PDA

View Full Version : да спра гримовете,пресите и т.н



girl4eety
10-21-2008, 06:59
Здравейте!виж те сега какво мисля да направя аз и ми кажете дали според вас ще е по-добре или няма да е добре,значи мисля от днес да спра да се гримирам,да слагам спирала,черен молив,крем,фдт и други щуротии по лицето,да не се лакирам - нито маникюр нито педикюр,да си "тровя" косата със сешоари преси и други глупости.Мисла , абе с 1 дума да не използвам по себе си нищо и така поне до към декември,вие какво мислите това дали ще е добре,че поне ще ми починат коса,лице,ръце,тяло и т.н.....е кажете си мнението по това което мисля да правя

mynichka
10-21-2008, 07:10
е не всичко ..спри само фтд..и си слагай по рядко спиралка ..но без хубави нокти ..пфф не ! :x .. аз а косата ..ти пък баси и без сешоар ..стига стига :razz:

splendour
10-21-2008, 07:24
slagai krem.... do dekemvri ot styda kojata ti 6te stane prosto........... se pak styd vqt1r...tva vaji i za balsama za ystni.bez spirala i fon dio ten moje6...
prosto izpolzvai bqla kozmetika i spri s dekorativnata.... kolkoto do manikiyra si slagai pne zazdravitel......i perfiyma ne spirai.tva e ;) ina4e i bez se6oari razni moje,stiga pri4eskata ti da ne stane p1lna skr1b.......

Wrathchild
10-21-2008, 07:25
Е какво, аз лятото си излизам с мократа коса и от слънцето ми съхне много по-добре...
Надали си на повече от 15-16 години, без грим надали ще изглеждаш по-зле.

girl4eety
10-21-2008, 07:29
на 15 съм

albb
10-21-2008, 07:32
мииии да ти кажа странно ми звучи да ги изключиш просто ей така :-o защо реши да го направиш?А ако искаш кожата ти да почине като не я третираш до декември и като почнеш тогава пак да използваш козметика....не виждам смисъл да спираш после пак да почваш после евентуално пак да спреш :smt101

RiseGirl
10-21-2008, 07:44
Ако до сега си ползвала всички тези продукти и процедури, според мен не е много добра идея от веднъж да спреш да ги ползваш. Рязкана променя никога не дава добър ефект, по-добре постепенно: първо спри ФДТ, после сенките, спиралата, молика и т.н. :)

zloto
10-21-2008, 07:54
Не спирай да ползваш сешоар и някакъв по-мазен крем, идва зима все пак. До вчера бях с 39 градуса температура, защото не си бях изсушила косата добре :? А иначе лятото аз не използвам сешоар, просто излизам за малко на слънце.
А другите неща не са толкова нужни и нищо няма да ти стане ако ги спреш за известно време (а фон дьо тена може и завинаги).
За ноктите можеш да ползваш заздравител или безцветен лак.

varnen4e
10-21-2008, 07:58
Да.. много добра идея.. И аз по съвет на причтелч ми спрях някои неща и сега съм по- доволна.

WithLove
10-21-2008, 09:56
Според мен не е нужно да спираш всички продукти,които иэполэваш.Крем на лицето эащо да не си слагаш?Той не вреди.Гримовете щом искаш да ги спреш-спри ги.Но да не се окаже,че никой не може да те поэнае 8-) Аэ смисъл не намирам в това,но ти щом си си решила...късмет.Пресите и сешоара вече подкрепям да ги спреш.Особено,ако ги иэполэваш ежедневно.Поограничи честота на употреба.Мисля,че и това е достатъчно.Така или иначе до декември няма да полэваш нищо и след това 100% пак ще эапочнеш с пълна сила...файда-нулева.А и не се энае дали както сега си нахъсана,след две седмици или по-малко няма да ти секне меракът.

pOiSoN_kIsS_94
10-21-2008, 10:12
В средновековието ли искаш да се върнеш :-D 8-) ..

mimsssssss
10-21-2008, 11:11
slagai krem.... do dekemvri ot styda kojata ti 6te stane prosto........... se pak styd vqt1r...tva vaji i za balsama za ystni.bez spirala i fon dio ten moje6...
prosto izpolzvai bqla kozmetika i spri s dekorativnata.... kolkoto do manikiyra si slagai pne zazdravitel......i perfiyma ne spirai.tva e ;) ina4e i bez se6oari razni moje,stiga pri4eskata ti da ne stane p1lna skr1b.......
+1

TheOtherME
10-21-2008, 11:20
Е , надявам се няма да спреш необходими неща като маски, кремове за лице, както казаха по-горе балсам за устни и някакви такива елементарни грижи.И аз съм се замисляла да спра грима за малко- мисля, че би било доста полезно, особено за горките ми мигли, че направо ги боли сигурно от тая спирала... :?

Boot
10-21-2008, 12:17
Не спирай крема за лице, лосиона за тяло и евентуално заздравителя за нокти. Те поддържат красотата.

Всичко от декоративната козметика можеш да прекъснеш. И ще е добре, да. Особено фон дьо тен, преса и черен молив :)

GabisiTa
10-21-2008, 15:35
Не спирай всичко, използвай поне някои неща :)

Inlofee
10-21-2008, 16:01
В средновековието ли искаш да се върнеш :-D 8-) ..

пхаха кфо му е средновековното.. да бъдеш естествен ли ?? :-o :-D

Fx1
10-21-2008, 16:03
На 15 изобщо ФДТ не е трябвало да използваш досега, ти ще го спираш...
Много добра идея е да се поспреш с ДЕКОРАТИВНАТА козметика + пресата за коса.
Използвай кремчета за млада кожа, тоници, опитай се да направиш кожата си красива, а не да замазваш дефектите с ФДТ!

siLenT_scReaMs
10-21-2008, 16:06
Ami mn hubavo si go reshila da si pochinesh ot vsichkite himii i gluposti. I opredeleno te podkrepqm,zashtoto pri men ima strahoten efekt ot kakto sum sprqla da se macotq s fon dio ten (toi nai mn mi susipvashe kojata). No puk bash nishto da ne si pravish ne e hubavo. Ne zvuchi poddurjano. Bih ti preporuchala slednoto-pochni da izpolzvash bqla kozmetika,podhranvashti masla,maski,pilingi. Primerno noktite produljavash da si gi poddurjash,mojesh da si vzemesh nqkoi zazdravitelche za nokti da si gi podsilish (ako imash problem s tova). Chuvala sum strahotni mneniq za zazdravitelq Perfect 3v1 i si go kupih i ot edna sedmica se macotq i ima dobur efekt makar i za munichko vreme..
Kosata kakto spomenah po gore moje da i slagash razlichni estestveni maski ot sorta na zehtin,masla ili domashnite recepti s qkica i tem podobni.. :P ima gi navsqkude takiva stiga da proqvish jelanie da se raztursish. Az sum taka ot okolo godina dve. A predi naistina mnogo se grimirah i glasqh. Sega se chuvstvam strashno grimirana kato si sloja ruj i cheren moliv :P no useshtaneto e strahotno prosto si mn po estestvena i svikvash s tova koeto si,s nachina po koito naistina izglejdash.
Hubavo si si reshila no produljavai da se grijish za sebe si,no po estestven nachin.

little_elf
10-21-2008, 16:22
Определено не спирай да използваш сешоара.Все пак идва зима,косата не съхне толкова бързо както през лятото,а и ако стоиш с мокра коса има голяма вероятност да се настинеш.
Също така продължавай да позваш някакъв крем за лице и лосион за тяло,тъй като при този студ кожата доста се изсушава.
Що се онася до грима,най-добре напълно забрави за ФДТ и сенките.Балсам или гланц и спирала са напълно достатъчни :wink: .

Bee*
10-22-2008, 16:02
В средновековието ли искаш да се върнеш :-D 8-) ..
И кво-ако не се гримира е старомодна?!

AnIcHkAtA
10-22-2008, 16:15
Важното е да се чувстваш добре в кожата си ;].Предлагам ти да не спираш гримовете (освен фдт), а да увеличиш двойно грижите за тялото и лицето си. :)

GbSy
10-22-2008, 17:50
Някой по-горе беше казал "Защо да спираш използването им, след като ще започнеш с пълна сила след определения срок?..." И беше прав. То че ще е почивка, почивка ще е. И все пак, ако после ще започнеш отново по същия начин няма да има смисисъл.
Иначе не спирай крема за лице и ръце, лосиона за тяло и балсама за устни. Пресата я спирай, но не излизай с мокра коса и не я оставяй да съхне на студено. Маникюрът и педикюрът също трябва да си ги поддържаш. Много е грозно с неподдържани нокти. Не е нужно да слагаш лак, може просто заздравител. Фон дьо тен... Няма никакъв смисъл. Ако нямаш пъпки и го слагаш просто ей така, го спирай. Ако имаш пъпки пак го спирай, защото той още повече влошава положението. Спирала, молив... Няма нужда, освен, ако не отиваш някъде специално. Сенки и руж също.
Успех!

chelsea
10-22-2008, 18:16
аз лично бих спряла с цигарите и пиенето, не с лака за нокти.
ако залагаш на водата, чистия въздух, качествената храна, необходимото движение и т.н. няма да сбъркаш

girl4eety
10-22-2008, 18:30
благодаря много на всички за сега посмирам малко със фдт и пресата дано да се получи , ще послушам съвета ви и няма да спирам крем за лице и балсам за устни,но опр.ще спра фдт и пресата за известно време :-)

ValzZi
10-22-2008, 18:51
мииии да ти кажа странно ми звучи да ги изключиш просто ей така :-o защо реши да го направиш?А ако искаш кожата ти да почине като не я третираш до декември и като почнеш тогава пак да използваш козметика....не виждам смисъл да спираш после пак да почваш после евентуално пак да спреш :smt101

Boot
10-22-2008, 18:55
благодаря много на всички за сега посмирам малко със фдт и пресата дано да се получи , ще послушам съвета ви и няма да спирам крем за лице и балсам за устни,но опр.ще спра фдт и пресата за известно време :-)

Най-добрия избор ;-)

Sladyranna
10-23-2008, 04:52
Спирай естествено!!!
Спирай също и да си режеш ноктите защото малки частици от тях се начупват.
Спри да си миеш зъбите защото в пастата за зъби има химия!
Дори не си плакни лицето с вода защото тя също е преработвана с химия.
Ще си №1!! :-D :-D


Малка шегичка! Не го приемай на сериозно..
Еми спри да използваш фон дъо тен ами почни да слагаш кремове ако имаш пъпки и други неща по лицето (защото фдт-то се използва само за да ги прикрива) А ако косата ти изглежда добре без сешоар няма причина да не спреш да си гориш косата.. Колкото до спирали,моливи и тн.. те не пречат чак толкова много..Дори има Спирали които са подхранващи ;) За червилата - замени ги с балсам за устни. :)

Rebirthing
10-23-2008, 08:13
За какво ти е да спираш и то до декември?Като почнеш пак какъв ще е ефекта?

varnen4e
10-23-2008, 08:16
И аз мисля да поспра с фон дьо тен-а. Надявам се кожата ми да се пооправи и да не ми се налага да го ползвам отново.

Kalena
10-23-2008, 10:49
искам да ви кажа,че откакто спрях фдт-на (от лятото) се чувствам нeeевероятно :)
не се налага да мисля дали вече кожата ми не блести заради фдт-на,да не си пипам лицето ,за да не се нацапам.. абе изобщо такава свобода..и се чувствам толкова сладка без изкуствени цветове по себе си,имам си само слааадки розови бузки,свежи,млади,супер :)))
е,в началото ми беше малко гадно че не ми е така перфектно равен тена на кожата...ама свикнах с мисйлта,че това сйм аз.. и сега вече дори не ми излизат пйпки,с две думи-проблемите си отидоха заедно с фдт-на (да чукнем на дърво).Околко мен доста хора спряха да ползват фдт и така всиички се чувстваме супер.Вече съм далеч по-непритенциозна по отношение на перфектния вид,който поддържах преди и това ми дава наистина свобода..решавам и излизам за 2 минути..закъснявам и не се притеснявам,че не съм се гримирала..идеално:) :grin: :grin:

Спирането на фдт-на при мен се оказа нов етап от живота ми.
Към всички-опитайте и вие!Ще се чувствате по-уверени в самите себе си;] :grin: :grin: :grin: :grin: :-)