PDA

View Full Version : ПОМОЩ по Психология



sexy_girl_161
10-23-2008, 14:53
Може ли някой да ми даде подробен отговар на този въпрос (може и като есе)
Оказва ли социалната среда,в която живеем влияние върху изграждането на Аз-образ?
Благодаря много

Iria
10-23-2008, 15:26
Едва ли някой ще седне да ти пише есе. :D Съветвам те да си погледнеш в учебника и в тетрадката, какво сте писали и да си измислиш сама есето. Не е трудно!

RiseGirl
10-23-2008, 15:30
Това може да ти помогне:

Още с раждането започва формирането на човешките норми на поведение. Запознаването с общоприетите правила или накратко – възпитаването. На този етап детето „попива” всичко от хората около себе си и от средата, в която живее. Този придобит опит е неговата основа за бъдещото му развитие, обучение и утвърждаване като личност. На този етап малкият човек не може да избира „кой е”. Той е част от държавата, общността, традициите и т.н., в които се е родил.

Ако на по-късен етап от развитието, когато младият човек придобил вече достатъчно опит и видял необходимото му, за да прецени иска ли да бъде това, към което върви, той може да „работи” върху себе си в насоката, в която иска. Когато вече съзнателно избира какво да учи, как да действа и какво да прави със себе си, той избира своето Аз.

Разбира се, основата положена в детството пречи или помага, има решаваща роля, но в повечето случаи е преодолимо негативното влияние.

Ifko
10-23-2008, 15:46
аз като един изявен Доктор по Философските НаУки мога да ви кажа: я не се занимавайте с простотий... :D

ChoCohoLiC
10-23-2008, 18:09
:razz: Мойта г-жа я изкарахме извън нерви и почна да дърпа и бута 1 момиче от нашия клас и тая мацка полудя нареди я едно хубаво и госпожата напусна :razz: :razz: :razz:

BeBsItO
10-23-2008, 20:02
Фройд.....ала бала.... :D