PDA

View Full Version : ПЛСССС СПЕ6НО МИ ТРЯБВА ПОМОЩ ПО БЕЛ МН МН МН. Е СПРЕ6НО ;(



PETET92
10-22-2008, 20:25
ХОРААААААААААААААААА ПОМОГНЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ ,4Е 6ТЕ ПОЛУДЕЯ УТРЕ 1 4АС ТР. ДА ПРЕДАМ 1 ДОМА6НО С МН ВАПРОСИ И НЯКОЛКО МЕ ЗАТРУДНИХА АКО МОЖЕ НЯКОИ ДА МИ ПОМОГНЕ МН МОЛЯ :( :( :( :( :( :( :(
В КОЙ РЕД ИМА НЕПРАВИЛНО НАПИСАНА ДУМА? (Аз миса ,4е е в 1 ;( )
чЕствувам,чувствувам
поменувам,купувам
козирувам,ергенувам
повествование,повествувам, тълкувам
2зВ КОЙ РЕД ИМА НЕПРАВИЛНО НАПИСАНА ДУМА?
Преведа,приведа
укрия,открия
осмивам,остригвам
г) онаследявам,онагледявам,он емявам




3зад)колко общо правописни и пунктуационни грешки има в:
Той зна4и наи-мисле6е,пустия пищов къде бе6е,къде дявол да го вземе бе турил пищовът.


а)0;б) 1; в2 г3 д4 е5 б 6 з 7 и 8 й 9
(това дори няма смисъл пък за грешки боже ;(





4)

:(
Колко правописни гре6ки има в:
Станал си най-отвратителния 4овек в района, от когото и лудия бяга, защото твоя гаден характер е наи-непочтенния белег на злото.


1,2,3,4,5,0


5)Kolko punktyacionni gre6ki ima v:
Дойде6е ли зима и вси4ко побелява6е-пътища,къщурки,дворове,дър ета,ниви-а той-моят зет се кара6е тогава с тези заем,от които иска6е,а те му не даваха кога ги моле6е, защото лете не работеше,а седеше на припек под крушата, и пуше6е...
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11







П.С АКО НЯКОИ ОТГОВАРЯ ПЛС ПИ6ЕТЕ И КОИ СА ГРЕ6КИТЕ СПОРЕДВАС МН МИ ТР. ПОМО6ТТА ВИИИ ;(

morkofka
10-22-2008, 21:42
карай го на посоки, че каквото стане,
няма да те колят я.. някоя друга 2-ка на никой не вреди :-D

PETET92
10-23-2008, 04:19
карай го на посоки, че каквото стане,
няма да те колят я.. някоя друга 2-ка на никой не вреди :-D
na teb ako ne vredi az nesum sviknala da imam 2ki
:( :shock:

bEbsI
10-23-2008, 18:53
карай го на посоки, че каквото стане,
няма да те колят я.. някоя друга 2-ка на никой не вреди :-D
na teb ako ne vredi az nesum sviknala da imam 2ki
:( :shock:

Като не си свикнала ще си пишеш нещата сама.Разбирам за някое упражнение да искаш помощ ама всичко на готово..аиде де .. :?

vampire3
10-23-2008, 19:24
карай го на посоки, че каквото стане,
няма да те колят я.. някоя друга 2-ка на никой не вреди :-D
na teb ako ne vredi az nesum sviknala da imam 2ki
:( :shock:
КАТ НЕ СИ СВИКНАЛА на 2-КИ СВИКНИ ДА УЧИШ МАМА МУ ВЕЕЕЕЕЕЕ

moon_genesis
10-23-2008, 19:27
Не била свикнала на двойки :D .Да не говорим,че упражненията са лесни.Представям си колко не си свикнала да имаш двойки :) .Като са ти криви хората си го напиши сама...

foreverr
10-23-2008, 20:07
Ще ти помогна и по пронцип съм добра по български, но несъм сигурна сега дали всичко ще ми е вярно :-o :
На 1во не мисля, че думата чествувам е написана грешно!!!Просто тази дума идва от ЧЕСТ, а то така се пише!Миля че правилния отговор е в последният ред, но не съм сигурна.На второ мисля че осмивам се пише Усмивам!На трето обаче нещо не мога да разбера смисъла на изречението иначе мисля, че има 2грешки- наи се пише наЙ, и на края на изречението няма . а ? На 4 упражнение обаче съм най-добра:
Има 2 грешки-наи, се пише наЙ ии непочтенния, защотоима правило-казва се непочтен в ед.ч. м.р и ако в ед.ч. м.р. завършва на ен е с единичко н, а ако завършва нз нен е с двойно н!!!Значи трябва да е с единичко н,а не с двойно!!!На 5 мисляче са 4 ама не съм сигурна!!!

PETET92
10-24-2008, 17:25
Ще ти помогна и по пронцип съм добра по български, но несъм сигурна сега дали всичко ще ми е вярно :-o :
На 1во не мисля, че думата чествувам е написана грешно!!!Просто тази дума идва от ЧЕСТ, а то така се пише!Миля че правилния отговор е в последният ред, но не съм сигурна.На второ мисля че осмивам се пише Усмивам!На трето обаче нещо не мога да разбера смисъла на изречението иначе мисля, че има 2грешки- наи се пише наЙ, и на края на изречението няма . а ? На 4 упражнение обаче съм най-добра:
Има 2 грешки-наи, се пише наЙ ии непочтенния, защотоима правило-казва се непочтен в ед.ч. м.р и ако в ед.ч. м.р. завършва на ен е с единичко н, а ако завършва нз нен е с двойно н!!!Значи трябва да е с единичко н,а не с двойно!!!На 5 мисляче са 4 ама не съм сигурна!!!
ms ma az go predadox ,a za nto go zn i az a za ikaratkoto prost0 az sam sbarkala