PDA

View Full Version : Има ли последователи на нерелигиозни духовни учения тук?



Nam3less3
10-21-2008, 22:08
Има ли последователи на духовни учения, които не се занимават с Бог, и нямат статут на религия?
Примерно агни йога(огнената стихия), която не говори за Бог, развива волята, и учи човек как да се развие духовно и емоционално, за да може да общува с така наречените в нея надземни(фини) светове на някакъв вселенски разум и духове?
Или пък на кабала, розенкройцерите и т.н.?
Защо сте избрали тях, а не религията? Основно те привличат хора, които искат да станат по-силни, властни, отдалечавайки се така от Бог.

Kman
10-22-2008, 15:19
Сори че ти пиша от темичката,обаче немога да не забележа че вече за кой път пускаш подобна тема с която показваш явен интерес към хора и "учения".
"ащо сте избрали тях, а не религията? "
Искаш тяхното обяснение за да можеш да ги затапиш,или просто искаш да вкараш още клиентела в "правия път"?
"Защо сте избрали тях, а не религията? Основно те привличат хора, които искат да станат по-силни, властни, отдалечавайки се така от Бог."
Всезнаещи човече,неможеш да твърдиш подобно нещо за хора които никога не си познавал...били се отдалечавали от бога...пф,има хора на които са имсе случили такива неприятности които ако са се случили на тебе си щял да се побъркаш и да те вкарат в клиника за душевно болни.В следствие на която неприятност са започнали да търсят подкрепа и морална подкрепа в нещо "свръхестествено".Естествено това е в следствие на отслабената психика,но че търсели сила и власт.....това си е абсурд....Познавам хора които дори и чрез твоята религия(християнската) търсят власт и сила....

SiegHeil
10-22-2008, 15:29
Източни философии ftw ^

Nam3less3
10-22-2008, 21:48
Сори че ти пиша от темичката,обаче немога да не забележа че вече за кой път пускаш подобна тема с която показваш явен интерес към хора и "учения".
"ащо сте избрали тях, а не религията? "
Искаш тяхното обяснение за да можеш да ги затапиш,или просто искаш да вкараш още клиентела в "правия път"?
"Защо сте избрали тях, а не религията? Основно те привличат хора, които искат да станат по-силни, властни, отдалечавайки се така от Бог."
Всезнаещи човече,неможеш да твърдиш подобно нещо за хора които никога не си познавал...били се отдалечавали от бога...пф,има хора на които са имсе случили такива неприятности които ако са се случили на тебе си щял да се побъркаш и да те вкарат в клиника за душевно болни.В следствие на която неприятност са започнали да търсят подкрепа и морална подкрепа в нещо "свръхестествено".Естествено това е в следствие на отслабената психика,но че търсели сила и власт.....това си е абсурд....Познавам хора които дори и чрез твоята религия(християнската) търсят власт и сила....Тая тема е не за спорене кое е по-правилно, а за информация. Хората по различни причини могат да почнат да се занимават с различни духовни учения, например отегчени от света хора, търсещи надземното. Под отдалечаване от Бог се има впредвид, че те противоречат на християнските принципи, съответно ако си християнин така ще се отдалечиш от Бог.

Kman
10-23-2008, 17:04
Но съответно ако не си християнин ти не се отдалечаваш от нищо...

Nam3less3
10-23-2008, 17:51
Но съответно ако не си християнин ти не се отдалечаваш от нищо...Ако не си, си отдалечен по принцип.

Kman
10-23-2008, 18:15
От какво си отдалечен,като ти нямаш нищо общо с това учение,никога не си имал и може и да нямаш завбъдеще....до колко отдалечен е един будит примерно,които е решил да се откаже от будизма и да се отдаде на шинтуизъм или там някво друго учение примерно....На теб ти се вижда отдалечен,защото си в един такъв затворен религиозен кръг(ако мога така да го нарека),и положението от гледаш на нещата ти се вижда че всичко което не е в този кръг е отдалечено,но всъщност нищо от нищо/никой не е отдалечено....От твоята гледна точка така изглежда,но поради неспособността ти да виждаш нещата от други гледни точки ти предполагаш всички други които не са в същия кръг в който си ти са отдалечени....

Nam3less3
10-24-2008, 20:52
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.

VHack
11-11-2008, 21:08
kolkoto i da vi se stori tupo izkazvaneto, az vqrvam v birata 8-)

Kokzero
11-11-2008, 21:55
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.

Според мен това е противоречиво изказване. Ако не спазваш духовните закони на Бог, не значи че си отдалечен от него, значи че имаш грехове и си порочен (говорим в контекста на религиозен човек), но това не прави вярата ти по-малка.

Колкото до отговор на конкретния въпрос "В какво вярвам, религия или учение ?" мога да отговоря че не вярвам в нищо конкретно, а по-скоро извличам това което ми трябва от всяка религия или учение, за да се изграждам като личност с определени принципи и идеи. Ако намеря идея в дадена религия за правилна я следвам, ако намеря идея за грешна не я следвам. (правилна или грешна лично за мен). Давам пример с християнски идеи. Харесва ми идеята за това "да помагаш на ближния си", но изобщо не ми харесва идеята "за смирението - ударят ли те по едната буза, обърни и другата". Харесват ми философските мисли в мюсулманството, но изобщо не ми харесва промиването на мозъка и консерватизма довеждащ до неща като дискриминация, омраза и всемогъщия джихад :( . От Будизма намирам за правилна идеята да опознаеш себе си, но в момента не се сещам какво точно не удобрявам :-D . Както и да е това е моето мнение.

ArtOfTrance
11-12-2008, 18:06
Но съответно ако не си християнин ти не се отдалечаваш от нищо...Ако не си, си отдалечен по принцип.
В началото си написал, че темата не е за спор, а за информация.Ето, че си противоречиш.Какво имаш предвид под християнство?Това което е проповядвал Иисус или църквата, чиято единствена цел винаги е била да подчинява,отдалечава и трупа богатства?

betterman
05-26-2010, 14:30
:D :D Има да

Nam3less3
12-23-2010, 19:48
Но съответно ако не си християнин ти не се отдалечаваш от нищо...Ако не си, си отдалечен по принцип.
В началото си написал, че темата не е за спор, а за информация.Ето, че си противоречиш.Какво имаш предвид под християнство?Това което е проповядвал Иисус или църквата, чиято единствена цел винаги е била да подчинява,отдалечава и трупа богатства?Това, което е проповядвал Исус.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-24-2010, 00:50
Но съответно ако не си християнин ти не се отдалечаваш от нищо...Ако не си, си отдалечен по принцип.
В началото си написал, че темата не е за спор, а за информация.Ето, че си противоречиш.Какво имаш предвид под християнство?Това което е проповядвал Иисус или църквата, чиято единствена цел винаги е била да подчинява,отдалечава и трупа богатства?Това, което е проповядвал Исус.

Ииииисус не е знаел многп добре какво прави.Той е просто дубльор,имитатор.

JDeel
12-26-2010, 09:49
Харесва ми мнението на Kokzero.

Според мен всички религии и учения в един момент достигат до някаква форма на фанатизъм. И нямам предвид, че не казват вярни неща, просто стават прекалено защитавани от поддръжниците си и това вече е сигурен знак че нещата не отиват на добре.

Впрочем смятам за фанатизъм не само такива духовни неща. Вземете един откачен футболен фен, фен на автомобилите, на определена марка аудиотехника, фитнес-маниак дето по цял ден блъска или тези които наблягат на един конкретен вид музика - метъли, рапъри, емота.

То е нещо като мода. Появява се нещо ново от някъде, по което няколко човека проявяват интерес, и ако те са достатъчно влиятелни могат да "заразят" още няколко. Така се събира по-голяма групичка, която в един момент се капсулира - затваря се в себе си и се изолира от останалия свят. Приема своите неща за правилни, а всичко друго - за грешно.

Но въпросът е само на гледни точки. Никой никога няма да бъде прав за нищо, което си мисли. Защото в даден момент една истина е вярна, а друга не, а в следващия момент е точно обратното.
Лошото е, че от духовния фанатизъм произлизат и много лоши неща, защото по някакъв начин се налага на хората, а няма и капчица следа от разбиране на начина на мислене на другия човек.

gandalfepi4
12-26-2010, 10:39
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.

прав си.

абсолютно си прав.

който не спазва 613-те духовните закони е отдалечен от бог...

интересно ми е дали изобщо знаеш че има толкова такива?

ЗНАМ че не ги спазваш, просто ми е интересно дали дори знаеш за тях.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-27-2010, 00:33
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.

прав си.

абсолютно си прав.

който не спазва 613-те духовните закони е отдалечен от бог...

интересно ми е дали изобщо знаеш че има толкова такива?

ЗНАМ че не ги спазваш, просто ми е интересно дали дори знаеш за тях.

Знае ги бе!!!
Колкото аз вярвам в Бог...

NomNomNom
12-27-2010, 17:16
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.
Значи ти като лъскаш всяка седмица (примерно) се отдалечаваш от Бог.
Защото, ако не се лъжа, мастурбацията и изхвърляне на семето ти за простотии , като и нечистите помисли към когото и да било са против християнската ценностна система.
Пък, в едиповият период всеки насочва вид примитивни сексуални фантазии към някой родител/човек от семейството .
Т.е. , като малки сме отдалечени от Бог и трябва да се сближим с него . Ама ако и една грешна мисъл да имаме - отдалечаваме се.
Както казаха, законите са много . Сигурно не ги спазваш.
Ама вярвай си , щом това те кара да се чувстваш пълноценен и да продължиш напред.

Инак, аз вярвам в много неща.
Вярвам, че всичките религии и учения, които диктуват морала, са за общото благо, защото не всеки приема убийството за нещо съвсем естествено и нормално.
Ако не ни беше наложено като морално правило (и законно) да не се избиваме, щеше човечеството да загине.
Тъй , че нека хората да си вярват и да си кротуват.
Атеистите си кротуваме/или не също за да ни е съществуването по-леко/или не , ако има търсачи на силни усещания.

Nam3less3
01-02-2011, 15:18
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.
Значи ти като лъскаш всяка седмица (примерно) се отдалечаваш от Бог.
Сигурно с 0.000000000000000000000000001 процента, така че е допустимо.

NomNomNom
01-02-2011, 18:08
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.
Значи ти като лъскаш всяка седмица (примерно) се отдалечаваш от Бог.
Сигурно с 0.000000000000000000000000001 процента, така че е допустимо.
Така ти изнася да кажеш .
Но дали би спрял да лъскаш в името на господ?
При положение, че той го осъжда?
Щом до сега не си спрял при положение, че знаеш, че е грешно според религията ти - значи си спазваш само това което ти изнася.
А мастурбацията си е "баш" умиряване на сексуален нагон . ( И не, не е по-добре от това да правиш секс. Това е заблуда, не слушай бога )
Да, според християнската етика наистина е неправилно да имаш и нечисти помисли. Спрямо каквото, когото и когато и да е било.
Т'ва, че някои християни си го игнорират - говори само зле за тях .
Пък и в сънищата ви ясно е показано какво всъщност искате.
Друг е въпроса, че е добре замаскирано, защото на съзнателно ниво не можете да го обработите, а пък и повечето хора не си спомнят сънищата всяка сутрин (което бих приела в някои случаи като защитна реакция на крехкото същество).

Nam3less3
01-03-2011, 13:20
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.
Значи ти като лъскаш всяка седмица (примерно) се отдалечаваш от Бог.
Сигурно с 0.000000000000000000000000001 процента, така че е допустимо.
Така ти изнася да кажеш .
Но дали би спрял да лъскаш в името на господ?
При положение, че той го осъжда?
Щом до сега не си спрял при положение, че знаеш, че е грешно според религията ти - значи си спазваш само това което ти изнася.
А мастурбацията си е "баш" умиряване на сексуален нагон . ( И не, не е по-добре от това да правиш секс. Това е заблуда, не слушай бога )
Да, според християнската етика наистина е неправилно да имаш и нечисти помисли. Спрямо каквото, когото и когато и да е било.
Т'ва, че някои християни си го игнорират - говори само зле за тях .
Пък и в сънищата ви ясно е показано какво всъщност искате.
Друг е въпроса, че е добре замаскирано, защото на съзнателно ниво не можете да го обработите, а пък и повечето хора не си спомнят сънищата всяка сутрин (което бих приела в някои случаи като защитна реакция на крехкото същество).И какво му е нечистото на това? И къде пише, че е забранено?

01-03-2011, 15:04
Ако не спазваш духовните закони на Бог, си отдалечен от него.
Значи ти като лъскаш всяка седмица (примерно) се отдалечаваш от Бог.
Сигурно с 0.000000000000000000000000001 процента, така че е допустимо.
Така ти изнася да кажеш .
Но дали би спрял да лъскаш в името на господ?
При положение, че той го осъжда?
Щом до сега не си спрял при положение, че знаеш, че е грешно според религията ти - значи си спазваш само това което ти изнася.
А мастурбацията си е "баш" умиряване на сексуален нагон . ( И не, не е по-добре от това да правиш секс. Това е заблуда, не слушай бога )
Да, според християнската етика наистина е неправилно да имаш и нечисти помисли. Спрямо каквото, когото и когато и да е било.
Т'ва, че някои християни си го игнорират - говори само зле за тях .
Пък и в сънищата ви ясно е показано какво всъщност искате.
Друг е въпроса, че е добре замаскирано, защото на съзнателно ниво не можете да го обработите, а пък и повечето хора не си спомнят сънищата всяка сутрин (което бих приела в някои случаи като защитна реакция на крехкото същество).И какво му е нечистото на това? И къде пише, че е забранено?

Еми има споменато за оргазма...

NomNomNom
01-03-2011, 15:54
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.

Nam3less3
01-03-2011, 16:00
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.Нека. Това е за хора, които си мислят, че като не мастурбират са най-големите християни. Това каква храна ядеш, дали мастурбираш или не не е от голямо значение. Писано е, че не чрез храна се достига до небесното царство.

01-03-2011, 16:01
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.Нека. Това е за хора, които си мислят, че като не мастурбират са най-големите християни. Това каква храна ядеш, дали мастурбираш или не не е от голямо значение. Писано е, че не чрез храна се достига до небесното царство.

Чрез оргазма се достига до Бога...

NomNomNom
01-03-2011, 16:52
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.Нека. Това е за хора, които си мислят, че като не мастурбират са най-големите християни. Това каква храна ядеш, дали мастурбираш или не не е от голямо значение. Писано е, че не чрез храна се достига до небесното царство.

Чрез оргазма се достига до Бога...
Оффтопик - леле, от кога не съм била до Бога .. :razz: :razz: Ще направя някоя разходка другата седмица.


Неймлес - а ти като мастурбираш се мислиш за голям християнин. И като танцуваш на песни със сексуална тематика.
Да ми се нарече християнин някой въздържател - о'кей . Ще го уважа, даже ще се възхитя на ината му.

Nam3less3
01-03-2011, 17:13
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.Нека. Това е за хора, които си мислят, че като не мастурбират са най-големите християни. Това каква храна ядеш, дали мастурбираш или не не е от голямо значение. Писано е, че не чрез храна се достига до небесното царство.

Чрез оргазма се достига до Бога...
Оффтопик - леле, от кога не съм била до Бога .. :razz: :razz: Ще направя някоя разходка другата седмица.


Неймлес - а ти като мастурбираш се мислиш за голям християнин. И като танцуваш на песни със сексуална тематика.
Да ми се нарече християнин някой въздържател - о'кей . Ще го уважа, даже ще се възхитя на ината му.Християнин е онзи, който вярва в Бога и в живота си се стреми да бъде добродетелен и да е в златната среда. Това са висши ценности, или да падаме на ниското ниво на телесните нужди? Аз гледам духа, не тялото.

01-03-2011, 17:32
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

Примерно.Нека. Това е за хора, които си мислят, че като не мастурбират са най-големите християни. Това каква храна ядеш, дали мастурбираш или не не е от голямо значение. Писано е, че не чрез храна се достига до небесното царство.

Чрез оргазма се достига до Бога...
Оффтопик - леле, от кога не съм била до Бога .. :razz: :razz: Ще направя някоя разходка другата седмица.


Неймлес - а ти като мастурбираш се мислиш за голям християнин. И като танцуваш на песни със сексуална тематика.
Да ми се нарече християнин някой въздържател - о'кей . Ще го уважа, даже ще се възхитя на ината му.Християнин е онзи, който вярва в Бога и в живота си се стреми да бъде добродетелен и да е в златната среда. Това са висши ценности, или да падаме на ниското ниво на телесните нужди? Аз гледам духа, не тялото.

Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....

Nam3less3
01-03-2011, 17:35
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

NomNomNom
01-03-2011, 18:10
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?
Прави го , обаче не се заблуждава, че е супер праведният мега християнин.(Не съм казала, че ти го правиш, да не приемеш изказването ми грешно . )

01-03-2011, 18:34
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

Аз съм атеист и не ме бърка...Ти си духовния гуру...

ZipFail
01-03-2011, 18:57
Християнин е онзи, който вярва в Бога и в живота си се стреми да бъде добродетелен и да е в златната среда. Това са висши ценности, или да падаме на ниското ниво на телесните нужди? Аз гледам духа, не тялото.
Тук си противоречиш яко.

Когато се подчиняваш на нагона си, падаш на нивото на телесните нужди. Когато духовното е над нагона, това е победа на духовното над телесното. А когато се починяваш на нагона, значи тялото ти е по-важно.

Сам се закопа тук..

Пък и тялото се води храм на душата, не може да не се грижиш за него, пък иначе да си супер извисен ;)

Nam3less3
01-03-2011, 19:06
Християнин е онзи, който вярва в Бога и в живота си се стреми да бъде добродетелен и да е в златната среда. Това са висши ценности, или да падаме на ниското ниво на телесните нужди? Аз гледам духа, не тялото.
Тук си противоречиш яко.

Когато се подчиняваш на нагона си, падаш на нивото на телесните нужди. Когато духовното е над нагона, това е победа на духовното над телесното. А когато се починяваш на нагона, значи тялото ти е по-важно.

Сам се закопа тук..

Пък и тялото се води храм на душата, не може да не се грижиш за него, пък иначе да си супер извисен ;)Това да се грижиш за тялото си не пречи на висшите духовни ценности.

ZipFail
01-03-2011, 19:08
Не казвам нещо подобно. Нямам нищо против мастурбацията от време на време, само че изобщо не съвпада с християнките ти разбирания.

Nam3less3
01-03-2011, 19:11
Не казвам нещо подобно. Нямам нищо против мастурбацията от време на време, само че изобщо не съвпада с християнките ти разбирания.Всичко съвпада в една идеална система, но не мога да я обясня.

01-03-2011, 20:19
Не казвам нещо подобно. Нямам нищо против мастурбацията от време на време, само че изобщо не съвпада с християнките ти разбирания.Всичко съвпада в една идеална система, но не мога да я обясня.

Е да с измислена от теб...Което ще рече че не си пълноправен християнин...(само дето си кръстен)...

NomNomNom
01-03-2011, 21:34
Не казвам нещо подобно. Нямам нищо против мастурбацията от време на време, само че изобщо не съвпада с християнките ти разбирания.Всичко съвпада в една идеална система, но не мога да я обясня.

Е да с измислена от теб...Което ще рече че не си пълноправен християнин...(само дето си кръстен)...
То и аз съм кръстена, даже преди 2 г. си кръстих пра-племенника , ама "кел файда" . :D

Сигурно начинът ми на живот е по-християнски от този на неймлес .
Бтв , супер готиното ми суперего не ми дава да съм несъстрадателна (още не мога да се оттърва изцяло от това). И това е и личното ми спасение, и спасение за околните, защото в противен случай да съм излязла с калашник и да съм почнала. Ей тъй, за повече удоволствие.

Извинявам се за оффтопика.

Nam3less3
01-06-2011, 12:39
Сигурно начинът ми на живот е по-християнски от този на неймлес .
Ем значи сигурно си по-голяма християнка :idea:

Nam3less3
01-06-2011, 12:51
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

Аз съм атеист и не ме бърка...Ти си духовния гуру...И кючеците какво общо с духовността? Млад човек съм и имам право да се забавлявам. Да не би да е антихристиянско да ходиш на чалга клуб? :D

01-06-2011, 13:29
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

Аз съм атеист и не ме бърка...Ти си духовния гуру...И кючеците какво общо с духовността? Млад човек съм и имам право да се забавлявам. Да не би да е антихристиянско да ходиш на чалга клуб? :D

Еми забавлявай се, но не си християнин, освен по закон...
Не трябва да имаш допир до други религии....кючека е част от друга религия....защо ли го обсъждам?Като видях, че си намаш на понятие за какво става на въпрос....

gandalfepi4
01-06-2011, 13:42
ми неймлес, знаеш че перфектния християнин трябва да умре девствен - да не се е йебал, да не се е женил, да не си е душил змията.


много ми е интересно дали това те засяга или не си толкова виш че да спазваш препоръките на религията си?

Nam3less3
01-06-2011, 14:02
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

Аз съм атеист и не ме бърка...Ти си духовния гуру...И кючеците какво общо с духовността? Млад човек съм и имам право да се забавлявам. Да не би да е антихристиянско да ходиш на чалга клуб? :D

Еми забавлявай се, но не си християнин, освен по закон...
Не трябва да имаш допир до други религии....кючека е част от друга религия....защо ли го обсъждам?Като видях, че си намаш на понятие за какво става на въпрос....И кой определя кючека от коя религия е част? Важно е с каква мисъл се вършат действията. За мене кючека е просто танц, и не го свързвам с други религии. Говориш като някой задръстен папа от преди 1000 години. Това какви танци танцуваш няма нищо общо с това дали си християнин или не. И пак ще повторя - важно е с каква мисъл се вършат действията. Примерно ако си сложа свастика - това означава ли че съм нацист? Не, защото свастиката има и други значения, и нито е измислена от нацистите, нито се свързва само с тях.

Nam3less3
01-06-2011, 14:04
ми неймлес, знаеш че перфектния християнин трябва да умре девствен - да не се е йебал, да не се е женил, да не си е душил змията.


много ми е интересно дали това те засяга или не си толкова виш че да спазваш препоръките на религията си?Не съм толкова висш перфектен човек, а и не съм роден с цел да ставам монах. А и това не е в същността на религията, дали ще си женен или не.

gandalfepi4
01-06-2011, 16:11
мда, кои са тези хора направили това твърдение че да се равняват с твоите висоти на интелект.

ти не искаш да ставаш някакъв глупав монах, нямаш причина да ставаш максимално съвършен и богоблизък.

Nam3less3
01-06-2011, 16:15
мда, кои са тези хора направили това твърдение че да се равняват с твоите висоти на интелект.

ти не искаш да ставаш някакъв глупав монах, нямаш причина да ставаш максимално съвършен и богоблизък.Всеки с неговия си живот.

01-06-2011, 16:23
Затова играеш кючеци и сваляш мадами и....Че ти не го ли правиш?

Аз съм атеист и не ме бърка...Ти си духовния гуру...И кючеците какво общо с духовността? Млад човек съм и имам право да се забавлявам. Да не би да е антихристиянско да ходиш на чалга клуб? :D

Еми забавлявай се, но не си християнин, освен по закон...
Не трябва да имаш допир до други религии....кючека е част от друга религия....защо ли го обсъждам?Като видях, че си намаш на понятие за какво става на въпрос....И кой определя кючека от коя религия е част? Важно е с каква мисъл се вършат действията. За мене кючека е просто танц, и не го свързвам с други религии. Говориш като някой задръстен папа от преди 1000 години. Това какви танци танцуваш няма нищо общо с това дали си християнин или не. И пак ще повторя - важно е с каква мисъл се вършат действията. Примерно ако си сложа свастика - това означава ли че съм нацист? Не, защото свастиката има и други значения, и нито е измислена от нацистите, нито се свързва само с тях.

Еми изповядвай исляма....Ама с мисъл....пфффффф....Казваш каквото ти изнася и гледаш да се измъкнеш.....кво ми се правиш да духовен гуру...
А за свастиката не говори...Не знаеш....Сигурно си мислиш, че произхожда от кръста....

Nam3less3
01-06-2011, 16:24
Еми изповядвай исляма....Ама с мисъл....пфффффф....Казваш каквото ти изнася и гледаш да се измъкнеш.....кво ми се правиш да духовен гуру...
А за свастиката не говори...Не знаеш....Сигурно си мислиш, че произхожда от кръста....Казвам ти кое е вярното в случая. А ти пък от кога се интересуваш от окултни символи?

01-06-2011, 16:42
Еми изповядвай исляма....Ама с мисъл....пфффффф....Казваш каквото ти изнася и гледаш да се измъкнеш.....кво ми се правиш да духовен гуру...
А за свастиката не говори...Не знаеш....Сигурно си мислиш, че произхожда от кръста....Казвам ти кое е вярното в случая. А ти пък от кога се интересуваш от окултни символи?

Какви окулни символи....?
Ако е за свастиката....Еми това е истински символ...А не кръста....Противня...Иииииии ииииииииииисус дори е бил закован на маслина( не, не плода неймлес), ако не е било маслина кръста не е бил като знак + а като Х....Нали си виждал(самнява ме, от това колко си заслепен(не буквално)) как на кръста отдоло има една не перпендикулярна, а по така напречна....Абе дано се сетиш(бхах нааааали)...

Nam3less3
01-06-2011, 16:56
Еми изповядвай исляма....Ама с мисъл....пфффффф....Казваш каквото ти изнася и гледаш да се измъкнеш.....кво ми се правиш да духовен гуру...
А за свастиката не говори...Не знаеш....Сигурно си мислиш, че произхожда от кръста....Казвам ти кое е вярното в случая. А ти пък от кога се интересуваш от окултни символи?

Какви окулни символи....?
Ако е за свастиката....Еми това е истински символ...А не кръста....Противня...Иииииии ииииииииииисус дори е бил закован на маслина( не, не плода неймлес), ако не е било маслина кръста не е бил като знак + а като Х....Нали си виждал(самнява ме, от това колко си заслепен(не буквално)) как на кръста отдоло има една не перпендикулярна, а по така напречна....Абе дано се сетиш(бхах нааааали)...Кръста е най-истинския символ, защото символизира най-истинското духовно усъвършенстване. Няма по-важно и истинско от това.

gandalfepi4
01-06-2011, 17:14
защо ли имам чуството че този отговор ми го даваш на мене, но ако иисус ей сага кацне от небето до тебе и ти зададе същия въпрос ще чуе нещо лееееееко по-различно?

01-06-2011, 17:14
Еми изповядвай исляма....Ама с мисъл....пфффффф....Казваш каквото ти изнася и гледаш да се измъкнеш.....кво ми се правиш да духовен гуру...
А за свастиката не говори...Не знаеш....Сигурно си мислиш, че произхожда от кръста....Казвам ти кое е вярното в случая. А ти пък от кога се интересуваш от окултни символи?

Какви окулни символи....?
Ако е за свастиката....Еми това е истински символ...А не кръста....Противня...Иииииии ииииииииииисус дори е бил закован на маслина( не, не плода неймлес), ако не е било маслина кръста не е бил като знак + а като Х....Нали си виждал(самнява ме, от това колко си заслепен(не буквално)) как на кръста отдоло има една не перпендикулярна, а по така напречна....Абе дано се сетиш(бхах нааааали)...Кръста е най-истинския символ, защото символизира най-истинското духовно усъвършенстване. Няма по-важно и истинско от това.

Човек ти си кукла от панаир....Навита да казва нещо, несъзнателно(еее не че попринцип има съзнание) и пише едно и също....
Кръста не значи почти нищо....Свастиката е един(ако не най) изпвлнен с значения и е олицетворение на всичко добро(според човешката гледна точка).....Малко земи прочети....Па тогава ме критикувай...

NomNomNom
01-06-2011, 17:30
Бих си татуирала свастика в долната част на корема, в дясно.
Но знам, че ако се появя на плаж , или ми се случи да спя с евреин, негър и т.н. - ще бъда смлята от бой :D
Заради промененото значение на символа де.

Nam3less3
01-06-2011, 17:33
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/ba/Emb_logo.png

Тва е най-якия символ, комбинация от всички яки символи :D

01-06-2011, 17:35
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/ba/Emb_logo.png

Тва е най-якия символ, комбинация от всички яки символи :D

Това е игра с фотошоп...

Nam3less3
01-06-2011, 17:39
Не това е "логото" на Теософията, един вид окултизъм.

01-06-2011, 17:40
Не това е "логото" на Теософията, един вид окултизъм.

Получено след игра с Фотошоп....

Nam3less3
01-06-2011, 17:44
Не това е "логото" на Теософията, един вид окултизъм.

Получено след игра с Фотошоп....Какво искаш да кажеш, че случайно са наблъскали разни символи ли?

01-06-2011, 17:48
Не това е "логото" на Теософията, един вид окултизъм.

Получено след игра с Фотошоп....Какво искаш да кажеш, че случайно са наблъскали разни символи ли?

Еми полвината символи нямат смисъл...Знаеш ли какво значи звездата на Давид? Или пентаграма....Е те са 2 ама един от 2та...

Nam3less3
01-06-2011, 17:53
Еми полвината символи нямат смисъл...Знаеш ли какво значи звездата на Давид? Или пентаграма....Е те са 2 ама един от 2та...Всичко има смисъл, и не случайно е така.

ZipFail
01-06-2011, 17:55
Абсолютно всеки от горните символи има своето значение и история..
Ама сигурно звездата на давид е символ на рептилите, и другите бледнеят на нейния фон :lol:

01-06-2011, 18:14
Абсолютно всеки от горните символи има своето значение и история..
Ама сигурно звездата на давид е символ на рептилите, и другите бледнеят на нейния фон :lol:

ха....трябваше ли да се смея?