PDA

View Full Version : ревност



snike
10-22-2008, 21:36
Помощ какво да правя гаджето ми много ме ревнува дори и от най-добрия ми приятел с който сме от детската заедно.Миналата седмица ходих на диско без него и той сега ми прави такива скандали и сценки на равност,но не иска да си признае.Не ми дава да излизам много с приятели,прави така все едно някой ще ме открадне.Вече имам чувството че се задушавам така,но не искам да късаме,защото много го обичам.В последно време той ми казва че съм се променила...а аз опитвам да променя него да престане да прави така. :(
Какво да правя как да му обясня,че няма да ме изгуби?
Много пъти сме говорили по този въпрос,но той не иска да ме разбере :(

Rofl4e
10-22-2008, 21:54
Обясни му че не си му жена за да те командва че това са хора които си израстнала с тях и заради него няма да спреш контактите си с тях!Казваш го с заповеднически тон и да видиш как ще умекне(поне при мен стана така и вече нямам проблеми)

VVT
10-22-2008, 22:07
Cheta i si mislq che ne si prosta i ne si neopitna...po-princip takiva deto REVNUVAT sa bolni...ili si suzdala povod (moje da e bilo nesuznatelno) ili prosto vruzkata vi e dostignala tozi etap na nedoverie .... Sigurna sum 4e ako po nqkakuv na4in go oplashish shte si zdurja emociite nqkak si :)

Sigrina
10-23-2008, 06:05
Или те ревнува, защото има повод, или наистина го е страх да не те загуби. Само дето този страх не действа добре и на двама ви. Просто му кажи нещата както са. Че се задушаваш и че много го обичаш. Че не си от хората, които биха предали по този начин (но само, ако наистина не си от тях - няма смисъл да лъжеш). И не го свиквай да те контролира толкова много, че като свикне, после става страшно :)

soul1199
10-23-2008, 06:14
Или те ревнува, защото има повод, или наистина го е страх да не те загуби. Само дето този страх не действа добре и на двама ви. Просто му кажи нещата както са. Че се задушаваш и че много го обичаш. Че не си от хората, които биха предали по този начин (но само, ако наистина не си от тях - няма смисъл да лъжеш). И не го свиквай да те контролира толкова много, че като свикне, после става страшно :)+1

Jo_Ni_To
10-23-2008, 06:57
И аз бях така..ама с времето той осъзна,че не мога без приятели (пък и сигурно някои от моите Фр са говорили с него ама не искат да ми кажат) пробвай да му кажеш,че е само той и че другите не те интересуват.. :) :)

MiMcHeToOo
10-23-2008, 07:03
Не можеш да го промениш, честно. Колкото и да се опитваш няма да успееш. Щом е такъв, такъв е.

sweet4esf
10-23-2008, 08:11
macko moga da ti kaja 4e i moito ange4e e takova :-D toi e su6tiq no za razlika ot vas moq me e kusal za nai naiiii drebnoto ne6to...povqrva 6tom do sega ne te e skusal TOI vs e ok..razberi 4e majete kogato obi4aat sa taka..moq se kara s nepoznati 4e me svalqli 4e me gledali no tova..i az se opitvax da go promenq no nestava. :( prosto go priex kakuvto si e..i ne me int frtata mi ili ne mi e vajno s koi da otida taq vee4er na disko vmesto da sum s 4oveka koito ob4am..A TI

MoHuTo
10-23-2008, 08:44
Обясни му, че приятелите са ти важни и няма да ги зарежеш заради него или който и да било..ако не те разбере и си продължи - прав му път, не си му жена, не си длъжна да се съобразяваш - той НЯМА право да те ограничава, не ти е никакъв :)

sweet4esf
10-23-2008, 10:56
ne i e NIKAKAV..slu4aino ne frtata i spodelqt legloto i...vs i problemi :) pomisli dobre mcko kakvo 6te napravi6... po dobre revniv no da te obi4a a ne nqkoi muxlio da e s teb za sexa..no nie sme taka jenite..kogato nqmame tova koeto ni e nujno go iskame a kogato go imaem NE GO OCENQVAME I TO SI OItVA OT NAS :? :( uspex :)

sexa_na_kompleksa
10-23-2008, 11:22
Не съм съгласна с това, което казахте, че хората ревнуват, защото са болни или защото ги е страх. Да, признавам си, ревнувам приятеля ми. Кога без особен повод, кога с такъв. Харесвам го и не ми е приятно някакви си фльорци да го свалят. Не ме е страх, че ще го загубя - знам, че е мой ( :D ) и ако връзката ни се прекрати, то това ще е само заради мен.
Какво да правиш с твоето момче ли? Обръщай му повече внимание и не му давай поводи за ревност. ;)

sweet4esf
10-23-2008, 11:24
sexa_na_kompleksa evala za napisanoto..pulno vqrno :-) :smt006

sexa_na_kompleksa
10-23-2008, 11:29
Радвам се, че някой ме разбра правилно. :)
Според мен е хубаво да има ревност в една връзка, но разбира се, в малки количества. Това, че ревнувам приятеля си, не означава, че му забранявам да се вижда с приятелките си и да ходи по дискотеки. Уважавам правото му на свобода. Просто се дразня, когато видя, че някоя си там му е писала целувки в сайт за запознанства...

sweet4esf
10-23-2008, 11:40
sexa_na_kompleksa ti si dobre moq ako vidi takova ne6to6e me naprai na guz,az sam mu dala svobodata na koqto ima pravo do nqkade no az nqmam pravo na tova no kvo da praq obi4am si go :smt017 :-k :neutral: makar 4e ponqkoga tova zadu6avane mn me tormozi i mi ide da mu teglq edna maina ama kato nemoga ](*,) no taka e...majete koito obi4at iskat si4ko za sebe si..nemoje dr da pipa da goovri i ob6to vzeto vs s tova koeto e negovo (polovinkata mu ) :?

snike
10-23-2008, 13:36
blagodarq Vi mnogo 6te poslu6am syvetite na sweet4esf i sexa_na_kompleksa ms mn :-)

ImmortalForever
10-23-2008, 18:02
Зарежи го кат' те ревнува кфо толкова?

snike
10-23-2008, 20:50
Зарежи го кат' те ревнува кфо толкова?

lesno ti e na tebe da kaje6 zareji go

PeopleAlwaysLeave
10-23-2008, 22:26
С предишният ми приятел бяхме в същата ситуация известно време. Той страшно много ме ревнуваше от всичко и от всички... И говорихме 100 пъти, и кво ли не правихме, но това не се променяше...до един момент. Момент, в който и аз не знам какво му стана - просто изведнъж спря 0_0 сам...без поводи, без караници, без нищо. Пак ме ревнуваше, но само когано наистина имаше повод. Да си призная - аз също съм доста ревнива в някои отношения. Ревността е съвсем нормално нещо, когато е в определените количества. Познавам човек, за който наистина може да се каже, че е БОЛЕН от ревност... С една пирятелка ходят вече близо 2 години. Не помня вече дали бяха направили 1 година, когато той почна да я задушава заради някакви третокласници, които се оказали нейни съседи (на село) и я поздравили. Оттогава насам тоя човек се побърка - той не й дава да мръдне без него до магазина, постоянно я следи къде е и какво прави, вдига й скандали без причина, не я пуска да излиза дори с момичета... И тя все още е с него не, защото го обича, а защото я било страх да не остане сама...

Ако и твоят човек те притиска толкова много и ако не разбира от разговори намери начин да го стреснеш някак си... Ако не намериш - помисли си добре заслужава ли си... Предполагам, че го обичаш и т.н., но сега са ти най-хубавите години от живота, годините, в които трябва да живееш, да се забавляваш...а и в крайна сметка - вие не сте женени, за да ти заповядва и да ти отнема свободата. Помисли си добре дали си готова да поемеш тоя риск ;)

Alice Cullen
10-23-2008, 22:38
Помощ какво да правя гаджето ми много ме ревнува дори и от най-добрия ми приятел с който сме от детската заедно.Миналата седмица ходих на диско без него и той сега ми прави такива скандали и сценки на равност,но не иска да си признае.Не ми дава да излизам много с приятели,прави така все едно някой ще ме открадне.Вече имам чувството че се задушавам така,но не искам да късаме,защото много го обичам.В последно време той ми казва че съм се променила...а аз опитвам да променя него да престане да прави така. :(
Какво да правя как да му обясня,че няма да ме изгуби?
Много пъти сме говорили по този въпрос,но той не иска да ме разбере :(
ami tova koeto mi hvana naistina okoto v tazi tema e che toi ti e kazal, che si se promenila, otdelno toi te revnuva ot drugo momche i tn. Ami ne iskam da te obezkurajavam, ama kogato bivshiq mi zapochna da mi gi govori tiq stana qsno che nqma da sme oshte dulgo zaedno, "zashto" taka i ne razbrah, na nego vse mu se struvashe che flirtuvam s drugi momcheta dori i s nai dobriq mi priqtel deto go vijdam po skoro kato brat... moq savet e pogovori s nego i go pitai kakvo tolkova ima, i zashto misli che si se promenila. A inache na momchetata revnostta im e vtora priroda :) :-D

snejana67
10-24-2008, 04:21
:? за мен ревноста е болест :? когато идва в повече :-o

varnen4e
10-24-2008, 06:01
Помощ какво да правя гаджето ми много ме ревнува дори и от най-добрия ми приятел с който сме от детската заедно.Миналата седмица ходих на диско без него и той сега ми прави такива скандали и сценки на равност,но не иска да си признае.Не ми дава да излизам много с приятели,прави така все едно някой ще ме открадне.Вече имам чувството че се задушавам така,но не искам да късаме,защото много го обичам.В последно време той ми казва че съм се променила...а аз опитвам да променя него да престане да прави така. :(
Какво да правя как да му обясня,че няма да ме изгуби?
Много пъти сме говорили по този въпрос,но той не иска да ме разбере :(

И аз съм така, спокойно. Просто трябва и двамата да започнете да правите компромиси.

olii
10-24-2008, 07:25
И аз съм така с моя, почти никъде не ходя без него.
Просто почни да си правиш каквото искаш и да не го слушаш и накрая той ще разбере, че няма да стане на неговото, да те върже и ще се откаже.До тогава ще има малко скандали и караници ама да не ти пука. ;)

Ch0c0la73
10-24-2008, 18:47
Той вероятно излиза с прияели и ходи по дискотеки сам понякога..има колежки или приятелки с които е близък..ако е така имаш пълното право да го направиш на 2ст! как може той да си прави каквото си иска а тебе да те лишава от това..вярно че се обичате и т.н. но се пак още си имаш права над себе си нали?!?! ти си казваш какво да правиш и какво не..кажи му го просто...да свикне с факта че понякога може да излизаш сама но че нищо няма да стане защото го обичаш да излезе от този страх и ревност че някой ще те открадне..и му кажи че всичко зависи от тебе..това че някой те зарибява или т.н. това не означава че ти ще му обърнеш внимание..просто го накарай да се почусва сигорен че си негова и да няма за какво да се притеснява..

BePoHuKa
10-24-2008, 22:46
Да му стане ясно,че сте равноправни! :) Кат те ревнува..покажи му как лесно може да те изгуби ;)