PDA

View Full Version : Въпрос за къната?



cskasladyrana
10-21-2008, 16:31
Добър вечер на всички!

Такам, смятам да си правя косата с черна къна ,обаче майка ми каза че къната падала много бързо :o Та искам да ви попитам вярно ли е ? И дали не е по-дълготраен ефекта на обикновенната боя?

Предварително Благодаря на отговорите :)

Boot
10-21-2008, 17:09
къната никога не пада ;)

scoobydors
10-21-2008, 17:30
Доста бързо пада, но пък е много полезна за косата и я подхранва. Другото предимство е че е и доста ефтина. Колкото по често се правиш, толкова повече ти се подхранва косата.
Така че давай смело :grin:

П.П. Сигурно знаеш, че ако си се правил с къна, след това боя трудно хваща на косата ти. Трябва да мине време и да израсте косата и тогава. :)

PilaZaNokti
10-21-2008, 17:32
Пада ако си изправяш косата ... или ако я третираш с маша или я гориш по някакъв начин ... иначе не ... и аз съм с къна и пада само като се изправям ;] и то след доста време ;] :)

scoobydors
10-21-2008, 17:41
Пада ако си изправяш косата ... или ако я третираш с маша или я гориш по някакъв начин ... иначе не ... и аз съм с къна и пада само като се изправям ;] и то след доста време ;] :)
:o Ясно защо моята падаше бързо.. все си правих косата с маши и преси и я горях по какви ли не начини 8-)

Jamalska
10-21-2008, 17:44
Къносвах се запоследно черна преди година някъде.До днешна дата още ми е тъмна въпреки поне 15те боядисвания в червено след това.червена е само където е израстнала

cskasladyrana
10-21-2008, 17:46
Ами аз мойта коса за сега я изправям със сешоара и четката,но след това минавам някои крайчета със пресата....та сешоара дали пречи,защото определено не искам да се къносвам на всеки 2 седмици :D

Blab
10-21-2008, 17:51
На 30-ти септември се къносах, моята вече започна да пада.

Beb4e__to
10-21-2008, 18:45
ам къната много подхранва косата ии тя заблесва от нея така 4е не се замисляй и си сложи...къната трае горе долу месец и запо4ва да пада...аз ли4но лятото ползвах то4но 4ерна и бях доволна..а от два месеца ве4е съм с 4ервена и всеки месец слагам ии косата ми се съживи много...така 4е действай :P

keep_smiling
10-21-2008, 19:12
Според мене къната е по- добре, боята само я изтощава, а и ако не си доволна ще ти падне след вртеме или по- точно ще почне да избледнява, а не да трябва да я пребоядисаваш или чакаш година че да израстне... За тинейджърска възраст е много по- препоръчително. ;)
Аз сега съм с червена, заздравява косъма и става бляскава :)

kat4enceto
10-21-2008, 20:17
И аз съм ЗА къната защото наистина подхранва косата. За последно се боядисах някъде юли и още не ми е паднала :grin:

TopTa
10-22-2008, 04:01
i as ot izvestno vreme iskam po-tumna kosa (poprincip sum si brunetka no iskam po nasiten cvqt). nikoga ne sum se kanosvala, no opredeleno iskam da opitam za6toto mrazq boi za kosa:( ot tova koeto pro4etoh se izmiva sled vreme, ne e kato pri boqta da ti se vijdat korenite sled vreme? a kakvi nuansi postigate? as iskam tumen 6okoladov cvqt, preporuki?
mersi na vsi4ki koito 6te otgovorqt da me prosvetlqt po temata :)

cskasladyrana
10-22-2008, 13:53
Така реших се за къната и днес си купих от един турски магазин черна индийска къна за коса,обаче има един проблем..... Изобщо нз как се разрежда,колко грама ,колко време се стои с нея и т.н проблема е ,че в указанието пише на някъв измислен език и сега нз кокво да правя :o :o Ако Таа какво да правя,защото искам да се боядисам днес вечерта преди да се изкъпя,а и не мога да отида да попитам в магазина ,защото нз как :lol: сер не живея в Бг и не владея така добре езика............МОЛЯ за ПомОщ :-# 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

scoobydors
10-22-2008, 15:08
Мисля, че 1 пакетче се разтваряше в 50-70 мл вода (гореща). Разбъркваш го, изчакваш мъничко да изтине и на мажеш здраво :lol: . Стои се 20-30 мин. ;)

kat4enceto
10-22-2008, 17:47
Мисля, че 1 пакетче се разтваряше в 50-70 мл вода (гореща). Разбъркваш го, изчакваш мъничко да изтине и на мажеш здраво :lol: . Стои се 20-30 мин. ;) В 100 мл май беше....

scoobydors
10-23-2008, 08:30
Мисля, че 1 пакетче се разтваряше в 50-70 мл вода (гореща). Разбъркваш го, изчакваш мъничко да изтине и на мажеш здраво :lol: . Стои се 20-30 мин. ;) В 100 мл май беше....
Да :) 100 е

lunnoto_momi4e
10-23-2008, 11:08
Мисля, че 1 пакетче се разтваряше в 50-70 мл вода (гореща). Разбъркваш го, изчакваш мъничко да изтине и на мажеш здраво :lol: . Стои се 20-30 мин. ;) В 100 мл май беше....
Да :) 100 е

Как само 20-30 мин бе хора :shock: аз със мойтя трябва да стоя 2 часа (така пише) (на Арома е къната)

scoobydors
10-23-2008, 12:01
Мисля, че 1 пакетче се разтваряше в 50-70 мл вода (гореща). Разбъркваш го, изчакваш мъничко да изтине и на мажеш здраво :lol: . Стои се 20-30 мин. ;) В 100 мл май беше....
Да :) 100 е

Как само 20-30 мин бе хора :shock: аз със мойтя трябва да стоя 2 часа (така пише) (на Арома е къната)
Майка ми ползва на арома и стои по 2 часа. Но аз ползвах индийска и се стои по 30 мин. ;)

cskasladyrana
10-23-2008, 14:32
Благодаря на всички които ми помогнаха, супер сте :grin: :grin: :grin:
Направих се косата снощи,малко водниста ми беше къната ,но карай важното е че стана ПЕРФЕКТНА! Цвета наистина е чудесен , а косата една такава лъскава :P :P Стоях 1 час и нещо,но сложих 5 пакетчета от къната които бяха по 10 грама ....май прекалих :-o

scoobydors
10-24-2008, 12:18
Благодаря на всички които ми помогнаха, супер сте :grin: :grin: :grin:
Направих се косата снощи,малко водниста ми беше къната ,но карай важното е че стана ПЕРФЕКТНА! Цвета наистина е чудесен , а косата една такава лъскава :P :P Стоях 1 час и нещо,но сложих 5 пакетчета от къната които бяха по 10 грама ....май прекалих :-o
Важното е, че е станала 8-)
И другия път бъди малко по-пестелив/а ;)

axlbaby
10-24-2008, 17:36
Едната приятелка се каноса с кана от индийски магазин и може би повече от година не искаше да падне.Но продавачката ни обясни,че се правела от боя за вълна и обувки и т.н. и не била качествена и за това :?

cskasladyrana
10-25-2008, 03:08
Незнам, аз бях чела че точно индийската е без вредни съставки и е само от билки ,мойта поне така и миришеше нз :o


scoobydors да права си ,следващия път трябва да опитам ,но косата ми е прекалино гъста и дълга ....така че може и да не ми стигнат по -палко пакетчета :oops: :oops: :oops:

mini_beby
10-25-2008, 09:59
Пада ако си изправяш косата ... или ако я третираш с маша или я гориш по някакъв начин ... иначе не ... и аз съм с къна и пада само като се изправям ;] и то след доста време ;] :)

+1 :grin: :grin: :grin:

axlbaby
10-25-2008, 12:11
Незнам, аз бях чела че точно индийската е без вредни съставки и е само от билки ,мойта поне така и миришеше нз :o


scoobydors да права си ,следващия път трябва да опитам ,но косата ми е прекалино гъста и дълга ....така че може и да не ми стигнат по -палко пакетчета :oops: :oops: :oops:

Ами да,логично е да не е вредна,но е не качествена и сигурно даже не е индийска :-o