само си слагам крем за къдрици и си я връзвам вечер на кокче горе-ефекта е...приемлив :-D

LipSoFAnAnGel
10-20-2008, 18:05
И аз имам чуплива коса, не мога да кажа, че е къдрава . Не я сресвам, защото става много бухнала и не ми харесва.Реша се единствено преди да се изкъпя. След като се изкъпя си слагам на косата нещо като гел, на ейвън е от серията ADVANCE TECHNIQUES за оформяне и разделяне на къдриците много съм доволна...слагам си го и си начупвам косата. На другия ден дори да е загубила формата си и къдриците, наморям си косата и тя отново става къдрава...Много е хубав този гел :) АКо искаш пробвай

crazybaby_
10-20-2008, 18:14
:) аз имам начупена коса и сега съм си уформила къдриците сии с -пяна и дифузер :grin: правя я и НЕ Я СРЕСВАМ СЛЕД ТОВА :) Стой дълго време докато не се изкъпеш :---) :---) :---) :-| :smt001 ::: =P~ :?: :-({|= :smt007 :smt016 :smt003 :smt003 :smt003 :smt029 :smt003

harabelka
10-20-2008, 18:30
аз имам хубави къдрици и ползвам пяната на нивеа за руса коса =P~ :smt061 :smt007 :smt011

sladurcheto_11
10-20-2008, 18:50
az imam sashtiq problem i mi e omruznalo dosta :-x i veche zapochnah vse da q izpravqm tva e nai lesnoto za men vmesto da se zanimavam s oformqne na kudruci gi izpravvqm :grin: :oops:

mysterious93
10-20-2008, 19:27
сресвай се само докато се къпеш докато си с шампоан на главата..и после й слагай малко пяна докато е мокра в смисъл..взимаш пяна и всяка къдрица я отделяш и така тя после като изсъхне са наместени..или пък й сложи някакъв балсам без измиване :)

jyji
10-20-2008, 20:17
]И аз имам чуплива коса, не мога да кажа, че е къдрава . Не я сресвам, защото става много бухнала и не ми харесва.Реша се единствено преди да се изкъпя. След като се изкъпя си слагам на косата нещо като гел, на ейвън е от серията ADVANCE TECHNIQUES за оформяне и разделяне на къдриците много съм доволна...слагам си го и си начупвам косата. На другия ден дори да е загубила формата си и къдриците, наморям си косата и тя отново става къдрава...Много е хубав този гел :) АКо искаш пробвай
хах днес точно гледах каталога и си мислех да си го поръчам.Говориш за един такъв в червено шишенце нали :?:

LipSoFAnAnGel
10-21-2008, 06:10
]И аз имам чуплива коса, не мога да кажа, че е къдрава . Не я сресвам, защото става много бухнала и не ми харесва.Реша се единствено преди да се изкъпя. След като се изкъпя си слагам на косата нещо като гел, на ейвън е от серията ADVANCE TECHNIQUES за оформяне и разделяне на къдриците много съм доволна...слагам си го и си начупвам косата. На другия ден дори да е загубила формата си и къдриците, наморям си косата и тя отново става къдрава...Много е хубав този гел :) АКо искаш пробвай
хах днес точно гледах каталога и си мислех да си го поръчам.Говориш за един такъв в червено шишенце нали :?:те може да са променили опаковката моята е червено с бяло ама щом е на ADVANCE TECHNIQUES и пише, че е за оформяне на къдрици значи е точно това!

jyji
10-21-2008, 06:40
]

]И аз имам чуплива коса, не мога да кажа, че е къдрава . Не я сресвам, защото става много бухнала и не ми харесва.Реша се единствено преди да се изкъпя. След като се изкъпя си слагам на косата нещо като гел, на ейвън е от серията ADVANCE TECHNIQUES за оформяне и разделяне на къдриците много съм доволна...слагам си го и си начупвам косата. На другия ден дори да е загубила формата си и къдриците, наморям си косата и тя отново става къдрава...Много е хубав този гел :) АКо искаш пробвай
хах днес точно гледах каталога и си мислех да си го поръчам.Говориш за един такъв в червено шишенце нали :?:те може да са променили опаковката моята е червено с бяло ама щом е на ADVANCE TECHNIQUES и пише, че е за оформяне на къдрици значи е точно това!
Благодаря :-) Ще пробвам и по този начин :(

varnen4e
10-21-2008, 06:43
аз съм същата :( ..и напоследък реших да не я изправям,защото ужасно мн се скапа... :-o ...и сега само си слагам крем за къдрици и си я връзвам вечер на кокче горе-ефекта е...приемлив :-D

+1. И при мен е така. И аз реших да не я изправям, но не се харесвам много много..

mynichka
10-21-2008, 06:52
моята си е много къдрева :grin: и аз си я обичам ..да харесвам се и изправена ..но естествена по си я харесвам ..пък и всеки "баси яките къдрици и ми ги дърпат надолу " :D а те после пак се навиват ...начи като изляза от банята ..я суша обаче ..не на бързо сушене ..ами поне 1 час си играя ..мачкам си я и никога никога ..не я вързвам ..нито пък я сресвам 8-) понякога се заплита ..ама с Nivea ..успявам да я разплета .. и едно съветче използвай хубава пяна за коса ..а не някакви боклуци ..които само да ти я развалят :P

desiiito
10-23-2008, 21:18
Хора имам някакъв станен мелез върху главата си наречен коса.Извинете за отношението, но нещо не се харесваме много.Та мисълта ми е, че по принцип косата ми се води чуплива и аз непрекъснато я изправям за да придибива нормален вид.Проблема е,че по този начин ви е ясно, че се изтощава.Напоследък я оставям естествена, но тя явно за да ми направи напук се е превърнала в къдрава.Когато се изкъпя има много сладки къдрици, но на другия ден не прилича на нищо.Чудя се по какъв начин да я оформям.Вие какво използвате,защото с гел ми изглежда адцки зализано.Искам да изглежда естествено и всяка къдрица да си е отделена,а не като се погледна в огледалото да виждам човек,който току-що е бръкнал ж контакта :booooomb:
всяко твое изречение искрено ме зарадва .. абсолютно , ама наааааапълно същата ситуация е при мен .. чуй ся к'во НЯЯЯЯМА РЕШЕНИЕЕЕ ;d ;S

harabelka
10-24-2008, 07:28
моята си е много къдрева :grin: и аз си я обичам ..да харесвам се и изправена ..но естествена по си я харесвам ..пък и всеки "баси яките къдрици и ми ги дърпат надолу " :D а те после пак се навиват ...начи като изляза от банята ..я суша обаче ..не на бързо сушене ..ами поне 1 час си играя ..мачкам си я и никога никога ..не я вързвам ..нито пък я сресвам 8-) понякога се заплита ..ама с Nivea ..успявам да я разплета .. и едно съветче използвай хубава пяна за коса ..а не някакви боклуци ..които само да ти я развалят :P
Каква пяна и какъв шампоан използваш? :)

mynichka
10-24-2008, 07:37
моята си е много къдрева :grin: и аз си я обичам ..да харесвам се и изправена ..но естествена по си я харесвам ..пък и всеки "баси яките къдрици и ми ги дърпат надолу " :D а те после пак се навиват ...начи като изляза от банята ..я суша обаче ..не на бързо сушене ..ами поне 1 час си играя ..мачкам си я и никога никога ..не я вързвам ..нито пък я сресвам 8-) понякога се заплита ..ама с Nivea ..успявам да я разплета .. и едно съветче използвай хубава пяна за коса ..а не някакви боклуци ..които само да ти я развалят :P
Каква пяна и какъв шампоан използваш? :)
шампоана ми е на Panten (за къдрева коса ) ..
а пяната е..чакай да видя :D на taft ..една синя с оранжева капачка ..ама е на свършване :razz:

varnen4e
10-24-2008, 07:59
Мачкай си я с бира.

mynichka
10-24-2008, 08:35
Мачкай си я с бира.
става много изкуствено ..а и предполагам , че лепне :P

LovelyGirl
10-24-2008, 20:25
Моята коса е същата.Просто чуплива.Поне да кажеш къдрава,ми тя и такава не е :?

Изправяй я само при сухо време,защото инъче хич няма смисъл,начупват се при влага.
Ако искаш да е изправяш като излезеш от банята я среши преди да я издухаш,губят се къдриците.

Напоследък аз моята мн рядко я изправям,къдря я.
Ползвам синята пяна на Тафт с оранжевата капачка.Мачкам я обилно след баня и след това я връзвам на мн вдигнат на горе кок и стоя така поне 2-3 часа.Колкото повече стоиш,толкова по-добре.Макарче моята не става добре като спя така.

mirelS
10-24-2008, 21:19
И аз съм с таква коса ..... като я изправя стои права 1 4ас после .. пак се на4упва а сама .. каквото и да и слагам.. лосиона на нивеа за изправяне , дебелите 4етки за изправяне не ми помагат ..когато искам да си остане накъдрена след миенето я издухвам и я нама4квам с вода за къдрици .. тогава става страхотна :)) От пяните ми окапа половината коса :o само на тафт съм ползвала досега мислех 4е са ка4ествени :-x искам да е гладка,нестър4аща,права,и възможна за разресване оба4е ... не ме слуша :-x като я изправя се на4упва .... ако просто и сложа пяна се на4упват само горните пластове на косата.... най-добре е с водата за къдрици оба4е ве4ер като лягам и се разрошва и сутринта трябва да я оправям на ново .... трудно се поддържа къдрава и 4уплива коса но си е хубав дар от Бога :)

harabelka
10-26-2008, 10:26
препоръчайте ми балсам с/без отмиване за къдрава коса моля :)

Infinity
10-26-2008, 10:30
косата ми е къдрава изпозвам балсам без отмиване на глис а след това слагам много малко пяна за да не бухва много тя е на вела,ако това не подейства става и със кристали но те изтощават косата :)

mynichka
10-26-2008, 10:32
И аз съм с таква коса ..... като я изправя стои права 1 4ас после .. пак се на4упва а сама .. каквото и да и слагам.. лосиона на нивеа за изправяне , дебелите 4етки за изправяне не ми помагат ..когато искам да си остане накъдрена след миенето я издухвам и я нама4квам с вода за къдрици .. тогава става страхотна :)) От пяните ми окапа половината коса :o само на тафт съм ползвала досега мислех 4е са ка4ествени :-x искам да е гладка,нестър4аща,права,и възможна за разресване оба4е ... не ме слуша :-x като я изправя се на4упва .... ако просто и сложа пяна се на4упват само горните пластове на косата.... най-добре е с водата за къдрици оба4е ве4ер като лягам и се разрошва и сутринта трябва да я оправям на ново .... трудно се поддържа къдрава и 4уплива коса но си е хубав дар от Бога :)
каква е тази вода за къдрене

varnen4e
10-26-2008, 10:33
Мачкай си я с бира.
става много изкуствено ..а и предполагам , че лепне :P

Не.. добре стои.. зависи от косата, де.. но аз се харесвам повече, отколкото ако си я намачкам с пяна. И изобщо не лепне.
:)

anity92
10-29-2008, 06:55
Moqta kosa puk e pod sqkakva kritika :-D Ne e nito prava nito chupliva ami e neshto adski tupo. Trqbva vseki pat da q pravq s presi, pqna za kosa, lakove i t.n. za da e kakto iskam. A ti mojesh da si slagash nqkakva maska za kosa sled kato se izkapesh za da ti se zapazqt kadrchkite ;p ... Az pone taka pravq nz pri teb dokolko shte se poluchi ama vse pak probvai. Aide uspexcheta :-) ..

varnen4e
10-29-2008, 07:00
Moqta kosa puk e pod sqkakva kritika :-D Ne e nito prava nito chupliva ami e neshto adski tupo. Trqbva vseki pat da q pravq s presi, pqna za kosa, lakove i t.n. za da e kakto iskam. A ti mojesh da si slagash nqkakva maska za kosa sled kato se izkapesh za da ti se zapazqt kadrchkite ;p ... Az pone taka pravq nz pri teb dokolko shte se poluchi ama vse pak probvai. Aide uspexcheta :-) ..

И моята е така.. много е гадно...

chokolate_girl
10-29-2008, 07:53
prepora4vam ti na sledva6tiq den da ne q izpravq6,a da q nama4ka6 s pqna za kosa,stoi strahotno,osobeno na kadravite ili 4uplivite kosi :-)

VinagiSumAz
10-29-2008, 14:07
az imam kydreva kosa i ot opit da ti kaja 4e e hubavo da si sresvash kosata samo dokato e morka.Az imam na4in vseki den kydricite mi da izglejdad super: znachi dokato kosata ti e morka q razdelqsh na dve, vryzvash q i sled tova navivash s ruce i dvete opashki ama hubavo i stegnato i posle gi ostavqsh da izsyhnat taka.Na drugiqt den otdelqsh kichur po kichur - tolkova debeli kolkoto iskash.Vecherta kato se priberesh vyv vas i nqma da izlizash poveche pak si razdelqsh kosata i q navivash.I taka vseki den kosata ti izglejda super

mirelS
10-29-2008, 16:32
Относно водата пишее стилизираща вода BYPSA :-D за къдрави коси спомага за по-лесно оформяне и фиксиране на къдриците нз как се кава щото на шишенцето има 100 имена :shock: ама с най-големи букви е babaria :-D сигурно така се казва в прозра4на туби4ка е струваше 5,20 впръсква се в корените и се разнася оттам по дължина

добре става :))

xhuxhu
10-29-2008, 17:22
Ами и моята е чуплива :( :( :( и затова с БИРА или ДИФУЗЕР :) с дифузера става доста ефектно :)

mysterious93
10-29-2008, 19:14
mynichka ти наистина ли не я връзваш?дори и когато спиш????????????????????????????????????????п ф чудя се моята коса вече кво да яправя..като спа със спусната коса и сутринта кат стана е някакъв ад..и нз с кво да я оформям вече..и ся ползвам пяна на тафт и някакъв гел з амокър ефект..въобще като цяло къдрокоските как спите повече с вързана или с пусната коса :P

tItEufFf
10-29-2008, 19:56
Аз спя със спусната ... И обикновено сутрин леко я навлажнявам със вода и после слагам отгоре малко Сънсилк - зеленият балсам без отмиване. На Пантен балсама без отмиване за къдрици също е хубав :)

jyji
10-30-2008, 06:13
:-D Решение за косата си не знам дали открих,но (без да се обиждате) ми стана приятно, че толкова много момичета имат като моя проблем.Вече ми беше писнало да гледам само перфектно прави/къдрави коси около мен :(
Иначе номера с опашките е много добър.Лошото е, че аз имам проблем не с къдренето на косата,а после със задържането на къдриците.
...А с тази бира всеки ден ли си миете косата?Аз гледам да си я мия моята 2, най-много до 3-пъти седмично. :(

Pliok0019
10-30-2008, 11:07
Ами не съм сигурна дали е точно тази от всички видове, но ...:
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/14/t_6082884.jpg

А тия на Тафт са Шварцкопф, нали? ... имам пяна в златиста опаковка , фиксация 4 мисля беше и ужасно ми лепне косата , като сплъстена става... може би ако е по-малък фактор..3 или 2, но дали ще задържа прическата .. :) ето такава, само че златиста опаковка и някакви шарени неща на нея http://home.planet.nl/~tvade003/mousse5.jpg

Използвай зелен тафт, за обем е (с 3 фиксация), но оформя и кръдици.


И аз съм с таква коса ..... като я изправя стои права 1 4ас после .. пак се на4упва а сама .. каквото и да и слагам.. лосиона на нивеа за изправяне , дебелите 4етки за изправяне не ми помагат ..когато искам да си остане накъдрена след миенето я издухвам и я нама4квам с вода за къдрици .. тогава става страхотна :)) От пяните ми окапа половината коса :o само на тафт съм ползвала досега мислех 4е са ка4ествени :-x искам да е гладка,нестър4аща,права,и възможна за разресване оба4е ... не ме слуша :-x като я изправя се на4упва .... ако просто и сложа пяна се на4упват само горните пластове на косата.... най-добре е с водата за къдрици оба4е ве4ер като лягам и се разрошва и сутринта трябва да я оправям на ново .... трудно се поддържа къдрава и 4уплива коса но си е хубав дар от Бога :)
Слагай лак за коса. Има на "Нова голд" добър и евтин.


препоръчайте ми балсам с/без отмиване за къдрава коса моля :)
Garnier, с отмиване е.

YourFavoriteDrug
10-30-2008, 11:19
ее откъде ли ми познат проблема ти 8-)
даа и мойта се пише чуплива,ма е къдрава 8-)
та и аз вечер като се изкъпя е разкош,ама сутрин съм като гръмнал бойлер в тръстика 8-)
последно време я правя с пяна Taft Looks / Curly Look и с дифузер леко,и се събуждам горе-долу с нормална коса,пък якото на тая пяна е че стои супер естествено и косата е мн мека 8-)

YourFavoriteDrug
10-30-2008, 11:21
аа забравих само да кажа тая пяна си е специално за оформяне на къдриците,по скалата-силата и е 3 8-)