PDA

View Full Version : Тъпите Българи



Romeo_is_dead
10-24-2008, 01:14
Абе патриоти, гледате ни тъпо тия дето напускаме България и ни псувате, викате как може да напускате страната.

Знаш ли как бе, пиклъо. Виждам ква ни е държавата и не мога да ви гледам. Нищо не е наред тука, грам даже. НИЩО!

Карат както си искат, без да им пука. После като стане гафа все става по малко наказанието. Мануела е жив труп, а другия почина отдавна, а големия кънкъор си е свободен че и кара даже в майка Русия. Ама нема кой да се сети да го прати в затвора и да се вдигне ами всички си затварят очите видят ли парички.

Всеки тука гледа другия, и му желае лошо. Не можеш да подадеш ръка на НИКОЙ защото много малко хора биха го разбрали. Помогна ли на момиче мисли че я свалям, помогна ли на момче мисли че го правя за да мислят хората че съм над него. Абе ти луд ли си бе тъпако? Искам да помогна, друго не ме интересува. Що, щото в Канада всеки ти помага, без да ги интересува друго. Това е, помагат си.

Видят ли бездомник не го оставят навън и за ден, а на тези които са бедни държавата им дава пари и отделно прави всичко възможно да им помогне да се измъкнат от мизерията. Тия пари не отиват само в джоба на един, а правят много хора, щастливи. Обаче тва тука е нещо невъзможно нали, живеете в мизерия и прецаквате другия, и така ви е най-добре.

Всеки трябва да е над другия. Гледам Биг брадъра и коментарите им. Сляпата трябвало да се отвори към другите за да я приемат те. Ти луд ли се бе??? За какво изобщо трябва да поглеждаме на нея като по-различна бе тъпаци. Нормален човек който мисли и живее. Това че не може да гледа с какво я променя? Какво ти е толкова странно примерно да помогнеш на някой сляп да се качи на рейса а? Подаваш ръка и тва е. Оня другия пич щот е чужденец всички бързо го намразиха. Кво значение е от къде е? Помогни му да научи български и си правете кефа бе, не да му говориш като на маймуна. Не е тъп, и не е по-малко от теб.

Мразите всичко и за тва сте мразени. А пък ме мислете за пумияр са ама аз ше се старая какъвто и да съм да помагам и да мога да си живея живота така че хем да ми е хубаво на мен хем и на другите около мен, и да мога след 10 години да не съжалявам за това как ми е живота, вместо да се напивам всеки ден и да псувам всичко без да правя нищо.

Живота ви не е шибана драма, не сте страдали и не сте пренебрегвани от другите. Имаше един африканец в Канада който е загубил 76 човека от родата си в войната, обаче е отишъл там и се е изучил и сега работи за да може да спаси жена си и 2те си деца от смърт. Ей тва е драма ама човека не се вайка ами се хваща в ръце и прави това което трябва. Не очаквайте че защото гаджето дето сте ходили еди колко си време ви е зарязало е най-тъжното нещо на света и всеки ще ви съжалява заради това.

Пуша масури, ходя на купони, верно правя грешки в живота си ама поне бих подал ръка. А вие като не искате ше си газите в тинята и колкото и да ме псувате ше сте по-зле от мене, защото не искате да се борите. Не да не можете, а да не искате. Казват всеки може да направи всичко което поиска, стига да го желае. А не можеш да очакваш че парите ще ти паднат от небето или ще се телепортираш в по -добър свят.

Са ше спорите много, ама ше знаете кое е вярно и кое не е.

Айде радвайте се са на циганите дето ви изнасилват приятелите, мутрите дет след 10 години ше ви изнудват за пари, и тъпаците дето само ви говорят зад гърба вместо да са ви истински приятели.

SiegHeil
10-24-2008, 09:06
Поредната лигла..все другите са ти виновни на тебе ^^

Darkkiss
10-25-2008, 02:13
Абе патриоти, гледате ни тъпо тия дето напускаме България и ни псувате, викате как може да напускате страната.

Знаш ли как бе, пиклъо. Виждам ква ни е държавата и не мога да ви гледам. Нищо не е наред тука, грам даже. НИЩО!

Карат както си искат, без да им пука. После като стане гафа все става по малко наказанието. Мануела е жив труп, а другия почина отдавна, а големия кънкъор си е свободен че и кара даже в майка Русия. Ама нема кой да се сети да го прати в затвора и да се вдигне ами всички си затварят очите видят ли парички.

Всеки тука гледа другия, и му желае лошо. Не можеш да подадеш ръка на НИКОЙ защото много малко хора биха го разбрали. Помогна ли на момиче мисли че я свалям, помогна ли на момче мисли че го правя за да мислят хората че съм над него. Абе ти луд ли си бе тъпако? Искам да помогна, друго не ме интересува. Що, щото в Канада всеки ти помага, без да ги интересува друго. Това е, помагат си.

Видят ли бездомник не го оставят навън и за ден, а на тези които са бедни държавата им дава пари и отделно прави всичко възможно да им помогне да се измъкнат от мизерията. Тия пари не отиват само в джоба на един, а правят много хора, щастливи. Обаче тва тука е нещо невъзможно нали, живеете в мизерия и прецаквате другия, и така ви е най-добре.

Всеки трябва да е над другия. Гледам Биг брадъра и коментарите им. Сляпата трябвало да се отвори към другите за да я приемат те. Ти луд ли се бе??? За какво изобщо трябва да поглеждаме на нея като по-различна бе тъпаци. Нормален човек който мисли и живее. Това че не може да гледа с какво я променя? Какво ти е толкова странно примерно да помогнеш на някой сляп да се качи на рейса а? Подаваш ръка и тва е. Оня другия пич щот е чужденец всички бързо го намразиха. Кво значение е от къде е? Помогни му да научи български и си правете кефа бе, не да му говориш като на маймуна. Не е тъп, и не е по-малко от теб.

Мразите всичко и за тва сте мразени. А пък ме мислете за пумияр са ама аз ше се старая какъвто и да съм да помагам и да мога да си живея живота така че хем да ми е хубаво на мен хем и на другите около мен, и да мога след 10 години да не съжалявам за това как ми е живота, вместо да се напивам всеки ден и да псувам всичко без да правя нищо.

Живота ви не е шибана драма, не сте страдали и не сте пренебрегвани от другите. Имаше един африканец в Канада който е загубил 76 човека от родата си в войната, обаче е отишъл там и се е изучил и сега работи за да може да спаси жена си и 2те си деца от смърт. Ей тва е драма ама човека не се вайка ами се хваща в ръце и прави това което трябва. Не очаквайте че защото гаджето дето сте ходили еди колко си време ви е зарязало е най-тъжното нещо на света и всеки ще ви съжалява заради това.

Пуша масури, ходя на купони, верно правя грешки в живота си ама поне бих подал ръка. А вие като не искате ше си газите в тинята и колкото и да ме псувате ше сте по-зле от мене, защото не искате да се борите. Не да не можете, а да не искате. Казват всеки може да направи всичко което поиска, стига да го желае. А не можеш да очакваш че парите ще ти паднат от небето или ще се телепортираш в по -добър свят.

Са ше спорите много, ама ше знаете кое е вярно и кое не е.

Айде радвайте се са на циганите дето ви изнасилват приятелите, мутрите дет след 10 години ше ви изнудват за пари, и тъпаците дето само ви говорят зад гърба вместо да са ви истински приятели.

стои си у селото канада "не тъпако" и се радваи че си жалак боклук дето работи и данаците му отиват за пияниците(канадци(които си мислят че са такива)) и живеат в хотели
даваи си парите за дето на катастрофа мое видиш 23463287 полицеиски коли линеики и пожарни а само фара е леко пукнат от целата катастрофа
даваи пари за застраховка(за 3 год от застраховка си исплащаш колата)
и се кефи
отиди на бензиностанция и се чуди от къде да си сипеш бензин и се радваи на циганията
отиди в Wal Mart и се кефи на парцалите с които мое се облечеш напрао неам думи "Save money, live better" ебати яката реклама бро
седи си у селото канада и не ни занимаваи с глупостите си
бтв аз след няма и 6 месеца се махам от канада щот там леко казано SUCKS!!!

mistake
10-25-2008, 12:03
Хуу де в България е отврат както и да се погледне на нещата. Парите винаги са били и ще си останат най-важните в тоя живот. Убийства , кражби , измами ... едва ли в чужбина изобщо не присъстват тези думи. Катастрофираш вадиш пачката и си невинен , просто защото си главно лице в обществото и имаш мангизи. Не само ти си наясно с тия неща , но не е редно да използваш думи като "глупаци", "тъпаци". Като искаш да се държим добре с останалите и ти се дръж добре с тях.. Стой си там , дето ти харесва и не се меши в живота на другия.

HardcoreSyndrome
10-25-2008, 12:18
Ами след като не ти харесва се махаш. Какво опищя форума.
8-)

kristo
10-25-2008, 17:29
Ей, това да ме няма известно време в тоя форум и гледам, че се е напълнило с маса мишоци и ревльовци, на които другите българи и България са им виновни за всичко в тоя живот, жалка картинка сте 8-)
Наистина, колкото по-бързо се изметат такива като вас от България, толкова по-бързо ще се оправим. Щото точно вие сте виновни за състоянието на страната ни, която вие никога не сте обичали и уважавали и с бягането си от нея го доказвате, доказвате, че България не струва за вас нищо. Освен това смятате, че вие сте нещо повече от останалите българи и ние сме длъжни да ви помагаме, да понасяме всичките ви лиготии и претенции за нещо повече от нас, а като не ви се изпълнят желанията почвате на ни псувате и да псувате държавата. Не мислите ли, че вече прекалявате? Точно вие, които нищо не сте дали на България, които бягате при първа възможност от страната пък изобщо нямате право да говорите. Най-малкото не плащате данъци на страната, така че изобщо нямате право да се обаждате, тъй че мълчете и се скрийте в мишите си дупки от където изплувахте
8-)

mitternacht
10-25-2008, 18:43
Ами... те казаха...
сега поне друго може и да не сме взели от ЕС, но можем да се махнем когато пожелаем.

Иначе, тук има много изродщини, които и на мен не ми харесват.Но нали надеждата умирала последна.Требе да се надяваме, че някой ден, това ще се оправи.
За пример-харесват ми момичетата (жените) в чужбина, харесват ми градовете в чужбина.... И въпреки, че съм ЗА България и прочие, не мога да не бъда обективен.

kristo
10-25-2008, 20:55
Ами... те казаха...
сега поне друго може и да не сме взели от ЕС, но можем да се махнем когато пожелаем.

Иначе, тук има много изродщини, които и на мен не ми харесват.Но нали надеждата умирала последна.Требе да се надяваме, че някой ден, това ще се оправи.
За пример-харесват ми момичетата (жените) в чужбина, харесват ми градовете в чужбина.... И въпреки, че съм ЗА България и прочие, не мога да не бъда обективен.
Не мога да не се съглася колкото и да ми е неприятно да го направя, защото наистина сме зле обаче чрез плюене един по друг, както правят някои хора в тази тема нещата ще стават още по-зле. И не виждам защо някои българи си мислят че останалите българи са им задължени с нещо щото те се мислят за нещо повече от тях/нас/ и за големи пичове и гъзари. Ей от това мислене ако се оттървем, че всеки е нещо повече от другите и заслужава повече от тях и застанем един до друг, започвайки да търсим и защитаваме правата си, тогава наистина ще започнем да се оправяме.

HardcoreSyndrome
10-25-2008, 21:06
Ами то най-лесно е да си ревльо. Повечето, които се оплакват, дори не са си направили труда да реализират нещо. Вярно, че става с адското бутане по мъките, но става. То не може всичко да е на поднос!

kristo
10-25-2008, 21:08
Ами то най-лесно е да си ревльо. Повечето, които се оплакват, дори не са си направили труда да реализират нещо. Вярно, че става с адското бутане по мъките, но става. То не може всичко да е на поднос!
Именно, абсолютно си точен в коментара си.

HardcoreSyndrome
10-25-2008, 21:10
Ами то най-лесно е да си ревльо. Повечето, които се оплакват, дори не са си направили труда да реализират нещо. Вярно, че става с адското бутане по мъките, но става. То не може всичко да е на поднос!
Именно, абсолютно си точен в коментара си.
Момиче съм, но няма значение.
Ами, писна ми да слушам (чета) подобни глупости. Всеки втори се оплаква. Не им ли писна... не знам.

kristo
10-25-2008, 21:17
Ами то най-лесно е да си ревльо. Повечето, които се оплакват, дори не са си направили труда да реализират нещо. Вярно, че става с адското бутане по мъките, но става. То не може всичко да е на поднос!
Именно, абсолютно си точен в коментара си.
Момиче съм, но няма значение.
Ами, писна ми да слушам (чета) подобни глупости. Всеки втори се оплаква. Не им ли писна... не знам.
ОК, извинявай, просто нямаше как да знам дали си момиче или момче, стрелях на посоки :)
И на мен ми писна, но на някои хора явно им е по-лесно да се оплакват и да хвърлят вината за това, че не са успели с нещо в живота или че въобще живота им е труден на другите. То така е най-лесно, да обвиняваш другите за нещо, без да виждаш собствената си вина и най-важното, да я отчиташ и признаваш. Аз лично за мен си съм готов да си призная някои грешки, затова и не претендирам, че някой за нещо ми е виновен или ме е ощетил, защото в живота винаги е така просто, но всеки си носи отговорността. Ако намерим път един към друг и застанем зад една обща кауза, като започнем да я защитаваме и браним положението ще е друго тогава, но уви, явно скоро няма да стане така както се ядеме за глупости за огромно съжаление.

Националист
10-25-2008, 21:22
Какво се занимавате с този лайнар и родоотстъпник ,като му е кеф нека лиже канадските задници!

HardcoreSyndrome
10-25-2008, 21:22
Ами то най-лесно е да си ревльо. Повечето, които се оплакват, дори не са си направили труда да реализират нещо. Вярно, че става с адското бутане по мъките, но става. То не може всичко да е на поднос!
Именно, абсолютно си точен в коментара си.
Момиче съм, но няма значение.
Ами, писна ми да слушам (чета) подобни глупости. Всеки втори се оплаква. Не им ли писна... не знам.
ОК, извинявай, просто нямаше как да знам дали си момиче или момче, стрелях на посоки :)
И на мен ми писна, но на някои хора явно им е по-лесно да се оплакват и да хвърлят вината за това, че не са успели с нещо в живота или че въобще живота им е труден на другите. То така е най-лесно, да обвиняваш другите за нещо, без да виждаш собствената си вина и най-важното, да я отчиташ и признаваш. Аз лично за мен си съм готов да си призная някои грешки, затова и не претендирам, че някой за нещо ми е виновен или ме е ощетил, защото в живота винаги е така просто, но всеки си носи отговорността. Ако намерим път един към друг и застанем зад една обща кауза, като започнем да я защитаваме и браним положението ще е друго тогава, но уви, явно скоро няма да стане така както се ядеме за глупости за огромно съжаление.
Е то сега, за да признаеш грешките си се иска малко ум. Лесното е да обиждаш, да се оплакваш и да се правиш на ощетен.
Отвсякъде се чува само как всичко било зле, а като погледнеш човека ти става ясно колко го мързи и какъв инертен индивид е.

Drift_King
10-25-2008, 22:07
Към автора на темата
Незнам какво толкова са ти направили хората в този форум ,които обичат и милеят за България ,та да се обръщаш към тях по този груб начин.Аз ще се опитам ,да ти отговоря в много по-спокоен тон ,въпреки че изказването ти ме предизвиква да изпиша множежество грубости.
Първо искам да ти кажа че съм учил ,работил и пътувал доста в ,Германия, Великобритания ,Италия .
Преди години се занимавах с професионален спорт в тези страни и завърших университет в Германия.Преди да замина си мислех: "Сега ще отида там ,ще завърша и ще си намеря хубава работа, пък може и да не се върна в България".Да ,но живота в Германия не се оказа толкова розов.Колкото е трудна работата там ,толкова е и в България, само дето там изискванията са по-високи , съответно и заплащането.И какво от това ,като живота е в пъти по-скъп ,а застраховките ,осигуровките и данъците също.Ако искаш да заделиш нещо за "черни дни", схемата е същата като в България ,трябва да се лишаваш от нещо.
И в трите страни в които съм пребивавал липсваха основните проблемите на България - нямаше го безаконието, корупцията и т.н.
Кварталите и улиците бяха чисти и спретнати.
На пръв поглед всичко беше прекрастно.Но никога ,ама никога не бих станал част от онова - роботизирано ,лишено от емоции общество.Хора, лишени от ценните неща в живота ,отдадени изцяло на материалното и кариерата.
Бих предпочел да живея още 100 години в сегащната България, пред онова подобие на живот.Ако можеш да успееш там и си умен ,находчив и работлив, ще успееш и в България ,независимо от проблемите ,които срещаш.Но ако си като голяма част от мързеливите, мрънкащи и вечно недоволни граждани ,ще си л**но и в България ,и в чужбина.А аз съм сигурен че всеки млад и образован човек ,който има смелоста да надигне глава и да се бори може да успее в България.Може да не притежава материалното състояние на връстника си ,който живее в САЩ от 15 години ,но ще има нещо повече.Ще живее прилично ,без излишен блясък ,но не и в нищета ,ще се радва на важните неща в живота ( семейството, приятелите ) ,ще се събужда и ще се радва на простите неща от живота ,ще се гордее с историята и героите на страната си и ще се радва че е допринесъл за развитието и.
А какво ще има неговият връстник "американец".
Ще живее в къща на кредит ,ще кара кола на кредит, даже казанчето в тоалетната ,ще е на кредит (това последното в кръга на шегата, разбира се) .Бавно ,но методично мозакът му ще бъде промиван от постоянната пропаганда ,която се излива от телевизора.И също така бавно ,но методично ще се превръща в типичният американец ,който мисли само за кариерата си и не го интересува нищо друго извън пределите на къщата.И докато той може да успее да запази поне малко от човешкото в себе си ,то на децата му няма да им се размине.
Айде кажи ми за какво ще живее този човек ,с какво ще се горде и на чия държава ще се чувства гражданин.
Знаеш ли веднъж един мой учител ни каза следното нещо: "Радвайте се ,че ги има такива ,като - "Пешо", "Гошо", "Мария" и "Цецка" ,да стоят на последната маса и вместо да слушат ,какво ви говоря ,да си "поркат" бира".
И когато ние го попитахме "Защо?" той ни отговори така: "Ами, много просто!"
- "Колкото повече такива като тях има ,толкова повече възможности се откриват за вас ,да учите ,да работите ,да допринасяте за тази страна."
За това аз не се сърдя на тези ,които напускат България ,както казах дали ще са тук и няма да допринасят с нищо за България и нейният народ или ще са навън и няма да пречат на умните и проспериращи млади хора, обичащи страната си и допринасящи за нейното бъдеще ,е все едно.А аз вървам че има такива хора и също така смятам ,че хората с патриотично мислене в този форум са част от тях.
За това ние ще продължаваме да се опитваме ,да показваме на идните поколения, колко е важно да работят във и за България ,а ти продължавай да убеждаваш мързеливците да я напускат.



П.С. Рядко пиша във форума ,предпочитам само да чета ,но без да изразявам мнение.Но постове като този на автора на темата ме карат да се намесвам.Радвам се че има хора ,като kristo ,SiegHeil и всички останали тук които вярват ,че има бъдеще за България и то е в младите хора останали тук.

Националист
10-25-2008, 22:21
Към автора на темата
Незнам какво толкова са ти направили хората в този форум ,които обичат и милеят за България ,та да се обръщаш към тях по този груб начин.Аз ще се опитам ,да ти отговоря в много по-спокоен тон ,въпреки че изказването ти ме предизвиква да изпиша множежество грубости.
Първо искам да ти кажа че съм учил ,работил и пътувал доста в ,Германия, Великобритания ,Италия .
Преди години се занимавах с професионален спорт в тези страни и завърших университет в Германия.Преди да замина си мислех: "Сега ще отида там ,ще завърша и ще си намеря хубава работа, пък може и да не се върна в България".Да ,но живота в Германия не се оказа толкова розов.Колкото е трудна работата там ,толкова е и в България, само дето там изискванията са по-високи , съответно и заплащането.И какво от това ,като живота е в пъти по-скъп ,а застраховките ,осигуровките и данъците също.Ако искаш да заделиш нещо за "черни дни", схемата е същата като в България ,трябва да се лишаваш от нещо.
И в трите страни в които съм пребивавал липсваха основните проблемите на България - нямаше го безаконието, корупцията и т.н.
Кварталите и улиците бяха чисти и спретнати.
На пръв поглед всичко беше прекрастно.Но никога ,ама никога не бих станал част от онова - роботизирано ,лишено от емоции общество.Хора, лишени от ценните неща в живота ,отдадени изцяло на материалното и кариерата.
Бих предпочел да живея още 100 години в сегащната България, пред онова подобие на живот.Ако можеш да успееш там и си умен ,находчив и работлив, ще успееш и в България ,независимо от проблемите ,които срещаш.Но ако си като голяма част от мързеливите, мрънкащи и вечно недоволни граждани ,ще си л**но и в България ,и в чужбина.А аз съм сигурен че всеки млад и образован човек ,който има смелоста да надигне глава и да се бори може да успее в България.Може да не притежава материалното състояние на връстника си ,който живее в САЩ от 15 години ,но ще има нещо повече.Ще живее прилично ,без излишен блясък ,но не и в нищета ,ще се радва на важните неща в живота ( семейството, приятелите ) ,ще се събужда и ще се радва на простите неща от живота ,ще се гордее с историята и героите на страната си и ще се радва че е допринесъл за развитието и.
А какво ще има неговият връстник "американец".
Ще живее в къща на кредит ,ще кара кола на кредит, даже казанчето в тоалетната ,ще е на кредит (това последното в кръга на шегата, разбира се) .Бавно ,но методично мозакът му ще бъде промиван от постоянната пропаганда ,която се излива от телевизора.И също така бавно ,но методично ще се превръща в типичният американец ,който мисли само за кариерата си и не го интересува нищо друго извън пределите на къщата.И докато той може да успее да запази поне малко от човешкото в себе си ,то на децата му няма да им се размине.
Айде кажи ми за какво ще живее този човек ,с какво ще се горде и на чия държава ще се чувства гражданин.
Знаеш ли веднъж един мой учител ни каза следното нещо: "Радвайте се ,че ги има такива ,като - "Пешо", "Гошо", "Мария" и "Цецка" ,да стоят на последната маса и вместо да слушат ,какво ви говоря ,да си "поркат" бира".
И когато ние го попитахме "Защо?" той ни отговори така: "Ами, много просто!"
- "Колкото повече такива като тях има ,толкова повече възможности се откриват за вас ,да учите ,да работите ,да допринасяте за тази страна."
За това аз не се сърдя на тези ,които напускат България ,както казах дали ще са тук и няма да допринасят с нищо за България и нейният народ или ще са навън и няма да пречат на умните и проспериращи млади хора, обичащи страната си и допринасящи за нейното бъдеще ,е все едно.А аз вървам че има такива хора и също така смятам ,че хората с патриотично мислене в този форум са част от тях.
За това ние ще продължаваме да се опитваме ,да показваме на идните поколения, колко е важно да работят във и за България ,а ти продължавай да убеждаваш мързеливците да я напускат.



П.С. Рядко пиша във форума ,предпочитам само да чета ,но без да изразявам мнение.Но постове като този на автора на темата ме карат да се намесвам.Радвам се че има хора ,като kristo ,SiegHeil и всички останали тук които вярват ,че има бъдеще за България и то е в младите хора останали тук.
Много добре казано!Подкрепям те напълно!

Darkkiss
10-25-2008, 22:39
Ей, това да ме няма известно време в тоя форум и гледам, че се е напълнило с маса мишоци и ревльовци, на които другите българи и България са им виновни за всичко в тоя живот, жалка картинка сте 8-)
Наистина, колкото по-бързо се изметат такива като вас от България, толкова по-бързо ще се оправим. Щото точно вие сте виновни за състоянието на страната ни, която вие никога не сте обичали и уважавали и с бягането си от нея го доказвате, доказвате, че България не струва за вас нищо. Освен това смятате, че вие сте нещо повече от останалите българи и ние сме длъжни да ви помагаме, да понасяме всичките ви лиготии и претенции за нещо повече от нас, а като не ви се изпълнят желанията почвате на ни псувате и да псувате държавата. Не мислите ли, че вече прекалявате? Точно вие, които нищо не сте дали на България, които бягате при първа възможност от страната пък изобщо нямате право да говорите. Най-малкото не плащате данъци на страната, така че изобщо нямате право да се обаждате, тъй че мълчете и се скрийте в мишите си дупки от където изплувахте
8-)

ш еи пешо а кои плаща данаците на 2-те ми къщи къщата на баба и дедо и къщатата на др-я ми дедо?
ти ли ги плащаш?
преди да обеснявап че не плащам данаци първно проучи а после говори
а за др-то дето го обесняваш си прав ма 0.1% от хората извън БГ са свестни хора ма ти и тях ги псуваш защото ти е по лесно...

kristo
10-26-2008, 11:19
Ей, това да ме няма известно време в тоя форум и гледам, че се е напълнило с маса мишоци и ревльовци, на които другите българи и България са им виновни за всичко в тоя живот, жалка картинка сте 8-)
Наистина, колкото по-бързо се изметат такива като вас от България, толкова по-бързо ще се оправим. Щото точно вие сте виновни за състоянието на страната ни, която вие никога не сте обичали и уважавали и с бягането си от нея го доказвате, доказвате, че България не струва за вас нищо. Освен това смятате, че вие сте нещо повече от останалите българи и ние сме длъжни да ви помагаме, да понасяме всичките ви лиготии и претенции за нещо повече от нас, а като не ви се изпълнят желанията почвате на ни псувате и да псувате държавата. Не мислите ли, че вече прекалявате? Точно вие, които нищо не сте дали на България, които бягате при първа възможност от страната пък изобщо нямате право да говорите. Най-малкото не плащате данъци на страната, така че изобщо нямате право да се обаждате, тъй че мълчете и се скрийте в мишите си дупки от където изплувахте
8-)

ш еи пешо а кои плаща данаците на 2-те ми къщи къщата на баба и дедо и къщатата на др-я ми дедо?
ти ли ги плащаш?
преди да обеснявап че не плащам данаци първно проучи а после говори
а за др-то дето го обесняваш си прав ма 0.1% от хората извън БГ са свестни хора ма ти и тях ги псуваш защото ти е по лесно...
Шматьо, никого не псувам, просто ме е яд на мухльовци като теб, които смятат, че България и останалите българи сме ви длъжници само щото се мислиш за нещо по-заслужили от нас. И не знам какво ми е толкова лесното, напротив, в България ми е трудно, но за разлика от теб нямам намерение да дезертирам, псувайки всички и всичко затова, а смятам да живея до край в България, да работя за нея и да се опитам заедно с останалите българи, които мислят като мен да направим нещо, за да си оправим страната. Но на теб явно за България грам не ти пука, ти гледаш само собствения си интерес с оправданието, че другите правели същото, то така е най-лесно винаги да се оправдяваш с другите че са такива и такива без да виждаш собствените си грешки за каквото и да било. Поне си признай, че си слабак, страх те е да се изправиш срещу истинските трудности и затова си избягал, така поне ще покажеш някакво достойнство.
А иначе мога да ти гарантирам, че повече от 90% от българите плащаме къде къде повече данъци от теб, ако ти кажа какви данъци плащат всеки месец родителите ми, ще ти падне шапка, ама няма начин, така е в живота, лесно няма за никого, поне никой не сме тръгнали да обвиняваме затова както ти правиш.

HardcoreSyndrome
10-26-2008, 11:27
^
Просто няма какво да се добави. Но недей, да се занимаваш с подобни хора. Шибаната инертност им мъти ума. Щом харесват да им е лесно, майната им. Но е глупаво да забравиш кой си.. и от къде си.

kristo
10-26-2008, 11:51
^
Просто няма какво да се добави. Но недей, да се занимаваш с подобни хора. Шибаната инертност им мъти ума. Щом харесват да им е лесно, майната им. Но е глупаво да забравиш кой си.. и от къде си.
Съгласен съм, приемам основателната ти забележка да не се занимавам с такива хора и да не им обяснявам повече тези неща, защото си абсолютно права, нищо няма да им влезе в главата и няма да прогледнат истината. за тях парите са най-ценното нещо в живота и за тях биха оставили всичко, най-вече биха зарязали България, както са направили, толкова по-зле за тях, ясно е, че с такива хора България няма да прокопса. Поне да се махнат всичките такива, та ние нормалните българи да се опитаме да оправим кашата, която е забъркана в последните 60-тина години.

HardcoreSyndrome
10-26-2008, 12:09
^
Съгласна съм на 100% с мнението ти. :)

HardcoreSyndrome
10-26-2008, 18:31
Сега се сетих да допълня нещо.
Държиш се като педераст. Хем сам си даваш гъза, хем пищиш, та всички да разберат. Малко ни пука на нас. Ако имаш здрави "гащи" остани тук да промениш нещо.

valkanovb
10-26-2008, 21:18
Не виждам какво е лошото на България щом чужденци я заобичват.

SiegHeil
10-26-2008, 21:37
Българите сме адски завистилив народ за жалост ^^

valkanovb
10-27-2008, 04:11
Българите сме адски завистилив народ за жалост ^^
Нещо не те разбрах.

mistake
10-27-2008, 19:46
Добре де , България е прочута с прекрасната си природа и какво правят някои хора? ... замърсяват я. Никой не се радва на това което приетежава и когато започва да го губи усеща какво е имал. До някъде се съгласявам със абсолютно всички мнения , дори с автора на темата.На където и да погледна в българските улички навсякъде ще видя опаковки от цигари , от вафли , дори и използвани презервативи и каквото ви дойде на ума. Дори и сега да започнете да ме плюете , съгласете се , че гражданите на другите държави колкото и да е поне си пазят страната. Отпадъците се хвърлят там където им е предназначено. И по улиците в Чужбина ще е рядкост да видите някой фас от цигара или опаковка от вафли. А за закона и политиката - абсолютно навсякъде е както и в България. Дори Франция винаги си е държала на Френската боржуазна революция - свобода, равенство, братсво... като под равенство се има в предвид не финансово а равенство пред закона. Е колкото и мъчно да звучи милионер и някой от средното общество никога няма да бъдат равни пред закона...било то в България , САЩ , франция , Германия и където и да е. Защо Максим ставийски не влезе в затвора? Защото има пари и хора зад себе си. И дори сега делото да се връща за преразглеждане , мислите ли че тази фигура на обществото известна в цял свят ще си излежи нужната присъда? Не! И защо ли? Ами защото има кинти. А онова момиче сега е в кома и никога няма да бъде , това което е било преди катастрофата. Така е не само тук , а навсякъде. Парите оправляват света , а не както ние се надяваме - законите. Законите се смаляват пред вида да много и дебели пачки. Не е ли така? В България има всякакви престъпления... ок - важните фигури не се закачат , ама нима това е само в нашата държава? Който си мисли така ще е голям наивник. Идете в Чужбина като ви е толкова мерака. И на автора на темата ще кажа нещо...: така както там има добри хора , така има и тук и така както тук има престъпления - има и там.

kristo
10-27-2008, 19:52
Добре де , България е прочута с прекрасната си природа и какво правят някои хора? ... замърсяват я. Никой не се радва на това което приетежава и когато започва да го губи усеща какво е имал. До някъде се съгласявам със абсолютно всички мнения , дори с автора на темата.На където и да погледна в българските улички навсякъде ще видя опаковки от цигари , от вафли , дори и използвани презервативи и каквото ви дойде на ума. Дори и сега да започнете да ме плюете , съгласете се , че гражданите на другите държави колкото и да е поне си пазят страната. Отпадъците се хвърлят там където им е предназначено. И по улиците в Чужбина ще е рядкост да видите някой фас от цигара или опаковка от вафли. А за закона и политиката - абсолютно навсякъде е както и в България. Дори Франция винаги си е държала на Френската боржуазна революция - свобода, равенство, братсво... като под равенство се има в предвид не финансово а равенство пред закона. Е колкото и мъчно да звучи милионер и някой от средното общество никога няма да бъдат равни пред закона...било то в България , САЩ , франция , Германия и където и да е. Защо Максим ставийски не влезе в затвора? Защото има пари и хора зад себе си. И дори сега делото да се връща за преразглеждане , мислите ли че тази фигура на обществото известна в цял свят ще си излежи нужната присъда? Не! И защо ли? Ами защото има кинти. А онова момиче сега е в кома и никога няма да бъде , това което е било преди катастрофата. Така е не само тук , а навсякъде. Парите оправляват света , а не както ние се надяваме - законите. Законите се смаляват пред вида да много и дебели пачки. Не е ли така? В България има всякакви престъпления... ок - важните фигури не се закачат , ама нима това е само в нашата държава? Който си мисли така ще е голям наивник. Идете в Чужбина като ви е толкова мерака. И на автора на темата ще кажа нещо...: така както там има добри хора , така има и тук и така както тук има престъпления - има и там.
Много точно и аргументирано мнение, колкото и да ми е неприятно е истина това което казваш, но все пак не съм изгубил надежда, че и у нас нещата ще се оправят и то в не ча толкова далечното бъдеще.

HardcoreSyndrome
10-27-2008, 20:58
Ще се оправят много ясно. :) Трябва да има доза оптимизъм... Докато има хора с правилна позиция има и надежда.

Darkkiss
10-29-2008, 03:37
Ей, това да ме няма известно време в тоя форум и гледам, че се е напълнило с маса мишоци и ревльовци, на които другите българи и България са им виновни за всичко в тоя живот, жалка картинка сте 8-)
Наистина, колкото по-бързо се изметат такива като вас от България, толкова по-бързо ще се оправим. Щото точно вие сте виновни за състоянието на страната ни, която вие никога не сте обичали и уважавали и с бягането си от нея го доказвате, доказвате, че България не струва за вас нищо. Освен това смятате, че вие сте нещо повече от останалите българи и ние сме длъжни да ви помагаме, да понасяме всичките ви лиготии и претенции за нещо повече от нас, а като не ви се изпълнят желанията почвате на ни псувате и да псувате държавата. Не мислите ли, че вече прекалявате? Точно вие, които нищо не сте дали на България, които бягате при първа възможност от страната пък изобщо нямате право да говорите. Най-малкото не плащате данъци на страната, така че изобщо нямате право да се обаждате, тъй че мълчете и се скрийте в мишите си дупки от където изплувахте
8-)

ш еи пешо а кои плаща данаците на 2-те ми къщи къщата на баба и дедо и къщатата на др-я ми дедо?
ти ли ги плащаш?
преди да обеснявап че не плащам данаци първно проучи а после говори
а за др-то дето го обесняваш си прав ма 0.1% от хората извън БГ са свестни хора ма ти и тях ги псуваш защото ти е по лесно...
Шматьо, никого не псувам, просто ме е яд на мухльовци като теб, които смятат, че България и останалите българи сме ви длъжници само щото се мислиш за нещо по-заслужили от нас. И не знам какво ми е толкова лесното, напротив, в България ми е трудно, но за разлика от теб нямам намерение да дезертирам, псувайки всички и всичко затова, а смятам да живея до край в България, да работя за нея и да се опитам заедно с останалите българи, които мислят като мен да направим нещо, за да си оправим страната. Но на теб явно за България грам не ти пука, ти гледаш само собствения си интерес с оправданието, че другите правели същото, то така е най-лесно винаги да се оправдяваш с другите че са такива и такива без да виждаш собствените си грешки за каквото и да било. Поне си признай, че си слабак, страх те е да се изправиш срещу истинските трудности и затова си избягал, така поне ще покажеш някакво достойнство.
А иначе мога да ти гарантирам, че повече от 90% от българите плащаме къде къде повече данъци от теб, ако ти кажа какви данъци плащат всеки месец родителите ми, ще ти падне шапка, ама няма начин, така е в живота, лесно няма за никого, поне никой не сме тръгнали да обвиняваме затова както ти правиш.

Ако боклуци като тебе ги нямаше БГ щеше да е добре...!

kristo
10-29-2008, 10:01
Ей, това да ме няма известно време в тоя форум и гледам, че се е напълнило с маса мишоци и ревльовци, на които другите българи и България са им виновни за всичко в тоя живот, жалка картинка сте 8-)
Наистина, колкото по-бързо се изметат такива като вас от България, толкова по-бързо ще се оправим. Щото точно вие сте виновни за състоянието на страната ни, която вие никога не сте обичали и уважавали и с бягането си от нея го доказвате, доказвате, че България не струва за вас нищо. Освен това смятате, че вие сте нещо повече от останалите българи и ние сме длъжни да ви помагаме, да понасяме всичките ви лиготии и претенции за нещо повече от нас, а като не ви се изпълнят желанията почвате на ни псувате и да псувате държавата. Не мислите ли, че вече прекалявате? Точно вие, които нищо не сте дали на България, които бягате при първа възможност от страната пък изобщо нямате право да говорите. Най-малкото не плащате данъци на страната, така че изобщо нямате право да се обаждате, тъй че мълчете и се скрийте в мишите си дупки от където изплувахте
8-)

ш еи пешо а кои плаща данаците на 2-те ми къщи къщата на баба и дедо и къщатата на др-я ми дедо?
ти ли ги плащаш?
преди да обеснявап че не плащам данаци първно проучи а после говори
а за др-то дето го обесняваш си прав ма 0.1% от хората извън БГ са свестни хора ма ти и тях ги псуваш защото ти е по лесно...
Шматьо, никого не псувам, просто ме е яд на мухльовци като теб, които смятат, че България и останалите българи сме ви длъжници само щото се мислиш за нещо по-заслужили от нас. И не знам какво ми е толкова лесното, напротив, в България ми е трудно, но за разлика от теб нямам намерение да дезертирам, псувайки всички и всичко затова, а смятам да живея до край в България, да работя за нея и да се опитам заедно с останалите българи, които мислят като мен да направим нещо, за да си оправим страната. Но на теб явно за България грам не ти пука, ти гледаш само собствения си интерес с оправданието, че другите правели същото, то така е най-лесно винаги да се оправдяваш с другите че са такива и такива без да виждаш собствените си грешки за каквото и да било. Поне си признай, че си слабак, страх те е да се изправиш срещу истинските трудности и затова си избягал, така поне ще покажеш някакво достойнство.
А иначе мога да ти гарантирам, че повече от 90% от българите плащаме къде къде повече данъци от теб, ако ти кажа какви данъци плащат всеки месец родителите ми, ще ти падне шапка, ама няма начин, така е в живота, лесно няма за никого, поне никой не сме тръгнали да обвиняваме затова както ти правиш.

Ако боклуци като тебе ги нямаше БГ щеше да е добре...!
Хах, намери се кой да ми каже, че съм боклук, някакъв дришльо, дето не му пука за България и затова си е взел багажа и е избягал от нея 8-)
Айде кажи ми защо не стана обратното, а? Що аз не избягах от България, ти не остана вместо мене, а обратното като си много отворен? Сигурно ще кажеш, че си избягал заради такива като мене. Само че ще ти кажа, че винаги съм бил изряден и съвестен гражданин на България, опитвал съм се да помагам на други българи, разбира се много българи и на мен са помагали и са правели услуги, това е нормално. Така че е смешно точно на мен да ми казваш, че заради такива като мен България била зле. Първо на първо не си ми на образованието за да го казваш това нещо, второ на второ никога не съм се оплавал и не съм обвинявал някого, заради това, че сме зле, става въпрос за останалите редови българи, не за политиците. И трето винаги съм гледал да си признавам грешките и никога не съм се опитвал на когото и да било да преча заради това, че се издига примерно повече от мене. Напротив, радвам се когато способни и кадърни българи се издигат и успяват в живота, тъй че замълчи най-добре :wink:

mistake
10-29-2008, 11:10
Ще се оправят много ясно. :) Трябва да има доза оптимизъм... Докато има хора с правилна позиция има и надежда.
Дозата оптимизъм в някои случаи ни пречи да погледнем реалността. От колко време хората гледат все оптимистично на нещата , мислейки че с влизането ни в ЕС ще оправи до някъква степен държавата ни? И с какво ни помогна този ЕС? С абсолютно нищо. "Ще се оправи много ясно" ... доста сигурно изказване без никаква позиция. Само оптимизма ни няма да помогне за държавата ни. Докато политиката ни е такава , такава и ще е страната ни. Това "ще" може да се отнася за близките 2 .. 5...20...100...500 години. Бъдещето няма как да ни е ясно , затова гледайте настоящето. Сега е важно , а не след време ... в което се надяваме държавата ни да придобие ново лице. 8)

mistake
10-29-2008, 13:25
ЕС да не е магическа пръчка?

Влизаме и хоп- всичко е "оправено"... :lol:
Казах "до някаква степен". И ако си на мнение че този ЕС не би бил полезен с нищо , защо тогава влязохме в него? Но ако искаме държавата ни да се оправи , наистина би ни била полезна "магическа пръчка"

valkanovb
10-30-2008, 04:04
Повечето хора точно си мислят че веднага ще се оправим и като не стане и веднага се оплакват.А всъщност ще стане бавно. Испания не се е оправила за денонощие а за години.

Valkyrie
10-30-2008, 09:07
Авторе, какво целиш? Да ни накараш да се чувстваме зле? Да замажеш факта, че си предател, че не си българин, пищейки, че ние сме адски зле и не искаш да живееш в такава държава с такъв народ? Или да се направиш на интересен, предизвиквайки дискусия, в която да отнесеш много храна?
А ти ще спреш ли да се наричаш българин, когато стъпиш на "обетована" канадска земя?
Много тъпо ми става, когато някой почне да ми натрапва точно това свое мнение, че бъгарите сме много зле, много ограничени, много егоистични и завистливи, затова той мисли да се маха. Хубаво де, ходи си, и аз си имам собствено мнение, противоположно на твоето, но не съм тръгнала да ти опищявам главата с него. Вярно е, че България в момента не е рай за живеене, че има много хора, които са точно такива, каквито ги описа, дори има хора, които ще намерят оправдание за това - как трудният живот озлобява хората и ограничава мирогледа им само до собствената им черга, за да не им я издърпа някой изпод краката, когато отделят поглед от нея. Не защитавам тази позиция, но има много гледни точки, които си имат своите аргументи, в които има част истина, всичко си зависи от интерпретацията. Обаче има и доста много хора, които виждат тези проблеми, и дават всичко, за да се преборят с тях. Има много будни българи, които жертват страшно много, за да променят не само проблемите, за които ти говориш, но и много други. И е обидно напускайки фронта да извиняваш малодушието си с това, че всичко е затънало в кал, а ти искаш да живееш по-добре, затова си търсиш друго място, което други хора отново с борба са направили добро място за живеене. Малко мяза на манталитета на паразит. Прояви поне малко достойнство, напускайки, и не плюй там, където други хора се опитват да чистят.
Вярно, и аз малко се плаша, когато се замисля, че децата ми ще растат в тази България. Но докато виждам надежда, че нещата можем да ги променим, ще предпочитам да са българи, вместо да са безродни, без дом и без самосъзнание. Така, както ти не би изоставил някой твой много близък в момент, когато най-много се нуждае от теб, така аз не мога да изоставя Майка България сега. Но пък ще е по-лесно без хора като теб. Не стига, че трябва да се води борба с апатията и примирението у повечето българи, ами да се опитваме да надвикваме и да убеждаваме и ревльовци като теб - доста се усложнява задачката и за момента няма време и смисъл да се занимават хората с това.

PaTeToO
10-30-2008, 12:52
:lol: Автореее ти са кво вече не живееш в България и се мислиш за по-различен от другите ли - е не си.Каквито сме ние такъв си и ти, защото всички сме хора и само езиците ни разделят.Аз също не съм изгубила надежда,че България ще се оправи и когато това стане поне ще млъкнат всички надувки като теб. :?

ПП: Можеби не съм се изказала кой знае колко добре но съм още на 12 :oops: и ... просто се издразних. :oops: :oops:

vampire3
10-30-2008, 14:27
Хора, бях 1 месец в Англия и там начинът на живот е съвсем друг.....

mistake
10-30-2008, 16:08
мисля, че е полезен...

защо- няма да отговарям
Нямаш аргументи, нямаш защита, следователно отговора ти не се зачита (поне от мен). Когато твърдиш нещо , поне се опитай да се обосновеш , защото само желанието дадено нещо да е полезно или не , не е достатъчно...

kristo
10-30-2008, 18:01
Хора, бях 1 месец в Англия и там начинът на живот е съвсем друг.....
Е и? Ние искаме да живеем само и единствено в България и то добре. Като е по-добре в Англия, може би предлагаш всички българи да емигрираме там и да оставим България на произвола на съдбата, тоест на лешоядите окончателно да я разкъсат? Не, благодара...

Nam3less3
10-30-2008, 18:23
Това, че някой е отишъл да живее и да работи в чужбина не го прави предател. Всеки може да ходи в която държава си иска, щом има по-добри възможности в чужбина, там ще си остане.

mistake
10-30-2008, 18:30
Това, че някой е отишъл да живее и да работи в чужбина не го прави предател. Всеки може да ходи в която държава си иска, щом има по-добри възможности в чужбина, там ще си остане.
така е...

mistake
10-30-2008, 18:39
Това, че някой е отишъл да живее и да работи в чужбина не го прави предател. Всеки може да ходи в която държава си иска, щом има по-добри възможности в чужбина, там ще си остане.

А защо не се опита да пренесе "по- добрите" условия и тук?
Една птичка пролет не прави. И с нищо не би могъл да допринесе на държавата сам човек... затова търси по-добрите условия другаде.

Nam3less3
10-30-2008, 18:40
Това, че някой е отишъл да живее и да работи в чужбина не го прави предател. Всеки може да ходи в която държава си иска, щом има по-добри възможности в чужбина, там ще си остане.

А защо не се опита да пренесе "по- добрите" условия и тук?Как? Не знам как и къде живееш, но тук всеки гледа да оправи себе си. Почти никой не би жертвал нищо, ако това би му попречило на благосъстоянието.

Nam3less3
10-30-2008, 19:06
Печелбарите са най-различни по същността си. Зависи и какво разбираш под това и какво разбираш под това да се жертваш. Изобщо как можеш да помогнеш на България и как може да се жертваш за нея? Дай примери.

Nam3less3
10-30-2008, 19:20
Печелбарите са най-различни по същността си. Зависи и какво разбираш под това и какво разбираш под това да се жертваш. Изобщо как можеш да помогнеш на България и как може да се жертваш за нея? Дай примери.

О, говорих най-общо. Съвършено ясно ми е, че един човек не може да "помогне" на България. Дори не мислех за това в предния пост. Това, което исках да кажа е, че хората са егоисти в по-голяма степен, отколкото трябва, поне според моите разбирания. Самите "ценности" са подменени, човек мисли само за себе си, възприема се като отделна единица, а не като част от нещо, няма висши идеали, оскотял е, бездуховен е...логично е, че от такива хора не може да се очакват геройства, нито пък жертви. И това е тъжно.Капитализма до голяма степен го прави това. Макар че не знам дали е така в чужбина.

mistake
10-30-2008, 19:22
Печелбарите са най-различни по същността си. Зависи и какво разбираш под това и какво разбираш под това да се жертваш. Изобщо как можеш да помогнеш на България и как може да се жертваш за нея? Дай примери.

О, говорих най-общо. Съвършено ясно ми е, че един човек не може да "помогне" на България. Дори не мислех за това в предния пост. Това, което исках да кажа е, че хората са егоисти в по-голяма степен, отколкото трябва, поне според моите разбирания. Самите "ценности" са подменени, човек мисли само за себе си, възприема се като отделна единица, а не като част от нещо, няма висши идеали, оскотял е, бездуховен е...логично е, че от такива хора не може да се очакват геройства, нито пък жертви. И това е тъжно.
Пфф... ти ако сам не гледаш за себе си , кой ще го направи. Всеки човек слага себе пред останалите и това е напълно нормално. Няма да сме честни ако ги обвиним за това , че са погледнали първо собственото си удобство , по простата причина ,че и ние бихме направили същото.

Nam3less3
10-30-2008, 19:25
Ако човек не гледа толкова себе си, и поставя обществото пред него, ще се завърнем в ерата на комунизма, който това е проповядвал - обществото е над човека.

valkanovb
10-30-2008, 20:51
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.

kristo
10-30-2008, 21:00
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Е, аз не се считам за гаден долен егоист, не искам да живея в чужбина, а искам да живея добре в България, както искам и всички българи да живеем добре, каво правим тогава? Що слагаш всички под общ знаменател и обиждаш така тъпо, ще ми обясниш ли? Тоя път сериозно ме издразни с това си мнение :-x

mistake
10-31-2008, 11:35
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Как искаш да се съберат много , при положение ,че всеки гледа първо себе си и своите интереси и не бих могла да ги упрекна по простата причина че и аз бих постъпила така. А под "всички" се включваш и самия ти -"гаден долен егоист" както се бе изразил.Никой не оставя никой да живее в мизерия , ако някой неиска да остане в Б-я хваща си живота в ръцете и се смотава. Така ,че мнението ти е доста неуместно...

love_enrique
11-02-2008, 20:16
Всеки си гледа себе си,като ти е по-добре в чужбина,отивай си там,няма лошо...СОЦ-а свърши,всеки има право на избор и ние не можем да виним никой,че е решил да напусне България!!!А причините е излишно да се коментират,те са ясни на всички...

valkanovb
11-03-2008, 04:24
samo tezi koito ne poznavat slavnata ni istoria napuskat Bulgaria
Да си чувал минало свършено.

Vesk0u
11-03-2008, 10:27
Ем добре де, никой не те спира да напускаш България. Много хора може да се опитат да те разубедят, но НИКОЙ неможе да те спре... Но знаеш ли защо те псуват и овикват? Защото тази тема си е чиста пропагадна!!!

valkanovb
11-03-2008, 11:59
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Как искаш да се съберат много , при положение ,че всеки гледа първо себе си и своите интереси и не бих могла да ги упрекна по простата причина че и аз бих постъпила така. А под "всички" се включваш и самия ти -"гаден долен егоист" както се бе изразил.Никой не оставя никой да живее в мизерия , ако някой неиска да остане в Б-я хваща си живота в ръцете и се смотава. Така ,че мнението ти е доста неуместно...
Да егоист съм. И като си тръгват оставят останалите в "мизерията от която бягат вместо да останат и да помагат. Когато всички искат на тепсия нищо не става.

Nam3less3
11-03-2008, 12:14
samo tezi koito ne poznavat slavnata ni istoria napuskat BulgariaСамо хора, които не живеят в реалния свят, пишат такива глупости.

mistake
11-03-2008, 12:26
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Как искаш да се съберат много , при положение ,че всеки гледа първо себе си и своите интереси и не бих могла да ги упрекна по простата причина че и аз бих постъпила така. А под "всички" се включваш и самия ти -"гаден долен егоист" както се бе изразил.Никой не оставя никой да живее в мизерия , ако някой неиска да остане в Б-я хваща си живота в ръцете и се смотава. Така ,че мнението ти е доста неуместно...
Да егоист съм. И като си тръгват оставят останалите в "мизерията от която бягат вместо да останат и да помагат. Когато всички искат на тепсия нищо не става.
Хах ми защо тогава тези, в мизерията не помогнат нещо , ами търсят все някой виновен , за да извинат своето бездействие и в същия момент да покажат ,че искат нещата да се подобрят. Тези които неискат да живеят така , намират изход - или помагат или се изнасят. Останалите са просто хора без глас , които искат всичко да им е на тепсия. Не искат да се махат , искат нещата да стоят по друг начин , не правят нищо и само опрекват... Е ти ги защитаваш , а живота им всъщност минава в бездействие и в обвинение , че тези които се изнасят от страната само и вредят. Ами тези , които остават нима й помагат???

BulgariaZaBulgarite
11-03-2008, 13:07
До всички емигранти: Моля не оплювайте родината като не ви харесва България лек ви път. Ние българите може да не разполагаме със средствата, с които разполагат хората от Запада, Сащ и Канада, може да нямаме пари да си купим последен модел Мерцедес, но поне живеем като хора, а не сме се превърнали в зомбирани идиоти. А за вас драги емигранти, навън само докато си отворите устата и усетят акцента за местните вие сте вече хора втора ръка- "бели роби". Каквито и да са уменията ви вие просто си оставате чужденци там. От тамошните хора никога няма да имате верни приятели. Нека Бог да пази България от всички псевдородолюбци!!!

valkanovb
11-03-2008, 20:04
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Как искаш да се съберат много , при положение ,че всеки гледа първо себе си и своите интереси и не бих могла да ги упрекна по простата причина че и аз бих постъпила така. А под "всички" се включваш и самия ти -"гаден долен егоист" както се бе изразил.Никой не оставя никой да живее в мизерия , ако някой неиска да остане в Б-я хваща си живота в ръцете и се смотава. Така ,че мнението ти е доста неуместно...
Да егоист съм. И като си тръгват оставят останалите в "мизерията от която бягат вместо да останат и да помагат. Когато всички искат на тепсия нищо не става.
Хах ми защо тогава тези, в мизерията не помогнат нещо , ами търсят все някой виновен , за да извинат своето бездействие и в същия момент да покажат ,че искат нещата да се подобрят. Тези които неискат да живеят така , намират изход - или помагат или се изнасят. Останалите са просто хора без глас , които искат всичко да им е на тепсия. Не искат да се махат , искат нещата да стоят по друг начин , не правят нищо и само опрекват... Е ти ги защитаваш , а живота им всъщност минава в бездействие и в обвинение , че тези които се изнасят от страната само и вредят. Ами тези , които остават нима й помагат???
Явно не си ме разбрал. Ако са твърде малко те как ще помогнат?

Valkyrie
11-03-2008, 21:28
До всички емигранти: Моля не оплювайте родината като не ви харесва България лек ви път. Ние българите може да не разполагаме със средствата, с които разполагат хората от Запада, Сащ и Канада, може да нямаме пари да си купим последен модел Мерцедес, но поне живеем като хора, а не сме се превърнали в зомбирани идиоти. А за вас драги емигранти, навън само докато си отворите устата и усетят акцента за местните вие сте вече хора втора ръка- "бели роби". Каквито и да са уменията ви вие просто си оставате чужденци там. От тамошните хора никога няма да имате верни приятели. Нека Бог да пази България от всички псевдородолюбци!!!
Много общо и грубо казано, но и много уместно. Може би най-стегнатото, ясно и правилно мнение по темата.
Иначе, писна ми от това "Една птичка пролет не прави, какво би могъл да помени сам човек?". Истината е, че един-единствен човек може да промени страшно много. Най-вече може да промени себе си. Виждайки това, което го дразни у околните, може да го изкорени от себе си, да се отърси от нещата у себе си, които го дразнят, когато ги забелязва у околните. Може да промени тези неща и у близките си, да им въздейства със собствения си пример. И по този начин прави собствения си (и не само) живот по-добър. По този начин и по пътя на градацията може да се достигне до момент, в който големите идеи и мечти започват да се виждат на човека не чак толкова недостижими.

11-04-2008, 12:19
samo tezi koito ne poznavat slavnata ni istoria napuskat Bulgaria
Да си чувал минало свършено.Да де но ние имаме всичко това което те нямат и никой не може да си го купе. Нито USA са съществували тогава нито някои са имали такива дръзки владетели като нашите!

Ако нямахме история Паисий Хилендарски е нямало да може да направи нищо срещу шибаните лъжливи гърци и щяхме да сме си още 1 заблуден народ които е нямал история и никакви корени!

Та тъй де ако се сетите с какво се свързва Ренесанса на България ще видите кое е най-важното нещо което имаме.

mistake
11-04-2008, 13:33
Еми една птичка пролет не прави ама когато се съберат много и готово.Просто всички са гадни долни егоисти и предпочитат да оставят всички в мизерия и да си живеят добре(макар че в чужбина е по-зле) отколкото да помогнат всички да живеем по-добре.
Как искаш да се съберат много , при положение ,че всеки гледа първо себе си и своите интереси и не бих могла да ги упрекна по простата причина че и аз бих постъпила така. А под "всички" се включваш и самия ти -"гаден долен егоист" както се бе изразил.Никой не оставя никой да живее в мизерия , ако някой неиска да остане в Б-я хваща си живота в ръцете и се смотава. Така ,че мнението ти е доста неуместно...
Да егоист съм. И като си тръгват оставят останалите в "мизерията от която бягат вместо да останат и да помагат. Когато всички искат на тепсия нищо не става.
Хах ми защо тогава тези, в мизерията не помогнат нещо , ами търсят все някой виновен , за да извинат своето бездействие и в същия момент да покажат ,че искат нещата да се подобрят. Тези които неискат да живеят така , намират изход - или помагат или се изнасят. Останалите са просто хора без глас , които искат всичко да им е на тепсия. Не искат да се махат , искат нещата да стоят по друг начин , не правят нищо и само опрекват... Е ти ги защитаваш , а живота им всъщност минава в бездействие и в обвинение , че тези които се изнасят от страната само и вредят. Ами тези , които остават нима й помагат???
Явно не си ме разбрал. Ако са твърде малко те как ще помогнат?
Първо - момиче съм.
Винаги съм уважавала България като страна , доста добре познавам историята на нашата държава и знам с какво да се гордея ,че съм българка. Единственото нещо ,което ни е попречило на реализацията е 5-вековното ни робство. България има страхотна природа , с която много малко други държави биха могли да се похвалят. Някога сме достигали до 3 морета. Естествено , много трудно бихме могли да се реализираме тук. но на някои хора им е достатъчно и малкото материално , за да бъдат щастливи. Нещата в България , едва ли да се оправят скоро. Законите - както тук , така и в останалите страни се снишават пред дебелите пачки. Всеки се стреми към повече пари и не бих упрекнала тези ,които намират реализацията и може би щастието си (трудно за вярване) в други държави.
Колкото и голямо желание да имаме , държавата ни да придобие друг облик е трудно за вярване , че това би се превърнало в реалност в близките десетилетия.

mistake
11-04-2008, 13:45
До всички емигранти: Моля не оплювайте родината като не ви харесва България лек ви път. Ние българите може да не разполагаме със средствата, с които разполагат хората от Запада, Сащ и Канада, може да нямаме пари да си купим последен модел Мерцедес, но поне живеем като хора, а не сме се превърнали в зомбирани идиоти. А за вас драги емигранти, навън само докато си отворите устата и усетят акцента за местните вие сте вече хора втора ръка- "бели роби". Каквито и да са уменията ви вие просто си оставате чужденци там. От тамошните хора никога няма да имате верни приятели. Нека Бог да пази България от всички псевдородолюбци!!!
Много общо и грубо казано, но и много уместно. Може би най-стегнатото, ясно и правилно мнение по темата.
Иначе, писна ми от това "Една птичка пролет не прави, какво би могъл да помени сам човек?". Истината е, че един-единствен човек може да промени страшно много. Най-вече може да промени себе си. Виждайки това, което го дразни у околните, може да го изкорени от себе си, да се отърси от нещата у себе си, които го дразнят, когато ги забелязва у околните. Може да промени тези неща и у близките си, да им въздейства със собствения си пример. И по този начин прави собствения си (и не само) живот по-добър. По този начин и по пътя на градацията може да се достигне до момент, в който големите идеи и мечти започват да се виждат на човека не чак толкова недостижими.
При положение , че ме цитираш , няма как да не се намеся и да изкажа собстеното си мнение. САМ човек е само за кенефа (с извинение за израза). Един човек , абсолютно с нищо не може да бъде полезен на държавата... нали знаеш че малцинството винаги губи пред мнозинството... "Истината е, че един-единствен човек може да промени страшно много. Най-вече може да промени себе си." Себе си... ок ... но темата е съвсем различна.. с какво би могъл да помогне един -единствен човен на държавата? Ами с нищо. Важна част в нашата държава влияят законите , които са спазвани само от тези , на които им липсват пари. Защо ли ? Защото парите определят законите и не само тук ами и в целия свят. Защо Максим Ставийски не влезе в затвора? Защото има пари ... и дори да е признат от всички за виновен , парите му го оневиняват. Такова е положението , че сам човек няма как да помогне за страната ни... и преди да кажеш ,че ти е писнало от подобни изрази , помисли малко върху тях.

Valkyrie
11-05-2008, 20:31
До всички емигранти: Моля не оплювайте родината като не ви харесва България лек ви път. Ние българите може да не разполагаме със средствата, с които разполагат хората от Запада, Сащ и Канада, може да нямаме пари да си купим последен модел Мерцедес, но поне живеем като хора, а не сме се превърнали в зомбирани идиоти. А за вас драги емигранти, навън само докато си отворите устата и усетят акцента за местните вие сте вече хора втора ръка- "бели роби". Каквито и да са уменията ви вие просто си оставате чужденци там. От тамошните хора никога няма да имате верни приятели. Нека Бог да пази България от всички псевдородолюбци!!!
Много общо и грубо казано, но и много уместно. Може би най-стегнатото, ясно и правилно мнение по темата.
Иначе, писна ми от това "Една птичка пролет не прави, какво би могъл да помени сам човек?". Истината е, че един-единствен човек може да промени страшно много. Най-вече може да промени себе си. Виждайки това, което го дразни у околните, може да го изкорени от себе си, да се отърси от нещата у себе си, които го дразнят, когато ги забелязва у околните. Може да промени тези неща и у близките си, да им въздейства със собствения си пример. И по този начин прави собствения си (и не само) живот по-добър. По този начин и по пътя на градацията може да се достигне до момент, в който големите идеи и мечти започват да се виждат на човека не чак толкова недостижими.
При положение , че ме цитираш , няма как да не се намеся и да изкажа собстеното си мнение. САМ човек е само за кенефа (с извинение за израза). Един човек , абсолютно с нищо не може да бъде полезен на държавата... нали знаеш че малцинството винаги губи пред мнозинството... "Истината е, че един-единствен човек може да промени страшно много. Най-вече може да промени себе си." Себе си... ок ... но темата е съвсем различна.. с какво би могъл да помогне един -единствен човен на държавата? Ами с нищо. Важна част в нашата държава влияят законите , които са спазвани само от тези , на които им липсват пари. Защо ли ? Защото парите определят законите и не само тук ами и в целия свят. Защо Максим Ставийски не влезе в затвора? Защото има пари ... и дори да е признат от всички за виновен , парите му го оневиняват. Такова е положението , че сам човек няма как да помогне за страната ни... и преди да кажеш ,че ти е писнало от подобни изрази , помисли малко върху тях.
Защо само Максим ти е в устата? И да не би това да се случва само в България - хората с пари да са над закона? И не ми казвай, че не бях права в това, което казах, защото отговарях на мнението на автора, а то, ако си спомняш, беше за това какви ужасни хора сме ние, българите, как завиждаме и не помагаме. Разбирай мнението ми в тоя смисъл. А на твоето мнение ще отговоря сега. На 16 години съм. Работя като сервитьорка, живея под наем, налага ми се да работя, за да плащам тоя наем и да има какво да ям. Изкарвам пари, които на този етап от живота ми ми стигат, дори мога да задоволявам някои свои капризи от време на време. Искам да уча, искам да работя, искам да имам семейство и за мен всички тези неща изглеждат постижими в България. Вярвам, че има какво да дам на родината си и когато започнах да осъзнавам каква съм и какво искам от живота бях сама. Сега не съм сама, заобиколена съм с хора, които вярват, че могат да променят България към по-добро. Някои от тях просто намерих, други се осъзнаха (лаская се с мисълта, че отчасти това стана и благодарение на мен, на моя ентусиазъм и хъс, на моите убеждения). Не може винаги и с всичко да се примиряваш. Не можеш просто да вдигнеш ръце и да кажеш "Тук не е хубаво и аз се изнасям", а в чужбина с гордост да се биеш в гърдите и да твърдиш "Аз съм българин". Не може да си единственият човек, който вижда несправедливостите, не може да си единственият, на когото положението не му харесва, не си единственият патриот. Има съмишленици навсякъде, грубо казано. Но е по-лесно да мрънкаш и да твърдиш, че сам човек нищо не може да промени. Всъщност, ако решиш, че искаш да промениш нещо и да се изправиш срещу тая система няма да си сама. Някои хора вече са го направили преди теб.
Та виждаш ли, щом една пикла на 16 може да се издържа сама в България и да е убедена, че има бъдеще тук, значи би трябвало почти всеки да може.

mistake
11-06-2008, 15:00
Защо само Максим ти е в устата? И да не би това да се случва само в България - хората с пари да са над закона? И не ми казвай, че не бях права в това, което казах, защото отговарях на мнението на автора, а то, ако си спомняш, беше за това какви ужасни хора сме ние, българите, как завиждаме и не помагаме. Разбирай мнението ми в тоя смисъл. А на твоето мнение ще отговоря сега. На 16 години съм. Работя като сервитьорка, живея под наем, налага ми се да работя, за да плащам тоя наем и да има какво да ям. Изкарвам пари, които на този етап от живота ми ми стигат, дори мога да задоволявам някои свои капризи от време на време. Искам да уча, искам да работя, искам да имам семейство и за мен всички тези неща изглеждат постижими в България. Вярвам, че има какво да дам на родината си и когато започнах да осъзнавам каква съм и какво искам от живота бях сама. Сега не съм сама, заобиколена съм с хора, които вярват, че могат да променят България към по-добро. Някои от тях просто намерих, други се осъзнаха (лаская се с мисълта, че отчасти това стана и благодарение на мен, на моя ентусиазъм и хъс, на моите убеждения). Не може винаги и с всичко да се примиряваш. Не можеш просто да вдигнеш ръце и да кажеш "Тук не е хубаво и аз се изнасям", а в чужбина с гордост да се биеш в гърдите и да твърдиш "Аз съм българин". Не може да си единственият човек, който вижда несправедливостите, не може да си единственият, на когото положението не му харесва, не си единственият патриот. Има съмишленици навсякъде, грубо казано. Но е по-лесно да мрънкаш и да твърдиш, че сам човек нищо не може да промени. Всъщност, ако решиш, че искаш да промениш нещо и да се изправиш срещу тая система няма да си сама. Някои хора вече са го направили преди теб.
Та виждаш ли, щом една пикла на 16 може да се издържа сама в България и да е убедена, че има бъдеще тук, значи би трябвало почти всеки да може.
Използвах Максим само за пример , да покажа ,че ролята на парите е доста голяма в играта с живота. И не съм казала ,че така е само в нашата държава...а точно обратното- в целия свят. С отговора на предишния си пост имах за цел да успоря само мнението ти че сам човек би променил нещо в Б-я. А твоята цел в живота - да учиш , да създадеш семейство и да работиш си е напълно постижима в България. Ако не си разбрала добре , аз в поста си преди да ти отговоря съм написала , че и тук може да се живее напълно нормално, защото повечето хора искат това ,което и ти. Но има други ,които не се задоволяват само с това и в търсенето си на повече ,отиват в чужбина. Аз ,точно ,както и ти не бих отишла в друга държава , защото и аз съм от тези , хора ,които биха се задоволили със същото. Не искам много , а само необхидомото. Но това, че оставам тук , не означава ,че скоро Б-я ще претърпи промяна. От доста време все има някой недоволен и доста време все сме си на това дередже. Ти си на 16 год , но вече имаш цел пред себе си ... както сама казваш - постижима. И аз съм на 16 и аз имам цел и се боря за осъществяването й. Но аз, сама, мога да направя нещо само за себе си... не и за родината. Не знам дали ме разбираш. :)

Valkyrie
11-07-2008, 08:56
Абе явно не се чуваме добре с теб.

me4eto
02-23-2009, 19:38
трябва ни здрава ръка която да ни пернее много здраво че да се осъзнаем и да изхвърлим боклука навън... търпим сякакви ненаситни гадове да ни грабят
време им е да ги удари снайпер от 20 етаж докато се качват в колите последен модел.. те не заслужават да живеят
те опропастяват живота ни страната ни бъдещето ни

love_enrique
02-24-2009, 15:05
Бла бла бла...Тва на приказки всички го знаеме.Ти какво(кой) предлагаш

MentallyBlind
02-24-2009, 15:50
^ Създаване на организация подобна на ИРА. Да ги изтрепем сичките.

me4eto
02-24-2009, 16:32
Бла бла бла...Тва на приказки всички го знаеме.Ти какво(кой) предлагаш

всички накуп интересен е варианта с въжето от " прзрачен кораб" :D :D :D

sweet_nothings
02-27-2009, 17:56
Това, което си написал е много вярно, само че не се отнася за абсолютно всички люде.Само този, който е разглезен и се примирява с това, което не е постигнал сам е част от грозотията на страната.Има амбициозни хора, които нямат място тук, като теб , а мога да причисля и себе си, защото, човече, тези наши "събратя" просто не могат да ни възприемат такива, каквито сме.Тпва, че пушиш масури, не е нищо, защото си личи, че си отговорен човек и когато станеш напълно зрял едва ли ще ги докосваш.Знам какво е да помагаш на някого, а той в същото време да те мачка в награда. Сякаш тук времето е спряло, когато излезем от Балканите все едно попадаме в по-различна цивилизация и ако тя е човешка, то значи тази тук няма нищо общо с човешкото!!!!!!
Благодаря ви!

SiegHeil
02-27-2009, 19:05
Има амбициозни хора, които нямат място тук
защото си личи, че си отговорен човек и когато станеш напълно зрял едва ли ще ги докосваш.
Сякаш тук времето е спряло, когато излезем от Балканите все едно попадаме в по-различна цивилизация и ако тя е човешка, то значи тази тук няма нищо общо с човешкото!!!!!!
О, Боже..
http://i291.photobucket.com/albums/ll293/lonestarJon/Motivation%20posters/facepalm.png

:lol: :lol: :lol: