PDA

View Full Version : Изправена съм пред дилема



Bianca
10-24-2008, 11:41
Здравейте. От няколко години се занимавам с уроци по флейта. Бях мотивирана след 7 клас да вляза в музикално училище в Плевен или София. Но нещата така се преобърнаха, че си останах в родния град и влязох в езикова гимназия.
Толкова труд-за нищо. Сега продължавам да ходя отвреме навреме на уроци, но смятам да спра. Просто не виждам повече смисъл. В тази тема бих искала да чуя мнението ви. Може ли въобще един човек да има някакво музикално бъдеще в България? Трябва ли да продължа с уроците според вас? Имам ли въобще някакво бъдеще като музикант, особено на този етап?

AutumnTears
10-24-2008, 11:56
spored men v Bulgariq nqmash golqmo bude6te kato muzikant
osobeno s fleita
no ako ti dostavq udovolstvie da se u4ish da svirish na fleita za6to da ne produljavash da go pravish
znae li 4ovek moje i da uspeesh da se realizira6 tuk

Bianca
10-24-2008, 12:01
Има и друто нещо-мързи ме.

GbSy
10-24-2008, 12:13
Един талант никога не е напразно. Може пък да стане нещо!

AutumnTears
10-24-2008, 12:30
uspehite se postigat s jelanie i entusiazum
:)

Lucho
10-24-2008, 12:46
Един талант никога не е напразно. Може пък да стане нещо!
Но за съжаление шансовете в БГ са минимални...

Romance
10-24-2008, 12:48
Според мен ако не си се насочила за в бъдеще към музикална кариера..а до колкото разбирам ти не си - няма смисъл.

TheOtherME
10-24-2008, 12:57
Ами и аз по същия начин като тебе-свирех на пиано и като влязох в езикова, се отказах-няма време, а има по-важни предмети, върху които да се концентрирам, за да имам бъдеще.Не съжалявам за избора си, не ми липсва свиренето, а и се радвам на някакво свободно време, колкото и да е малко.И да, според мен в България нямаш бъдеще като музикант...

KariZma
10-24-2008, 13:41
Няма никакъв смисъл да продължаваш да свириш според мен.
1во - В България не могат професионални музиканти да се реализират, камо ли любителите.
2ро - По-добре си вложи времето и усилията в нещо което ще ти е по-полезно. Пък и нали каза че те мързи...
3то - Музиката се учи цял живот и като се има в предвид че няма да се занимаваш професионално - може да продължиш САМО ако ти доставя невероятно удоволствие на свириш на флейта и имаш талант примерно.
Успех!

jghgh
10-24-2008, 13:49
Послушай сърцето си.

Bianca
10-24-2008, 14:49
Не мога да определя дали имам талант, но много хора са ми казвали точно това.. И ме съветват да продължа. :(

5StaR
10-24-2008, 14:55
много ли ти харесва да свириш?

Bianca
10-24-2008, 15:09
Абе, чувствам се добре.

perkele1914
10-24-2008, 15:21
Има и друто нещо-мързи ме.в такъв случай откажи се.
щом няма желание...няма смисъл

KariZma
10-24-2008, 15:21
щом се чувстваш добре, значи трябва да продълвиш - за удоволствие.
само не бива да се заблуждаваш, че ще станеш известна флейтистка и разни такива...
Just enjoy! :)

vivteen
10-24-2008, 15:23
uspehite se postigat s jelanie i entusiazum
:)

подкрепям.В един от постовете горе казваш,че те мързи а човек който дадено нещо му харесва не бе казал,че го мързи за дейността.Единствено можеш за хоби да ходиш.Не мисля,че в България има бъдеще за музиканти има единствено за чалга певачки,които се чудят как да се разголят повечко.Дано съм ти била полезна :)

KariZma
10-24-2008, 15:33
uspehite se postigat s jelanie i entusiazum
:)

подкрепям.В един от постовете горе казваш,че те мързи а човек който дадено нещо му харесва не бе казал,че го мързи за дейността.Единствено можеш за хоби да ходиш.Не мисля,че в България има бъдеще за музиканти има единствено за чалга певачки,които се чудят как да се разголят повечко.Дано съм ти била полезна :)

Vivteen, не бих казала че щом те мързи, значи не ти харесва достатъчно.Да, може и така да е, но аз свиря от 11 години вече и мога да ти кажа че съм имала мн такива моменти на мързел.Това обаче не означава че не ми харесва да свиря, просто пътя на музиканта е труден и е нормално понякога да те домързява.

vivteen
10-24-2008, 15:36
~ПаНчАтАнТрА~
да така е,но по коментарите и съдя,че не й харесва чак толкова и освен сичко е и мързела.Все пак тя си решава :)

Swinkenhoffer
10-24-2008, 15:57
Аз бях така с пианото, но точно от мързел го заебах и сега съжалявам ужасно много. В момента може да ти се вижда безсмислено, ама не знаеш какъв акъл ще ти дойде след 5 години... аз не бих се отказала. :)

Riot
10-24-2008, 17:30
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

VQTUR
10-24-2008, 17:39
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

В Котел ли учиш?
или си в музикалното в сф?

Bianca
10-24-2008, 17:40
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

В Котел ли учиш?
или си в музикалното в сф?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Riot
10-24-2008, 17:41
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

В Котел ли учиш?
или си в музикалното в сф?

v muzikalnoto v sf sym
prepodava mi Franto Lubos

VQTUR
10-24-2008, 17:43
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

В Котел ли учиш?
или си в музикалното в сф?

v muzikalnoto v sf sym
prepodava mi Franto Lubos

и аз уча там! :D

vivteen
10-24-2008, 17:59
na gaida ne sviri li nqkoi ?
az se zanimavam profeionalno ot 10 godini !
nai dobriq gaidar na balkanite !

В Котел ли учиш?
или си в музикалното в сф?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

какво му е смешното да свириш на гайда :?

cherinka
10-24-2008, 18:03
Един талант никога не е напразно. Може пък да стане нещо!
Но за съжаление шансовете в БГ са минимални...Мда, само да допълня, че братовчедите ми са музиканти, тук в България си завършиха музикалното училище както си му е реда и сега единия от тях свири в Кралската академия в Англия. ;)

П.П. цялата ми рода все са някакви преуспели хора, голяма част от тях са вишисти със солидни заплати;пенсии, само аз съм провала на родата :( 8-)

Bianca
10-24-2008, 18:04
То и на външен вид го докарваш като онази от Американски Пай с флейтата. Я кажи, какво прави с флейтата лятото на хижата а? :D
Ти пък само за външен вид можеш да говориш. Кажи и нещо друго.
Вивтийн, не съм и намеквала, че е смешно да свириш на гайда, просто Риот се ебава за пореден път, а оная му се хвана. :lol:

OtherDimension
10-24-2008, 18:04
заеби ги тия флейти

EarthShaker
10-24-2008, 18:09
музиката може да ти даде супер много... и аз ходих на пиано като по-малък, купиха ми пиано и заебах... МНОГО ме е яд... пианото си у нас де и може би лятото пак ше се запиша... хоби!

VQTUR
10-24-2008, 18:10
да, думичката ''оная'' показва какво възпитание имаш (или по-скоро нямаш!!!) :?

btw много се почудих какъв е този Франто Лубос... :-o :lol:

Riot
10-24-2008, 18:29
да, думичката ''оная'' показва какво възпитание имаш (или по-скоро нямаш!!!) :?

btw много се почудих какъв е този Франто Лубос... :-o :lol:
e kak uchish tam i nePoznavash Franto
toi e nai golemiq

snejana67
10-24-2008, 18:30
:grin: не се отказвай :grin:

VQTUR
10-24-2008, 18:43
да, думичката ''оная'' показва какво възпитание имаш (или по-скоро нямаш!!!) :?

btw много се почудих какъв е този Франто Лубос... :-o :lol:
e kak uchish tam i nePoznavash Franto
toi e nai golemiq

haha, ама ти продължаваш...
но наистина ше вземе да дойде някой Франто и тогава ше видиме кой кого 8) :lol:

SummeRLove08
10-24-2008, 20:23
Според мен не трябва да се отказваш от свиренето. Това, че сега си в езикова гимназия не пречи да продължиш с уроците-може свиренето да ти е хоби.:) Концентрирай се върху нещо друго (каквото искаш), но не бива да пренебрегваш музиката. Все пак флейтата е един прекрасен инструмент и съм сигурна, че ще имаш успех дори и да не станеш музикантка.

Seducti0n
10-24-2008, 21:17
Здрасти, мацко. (:

Първо да започнем с това, че съм доста далеч от тези среди, никога не съм свирила на нещо,а и нямам намерение да го правя, но това не ми пречи да се възхищавам на хората, занимамащи се с музика, и принципно с изкуство тук в България. (:/
Тааа, като че ли твоят проблем е свързан не до толкова с мотивицията, колкото с това, че не отркриваш смисъл да продължиш да свириш и това е....страшно, да много страшно...защото, ако ти самата не намираш ползата от каквото и да, то мнението на околните е без значение.И все пак, няма да ти навреди някой друг урок по флейта(:/ стига да ходиш с желание, със стремеж към това да се усъвършенстваш, да ставаш все по-добра и по-добра.Да се възхищаваш на себе си и на това, което създаваш, да си доволна и преизпълнена с ентусиазъм.Да носиш музиката в душата си, да я цениш точно толкова колкото въздуха например(:

хъх, разписах се... :oops:

BlueAvalanche
10-24-2008, 21:18
Ела ми посвири и ще ти кажа моето мнение, така като не съм чул за какво става дума не мога да ти кажа :D Следвай сърцето си :D :D :D

Iv4eTy
10-24-2008, 22:21
Освен ако не си някоя чалга "звезда" друг начин да се реализираш в музиката в България не виждам... просто тука гледат да убият всеки ентусиазъм и желание за каквото и да било.Всичко стойностно и хубаво се потъпква за да могат някакви си бездарни същества да са добре... но това е положението. Ако смяташ че не ти се свири вече и че няма да излезеш в чужбина да се реализираш няма смисъл да се натоварваш сама.

DimovB
10-24-2008, 22:36
с флейтите на батковците ще имаш успех ;)

cooool
10-24-2008, 23:27
Моето мнение е да не изоставяш флейтата.. Още си твърде малка, та да усетиш реално възможностите, които ти дава тя. Навремето аз свирих на пиано, но го оставих по ред причини и сега съжалявам. Музиката дава нов поглед към света, така че дори и да не се занимаваш с музика, тя може много да ти помогне в живота, като развие начина ти на мислене.

Не изоставяй флейтата, може един ден някой да те срещне на пътя и да ти даде възможност да се развиеш в тази насока, по начин който не си и мечтала.. Живота е фантастично нещо и никога не можеш да знаеш какво ще ти донесе. Помисли си след 10 години по тази тема и ще разбереш дали е било напразно или не.

Успех.

Bianca
10-25-2008, 09:11
Моето мнение е да не изоставяш флейтата.. Още си твърде малка, та да усетиш реално възможностите, които ти дава тя. Навремето аз свирих на пиано, но го оставих по ред причини и сега съжалявам. Музиката дава нов поглед към света, така че дори и да не се занимаваш с музика, тя може много да ти помогне в живота, като развие начина ти на мислене.

Не изоставяй флейтата, може един ден някой да те срещне на пътя и да ти даде възможност да се развиеш в тази насока, по начин който не си и мечтала.. Живота е фантастично нещо и никога не можеш да знаеш какво ще ти донесе. Помисли си след 10 години по тази тема и ще разбереш дали е било напразно или не.

Успех.
Мерси много, това беше най-смисленото мнение тук, и доста ми помогна.
Отново ти благодаря. :-)
Mr. Nobody, не мисля така. ;)

machoka
10-25-2008, 11:31
cooool, напровит, вече е голяма за реализация с флейта.

Ако искаш да си свириш ей така, а кеф - никой не може да те спре )

DjBaloon
10-25-2008, 11:45
Бе като ги гледам певачките
Голяма част със свирене на флейта са успяли 8-)

Lysit0
10-25-2008, 17:16
Миля,че трябва да продължиш,защото си струва.В Бълария имаш бъдеще според мен,също така ние бългите сме известни с музикалните и певческите си заложби и данни.Най- добре ще да бъде,ако се усъвършенстваш ,и после влезеш в университет ,за да учиш музика.