PDA

View Full Version : растеж



acebe
10-21-2008, 19:56
отправям въпрос към по-запознатите по темата (без спам и ОФ).та искам да попитам по какъв начин точно се гледа гена от родителите и т.н.давам пример с мен : майка ми е ниска ,може би към 160 ,но баща ми висок (около 180 ,180+).повечето казват "еми гени" ,е гени ама примерно ако си момче гледаш колко е висок баща ти ,и ако си момиче обратното ..би трябвало да наследиш гените на единия според пола (поне така го разбирам аз).чувал съм исцепки от всякакъв вид (ръста на баща ти + майка ти делено на 2 и тем подобно простотии).някой по запознат може ли да ми каже ,принципно правилна ли е моята теория ,макар ,че всеки човек си е различен де...

BaBy_bS
10-21-2008, 20:19
зависи от кой от двамата родители ще наследиш повече ген-дали от майка си или от баща си и от тука вече следва дали очите ти ще са по тъмни или по-светли,дали ще си по-висок или по-нисък.примерно ако си наследил повече от гените на татко си и ако той е с светли очи и нисък-има много по-голяма вероятност да си като него.

cvetelinaaa
10-21-2008, 21:14
ами по-принцип е сложно и се учи по биология, но долу горе е това което каза BaBy_bS, примерно може да си с кафяви очи, но да носиш гена за сини очи- зависи от това какви очи имат родителите ти, и ако носиш гена за сини очи има вероятност децата ти да са с такива - това също ще зависи от съпруга ти, и т.н

lebron23
10-25-2008, 19:40
Emi vij sa moje maika ti i bashta ti da sa niski no puk dqdo ti da e visok kakto moq!Poprincip razteja i drugi neshta se predavat ot pokolenie na pokolenie(smisal ot dqdo na sin). :)

malkata_kukli4ka
10-26-2008, 15:49
тези неща хич пък не са верни.Моя братовчед е 2 метра,майка му 1.50,баща му 1.70 и нещо там. :D