PDA

View Full Version : Искам и той да учи



Beyonce
10-23-2008, 08:58
С приятеля ми сме заедно от 2 години. В началото-тръпка, различно ново усещане, хубави емоции....След година и нещо започнах да осъзнавам, че нямаме какво кой знае колко да си кажем...аз уча висше 2ра година, а той-не, а май няма и да започне...Това определено не ми допада, защото смятам че и 2мата трябва да се развиваме и да вървим заедно напред ако мислим да сме заедно...Говорила съм му много пъти за това...но не и не! Все ще тръгва на уроци за да се подготви и не тръгва...Постепенно се превърнах в пъдар-"айде, бе! Хвани се да учиш!Образованието е важно!"..с времето започна да ми писва, защото не съм родител за да го дърпам напред постоянно...
Но не само това е проблема..караме се доста често за разни неща...и чувствам, че връзката ни е пред разпад...Може би най-същественото е, че той наистина много ме харесва, винаги е правил много неща за мен, заряза приятелите си заради мен, толкова много жестове ми е правил, помагал ми е...(разбира се и аз на него)..но тук идва разминаването-че може би аз съм вече просто привързана, а той иска да е с мен цял живот(просто не му се учи на човека?какво толкова?-според него??)..но нали се сещате че не върви аз да съм с висше образование след 2 години, а той да е със средно??
и така....аз съм силно привързана към него, хубаво ми е, но ги няма старите чувства, а той иска да е само и само с мен, дори понякога като стане дума за раздяла той започва да ми говори за самоубийство ...
В същото време напоследък с един негов приятел започнахме да ставаме близки и усещам че навлизам в забранени води и съвсем не знам какво да правя!!!
Какво мислите?Съжалявам, че толкова разбъркано разказах всичко..ако има нещо неясно питайте и ще ви отговарям!

varnen4e
10-23-2008, 09:01
Разнообразете малко връзката си с приятеля ти и курвалъка настрана.
:D

Beyonce
10-23-2008, 09:03
Разнообразете малко връзката си с приятеля ти и курвалъка настрана.
:D
Ами разнообразяваме, но това оправя нещата за момента..После всичко си е постарому...
А курвалък е нямало никога, това с приятеля му е нещо непредвидено и създало се може би от неприятните обстоятелства около връзката ни...

soul1199
10-23-2008, 09:04
mislq,4e trqbva da si dadete vreme,razdelete se za malko,a ti trqbva da razmisli6 nad vruzkata vi,pak,ako tova drygoto mom4e te har.moje n6 da se poly4i,kusmet :)

BlindedAngel
10-23-2008, 09:29
Виж сега мацко - жена ми ще учи висше "Право".Аз много ясно съм и обяснил че висше няма да запиша,не и в България.Жена ми се съгласи подкрепи ме и etc...Не виждам какво толкова го правиш на въпрос това образование.А иначе щом се чувстваш привързана, това вече е друго нещо.Не знам какъв съвет да ти дам за там :)

Wrathchild
10-23-2008, 09:37
Тук проблема не е висшето образование. Просто си търсиш извинение, за да не си с него.
А сега наистина, обясни ми защо в една връзка да не може единия да е със, а другия - без висше.

Rofl4e
10-23-2008, 10:01
Ти какво му гледаш на човека дипломата или характера и отношението му към тебе..!Все едно аз сега като уча икономика и да не съм см оя приятел само защото той е бил в по обикновенна паралелка..! :lol: :lol: :lol: Ужас!

Alderis
10-23-2008, 10:30
Гледай сега кукле, съжалявам че требва да ти го кажа, знам че звучи грубо, но ти си чиста проба овца. Така и не можах да разбера какво е общото между образованието и връзката ви. Нещо и на мен ми се струва, както някой беше казал по-горе, че само си търсиш причина да не си с него...А да незнам защо също така си мислиш, че като си записала някво изпъдяло висше си се въздигнала и не можеш да контактуваш с хората със средно. Ще ти кажа също, че аз ако межех да се върна 5г. назад, никога нямаше да запиша пародията, наречена "българско висше образование".

Junona
10-23-2008, 10:35
Човек, който си знае цената,бе хора!Какво й се карате на момичето.. гледа в бъдещето да се развият както трябва нещата...
Но все пак - рано или късно всяка връзка се изчерпва..И това нещо твоя човек трябва да го разбере добре...Дори да не е сега..Все някога ще се разделите...Млади хора сте все още си се нуждаете от почивки или разнообразие не само в леглото, но и м/у себе си..ако ме разбирате на къде бия...

Sigrina
10-23-2008, 10:44
Тук проблема не е висшето образование. Просто си търсиш извинение, за да не си с него.
А сега наистина, обясни ми защо в една връзка да не може единия да е със, а другия - без висше.

И на мен ми е много интересно? :?

Alderis
10-23-2008, 10:53
Човек, който си знае цената,бе хора!

Абе каква цена знае, що говориш глупости?? Малка надувка!!! Като е записала висше да не са и израстнали втори чифт цици?? Голям праз!!! Съвсем скоро ще разбере че с дипломата от висшето ще може само да си избърше четирибуквието. Имам приятели, които със средно изкарват четирицифрени суми, на които първата цифра е повече от 2, както и такива с по 4 спецялности (висши), които не могат да стигнат 1000 лв.

Едно време и аз не записах веднага висше, но гаджето ми не се чудеше как да на*бе приятелите ми, а ги караше и те да ми наливат акъл. И след 2 години пропаганда от всякъде склоних и записах. Но само да отбележа, че приятелката ми нито за момент не си е помисляла, че съм по-нисше съшество от нея.

По мое мнения авторката трябва възможно най-скоро да зареже момчето, защото не го заслужава. Прекалено на сериозно се е взела. Само ще мъчи човека.

MiMcHeToOo
10-23-2008, 11:02
Колко не сте прави! Мога да ви кажа, че и образованието е страшно важно в една връзка! Имам такъв близък случай до себе си. Жената има висше, мъжа средно. Семейството им е тотално разкапано точно заради това, защото жената е интелигента а той е простак! И не ми казвайте, че интелигентността няма нищо общо с образованието... Описаните случаи са стотици! Авторке, няма какво да правиш с този човек, повярвай ми. Ще започне много да те дразни след време. Все пак ти си решаваш, но не мисля, че имаш бъдеще с този човек!

sweet4esf
10-23-2008, 11:04
suglasna s ALDERIS macko ti neshto ne si dobre...mai nz kakvo e dumata lubov a...ili mojebi materialnoto te vleche poveche..s vishe ili ne choveka si e chovek i tva e..kvo samo edna furchashta hartiika po otgore.. :D ne se izlagai..posle shte sujalqvash povqrvai mi :? ama kusno..shte si izgubila tova koeto RQDKO SE STRESHTA V DNESHNO VREME..no taka e..ne vsqka vruzka moje da e vechna..samo istinskite chuvstva satraina..nezvaismo 2 ili 10god ;)

sasha_90
10-23-2008, 11:06
Защо ли ми се струва,че въпросното висше е само оправдание?Така ли е?Какво като той е със средно,а ти с висше?Това не означава,че е тъп.Я се стегни.Една връзка не се гради на това,дали си учил/ла след 12 клас.

sweet4esf
10-23-2008, 11:09
bravo SASHA napulno VQRNO =D>

shaka_kan
10-23-2008, 11:24
Мисля, че грешиш за някой неща отностно вразката ти с това момче. Аз имам един вапрос към теб... ти работила ли си някога?
Човек не се определя по образование, добар ли си, имаш ли късмет ще успееш в живота. И аз мислих така преди, но като заварших висше ( PR ), почнах малко преди това и работа и ми се промени мнението по много въпроси. Важното е да оценяваш човека до себе си такъв какъвто е, не го съди! Той си има права и собствено мнение. Моя приятел и той няма висше и надали ще започне да учи, тай като вече е доста голям като години и живота отдавна го е хванал здраво за гушата. Образованието вече във все по малки случаи ти помага, замисли се сама и ще разбереш.Успех

edi_koq_si
10-23-2008, 11:28
abe kvo te burka negovoto obrazovanie? koi kvot si prai za sebe si go prai nali znae6... a i go priemi takuv kakuvto e a kat ne si saglasna 4upkata za nego i tva e :P

krem4et0
10-23-2008, 11:54
Абсолютно те разбирам и подкрепям. Моят приятел беше приет, когато и аз във ВТУ, но не се записа, защото специалността беше гадна. Година по-късно не можа да кандидатства, защото беше в казармата......и стана така, че той си остана със средно, а аз вече бях почти завършила 2-ри курс....Не ми беше добре определено. Виждах в него желание да учи, но и да работи, защото финансовото състояние на семейството му не е цветущо. Лятото на 2006-та кандидатства, беше приет задочно на 2 места и се записа тук в Свищов. Но преди това му бях казала, че имам амбиции за няколко висши образования (още не съм се отказала от правото, но може би по-нататък) и до себе си не желая посредствен среднист, който никога няма да бъде на отговорна и престижна работа, винаги ще работи за някой друг и то тежък физически труд. Не, че пари няма в това. И сега той реди ламинат, но знае, че е до време, докато си плати образованието.....И за себе си бях решила, че той спре ли да се развива-до там сме. От друга страна имам колежка, чийто приятел не желае да учи, а е на 27-8.......Тя го натиска, натиска, ама не се получи. но са си добре заедно. Зависи си от много неща-от личните ти амбиции, от важността, която отдаваш на образованието, от неговата самооценка. Но знай, че 1 мъж не е добре да бъде под нивото на жената до себе си-ще се чувства подтиснат и може да се стигне до прояви, в които да я унижи и принизи на нивото си.
Е, сега съм по-напред с материала от мъжа си, но той иска да навакса и записа 2-ра специалност. Сега учи, изкарва добри оценки, но по-важното..чувствам, че сме на 1 ниво, че ни вълнуват еднакви неща (ако ще само да оплюем някой преподавател), че движим в 1 кръг извън работата си.......това е изключително важно за 2-ма души. Нали е важно да гледаме в 1 посока........

П.С.Само да вметна-докато кака ми и бившият й мъж бяха на 1 ниво-висшисти магистри, нещата между тях бяха супер. Но откакто тя стана доктор, той започна да я тормози, унижава, да омаловажава постиженията и умът й......беше непрекъснат психически тормоз и тя го напусна. сегашният й приятел също е преподавател, но още не е доктор. няма да ви казвам колко рядко се виждат не само, защото той е във Варна, а и защото цяло лято той писа дисертацията си, за да може да достигне нивото й. Някои хора силната жена ги амбицира, а други се комплексират....по-добре е първото, но от опит ви казвам-не се получава винаги.

Niakoitam
10-23-2008, 11:58
Авторката,ако се е загубила тръпката,ако вече не го чувстваш както преди,ако си харесваш някакъв негов приятел си помисли по тези въпроси и не си намирай оправдание с образованите.Ако наистина го-мислиш това за образованието те съжалявам.Това същото като някоя незнам коя певица беше от предишният Music Idol,където зарязала гаджето си виждаш ли,защото тя била станала много известна в България,а той бил един обикновен студент от МЕИ.
Интелигентността няма абсолютно връзка с образованието.Човек може и да е интелигентен без да е образован,но може и да е образован и пак да не е интелигентен.Пример-Петър от ББ4. Той е образован,ама да ли е интелигентен може да се поспори.



Колко не сте прави! Мога да ви кажа, че и образованието е страшно важно в една връзка! Имам такъв близък случай до себе си. Жената има висше, мъжа средно. Семейството им е тотално разкапано точно заради това, защото жената е интелигента а той е простак! И не ми казвайте, че интелигентността няма нищо общо с образованието... Описаните случаи са стотици! Авторке, няма какво да правиш с този човек, повярвай ми. Ще започне много да те дразни след време. Все пак ти си решаваш, но не мисля, че имаш бъдеще с този човек!

За пореден път те хващам че пишеш пост само за трупане на мнение без изобщо да вникнеш в материята и да се замислиш.Щом бил нисък не ставал,щом нямал вицше образование не ставал,щом нямал еди си какво не ствал.
Ехооо ти за идеална ли се имаш или само се правиш на повърхността.
Което пак показва.Да си образован е едно ама да си интелигентен е друго и не е свързано с повърхностните,които плямпат без да се замислят пък било то и с висше образование.

Niakoitam
10-23-2008, 12:01
Абсолютно те разбирам и подкрепям. Моят приятел беше приет, когато и аз във ВТУ, но не се записа, защото специалността беше гадна. Година по-късно не можа да кандидатства, защото беше в казармата......и стана така, че той си остана със средно, а аз вече бях почти завършила 2-ри курс....Не ми беше добре определено. Виждах в него желание да учи, но и да работи, защото финансовото състояние на семейството му не е цветущо. Лятото на 2006-та кандидатства, беше приет задочно на 2 места и се записа тук в Свищов. Но преди това му бях казала, че имам амбиции за няколко висши образования (още не съм се отказала от правото, но може би по-нататък) и до себе си не желая посредствен среднист, който никога няма да бъде на отговорна и престижна работа, винаги ще работи за някой друг и то тежък физически труд. Не, че пари няма в това. И сега той реди ламинат, но знае, че е до време, докато си плати образованието.....И за себе си бях решила, че той спре ли да се развива-до там сме. От друга страна имам колежка, чийто приятел не желае да учи, а е на 27-8.......Тя го натиска, натиска, ама не се получи. но са си добре заедно. Зависи си от много неща-от личните ти амбиции, от важността, която отдаваш на образованието, от неговата самооценка. Но знай, че 1 мъж не е добре да бъде под нивото на жената до себе си-ще се чувства подтиснат и може да се стигне до прояви, в които да я унижи и принизи на нивото си.
Е, сега съм по-напред с материала от мъжа си, но той иска да навакса и записа 2-ра специалност. Сега учи, изкарва добри оценки, но по-важното..чувствам, че сме на 1 ниво, че ни вълнуват еднакви неща (ако ще само да оплюем някой преподавател), че движим в 1 кръг извън работата си.......това е изключително важно за 2-ма души. Нали е важно да гледаме в 1 посока........

П.С.Само да вметна-докато кака ми и бившият й мъж бяха на 1 ниво-висшисти магистри, нещата между тях бяха супер. Но откакто тя стана доктор, той започна да я тормози, унижава, да омаловажава постиженията и умът й......беше непрекъснат психически тормоз и тя го напусна. сегашният й приятел също е преподавател, но още не е доктор. няма да ви казвам колко рядко се виждат не само, защото той е във Варна, а и защото цяло лято той писа дисертацията си, за да може да достигне нивото й. Някои хора силната жена ги амбицира, а други се комплексират....по-добре е първото, но от опит ви казвам-не се получава винаги.

Жалко!!! Бях останал с добри впечтления от теб. :-o

krem4et0
10-23-2008, 12:10
Целта на образованието не е да ти налее нещо в главата. Целта е да провокира мисленето ти, да отведе разсъжденията ти на друг ниво, да провокира в теб ако щеш интерес към нещо ново. Мога да кажа с ръка на сърцето, че за малко повече от месец на работа научих повече, отколкото последната година във ВУЗ-а. Мога да кажа, че магистратурата до момента НИЩО не ми дава. Но богатия общ поглед ми помагат изключително много. Когато 15-16 годишни дечица те попитат нещо, а ти не го знаеш, си проличава колко е важно образованието ти. Знаете ли колко е трудно да дам някакъв адекватен, смислен отговор и да не се изложа? И тук съм щастлива, че съм учила висше. винаги мога да помисля, да направя аналогия, да ми изплува нещо и да дам адекватен отговор. Без образование нямаше да съм на тази работа (а тя ме прави безкрайно щастлива и доволна). Магистърството за мен е просто стъпало към докторантура и преподавателска дейност......Ако бях среднистка сега щях да съм продавачка за по 220 лв месечно и без особени надежди да стане нещо повече от мен. За жените без образование перспективите са по-малко. И това трябва да се отчете.

Niakoitam, с какво развалих впечатлението? С това, че мисля, че двама души трябва да са на 1 ниво? Или че мъжът трябва да е по-издигнат. И аз не го харесвам като теза, ама е така. Мъжът е мощен, доминиращ, закрилящ. Силната жена го прави по-малко мъж!

Alderis
10-23-2008, 12:12
Абсолютно те разбирам и подкрепям. Моят приятел беше приет, когато и аз във ВТУ, но не се записа, защото специалността беше гадна. Година по-късно не можа да кандидатства, защото беше в казармата......и стана така, че той си остана със средно, а аз вече бях почти завършила 2-ри курс....Не ми беше добре определено. Виждах в него желание да учи, но и да работи, защото финансовото състояние на семейството му не е цветущо. Лятото на 2006-та кандидатства, беше приет задочно на 2 места и се записа тук в Свищов. Но преди това му бях казала, че имам амбиции за няколко висши образования (още не съм се отказала от правото, но може би по-нататък) и до себе си не желая посредствен среднист, който никога няма да бъде на отговорна и престижна работа, винаги ще работи за някой друг и то тежък физически труд. Не, че пари няма в това. И сега той реди ламинат, но знае, че е до време, докато си плати образованието.....И за себе си бях решила, че той спре ли да се развива-до там сме. От друга страна имам колежка, чийто приятел не желае да учи, а е на 27-8.......Тя го натиска, натиска, ама не се получи. но са си добре заедно. Зависи си от много неща-от личните ти амбиции, от важността, която отдаваш на образованието, от неговата самооценка. Но знай, че 1 мъж не е добре да бъде под нивото на жената до себе си-ще се чувства подтиснат и може да се стигне до прояви, в които да я унижи и принизи на нивото си.
Е, сега съм по-напред с материала от мъжа си, но той иска да навакса и записа 2-ра специалност. Сега учи, изкарва добри оценки, но по-важното..чувствам, че сме на 1 ниво, че ни вълнуват еднакви неща (ако ще само да оплюем някой преподавател), че движим в 1 кръг извън работата си.......това е изключително важно за 2-ма души. Нали е важно да гледаме в 1 посока........

П.С.Само да вметна-докато кака ми и бившият й мъж бяха на 1 ниво-висшисти магистри, нещата между тях бяха супер. Но откакто тя стана доктор, той започна да я тормози, унижава, да омаловажава постиженията и умът й......беше непрекъснат психически тормоз и тя го напусна. сегашният й приятел също е преподавател, но още не е доктор. няма да ви казвам колко рядко се виждат не само, защото той е във Варна, а и защото цяло лято той писа дисертацията си, за да може да достигне нивото й. Някои хора силната жена ги амбицира, а други се комплексират....по-добре е първото, но от опит ви казвам-не се получава винаги.
И ти си толкова жалка, колкото е и авторката на темата!!!

ПП. Само да вметна, че не ти си толкова умна за колкото се мислиш, а гаджето ти е толкова заблуден, че нема на къде.

krem4et0
10-23-2008, 12:19
Ако беше толкова заблуден, нямаше да кандидатства преди още да ме познава. За мен е важно човекът до мен да не тъпче на 1 място, а да се развива. Образование, курсове, семинари, изложби, театри.......просто да не стои на 1 място. за вас, ако не е важно-ок. За мен е важно и не мога да имам до себе си мъж без амбиция, без жар, плам и устрем. Най-малкото ще го "стъпча" с постоянното си развитие и след 10 години разликата просто ще бъде като бездна.

bibo
10-23-2008, 12:38
Oбразованието е важно,но не е решаващо ако говорим за любовна връзка...Образованието не може да те научи как да се държиш с хората,как да се радваш на нещата,как да бъдеш щастлив...
Да,то е много важно обаче ако едни човек реши,че не му се учи..
"Насила хубост не става" са казали хората...Освен това не е вярно твърдението,че човек без висше е човек втора ръка...Образованието и интелигентността са две различни неща и не трябва да се бъркат,защото човек може да е спец в дадена област и абсолютно невеж във всички други и да няма елементарни познания за елементарни неща...
Относно авторката - приятеля ти щом досега не се е съгласил да учуи никой не може да го накара-дори и ти..
Представи си да се съгласи само заради теб - пак няма да го изкара,след 1-2 години ще се откаже...Дали да учи или не си е негово право да избира,може и да сгреши,но все пак той ще си е направил избора...
8) 8) 8) [/b]

krem4et0
10-23-2008, 13:13
Не, не са втора ръка хора. Но ще дам пример друг. Родителите на мъжа са среднисти, а моите-висшисти. Разликата е очевидна дори в 1 обикновен разговор. Не ги обиждам или принизявам. Винаги ще ги уважавам, че са създали това момче. Но нивото на разговорите, дребните неща от ежедневието им, дори и приятелският разговор ми подсказват, че в много отношения са далеч от средата, в която съм свикнала. Да не говорим, че са в различни сфери и те реално в къщи си говорят обикновени неща. У дома като се съберем се говори за счетоводство(най-вече), икономика, образование. Показателен е случаят, когато като се събрахме след Държавния ми изпит с гаджето и това на кака ми(също счетоводен кадър), завързахме едночасов разговор и спор как се осчетоводява 1 статия.......Всеки с аргументите си, с мнението си, от своята си гледна точка......това в семейство на среднисти не съм го виждала.....Просто разговорите им са твърде......ежедневни.

И все пак ако някой е по-образован, нека това да е мъжът. не, че не искам да има умни жени. Просто не искам да има комплексирани мъже.

Niakoitam
10-23-2008, 13:18
Абсолютно те разбирам и подкрепям. Моят приятел беше приет, когато и аз във ВТУ, но не се записа, защото специалността беше гадна. Година по-късно не можа да кандидатства, защото беше в казармата......и стана така, че той си остана със средно, а аз вече бях почти завършила 2-ри курс....Не ми беше добре определено. Виждах в него желание да учи, но и да работи, защото финансовото състояние на семейството му не е цветущо. Лятото на 2006-та кандидатства, беше приет задочно на 2 места и се записа тук в Свищов. Но преди това му бях казала, че имам амбиции за няколко висши образования (още не съм се отказала от правото, но може би по-нататък) и до себе си не желая посредствен среднист, който никога няма да бъде на отговорна и престижна работа, винаги ще работи за някой друг и то тежък физически труд. Не, че пари няма в това. И сега той реди ламинат, но знае, че е до време, докато си плати образованието.....И за себе си бях решила, че той спре ли да се развива-до там сме. От друга страна имам колежка, чийто приятел не желае да учи, а е на 27-8.......Тя го натиска, натиска, ама не се получи. но са си добре заедно. Зависи си от много неща-от личните ти амбиции, от важността, която отдаваш на образованието, от неговата самооценка. Но знай, че 1 мъж не е добре да бъде под нивото на жената до себе си-ще се чувства подтиснат и може да се стигне до прояви, в които да я унижи и принизи на нивото си.
Е, сега съм по-напред с материала от мъжа си, но той иска да навакса и записа 2-ра специалност. Сега учи, изкарва добри оценки, но по-важното..чувствам, че сме на 1 ниво, че ни вълнуват еднакви неща (ако ще само да оплюем някой преподавател), че движим в 1 кръг извън работата си.......това е изключително важно за 2-ма души. Нали е важно да гледаме в 1 посока........
П.С.Само да вметна-докато кака ми и бившият й мъж бяха на 1 ниво-висшисти магистри, нещата между тях бяха супер. Но откакто тя стана доктор, той започна да я тормози, унижава, да омаловажава постиженията и умът й......беше непрекъснат психически тормоз и тя го напусна. сегашният й приятел също е преподавател, но още не е доктор. няма да ви казвам колко рядко се виждат не само, защото той е във Варна, а и защото цяло лято той писа дисертацията си, за да може да достигне нивото й. Някои хора силната жена ги амбицира, а други се комплексират....по-добре е първото, но от опит ви казвам-не се получава винаги.

Ще гледам да не излизам от добрият тон,но гледай да не използваш модераторските си права.

Като за начало.Развали ми впечатлението с тези си изказвания,които съм удебелил.Поне си искрена,което ти прави чест.

Не обичам хората,които ми се самоизтъкват с пари,образование и т.н.
В общи линии мразя самоизтъкването.Не ми харесва,когато някой се мисли за нещо повече от другите хора заради нещо.Най-малкото не се знае кога ще му потрябват отново,защото ти летиш някъде из облаците,а от високо когато паднеш най силно боли.Има една мисъл:"Никога не гледай човек от високо,освен ако не искаш да му помогнеш да се изправи".Имам една приятелка,с която много добре се разбираме.Втора ггодина вече учи висше ама не е взела толкова да надига глава.В класа си имах една съученичка,която беше една от най-богатите ми съученички.Аз бях от най-бедните.Нея я уважавам,защото никога не ме е погледнала с пренебрежение заради този факт.Освен по-богата винаги е била много по-отракана,оправна и свободна от мен,освен това е и красива.Никога не ми е дала повод да се съмнявам че ме мисли за по нисш от нея.Винаги сме били равни.Дори веднъж ми предложи да ме уреди в тяхното училище по връзкарската тарифа.Повечето от класа ми учат трета година висше.Аз не уча.Винаги,когато се виждаме колкото и рядко да е това ми показват че ме уважават.Брат ми е вече втора година висше и както е тръгнало ще излезе инженер по електротехника,а за това се взимат доста големи суми.Решил така,направил.Мене какво ме брига,негов си е живота,той ще си го живее.И не мога да разбера какъв е този ламтеш за пари в днешният свят.Всички хора и бедни и богати,и образовани и необразовани са тръгнали към едно и също място,където парите и имотите изобщо не се гледат.И учителкатами по информационни разбираше ама това,което го пише в учебника,няма значение че аз уж необразован знаех повече от нея това,което НЕ е написано в учебниците.Е, и аз взимам сега по 240лв и какво.По нисш ли съм от баровците и мамините синчета.Ако някога,някоя реши да ми се хвали с пари и да се опитва да ме контролира с тях може да си ги завре там,където Слънце не ограява.И аз въпреки че не съм някой сваляч и нямам някакви големи успехи в любовта мога да ти кажа че ако някоя като теб започне да ми поставя ултиматуми ще и кажа може би с болка и с яд че съм се захванал с такава да ходи да си търси по-богат или по образован.Ако всички момичета разсъждават така аз по-добре да отида някъде и да си направя сепуко или да се гръмна. :booooomb:

Не може всички да са образовани и със синя кръв.Трябва и да има по "нисши едноклетъчни".

the_beautiful_smile
10-23-2008, 13:46
Това което написа за него говори че той те обича и то ме просто те обича ми направо не може да живее без теб.Не мисля че образованието е най-важното нещо,а любовта.Ако го обичаш остани с него и не го насилвай да учи! :-D

krem4et0
10-23-2008, 13:51
Съжалявам, ако си счела мнението ми за самоизтъкване. Аз съм на 23 години и мисля с този човек да прекарам живота си. Не е просто мимолетна любов, а желание за общо бъдеще. И не искам да градя бъдещето си с човек без амбиции. Парите не правят човека. Той изобщо не е заможен. Но работи, упорит е и с труд си купува каквото иска. за мен упоритостта и амбицията са важни, а не моментния статус. Обичам човекът до себе си. И като среднист го обичах. но сега нивото на общуването ни е по-различно. Идеята е в общуването не единият да слиза на нивото на другия, а по-нискостоящия да се стреми да достигне по-високото ниво. Не говорим само в образователното поприще. И не става дума за пари......Не се ли стремиш да растеш, неминуемо ще тъпчеш на 1 място, а развивайки се другите.......дистанцията ще става по-голяма. Това ми е идеята.

П.С.Това за учителката по информационни срещу мен нещо ли беше? Аз не споря, че децата днес са умни, но че знаят повече от мен, която 8 години съм учила това задълбочено......извинявай. Защо тогава "всезнайковците" едва вързват 3 при мен? А уж посредствените ученици имат блестящи резултати? Отговори ми на този въпрос. Да, знаят, но не това, което трябва да знаят.

Niakoitam
10-23-2008, 14:06
Да,трябва да знаят това,което пише по учебниците и нищо друго нали?И ти ли си учителка.Не,аз говоря за една моя учителка по информационни,която се връзваше че драйверът на звуковата карта се записва в колконките и песните се трият от плейлистата на Winamp.
И много други такива бисери.А е учителка. :lol:

Освен това съм момче такаче не съм "счела".

И да не ме помислиш за някое хлапе.Аз съм точмо на 22години и 3 месеца.

И въпреки че казваш че си учила 8 години,аз съм абсолютно сигурен че има неща,за които ако ме питаш ще те гледам с недоумяващ поглед,обаче има и други,които аз ако те питам,ти ще ме гледаш с недоумяващ поглед.Човек и 100 години да е учил пак не може да знае абсолютно всичко.Пък и някои неща не го интересуват.

П.П. А ако забогатее и един ден разбереш че е разорен(не му го пожелавам) пак ли ще ти за цял живот.

П.П.2 Извинявам се че много се паля,аз не съм талъв човек,но абсолютно всеки човек си има тема на която се нервира.Е, ти нацели една от темите ми.

lady94
10-23-2008, 14:25
И аз мисля,че само си търсиш извинения,защото вече ти е омръзнало да си с него!А това,че не иска запише висше не значи,че е тъп,както каза някой по горе даскалото не може да те научи как да чувстваш и как да контактуваш с хората.Това,че няма да завърши не значи,че е някакво нисше същество! :x А и в България не мисля че вече има значение дали си завършил или не важното е да си тарикат и да знаеш какво правиш :)

Neon Black
10-23-2008, 14:28
krem4et0, изказванията ви бяха правилно определени като "жалки".

И твоите, и тези на авторката.

Мъжът е Мъж по причини далеч по-различни от някакви класификации на

едно така или иначе изкривено, лицемерно общество. Етнически произход, религия, финансов статут, образование.. химери.

Примерите, които даваш, в никакъв случай не са показателни. Не знам за кака ти или теб самата, но баща ми се занимава с икономика от повече от 30 години. Завършил е в чужбина, бил е главен счетоводител в доста сериозни компании, главен кредитен инспектор на голям регион и какво ли още не.

Никога не говори за работата си. Когато е с колеги или приятели, бърборят за футбол, пият си ракията и шляпат карти. Същото, което правят строители, продавачи, таксиджии и прочие. Никога дори не е споменавал, че майка ми няма висше образование или че брат ми въобще няма мераци да става висшист.

Най-истинският Мъж, когото познавам, е дърводелец. От този човек, работил къртовски през целия си живот, съм разбрал повече за живота, отколкото мога да разбера от теб и цялата ти висшистка рода за цялото си съществуване.

Аз уча в може би най-"елитната" специалност на може би най-"елитния" университет в страната. Пълна дупка. Образованието ни е дупка. Университетът е дупка. Доста от колегите ми са наперени контета, които изживяват звездните си мигове в компанията на себеподобни маймуни. Втурнали са се към високите постове, сериозните пачки, скъпите коли и евтините жени.

Амбицията е нещо съвсем различно от това да драпаш да ставаш бизнесмен, доктор, юрист или там каквото друго си избереш. Амбицията е да държиш на себе си и своята позиция в живота.

"Посредствени среднисти" съществуват само в твоя свят. Мъжът на твоята сестра е бил лайно преди да завърши средно, останал си е лайно, когато е станал магистрат, а е показал, че е лайно, когато тя е дръпнала над него. Повярвай, ако не беше образованието, миризмата щеше да се прояви по друга причина.

Та така, продължавайте да се поставяте на различни "нива".. да се издигате и падате, да се сравнявате на акъл и пари с партнъора си. Превърнете себе си в поредното зъбче на великото капиталистическо общество. Наздраве!

krem4et0
10-23-2008, 14:44
Niakoitam, съжалявам, че сбърках пола ти. Да, учителка съм по дисциплини от цикъл "Информатика". И да ти кажа ли, че за 1 урок от 45 минутки аз чета допълнителна литература+учебника+измисл ям примери и прочие ПОНЕ час-час и половина. За 20-те часа, в които водя, едва ми стигат събота и неделя за само подготовка. По 2 дисциплини, които преподавам дори няма издадени учебници. Имам си учебна програма и по нея се ровичкам из каквито пособия ти хрумне. И общо взето все опирам до материалите от ВУЗ-а......
Колкото до въпросът ти-ако забогатее и се срине, знам че ще се изправи. той просто не е човек, който ще седи и ще гледа безучастно, ако семейството му гладува.
Моето семейство няколко пъти е било на ръба на оцеляването. Някои моменти не ги помня, защото съм била малка, но никога няма да забравя как кризата 97-ма ядяхме някакви снаксове с изтичащ срок на годност и почти нищо друго.......Сега пак обстоятелствата са към затягане на колана, но знам, че сме умни, кадърни и ще се справим.....

^^Амбицията е да не спираш да се развиваш. Развитие без образование НЕ МОЖЕ!

Niakoitam
10-23-2008, 17:29
Niakoitam, съжалявам, че сбърках пола ти. Да, учителка съм по дисциплини от цикъл "Информатика". И да ти кажа ли, че за 1 урок от 45 минутки аз чета допълнителна литература+учебника+измисл ям примери и прочие ПОНЕ час-час и половина. За 20-те часа, в които водя, едва ми стигат събота и неделя за само подготовка. По 2 дисциплини, които преподавам дори няма издадени учебници. Имам си учебна програма и по нея се ровичкам из каквито пособия ти хрумне. И общо взето все опирам до материалите от ВУЗ-а......
Колкото до въпросът ти-ако забогатее и се срине, знам че ще се изправи. той просто не е човек, който ще седи и ще гледа безучастно, ако семейството му гладува.
Моето семейство няколко пъти е било на ръба на оцеляването. Някои моменти не ги помня, защото съм била малка, но никога няма да забравя как кризата 97-ма ядяхме някакви снаксове с изтичащ срок на годност и почти нищо друго.......Сега пак обстоятелствата са към затягане на колана, но знам, че сме умни, кадърни и ще се справим.....

^^Амбицията е да не спираш да се развиваш. Развитие без образование НЕ МОЖЕ!

Ясно.Разбрах защо толкова напираш че бе образование не може.Защото си учителка.Освен това средното образование не се води-без образование.Попринцип знам че една учителка не взима много.Зависи къде се уреди де.Но ти с това изказване отначалото ми заприлича хептен на някоя богаташка,която си мисли че няма за какво да се занимава с хората,които имат само средно образование и нямат много пари.А това изказване че си мислела да зарежеш гаджето ако не започне висше направо ми дойде в повече,защото и аз съм среднист и не обичам хората да ме определят по някакви категории,защото незнам си какво.Много ги мразя тия изказвания от рода циганите и турците на сапун,в провинцията всички са селяндури и идват да пълнят София,тоя не ме кефи,защото е нисък за мен,зарежи защото е дебела,среднистите в казана те са нисша класа не стават за гадже,тоя има малко пари значи нестава и т.н..Вие човека като цяло ли гледате или това колко пари има,колко е висок,непременно ли има висше образование.Трудно ти е казваш.Още си нова.Ако навлезнеш в материяла и почнеш да правиш като някои твои колежки по професия ще ти е по лесно,пък и пари ще си изкарваш.Като една бивша учителка на братовчед ми.Пише учебници по химия и ги кара да купуват нейните учебници.Далавера нали?И ти казваш че от образованието зависят средствата.Като помислим за пари един рейсаджия,таксиджия или строителен работник на някой частен обект може да взима бая повече от една учителка.И не бъди толкова сигурна че гаджето ти ако пропадне непременно ще се изправи или поне това ще стане в дълъг период.Не всичко,което лети се яде.Понякога изникват такива пречки,които преди това не си забелязвал преди и ако ги кажеш на другите може да ти се изсмеят дори някога и ти да си бил в другата позиция и това доста често и амбицията не може да ти помогне.Не го гледай толкова повърхностно.Някои не започват висше,защото ги мързи,други не започват,защото нещо им пречи,а трети поради някакви други причини.Та ако гаджето ти не може да се изправи дълго време и не се вижда светлина в тунела ти какво?Ще го зарежеш и ще се хванеш за следващият по-надежден клон.Така ли?
Незнам какво имаш предвид по криза,но при нас кризата настъпи след 94 година.От тогава не сме ходили на море.И до днес нямаме средствата,които сме ги имали до 94 година ма се оправяме някак,но с доста повече лишения от тогава.Ама важното е че се оправяме някакси.

А относно това:


^^Амбицията е да не спираш да се развиваш. Развитие без образование НЕ МОЖЕ

Понякога въпреки голямата амбиция както казах по-нагоре има застой.
И според мен не е развитие без образование,а е развитие без знание.
А знанието не се получава само в училище и има много видове знания ннеобходими в живота..

Taraaa
10-23-2008, 17:44
Какво общо има образованието с връзката ви не можах само да разбера ? Причина ли си търсиш пред него да го зарежеш !? или и аз незнам .. А това че вече само се чувстваш привързана и няма същите чувства като преди и така нататъка говори само за ендо - остави момчето завинаги или поне се разделете за известен период от време доакто решиш какво искаш

ImmortalForever
10-23-2008, 17:44
Ясно..Бягаш от това, че не виждаш перспективи за брак. :P Признай си! 8-)

jjjjjj6363
10-23-2008, 18:36
mi i az sum sredno na 23 sum no susm si napraih firma i sega daje imam hora koito ba4kat za men iskarvam mnogo dobri pari ideqta mi e ne da e pravq na mnogo umen ili neshto no prosto, tova 4ovek da se razviva ne prosto da u4i poznavam mnogo hora koito nqmat i 6 klas a si iskarvat dovbri pari sus 4esten trud i daje moje da se kaje 4e sa bogati edin vid

Leopardess
10-23-2008, 19:13
Какво значение има кой какво образование има ? :shock:
Вие сте заедно, допълвате се ... не му се учи - ами няма да учи човека ... Не виждам защо правиш такъв въпрос от това ... :o

bibo
10-23-2008, 19:58
krem4et0, изказванията ви бяха правилно определени като "жалки".

И твоите, и тези на авторката.

Мъжът е Мъж по причини далеч по-различни от някакви класификации на

едно така или иначе изкривено, лицемерно общество. Етнически произход, религия, финансов статут, образование.. химери.

Примерите, които даваш, в никакъв случай не са показателни. Не знам за кака ти или теб самата, но баща ми се занимава с икономика от повече от 30 години. Завършил е в чужбина, бил е главен счетоводител в доста сериозни компании, главен кредитен инспектор на голям регион и какво ли още не.

Никога не говори за работата си. Когато е с колеги или приятели, бърборят за футбол, пият си ракията и шляпат карти. Същото, което правят строители, продавачи, таксиджии и прочие. Никога дори не е споменавал, че майка ми няма висше образование или че брат ми въобще няма мераци да става висшист.

Най-истинският Мъж, когото познавам, е дърводелец. От този човек, работил къртовски през целия си живот, съм разбрал повече за живота, отколкото мога да разбера от теб и цялата ти висшистка рода за цялото си съществуване.

Аз уча в може би най-"елитната" специалност на може би най-"елитния" университет в страната. Пълна дупка. Образованието ни е дупка. Университетът е дупка. Доста от колегите ми са наперени контета, които изживяват звездните си мигове в компанията на себеподобни маймуни. Втурнали са се към високите постове, сериозните пачки, скъпите коли и евтините жени.

Амбицията е нещо съвсем различно от това да драпаш да ставаш бизнесмен, доктор, юрист или там каквото друго си избереш. Амбицията е да държиш на себе си и своята позиция в живота.

"Посредствени среднисти" съществуват само в твоя свят. Мъжът на твоята сестра е бил лайно преди да завърши средно, останал си е лайно, когато е станал магистрат, а е показал, че е лайно, когато тя е дръпнала над него. Повярвай, ако не беше образованието, миризмата щеше да се прояви по друга причина.

Та така, продължавайте да се поставяте на различни "нива".. да се издигате и падате, да се сравнявате на акъл и пари с партнъора си. Превърнете себе си в поредното зъбче на великото капиталистическо общество. Наздраве!

EВАЛА ,БРАТЛЕ... =D> =D>

krem4et0
10-24-2008, 11:09
Niakoitam, за мое щастие родителите ми за рамките на града печелят добре и за това смятам, че за моята среда съм над средното ниво. Аз работя не толкова заради парите, а за удоволствие. Вземам чисто 350 лв и мога да ти кажа, че за наемен труд на ЖЕНА в града това е доста. Вече казах, че мъжете могат да си намерят скъпоплатена работа, но да вложат в нея повече визически възможности. Мъжът е имал месеци, в които докарва 3 пъти повече от мен от редене на ламинат...Но тези професии са до време, съсипват ти здравето (имаше доста проблеми от цикленето, въпреки че работи с маска и се отказа от него, въпреки че има пари там). Може би изказването ми звучи крайно, но за мен думите имаха за задача да поддържат в него амбицията за образование. Горда съм с него-работи и учи 2 специалности и това ми показва, че е упорит човек, на който може да разчитам. Колкото до собствания бизнес-без инвестиция това няма как да стане, а в днешно време се чудя кой 23 годишен има достатъчно средвства, за да ги инвестира в бизнес. Винаги тези млади бизнесмени ги свързвам с богат татко, който им е дал някой лев да започнат нещо. За нещастие татко ми имаше пари да купи апартамент на сестра ми, но не и за мен, и аз трябва да живея на квартира с мъжа си, да се издържаме сами и изобщо не виждам с какви пари можем да инвестираме в нещо.......Но поне след години трудът ни ще е в графата високо квалифицеран, което ще ни носи повече доход, престиж и самоуважение.....

Niakoitam
10-24-2008, 11:36
С това мнение съм вече по-съгласен.
Обаче човек не трябва да става роб на парите НИКОГА.
И нетрябва да се държи надменно с другите хора ако ще той да е и Бил Гейтс,а пред него да стои някакъв просяк,който се храни от кофите.
И още по важно:Човек никога не трябва да забравя от къде е тръгнал и да не забравя корените си и за къде е тръгнал.
Аз ако ще и на нивото на най-големият богаташ да стигна,ако ще и в най-луксозното жилище да живея и да карам най-скъпата кола(това последното няма да стане поради разни причини),няма да забравя кой е моят град и с кои хора съм общувал.А не като наши родни"звезди",които ги е срам да кажат къде са се родили.И аз мога да кажа че съм от София ама несъм.На 30тина километра от София съм.
Не като тая Люси от No Angels.
Имаше се за голямата звезда като е отишла на евровизия.Парадираше че живеела в Германия,дори всичките и от групата казаха че ще гласуват за българската песен,тя като не иска вместо да си затрае каза"Не аз няма да гласувам за България.Като остана на последно място ред сълзи ред сополи и много обичала България и гражданите и пък даже се беше наметнала и с българското знаме.

Като във "Криворазбраната цивилизация".Била "францушка" българите били прости,а после айде помагайте аз съм се заблудила.
Така че амбицията си е нещо много хубаво,но гледай в амбицията си да не забравиш откъде си тръгнала,защото тогава става много лошо и някога горчиво може да съжаляваш за това.

hrisiiiiii
10-24-2008, 11:47
До авторката на темата:
Разбира се, че образованието е важно.. Ти си подредила ценностите си. Но то по-важно ли е от любимия човек? Колкото до "забранените води", така да го нарека, може би към него те дърпа желанието за нещо различно и ново.. А от настоящия ти приятел те отблъсква това, че не иска да учи, поне до колкото разбрах. В крайна сметка това какво прави той зависи от него, и никой не може да му поставя ултиматуми, но ако въпросът е поставен така "Избирай мен или животът без грижи(образование)!" може би ще се промени.. И все пак, това е много крайна мярка. Помисли пак дали си струва да унищожавате една стабилна връзка за нещо, което не зависи от теб (:

SINDEL
10-24-2008, 11:51
Не ми харесва спора, ама никак.

И все пак, за мен също образованието не е определящо ама никак за интелигентността и амбициите на хората. Най-малкото защото виждам какво то4но представлява висшето образование в България. И то уж елитни специалности - право, икономики, ала бала. Вси4ко е фарс. Как се завършва висше ли? С преписване, връзки, пари, секс... вси4ко друго, но не и у4ене. Или поне у4енето спрямо останалите 4 е незна4ително. Вси4ките ми познати са така, аз съм така. Оценките и дипломите не са гаранция, 4е си нещо пове4е от другия, който ги няма. Нито ходенето по изложби, театри, концери и вси4ко друго, което се води за интелектуално занимание. Най-малкото работила съм в театър 2 години. Знаете ли каква беше най-голямата 4аст от публиката - у4еници, довле4ени насила, които си търгваха през антракта или пиеха на най-задните редове в салона. И типи4ните уонаби интелектуалци, на които им ли4еше, 4е идват само за да могат да кажат след това, 4е видите ли са на4етени хора и ходят по културни мероприятия.
Курсовете? И по курсове съм ходила - за 4ужди езици, рисуване и какво ли още не. Там най-добри са тези, 4иито родители са финансирали съответната фирма най-съвестно.
Истината е, 4е образователната система в България с нищо не предразполага младите наистина да се стремят да се развиват и усъвършенстват, при положение, 4е нещата не са доизмислени и никой не изисква старание от теб, за да направиш каквото и да било. Така 4е колкото и да ме убеждавате - една хартийка пове4е за висше образование не те поставя автомати4но над другите.

В интерес на истината и аз съм отраснала в семейство на вишисти. Но вкъщи за работа се говори рядко, да не кажа никога. Нормалните семейства водят най-нормални и 'ежедневни' разговори, никой не се прибира вкъщи, за да философства по някакви кой знае колко интелектуални теми, просто защото 99% от деня ти е свързан именно с разправии относно баналните нещица. А те са еднакви за вси4ки. Така 4е това като пример и изтъкване на предимството да си вишист не важи особено.

И накрая до авторката - ако мом4ето е свястно, не би трябвало изобщо да си помисляш да го зарязваш само защото не иска да влиза в университет. Ина4е явно си поредната превзета фльорца, която е записала някакво висше и си мисли, 4е светът й е в краката..

SchumacherTheBest
10-24-2008, 11:55
Бах аз тая учителка по инфо дето има 10к поста :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

krem4et0
10-24-2008, 12:14
Родителите ми са от село, аз съм родена, израсла и живея в малък град. Изобщо не съм забравила от къде са тръгнали те, нито какво съм представлявала аз преди няколко години. но това, че само за 1-2 поколения семейството ми е просперирало доста, то за мен е отговорност да вървя нагоре.....а и явно имам някакви заложени данни.

Синдел, е аз съм си изкарала образованието с учене....И съм доволна от него. Превзето или не-аз искам образован човек до себе си.
Колкото до постовете-учителка съм на трудов договор от месец и половина (даже и толкова няма), а във форума пиша с години.

Niakoitam
10-24-2008, 12:38
Чакай малко де.Не бързай толкова.Все пак си още на 23 години.Има още бая да поживееш.Ти ако сега на тези години беше забравила откъде си тръгнала просто щях да реша че съм доста класи над теб та било ти висшистка,а аз среднист.
Радвам се че все пак още не си забравила от къде си тръгнала.
Но с тази скорост където си тръгнала:


за мен е отговорност да вървя нагоре

внимавай докато тичаш да не се спънеш от някое камъче по пътя че боли като паднеш с такава несъизмерима скорост.

Другото ооще по лошо нещо е да си мислиш че вървиш нагоре,но всъщност да летиш право в пропастта.

Например да отидеш в Америка и да забравиш българската азбука,както впрочем някои твои и мои съграждани правят.

Тамън го бях подкарал в добрият тон и айде:


а и явно имам някакви заложени данни.

После аз съм считал че се самоизтъкваш.
Да аз лично ще те похваля ако наистина успяваш във това,което вършиш.

Нали знаеш учи се в училище и то не във вицшето образование

"Скромността краси човека".

Вярно че в днешният объркан свят колкото повече се самоизтъкваш толкова повече ти се вдига възможността за успех,но все пак...

Пожелавам ти успех в начинанията и ако искаш стани и манекенка и слагай "договорите си" пред семейното щастие.

Lysit0
10-24-2008, 13:13
Ако усещаш,че е само привличане към приятелят ти,a обичаш другото момче,отиди при него,но първо се увери в чувствата си.И според мен трябва да има висше,на днешно време без висше си за никъде.Пък после,ако сте заедно какъв пример ще дава на децата.Но той като се опъва толко ,незнам как да му втълпиш,че трябва да има висше.

Niakoitam
10-24-2008, 13:45
Абе...защо направо не го зарежеш да го лишиш от "умното" си присъствие".Видяло се е че си залитнала по приятеля му и само си търсиш причини да си онеправданата,Утре като завърши висшето,сигурно пак ще си измислиш някакъв повод.Или то какъв повод,ти ще го зарежеш преди да е завършил.

П.П. На днешно време без висше си бил за никъде.Пък като гледам сумата и висшисти цъвнали и завързали.В крайна сметка повечето почват работа,за която не ти е нужно повече от средно образование.

krem4et0
10-24-2008, 14:07
Имах предвид генетични дадености.....

И да, в крайна сметка ако тя харесва друг - с висше, без висше-все тая. Но разминаванията в интересите са доста основателна причина да разлюбиш някой. Мисля, че това имах предвид през цялото време. Защото съгласете се, че колкото и да се обичат двама души, ако ги вълнуват коренно различни неща, то връзката не би имала особено бъдеще......

Niakoitam
10-24-2008, 14:18
Еми знам ли.Мисля че трябва да са гледали преди това кой какви интереси има.Пък има и приятели за тая цел нали?
Попринцип двама души не трябва да тръгват ей така колкото да си пазят страх.
Ама това си е мое разбиране за любовта.Може да се разочаровам някога.Сега просто я чакам с нетърпение и се надявам ако някога дойде такива проблемчета да не са причина за нейното рухване.

Iv4eTy
10-24-2008, 14:28
Първо не мисля че това че той не иска да учи е проблем, заради който трябва да скъсате - все пак това си е лично негов избор!!! Проблеми ви идва от това че твоите чувства са се променили.
Най-добре му обясни как стоят нещата и се разделете.

hottie
10-24-2008, 14:49
Разбриам какво има предвид кремчето и до някъде разбирам, но тук заставам зад мнението на Синдел - че колкото и висши да имаш на територията на Бълагрия те нищо не струват. Никой няма да ти признае тръда после.
И също така съм сугласна, че ежедневните разговори са съвсем нормални да се водят, тъй като след работа искаш да избягаш от цялото работно напрежение и да разпуснеш с леки, сладки, ежедневни приказки.

:)

krem4et0
10-24-2008, 16:16
Откакто почнах работа, забелязвам, че само за това говоря-с какъв проект се занимавам, на какви срещи ходя, какви проблеми имам с учениците, разказвам му интересни случки от деня. Даже и контролните му давам да решава да видим на какво ниво е. ОК, вярно е, че трябва да се разтоварваш със семейството или приятелите си, но това не значи, че трябва да говорите само незначителни неща. Аз се разтоварвам като споделям. Апелирам и семейството ми да споделя. Това не значи, че понякога с майка ми не водим разговор от типа "Кой отпадна на денсинг старс снощи", но искам да мога да водя и разговори на друго ниво.
Какво очаквате да говоря с приятеля си? Разбира се, че за това, което ме вълнува. А ако средата ни е идентична, още по-добре. Ако ли не-малко монолог се получава. А е много тъпо единият отстрани да кима разбиращо, а всъщност да витае другаде.

nicolepcd
10-24-2008, 16:42
Госпожата по психология ни каза, че когато искаме да променим човека до нас, то тогава не го обичаме истински, тъй като сме си създали някакъв идеал и следваме него... ако наистина го обичаш го приеми с недостатъка... в случая това, че не иска да учи. Негово право си е да избира ;) Попаднах в подобна ситуация, но не съм аз тази, която ще дава акъл... всеки човек за него си решава :)

snejana67
10-24-2008, 17:09
:-o всеки си търси средата,ако не върви зарежи го

elsy
10-24-2008, 18:25
Това няма никакво значение кой с какво образование е... все пак ти не си влюбена в дипломата му, а в неговата същност... всеки сам взима решение как да продължи живота си и изглежда той смята, че не му е нужно. Ако наистина го обичаш не мисля, че това е някакъв проблем...

moon_flower
10-24-2008, 18:37
Всичко зависи от характера на човека.Има много хора,които наистина не се нуждаят от човек до себе си,който да е учил колкото тях,а просто наблягат повече на чувствата си.За други това е изключително важно.И в двата случая не мисля,че трябва да съдим някого.Въпрос на избор.Мога да дам примери за щастливи връзки и от двата типа.Майка ми живее вече 2 години с човек,който изобщо няма омразования след гимназията,но за нея има други неща,които са по важни...
И до авторката на темата:Щом това те дразни още от сега,не мисля че ще отшуми по нататък.Бих казала,че ще възникне огромен проблем от това.Очевидно двамата имате различни представи и е добре да изясните нещата и да вземеш решение относно връзката ви.На някои може да им се струва глупаво едното образование да разтрогне една връзка,но това си е въпрос на мнение.Просто поговорете,обмисли и вземи решение самостоятелно.

6emet4e
10-24-2008, 18:56
Е образованието не е чак такъв проблем какъвто го изкарваш... да кажеш да не е завършил 12 клас е друго,ама за висшето...Това си е негов избор! В крайна сметка това не е гаранция че след време примерно ти ще си намериш много по-добра работа от неговата и че заплатата ти ще е много по-голяма....Няма такава гаранция...
А виж за чувствата нещата са по-различни,но там трябва сама да си прецениш... Помисли как ще ти е по-добре-без него или със. :(

Scarface_
10-24-2008, 20:29
образованието... е далече от реализацията... вишето специално ,ако не бачкаш в тая специалност ..., а бе болна раота... оправданието на неуспелите хора е че не са учили ... сичко е мозък ;) мислене,расъждаване и здраво бачкане... ама както каза някой наистина тва ти е оправданието да не си с него ...

BePoHuKa
10-24-2008, 22:31
Защо ли ми се струва,че въпросното висше е само оправдание?Така ли е?Какво като той е със средно,а ти с висше?Това не означава,че е тъп.Я се стегни.Една връзка не се гради на това,дали си учил/ла след 12 клас.
Мхм..и да го караш..човека кат не иска няма да запише.Това не означава ,че няма да излезе нещо от него.Ако искаш изчакай да мине известно време с него,но ако си насила с него,защото не искаш да се самоубие-тогава връзката ви няма смисъл!А колкото до приятелят му-стой на страна,че много грубо ще стане :?

Wrathchild
10-24-2008, 23:19
Човек, който си знае цената,бе хора!Какво й се карате на момичето.. гледа в бъдещето да се развият както трябва нещата...
Но все пак - рано или късно всяка връзка се изчерпва..И това нещо твоя човек трябва да го разбере добре...Дори да не е сега..Все някога ще се разделите...Млади хора сте все още си се нуждаете от почивки или разнообразие не само в леглото, но и м/у себе си..ако ме разбирате на къде бия...Каква цена? Много от вас биха приели мъж с висше да има за жена такава, която има само средно. Но обратното не може да е в никакъв случай.
Айде бе, нали уж сте еманципирани вие големите 'жени', нали все ви недооценяват? Нали се борим за равенство? Обаче май не можете да приемете, че в дадено отношение, било то заплата или образование, бихте могли да сте малко над мъжа до себе си.

umri
10-24-2008, 23:46
krem4eto, развитие без образование не можело... и като си вишистка и работиш за 350 лв. заплата какво? Парите които получаваш са смешни при положение, че си от "умните" хора. Даваха се доста примери и искам и аз да дам. Бащата има бизнес вади добри пари поне 10 пъти на 350 лв на месец, само той знае как го е направил и как все още го прави, но никой не му е помогнал, когато е започнал. Няма ни висше ни нищо. Просто мозъкът му работи и това си е. Когато става въпрос за работа е сериозен, когато е с приятели е душата на компанията. Това че има даскали с по 3-4 висши и работят от 10-20 години на 400 лв заплата мисля, че е на лице какво имат в главата от тези дипломи. Твърдо съм зад висшето, и че то е едно от най-важните неща, към които всеки млад човек трябва да се стреми, но не стига само то и определено няма нищо общо с любовта. Ако твоят приятел е глупак и с 5 висши няма да поумнее, ако не е не му трябват, винаги ще намери начин, макар че винаги по-добрият избор е да има. А ти.. ако си си хабила времето да учиш за да станеш учителка по информатика работеща на 350 лв. заплата, просто ще трябва да ти кажа, че си наивна, и не ми говори, че си харесваш работата...една сервитьорка в ресторант, нощен клуб, и ако щеш кафене вади повече от тебе и то доста. Търси начини имай мечти,цели, но търси развитие и полза от висшото. Дано си опитала да разбереш ненапълно изразената ми мисъл просто такова нещо не е трудно описуемо по форумите.

krem4et0
10-25-2008, 06:03
450 бруто ми е заплатата всъщност. Ама държавата ми взема близо 100 лв......За града, в който живея са доста добре за жена. А и смятам да се занимавам с научна кариера. Учителството, поне в средно училище е само временно. След година смятам да се намирам другаде. Но все от някъде трябва да се почне, нали? Не ми е това целта в живота определено. Но е добро начално стъпало. Да не говорим, че никъде из града няма толкова млада учителка. Та на мен това ми е първата работа изобщо........и тя не е като обслужващ персонал.
Може сервитьорка в София да изкарва повече, но имам познати сервитьорки в Свищов, които едва вързват минималната. Тук клиентите са предимно студенти, които не са склонни да дават бакшиш, а и като цяло в дискотеките идват натряскани до козирката и се мотат на по 1 бира цяла нощ.......
Частният бизнес е супер сладка работа. Мисли ли, че и аз не искам? Но за целта трябват солидни първоначални инвестиции, които аз няма от къде да взема.

Wrathchild, ще ти кажа защо е проблем жената да е по-образована от мъжа. Просто мъжът по природа е по-силен, по-водещ и по-успял. Жената е да си стои у дома, да дондурка бебетата и ако работи и е умна -ок. Ако не е-още по-добре за мъжкаря-ще закриля 1 слаба жена, която винаги ще е до него, защото той й осигурява добър живот. Обратното прави мъжете комплексари. Аз съм за това, че двама души трябва да са от сходна среда и с ЕДНАКВО образование. Може и основно да е, но да е еднакво.

CucAgMuH
10-25-2008, 08:27
krem4et0, спирах се три пъти да не пиша. Може и повече да е било, помня ли вече... Първо да споменем че на ме малко ми пука кой с какво образование, как се уредил, колко изкарва...

Доколкото виждам ти делиш хората по образование - дискриминация от най-прост тип. Знаеш ли колко струва една диплома за висше(реално). Последно колега си я купи за 12 хиляди лева. Така - мина, кихна 12 хиляди, каза: "Не ми се занимава" и те му казаха "Ела след 4 години да си я вземеш, ние ще си те вписваме всяка година в регистрите". Този човек според теб е нещо повече от останалите? Окей. Вярно - има 12 хиляди излишни лева. Приемам.

Ти работиш в сферата на информатиката. Мога да ти изредя с лекота имената на 10 човека за 1 минута, които нямат и 8-ми клас завършен, а ти само можеш да си мечтаеш в следващите 5 години да достигнеш нивото им на познания, на което са сега. Те нямат дипломи, защото не им трябват. Повечето хора и имената им не знаят, но като им кажеш прякорчето под което се подвизават и чуваш едно "ааааа, ахаа.... ;-) " Ти за нещо повече ли се имаш от тези хора, понеже имаш диплома? о.О Тези хора спокойно си крачат между нас, водят си нормален живот. И не си търсят жени със 4-ти клас образование.

Ето сега ще ти изкарам моята красива учебна програма, с точното описание на така възлюбеното ти висше образование...

Център по икономически и управленски науки
Учебен план
Специалност Финанси

ПЪРВИ СЕМЕСТЪР

Макроикономика - Знаеш ли какво е банка? Окей, тука ще ти обеснят. Учебника е 200 страници, за изпита материала се сбива на един лист. Наизустяваш, пишеш - шестица.

Икономически теории - История на иккономиката. За съжаление я учих цялата(1500 страници учебник), а имало тънкост - учиш една тема и каквото и да ти се падне - пишеш по нея, при което имаш 4-ка или 5-ца. Аз имам 3-ка. Срамувам се.

Информатика - показват ти компютър. Обесняват ти че има копче за включване. Ако го намериш - добре. Ако не можеш - викаш техническата поддръжка. Точка. Ти си икономист, не компютърен специалист.

Бизнес комуникации - Тук ти обесняват какво е визитка, как изглежда и че не е културно да си правиш ракетки от нея. Също така да не си бъркаш в носа.

Чужд език І (избираем) - След усилена подготовка по езиците които знаех, си мислех че тук ще учим икономически термини на съответният език. Дръжки. Учехме азбуката(това което ни учеха в 4-ти клас). Колегите ми гледаха възхитено. Аз се освободих за целият период на обучението си.


ВТОРИ СЕМЕСТЪР
Микроикономика - Знаеш за макроикономиката? Идеално. Само че тук учебника е по-сложен, затова позволяват да си го носиш на изпита и да си преписваш. Понеже е 250 страници. За съжаление аз не си го носех и се наложи да си изкарам пестицата по памет.

Икономическа социология - звучи сложно, грандизоно. Но какво е то всъщност? Квинтесенцията на макро и микроикономиката. Повтарящи се предмети. Единственият проблем може да бъде ко не си учил по предните.

Основи на управлението - "Основи" е точната дума. Обясняват ти какво е да си шеф на някого. Нещо, което можеш да правиш също толкова добре, само като си задваш въпроса "Как да направя труда на подчинениите ми по-производителен?" и "Ако аз бях служител, какво щях да искам да се промени?" Толкова.

Математика - Висша. Ако знаеш елементрната - три. Ако напишеш някъде по изпитният лист знак който поне да наподобява интеграл - 4-ка. А ако случайно направиш опит за нещо по-сложно, без збачение успешен или не - 5-ца. Е, ако е успешен, може и 6-ца.

Чужд език І (избираем) - Същото като по-горе. Не бяха напреднали.

В Т О Р И К У Р С

ТРЕТИ СЕМЕСТЪР

Световна икономика - Досети се. Всъщност аз не се сещам. Преподавателят ни си избираше няколко колежки и отиваше с тях на кафе. На изпита каза: "Аз отивам да изпуша една цигара и да изпия едно кафе набързо, а това на бюрото ми изобщо не са отговорите и решенията на изпита...(многозначителна пауза)... колеги, аз лятото не искам поправки, искам отпуска... айде". Познай. Пак имаше хора за поправка...

Счетоводство - Кредитираме, дебитираме... глупости. Можеш ли да местиш цифри от една колонка в друга? Браво. Минаваш.

Планиране и прогнозиране - Тук просто нямам думи, трябва да дойдеш и да видиш за какво точно става въпрос, ще паднеш под масата. Изпита се взема от обща култура.

Организационно поведение - Ето това беше инетересно, до момента в който ме освободиха от изпит. Как да си юркаш персонала и да им спираш тока. Нищо сложно. Египтянин с камшик или икономист учил ОП - все едно. Всъщност май египтянина ще ги организара по-добре.

Чужд език ІІ (избираем) - минали са на "Аз съм", "Ти си". От куртоазия минах да поздравя учителя(за напредъка).

ЧЕТВЪРТИ СЕМЕСТЪР

Маркетинг - Тук те учат какво е реклама. Кое е хубава реклама и кое - не. Отново обща култура и изпита е взет.

Счетоводство ІІ - Сега местим по няколко колонки цифри наведнъж. Водим се за напреднали и вещи в счетоводството.

Основи на правото - Преподавателя е готин тип, дава много примери, забавлява аудиторията(единствената причина да не се пропускат лекции при него), но изпита е просто смешен. Глкедай една седмица новини, чети жълта преса кой на какво основание го съдят и имаш поне 4-ка. Отново чуваш "вие сте икономисти, а не юристи"(тогава защо го учим? о.О )

Статистика - Аз съм изял осем кебабчета, ти си стояла и си ме гледала. Средно по 4 на човек. Лека нощ. На изпита моооже и да имаш проблеми, нали - не се знае...

Чужд език ІІ (избираем) - Завършваме обучението си по чужд език. Вече можем да казваме "Аз съм", "Ти си", да броим до десет и да рецитираме азбуката.

ПЕТИ СЕМЕСТЪР

Финанси І част (Публични финанси) - тук не е много ясно за какво става въпрос все още. Пълнят ни главите със стари знания от макро, микро и световна.

Теория на парите и кредита - Кредит сигурно знаеш какво е, пари всички сме виждли... сега да видим и изпита(предстои ми).

Финансова математика - Звучни сложно, нали? Всъщност е... математика за 4-ти клас. Проценти. Лихва. Сложна, проста. Имаме невероятните 13 часа, които ще бъдат намалени до 7(вече карахме 4).

Избираема дисциплина(Търговско право, в моят случай) - ТП, същото като основите на правото. Преподавателя е същият, все още е забавен. Изпита щял да бъде "по-прост" от предният. Да видим.

Избираема дисциплина(МИО - Международни икономически отношения) - Здрасти. Преподавателят е толкова изтръпнал и объркан човек, криещ се зад големите си лещи, че направо ти става жално за него. Разказва ни от учебника за "световна икономика" едно към едно. И заглавията на темите са същите(диктува ни ги старателно).

Дотук съм стигнал с образованието, за по-нататък знам само митове и легенди. Тъжното е че дипломата от този университет я приемат за легална на повече места, отколкото на почти всички други университети(които ндявам се не са толкова разхайтени като този). Висшето образование, мили същества, е скрита безработица. В България има прекалено много ВУЗ-ове, с прекалено много студенти в тях, за които после няма реализация. Те отиват да учат, само за да не работят(или едно време - да не влязат в казармата). Затова ще е нормална гледка - човек с две висши да кара таксито в което се возя. Не може всеки да е висше, да си работи на бюрцето и да щрака с пръсти. Не става така както си я мислите вие...

Сега се налага да заминавам да си купя разни нещица... иначе бих пописал още мъничко по криворазбраната тема "образование" от българина... е, ще поотложим.

krem4et0
10-25-2008, 08:54
Основи на правото съм учила и аз. От поток 120 човека, само 7-8 имаха различно от 2....Имах колеги, които си влачиха правото до 4-ти курс, а е 1-ви семестър......

Не те знам във кой ВУЗ си, но определено аз лично съм си скъсвала задника от четене. Само икономическите дисциплини си ги знаех от средното и ги освободих. Сега преподавам в същотото средно училище......да не изпадам в беглата подробност, че от 2-ри курс нататък учебник не съм помирисвала, а крайната ми оценка зависеше от проект(разбирай програма), която съм направила......И тук можеш да си купиш такава, но цаката беше, че преподавателят следи всяко упражнение какво правиш в часа, и на тази база ти пише оценка.....

Не ги дискриминирам. Просто сред хората, с които дружа, няма такъв, който да не е завършил или да не следва в момента.....Пак го казвам-до среда си е. Нямам нищо против да дружа със среднист, но просто като се замисля от хората между 20 и 30, които познавам, няма такъв. Какво да направя аз?

hottie
10-25-2008, 09:18
Wrathchild, ще ти кажа защо е проблем жената да е по-образована от мъжа. Просто мъжът по природа е по-силен, по-водещ и по-успял. Жената е да си стои у дома, да дондурка бебетата и ако работи и е умна -ок. Ако не е-още по-добре за мъжкаря-ще закриля 1 слаба жена, която винаги ще е до него, защото той й осигурява добър живот. Обратното прави мъжете комплексари.

Обаче тук това, което казва Креми е МНОГО вярно ! Мъжът ако не е ПОНЕ на нивото на жената ще се чувства много несигурен и може да се стигне до депресие и до усложняване на отношенията им.
Всеки, който разбира мъничко поне от психология го знае. Дори не е нужно - то си е така. Такава си е природата. Все още сме белязани от патриархалното общество. Там където мъжът е силата и подкрепата в семейството.

Wrathchild
10-25-2008, 10:06
То това е ясно. Но не мисля, че трябва да се прекъсне една връзка, само защото мъжа е инат и не иска да... щях да довърша с 'направи нещо с живота си'. И осъзнах, че всъщност разбирам авторката. Но продължавам да твърдя, че не е там проблема.
Бившият ми не искаше точно по същия начин да учи висше, понеже 'родителите му искали да се отърват от него'. А той все пак беше на 20 и не можеше да очаква всичко да му падне.
Но не съм съгласна, че жената е да дундурка бебетата, да чисти, да готви, да пере, а ако е умна - нека и работи. То тогава за мъжа какво остава? Къщната работа, която се явява в ремонти? Които нека си кажем честно, не са чак толкова често. Ако работят и двамата, гореизброените неща трябва да се разпределят по равно и за двамата.

krem4et0
10-25-2008, 11:05
Трябва, да. Но колкото и да сме еманципирани, ние ще раждаме и ще сме бременни.....а такива процеси непременно влияят на кариерата.

MiMcHeToOo
10-25-2008, 11:34
Колко не сте прави! Мога да ви кажа, че и образованието е страшно важно в една връзка! Имам такъв близък случай до себе си. Жената има висше, мъжа средно. Семейството им е тотално разкапано точно заради това, защото жената е интелигента а той е простак! И не ми казвайте, че интелигентността няма нищо общо с образованието... Описаните случаи са стотици! Авторке, няма какво да правиш с този човек, повярвай ми. Ще започне много да те дразни след време. Все пак ти си решаваш, но не мисля, че имаш бъдеще с този човек!

За пореден път те хващам че пишеш пост само за трупане на мнение без изобщо да вникнеш в материята и да се замислиш.Щом бил нисък не ставал,щом нямал вицше образование не ставал,щом нямал еди си какво не ствал.
Ехооо ти за идеална ли се имаш или само се правиш на повърхността.
Което пак показва.Да си образован е едно ама да си интелигентен е друго и не е свързано с повърхностните,които плямпат без да се замислят пък било то и с висше образование.

Не мисля, че си прав/а. Всеки си има мнение, имай си твоето и ако обичаш не казвай, че е 100% вярно :)

Re5peC7
10-25-2008, 11:36
Защо ли ми се струва,че въпросното висше е само оправдание?Така ли е?Какво като той е със средно,а ти с висше?Това не означава,че е тъп.Я се стегни.Една връзка не се гради на това,дали си учил/ла след 12 клас.
тва е отговора :)

Niakoitam
10-25-2008, 13:36
Не ги дискриминирам. Просто сред хората, с които дружа, няма такъв, който да не е завършил или да не следва в момента.....Пак го казвам-до среда си е. Нямам нищо против да дружа със среднист, но просто като се замисля от хората между 20 и 30, които познавам, няма такъв. Какво да направя аз?

Явно затова разсъждаваш така.Аз пък съм разговарял както със среднисти,така и с висшисти.Мога да ти кажа че няма особена разлика.И ти трябва да разговаряш не само с висшисти,а и със среднисти.Не се изолирай в един висшистки кръг.Айде няма да те карам да общуваш с такива с основно образование и без.Та както казах общувал съм и с висшисти и със среднисти.Имам някои интереси,който доста хора може да не ги разбират или съм се притеснявал да говоря за тях...и пред среднисти и пред висшисти.Бил съм във един компютърен курс и със среднисти и с висшисти.Начален беше,ама аз просто исках да си имам тапия.Имаше там няколко висшисти.Една около една година по-голяма от теб и две,които бяха по възрастни от майка ми.И какво от това?Понеже бяхме най-навътре в материала аз и момичето помагахме на другите да разберат материала.Могли сме помагали сме.Не съжалявам.Аз среднистът показвах на висшистки.Представяш ли си?С тия двете жени не съм си общувал много,защото имаше голяма разклика в ггодините.Но с момичето съм си нобщувал,ходили сме си заедно и сме общували на различни теми,включително и за образованието.Събирали сме се и групата на младежите.Имали сме разговори,закачки,бъзици и всичко,което се сетиш.Не се личеше някаква особена граница.Всички бяхме хора там и си говорехме на различни теми.Иначе попринцип различни теми,които не допадат на другият винаги има,ама тях ги има и при еднаквите по образование хора..Така че не се изолирай умишлено или не в тоя кръг от висшисти.Поразходи се малко сред простолюдието от среднисти.Поговори стях без да ги гледаш от високо разбира се,защото резултати ще са пагубни за теб и се осъзнай че има много общи теми на които може да си говориш и със нас.Има ги всякакви.Ама както има черни овце сред стрреднистите така има и сред висшистите само където вторите се прикриват повече от първите.

Niakoitam
10-25-2008, 13:42
Колко не сте прави! Мога да ви кажа, че и образованието е страшно важно в една връзка! Имам такъв близък случай до себе си. Жената има висше, мъжа средно. Семейството им е тотално разкапано точно заради това, защото жената е интелигента а той е простак! И не ми казвайте, че интелигентността няма нищо общо с образованието... Описаните случаи са стотици! Авторке, няма какво да правиш с този човек, повярвай ми. Ще започне много да те дразни след време. Все пак ти си решаваш, но не мисля, че имаш бъдеще с този човек!

За пореден път те хващам че пишеш пост само за трупане на мнение без изобщо да вникнеш в материята и да се замислиш.Щом бил нисък не ставал,щом нямал вицше образование не ставал,щом нямал еди си какво не ствал.
Ехооо ти за идеална ли се имаш или само се правиш на повърхността.
Което пак показва.Да си образован е едно ама да си интелигентен е друго и не е свързано с повърхностните,които плямпат без да се замислят пък било то и с висше образование.

Не мисля, че си прав/а. Всеки си има мнение, имай си твоето и ако обичаш не казвай, че е 100% вярно :)

За пореден път казвам че съм момче.Вие никовете изобщо ли не ги гледате

Абсолютно съм съгласен стеб.Абсолютно си права.То и според някои портфейла на мъжа е най-важното качество на един мъж,но дори и те са прави...за себе си. :)

scoobydors
10-25-2008, 13:45
Ти какво му гледаш на човека дипломата или характера и отношението му към тебе..!Все едно аз сега като уча икономика и да не съм см оя приятел само защото той е бил в по обикновенна паралелка..! :lol: :lol: :lol: Ужас!

hottie
10-25-2008, 13:54
Аз по принцип не бих се разделила с прятеля ми ако нямаше висше , но ако правеше все пак нещо с живота си. Ако беше от типа да седи пред телевизора цял ден и да нагува пица НЯМА НАЧИН !

kkkl
10-25-2008, 16:48
Ех, защо все още си мислите, че образованието е нещо важно...Има много по-истински неща...Умен си. И какво..? Щастлив ли си?Кой разумен е бил щастлив?! Не робувайте на измислени идеали.Следвайте емоциите и чувствата.Следвайте природата си.Там ще намерите истината.

П.П. Замислете се има ли смисъл въобще някой да е сериозен. Идеал или ограничение е това? Мислите ли че имате свободна воля? Е помислете пак. :)

pepita87
10-25-2008, 16:48
Za6to li si mislq,4e ti se stremi6 da go napravi6"suvur6eniq"?!Sled kato ne vijda6 bude6teto si s nego...za6to izob6to o6te ste zaedno,za6toto ti e hubavo?Ta ti sama kazva6"haresva mi",2 godini liubov nqma6e li,be?Nqma ni6to lo6o v tova,dori e mnogo hubavo da mu "otvori6" o4ite,da u4i!No,mila na sila hubost ne stava,ili ti si na mnenie,4e stava?Az,su6to iskam da naviq priqtelq mi da u4i,pri nas ne6tata s obrazovanieto sa po-slojni :lol: No,nqma da go napravq,za6toto 6te mislq za tova,kak 6te izglejda,az s vis6e-toi bez,nali se se6ta6...Bih si stupila na vruta,da go naviq,samo za6toto sum sigurna,4e sld vreme 6te mi e blagodaren i 4e toi samiq 6te ima izgoda ot tova obrazovanie!Ot u4ene do sega 4ovek,mai ne e umrql,no i ne moje6 na sila da nakara6 4oveka da u4i,sled kato ti ne se stremi6,da go napravi6,za da ima polza toi samiq ot tova ne6to,a za da go napravi6 "dostoen" da e s teb!

krem4et0
10-26-2008, 08:15
Niakoitam, не се ограничавам. Просто не познавам. Единствените хора, които познавам с по-ниско образование са учениците ми. А, да и 1 момиче, което ми беше съученичка, прекъсна в 12-ти клас за да избяга при 1 мъж, роди му дете, после се разделиха, а сега е женена за друг......сега се явява на изпити за 11 клас.
Не мисля, че е постъпила особено умно. На 22 да си с дете, 2-ма съпрузи и 3 аборта не е най-голямото геройство на света.
Повярвай ми неудобно ще ми бъде ако й се падна квестор или изпитващ на някой изпит......Ние до 12-ти клас бяхме неразделни приятелки. И сега нямам против като дойде в града да изпием кафе...С това изключение просто не познавам. какво да правя-академичен град и всички тук са студенти.

Wrathchild
10-26-2008, 09:04
Всъщност не всички са студенти... може би повечето, но бившият, за който говорех е точно от твоят град.
Пък и не виждам когато двама са заедно, единия е с висше, а другия без, то защо да няма за какво да говорят? Вярно е, че когато не си само със средно вратите за работа са повече, но конкретно тук, в София има работа за всеки. Познавам хора, които макар и студенти не работят за лоши пари. И не може да се каже, че работата им е някаква незначителна. Вярно е, че тези, които познавам учат и висше, но все пак...
Мисълта ми е, че не знам там как е, но тук аз примерно мога да съм съдия в Окръжния съд (примерно), но пък мъжа ми (да речем със средно) да работи като... продавач-консултант някъде си или техник да речем. И пак могат да си споделят как им е минал работния ден и да обсъдят заедно работата и на двамата. По логиката, че човек със средно и човек със висше няма какво да си кажат, то можем да кажем, че човек завършил право не може да си каже нещо с човек, завършил икономическо. Защото познанията им са в различни области...
the_hottie, той и с висше да е, няма гаранция, че няма да е от типа, който ти описваш. А аз такъв човек не знам как някой ще търпи.

hottie
10-26-2008, 09:07
Всъщност не всички са студенти... може би повечето, но бившият, за който говорех е точно от твоят град.
Пък и не виждам когато двама са заедно, единия е с висше, а другия без, то защо да няма за какво да говорят? Вярно е, че когато не си само със средно вратите за работа са повече, но конкретно тук, в София има работа за всеки. Познавам хора, които макар и студенти не работят за лоши пари. И не може да се каже, че работата им е някаква незначителна. Вярно е, че тези, които познавам учат и висше, но все пак...
Мисълта ми е, че не знам там как е, но тук аз примерно мога да съм съдия в Окръжния съд (примерно), но пък мъжа ми (да речем със средно) да работи като... продавач-консултант някъде си или техник да речем. И пак могат да си споделят как им е минал работния ден и да обсъдят заедно работата и на двамата. По логиката, че човек със средно и човек със висше няма какво да си кажат, то можем да кажем, че човек завършил право не може да си каже нещо с човек, завършил икономическо. Защото познанията им са в различни области...
the_hottie, той и с висше да е, няма гаранция, че няма да е от типа, който ти описваш. А аз такъв човек не знам как някой ще търпи.

Това имам предвид :) Аз лично познавам хора, които завършиха мързеливо по едно всише и сега си клатят краката и са ужасни плужляци. С такива хора не мога да съм :-o

krem4et0
10-26-2008, 11:22
Е, много ясно, че като е работлив нещата са ок.
Ок да приемем, че мъжа не учи и остане цял живот да прави това, което и сега-да реди ламинат. Лятото е супер и изкарва много добри пари. Но нещата са сезонни и вече джобът му олеква. Аз след 1-2 години започвам научна кариера, живот и здраве след 3-4-5 стана доктор, а той-реди ламинат...аз лично не мисля, че би се чувствал комфортно. Мога да кажа, че и сега не се чувства кой знае колко добре от професията ми. Може и да си докарва доход, но определено рано или късно ще му стане кофти, че жена му напредва, развива се и прочие, а той......не всичко е пари. Вече го казах, че предпочитам да вземам малко по-малко, но да работя нещо, което ми доставя удоволствие и е долу-горе престижно.

П.С.Напрягам си мозъка откакто я има темата да се замисля за някой, който е завършил средно и не е продължил нагоре.......просто наистина не познавам.

hottie
10-26-2008, 11:36
Да - но висшето образование не ти осигурява сигурна работа и добри пари. Аз още не съм се дипломирала официално и заплатата ми е 1430лв НЕТ + още по 350лв на проект и ме повишиха преди 3 седмици.
Друг пример : един мой познат е със средно и работи за 2000лв НЕТ като customer support с анлийски език.
Друг познат си отвори фирма със средно образование.
Друг познат с 2 висши е безработен и не може да си намери нищо :)

MoHuTo
10-26-2008, 12:04
Липсата не висше образование, не значи че един човек е прост. Авторке ти май просто си търсиш оправдание да не си с него... ти обичаш ли го или не? Какво значение има образованието за теб.. :?

MiMcHeToOo
10-26-2008, 12:26
Колко не сте прави! Мога да ви кажа, че и образованието е страшно важно в една връзка! Имам такъв близък случай до себе си. Жената има висше, мъжа средно. Семейството им е тотално разкапано точно заради това, защото жената е интелигента а той е простак! И не ми казвайте, че интелигентността няма нищо общо с образованието... Описаните случаи са стотици! Авторке, няма какво да правиш с този човек, повярвай ми. Ще започне много да те дразни след време. Все пак ти си решаваш, но не мисля, че имаш бъдеще с този човек!

За пореден път те хващам че пишеш пост само за трупане на мнение без изобщо да вникнеш в материята и да се замислиш.Щом бил нисък не ставал,щом нямал вицше образование не ставал,щом нямал еди си какво не ствал.
Ехооо ти за идеална ли се имаш или само се правиш на повърхността.
Което пак показва.Да си образован е едно ама да си интелигентен е друго и не е свързано с повърхностните,които плямпат без да се замислят пък било то и с висше образование.

Не мисля, че си прав/а. Всеки си има мнение, имай си твоето и ако обичаш не казвай, че е 100% вярно :)

За пореден път казвам че съм момче.Вие никовете изобщо ли не ги гледате

Абсолютно съм съгласен стеб.Абсолютно си права.То и според някои портфейла на мъжа е най-важното качество на един мъж,но дори и те са прави...за себе си. :)

Еми нека са си прави. Аз пари не гледам, затова гледам как се държи човек, колко му е общата култура и така нататък. Айде спирам да споря вече..

П.П - Ще запомня, че си момче, обещавам. Извинявам се, че не съм обърнала внимание! ;)

Angel Pixi
10-26-2008, 12:49
Abe momi4e dumata zabludena govorili ti ne6to?Bahte egoisti4noto sazdanie,mn go sajalqvam mom4eto.6tom ne iska da u4i nqma da u4i,ne si nikva za da mu kazva6 kvo da pravi! :x :x :x 8)

MaGenta
10-26-2008, 12:50
Абе аз не мисля, че авторката го изкарва прост :x
Като иска да е с нея цял живот- да помисли за бъдещето. Едно е да мислиш някого за нисше същество, съвсем друго е просто да искаш да се развива.
Не че висшето образование е голямо чудо. Една диплома е нищо!!! Не става дума само да учи... Ако примерно е почнал да се развива в друга посока (частен бизнес, ала-бала) сигурно е ок. Но тя сигурно просто иска той да има амбиции за своето собствено бъдеще!!! А не да се остави на течението!!! И все пак наистина човек може да постигне много и без висше, но ако просто няма желанието и смята цял живот да се мести от една временна работа на друга... :(
А иначе само ти можеш да кажеш дали искаш да си с него или не. Ако го обичаш е все тая образованието. Въпреки че ако той толкова държеше на теб можеше до сега да е записал нещо.....
И не търси тръпка в приятелския му кръг. Свят широк- мъже много.

krem4et0
10-26-2008, 18:31
Да - но висшето образование не ти осигурява сигурна работа и добри пари. Аз още не съм се дипломирала официално и заплатата ми е 1430лв НЕТ + още по 350лв на проект и ме повишиха преди 3 седмици.
Друг пример : един мой познат е със средно и работи за 2000лв НЕТ като customer support с анлийски език.
Друг познат си отвори фирма със средно образование.
Друг познат с 2 висши е безработен и не може да си намери нищо :)

И все пак говорим за София, нали. то там е друга България относно заплатите. Мога да ти кажа, че баща ми като директор на предприятие тук взема доста по-малко от теб.....Просто нещата не са съпоставими изобщо.

hottie
10-26-2008, 19:00
Е да, но като цяло исках да кажа, че има възможности за работа и развитие стига да го искаш и да си упорит.

Но (пак се повтарям) напълно разбирам какво имаш предвид и съм съгласна с теб. Особено за теорията, че мъжа се комплексира ако жената до него взима по-висока заплата от него и има по-добра работа.

Wrathchild
10-26-2008, 19:47
Да, обаче пък мъжа ми работи на процент. И може да вземе около 900 лева (говорим за продавач-консултант със средно, който в момента учи висше и това му е временна работа). Понякога са по-малко, но това е друг въпрос.
Обаче да речем се прехвърля в друга фирма за заплата 1500 да речем. И пак е продавач-консултант. Докато аз мога, както казах да работя като съдия в ОС... примерно за 500 лева (не съм запозната там как вървят заплатите, но си говоря хипотетично). И не мисля, че след като той е човека с повечето пари, вложени вкъщи, ще му е много еня, че жена му е с по-престижна, да речем, професия.
А иначе и аз съм съгласна, че при такова положение мъжа се комплексира. Но според мен ако е фрапантна разлика някаква. И не мисля, че ако аз взимам 100-200 лева отгоре, то мъжа ми ще се чувства ужасно застрашен.

krem4et0
10-27-2008, 13:03
Всъщност всичко си зависи от мъжа. Вчера говорих с моя по темата и той е на същото мнение-по-издигната ли е жената, идват и комплексите.....Лично аз смятам, че вместо комплекс мъжете могат да развият амбиция. Всичко си зависи от човека. Просто не искам мъжът до мен да тъпче на 1 място и да е задоволен от това, което е.

xxXroshawkaXxx
10-27-2008, 18:08
Права си!В днесшно време няма бъдеще без висше!Така мисля аз де незнам за другите.И за мен е важно това на какво ниво е човекът до мен.Но все пак това не би трябвало да е повод за разпадане на връзката ви!Дръж се!

ThereIsNoWayOut
10-27-2008, 19:34
четох само до 2ра страница и не ме сдържа да не напиша ... абсолютно не съм съгласен с кремчето .. има ХИЛЯДИ други начини да покажеш любовта си освен образованието ... според мен изобщо не е хубаво да насилвате някой да прави нещо , което не иска , още повече да го изнудвате с раздяла .. боже боже .,,

krem4et0
10-28-2008, 09:33
Къде съм казала, че така някой показва любовта си? Той може да е с основно и пак да ме обича. Въпросът е може ли да бъдем заедно......Не винаги това има общо само с любовта. Трябват доста други фактори, за да се съхрани 1 връзка.