PDA

View Full Version : Нанотехнологията.



Nam3less3
10-21-2008, 22:53
За какви постижения в областта на нанотехнологията сте чували, мислите ли, че тя ще има приложения в медицината и в бъдещите технологии?

scoobydors
10-22-2008, 07:36
Бях го гледала това във филма Коуди Банкс (май така беше 8-) ) но идея си нямам какво точно представлява.

Nam3less3
10-22-2008, 22:02
Май чрез нея учените строят микроскопични машини, боравейки с атомите като с тухли. :D

valkanovb
10-23-2008, 12:22
Нанотехнологията е за възможността да построяваме роботи с нанометрични размери(и от там името). Ако учените успеят да построят такива роботи има безброй възможности за употребата им.

SiegHeil
10-24-2008, 00:26
Вече има камери които могат да се закрепят върху косъм. И това не е най новото ;)

Always
10-27-2008, 19:39
iskamdaznam.com/web/index.php?news=43

VHack
10-30-2008, 13:54
ми наскоро гледах как бяха заснели електрон и също гледах как са заснели отделна светлинна вълна(лъч) а и че ще правят някакви наноботи-човешки клетки дето да изпълняват функциите вместо оригиналните клетки и да се зареждат от самата ни енергия :)

Jigi
11-07-2008, 23:21
100% ще има , четох че с некви бактерий извадили ебати процесорите по няколко хиляди ядра и косур , ама шибаняците от майкрософт никога няма да ги поддръжат..

amdinside
11-15-2008, 20:56
Нанотехнология е област от приложните науки, а също така и висока технология, която покрива широк диапазон от теми, но основната обединяваща тема е контролът над веществото на микроскопично ниво, при размери по-малки от 1 микрометър, както и създаването на устройства на такова ниво, съизмерими с размера на молекулите.

Приложенията- колкото се сетите. Да започнем с чиповете- ами през 1-2 години се сменя технологичния процес. Сега интел са почти на 32нм. Но скоро силиция (хим. елемт, използван за производство на чипове в днешни дни) е към изчерпване, затова се мислят алтернативи за след 5-10 години- квантови компютри, оптични въглеродни нанотръби и т.н.
Актуални обекти на изследвания и приложения в нанотехнологиите са квантови точки (нано-размерни полупроводници), въглеродни нанотръби, фулерени, нанокомпозитни материали за висшите технологии, метални наночастици (предимно от благородни метали - злато, сребро, платина), магнитни наночастици (за диагностика в медицината и др.), полимерни наночастици (като носители на лекарствени препарати за насочено лечение и др.), нано-структурирани керамични материали за сензори и др.

Изобщо толкова е широк спектъра им на използване, но може би най- много в електрониката и медицината.

@Jigi, я ги кажи какви са тия бактерии дето вадят ядра. То ако е така литографията, която се използва за производство на чипове и за която през 2 години се наливат по Х милиарда да е изчезнала. Интел и АМД щяха да почнат да отглеждат такива "буби", а "бубите" от своя страна на "печатат" процесори. Четете как стават нещата и не пишете на вересия.

sexy_baby_originale
12-06-2008, 15:55
За какви постижения в областта на нанотехнологията сте чували, мислите ли, че тя ще има приложения в медицината и в бъдещите технологии?

До колкото съм чела статии из интернет и съм гледала телевизия, ЗНАМ, че нанотехнологията вече се използва в мидицината. Ама малко не ми става ясно какво имаш предвид с това "бъдещите технологии". Как нанотехнологийте ще се използват в бъдещите технологии. Та, нали те са част от тези бъдещи технологии.

Kman
12-11-2008, 20:10
нанотехнологията ще допренесе огромен принос не само в медицината и науката като цяло,но и в цялостния живот....ще подобри стандарта на живеене,ще подобри лекарствата,ще направи медицината и хирургията 99,9% перфектна,ще понижи катастрофите до 0,01% и още много други неща за които още немога да се сетя.Има във ютуба достатъчно клипчета които обясняват всичко за нанотехнологиите на достъпен език и приложенията им.