PDA

View Full Version : Замислете се...



gia_sena_mono
10-23-2008, 21:08
Разглеждайки мнения по някаква друга тема попаднах на следния подпис http://www.antiabort.free.bg и просто останах без думи,направо се уплаших от гледката и това,което прочетох,тъй като не съм много запозната с темата за абортите.Дори има снимки и видео-толкова е въздействащо,че направо не можах да гледам и го спрях :cry:
Та идеята ми е,че не е ли по-лесно да се пазиш,отколкото да прибегнеш до убийство!Някой с лекота казват,че ще направят аборт,защото още не били постигнали не знам си к'во в живота...
Коментари...
(Е,100% има много такива теми,no ако има същата-delete!)

Lysit0
10-23-2008, 21:21
Да,би било по-лесно ,да се пазиме,но и гафове стават някой път.

gia_sena_mono
10-23-2008, 21:23
Вярно е.Никой не е застрахован :(

chokolate_girl
10-23-2008, 22:30
наистина мн тъжно,тези клипове трябва да се разпространят към темата секс,за да помислят малко всички и да разберат че чрез неразумните си безотговорни действия могат да отнемат човешки живот и всичко това води до огромни трагедии...не го пожелавам нито на себе си нито на някои друг,аз лично не бих преживяла такова нещо,това е цяла трагедия

foreverr
10-24-2008, 11:16
Да, така е сега се замислих и наистина осъзнах, че е много важно да се пазим когато не искаме бебе!Все пак не трябва да става беля и после да носим последици и да правим аборт, който ще остане един белег в живота ни!!!Просто наистина трябва много да се пазим-и някой беше казал, че стават гафове-ами да стават, но ако знаем точният начин по който да се предпазваме мисля, че няма да стават гафове.Все пак трябва да го правим с презерватив или да взимаме противозачатъчни-но ако например презерватва се скъса не трябва да си казваме"край аз вече съм бременна", а просто трябва по най-бързия начин да идем до аптеката и даси вземем там ескапел ли кво се пиеше нз щото все пак не водя полов живот :) И с това исках да кажа, че трябва по всички възможни начини да се предпазваме от нежелана бременност, защото един път направим ли бебе, а след него и аборт, този аборт НИКОГА няма да го забравим и винаги в сърцето ни ще има болка, защото сме обили едно невинно дете, което е трябвало да живее :(

gia_sena_mono
10-24-2008, 11:24
Преди да вляза в този сайт и да се запозная с темата по-подробно си мислех,че стане ли гафът правиш аборт и "оправяш гафа"-доста лекомислено,нали?Но сега...

foreverr
10-24-2008, 11:25
:cry: Охх гледах едно клипче и се разплаках.Много е тъжно, че някои майка не дават на бебето си да се роди, а го обиват :( .В клипчето едно ми направи впечатление и то показва смисъла на цялото клипче-една майка държи бебето си, което е родила, а бебето казва-благодаря ти мамо :cry:

mysterious93
10-24-2008, 15:34
олеле...последното клипче дори не можах да го доизгледам..някак си не е за мен..но иначе тъжно е ама нз не мога да си го обясня...вярно че стават гафове ама...уф нз тъжно е наистина...даже щях да се разплача на едно от първите клипчета..добре е направено..

mumiikataa
10-24-2008, 19:00
Абортът е нещо ужасно...Просто нямам думи...
Ебаси човек като тръгне да прави секс, поне да мисли!
Аз лично бих предпочела да се въздържам докато навърша 16,защото тогава ще имам поне малко повече мозък от сега...
Според мен абортите трябва да бъдат забранени,не само защото отнемат един невинен бъдещ човек,ами и в много случаи носят последици върху майката(не само психични)...

mimsitu
10-24-2008, 19:35
снимките са настина .. нямам думи .. и тези човечета не са виновни че някои не могат да се предпазат и така нататък ..

harabelka
10-24-2008, 20:42
спрете се бе хора! az se razplakah kato gledah snimkite

Rofl4e
10-24-2008, 22:26
Ужас като разгледах снимките и направо :shock:

cooool
10-24-2008, 22:40
Тъжно но факт.. Хората намаляха, не толкова заради абортите, а заради системата.. Колко хиляди отидоха в чужбина да работят и там си останаха? Колко отиват сега, а колко ще отидат от нас?! Никой не знае защо има стерилитет.. говори се че той идва от престудяране на яйчниците (колко от вас в момента момичета, се обличат достатъчно добре, та да изключат тази опасност), а стреса убива всичко.. не само плодородието. Колко млади си заминаха след нелепи случки - на мен 10 познати и приятели, колкото мен за около 4 години... С това темпо, с тази система, ще се изгубим много по рано.

kalpazanka
10-25-2008, 05:58
Според мен абортите трябва да бъдат забранени,не само защото отнемат един невинен бъдещ човек,ами и в много случаи носят последици върху майката(не само психични)...
И това ще е добре дошло за гинеколозите, тъй като цените на абортите на черно ще ударят тавана!
Ако не се лъжа, в Норвегия абортите са забранени, но какво от това? Хората са намерили начин да заобиколят забраната, като на оборудван кораб натоварват бъдещите мами и екип от специалисти, корабчето излиза в морето /в международни води, където забраната не важи/ и пак се извършват абортите.
Да не говорим, че с една подобна забрана се отнема правото на избор! Най-малкото ако бебето е плод на изнасилване, ще си развяваш корема 9 месеца гордо ли?! Е, ще ме прощаваш, но не го вярвам!

mumiikataa
10-25-2008, 07:28
И това ще е добре дошло за гинеколозите, тъй като цените на абортите на черно ще ударят тавана!
Ако не се лъжа, в Норвегия абортите са забранени, но какво от това? Хората са намерили начин да заобиколят забраната, като на оборудван кораб натоварват бъдещите мами и екип от специалисти, корабчето излиза в морето /в международни води, където забраната не важи/ и пак се извършват абортите.
Да не говорим, че с една подобна забрана се отнема правото на избор! Най-малкото ако бебето е плод на изнасилване, ще си развяваш корема 9 месеца гордо ли?! Е, ще ме прощаваш, но не го вярвам!
Е да тук съм съгласна, ама не разбирам какъв е смисъла когато човек е с ясната представа до какво води един секс без предпазни средства,а няма желание да става родител да си докарва тази беля на главата.И после пищят,че очакват бебета и как да се отърват...

kalpazanka
10-25-2008, 07:48
Ами това е проблемът на раздела над този, защото като започнем да опяваме, че 15-годишните лигли са малки за такава отговорност, започват да роптаят, че живеем в миналия век и че това било тийн форум, а било фраш с 20+!
Но иначе ни засипват с теми "Колко струва един аборт?", "Мога ли да отида на гинеколог без родител, като нямам 18?", "Бременна на 14", "Срам ме е да отида на гинеколог" и тем подобни. Полов живот се започва тогава, когато можеш да си понесеш последствията /тук не става въпрос само за бременност, а и за полово предавани болести и т.н./!

darla
10-25-2008, 10:57
Според мен абортите трябва да бъдат забранени,не само защото отнемат един невинен бъдещ човек,ами и в много случаи носят последици върху майката(не само психични)...
И това ще е добре дошло за гинеколозите, тъй като цените на абортите на черно ще ударят тавана!
Ако не се лъжа, в Норвегия абортите са забранени, но какво от това? Хората са намерили начин да заобиколят забраната, като на оборудван кораб натоварват бъдещите мами и екип от специалисти, корабчето излиза в морето /в международни води, където забраната не важи/ и пак се извършват абортите.
Да не говорим, че с една подобна забрана се отнема правото на избор! Най-малкото ако бебето е плод на изнасилване, ще си развяваш корема 9 месеца гордо ли?! Е, ще ме прощаваш, но не го вярвам!
suglasna sum s dadeniq ot teb primer!
Ina4e nqma po-hubavo ne6to ot 6tastliva,usmihnata mama s korem4e i bude6tiq tati do neq.pone az kato vidq takava dvoika se raztapqm! :-)

foreverr
10-28-2008, 05:31
:shock: Снимките направо ме шокираха :shock:

aliasF
10-28-2008, 08:14
всички искате да забранявате абортите, да сагласна съм убийство е, но ако ви доиде до главата друго ще приказвате особенно тези под 16 17год. разбирасе на никого не повелажам да стане гаф

mysterious93
10-28-2008, 08:38
Ами това е проблемът на раздела над този, защото като започнем да опяваме, че 15-годишните лигли са малки за такава отговорност, започват да роптаят, че живеем в миналия век и че това било тийн форум, а било фраш с 20+!
Но иначе ни засипват с теми "Колко струва един аборт?", "Мога ли да отида на гинеколог без родител, като нямам 18?", "Бременна на 14", "Срам ме е да отида на гинеколог" и тем подобни. Полов живот се започва тогава, когато можеш да си понесеш последствията /тук не става въпрос само за бременност, а и за полово предавани болести и т.н./!

то проблема да беше само в "раздела над този"....

Oposum
10-28-2008, 22:11
А кое е по хуманно според вас? Аз мисля че колкото и да е грозно е по-добре онова на 3-те пръста зароишче да урмре, от колкото да бъде родено и заебано в приют където да се мъчи и да страда цял живот, да стане наркоман или кокошкар... .

Като се ебе треа да се мисли!