PDA

View Full Version : Чехълче



avril__fan
10-24-2008, 14:59
За какво случат клетъчният анус и клетъчната уста при чехълчето? Който може да ми отговори ше съм му много благодарна.



Нарушена т.1
moderated by oth_fenka

SiegHeil
10-24-2008, 15:29
Ти си малоумна. оО

beti_niki
10-24-2008, 15:56
за тая работа има учебник а пък толко ли си .... да не ножеш да се сетиш :-x :x

Chawder
10-25-2008, 09:03
Хахаха..дебил... :razz:

avril__fan
10-25-2008, 10:16
Много добре знам, че има учебник, ама ми трябва подробно описание, а в него е обяснено с по 1-2 изречения. Не съм го споменала в първия пост, но това имах предвид!

beti_niki
10-25-2008, 10:18
awe това е толко лесно и сама можеш да си го напишеш без учебник интернет даже едно лапе може да ти каже :-D

avril__fan
10-25-2008, 16:13
Ох трябва ми подробно описание!!! КАто е толкова лесно го напиши!

beti_niki
10-25-2008, 18:07
как пък не я малко се потруди нестава всичко наготово ако беше толко лесно немаше да е зле ама сега некой може би да ти помогне ама утре като те изпитат и ти незнаеш нищо нема никои да ти помага помъчи се малко и го напиши лесно е

RiseGirl
10-27-2008, 00:10
http://mayamarkov.files.wordpress.com/2008/04/paramecium.jpg?w=388&h=216

а разлика от амебата чехълчето може да поглъща само в определена част на своята повърхност – вдлъбнатина, наречена клетъчна уста. Ресничките около устата тласкат навътре вода и всичко, което водата носи. Така голямо количество вода се проверява за хранителни частички. Водата се изхвърля обратно навън, а бактериите се насочват към най-вътрешната част на устата, където се заграждат и се включват в смилателни вакуоли.

Докато трае смилането, вакуолите обикалят в кръг из цялата клетка. Когато останат само несмилаеми остатъци, силно смалената вакуола се премества в задния край на клетката. Насочва се към определено място на повърхността, наречено клетъчен анус, и го доближава плътно. Накрая мембраната на смилателната вакуола допира клетъчната мембрана. Двете мембрани се сливат и съдържимото на вакуолата се излива навън. Този процес се нарича екзоцитоза (от екзо – вън, китос – клетка) и е обратен на фагоцитозата.

avril__fan
10-27-2008, 18:14
http://mayamarkov.files.wordpress.com/2008/04/paramecium.jpg?w=388&h=216

а разлика от амебата чехълчето може да поглъща само в определена част на своята повърхност – вдлъбнатина, наречена клетъчна уста. Ресничките около устата тласкат навътре вода и всичко, което водата носи. Така голямо количество вода се проверява за хранителни частички. Водата се изхвърля обратно навън, а бактериите се насочват към най-вътрешната част на устата, където се заграждат и се включват в смилателни вакуоли.

Докато трае смилането, вакуолите обикалят в кръг из цялата клетка. Когато останат само несмилаеми остатъци, силно смалената вакуола се премества в задния край на клетката. Насочва се към определено място на повърхността, наречено клетъчен анус, и го доближава плътно. Накрая мембраната на смилателната вакуола допира клетъчната мембрана. Двете мембрани се сливат и съдържимото на вакуолата се излива навън. Този процес се нарича екзоцитоза (от екзо – вън, китос – клетка) и е обратен на фагоцитозата.


Мерси многоо! :grin: