PDA

View Full Version : Изперкал даскал се мъчи да си избива комплексите



SK0RP10N
10-24-2008, 16:35
Здравейте.
Даскалицата ми по английски още от самото начало на учебната година всеки ден, когато имаме английски все мен изпитва.Може да са 4-5 изпитаните, но аз задължително съм един от тях.Все гледа, как да се заяде с мен и търси какво не зная.
В 10 клас съм.Днес имахме да учим един текст за Хамлет.Който може - да го разказва, който не може - наизуст.Аз мразя да уча нещата папагалски и уж да го разказвам.Разказах го, с доста грешки, но както и да е.Ето я и същинската част на проблема: като разказах текста, започна да ме изпитва на думи.20 минути (гледах си на gsm-a) ме е изпитвала за думи.Това значи, че ме е препитала за 200+ думи.Ама такива думи, които изобщо не сме ги учили в даскало, а ги знам покрай рс, филми и т.н.Най-накрая съучениците започнаха да показват несъгласието си с нейното поведение спрямо мен.
И от тези така да кажем 200 думи, според нея, не съм знаел цели 2 думи, точно така - две !
И това е всеки час.Писна ми вече.Някакви идеи, какво да правя ?
Местенето в друго даскало не става, поради ред причини.
Благодаря на отзовалите се :)

HePpitO
10-24-2008, 16:48
Поговори с класната си или с някой учител на който имаш доверие, той 100% ще знае как да реагира и ще ти съдейства.

slim__shadygirl
10-24-2008, 17:27
Ами питай я къф й е проблема

scoobydors
10-24-2008, 17:42
Ами питай я къф й е проблема

Поговори с класната си или с някой учител на който имаш доверие, той 100% ще знае как да реагира и ще ти съдейства.

=D> =;
И ако и двете не помогнат, я напсувай яко на майка и толкоз...

it_ends_tonight_
10-24-2008, 17:47
Помня един такъв случай, дет майката на една приятелка беше разказвала. учителя и по история ей тъй без причина се заяждал с нея. тогава тя решила да не се опъва и да се остави да я прати на поправителен и там изкарала 6-ца и на фона на двойките дет имала го потърсили от не знам си къде и му искали сметка. (или нещо такова)

TinkyWinky
10-24-2008, 17:48
Ами питай я къф й е проблема

Поговори с класната си или с някой учител на който имаш доверие, той 100% ще знае как да реагира и ще ти съдейства.

=D> =;
И ако и двете не помогнат, я напсувай яко на майка и толкоз...

+ 1 :razz: :razz:

hild
10-24-2008, 18:47
следващия час като направи така й кажи, че ще говориш с директора да я уволни
а тя на колко е?

SK0RP10N
10-24-2008, 20:56
Proshatavaite za latinicata, no ne sam si nastroil linuxa (koito predi malko go preinstallnah).Kakto i da e.
Sega po temata: na okolo 30 godini e ama prilicha na bachonka - visoka e 1.70, no e mnogo debela.
Tova s direktora niama kak da stane, tai kato shte iska sauchenicite da potvardiat, che uchitelkata taka se darji s men.A koito potvardi, posle shte si pati ot neia.
A, i da dopalnia edno neino izkazvane:
Daskalicata: Ivailo (t.e. az), shte ti pisha dve dvoiki. (uhilva se mazno)
Az: Dobre, no zashto dve ?
Daskalicata: Zashtoto imame 2 chasa angliiski (oshte poveche se uhilva).

mel4ety
10-24-2008, 21:08
Proshatavaite za latinicata, no ne sam si nastroil linuxa (koito predi malko go preinstallnah).Kakto i da e.
Sega po temata: na okolo 30 godini e ama prilicha na bachonka - visoka e 1.70, no e mnogo debela.
Tova s direktora niama kak da stane, tai kato shte iska sauchenicite da potvardiat, che uchitelkata taka se darji s men.A koito potvardi, posle shte si pati ot neia.
A, i da dopalnia edno neino izkazvane:
Daskalicata: Ivailo (t.e. az), shte ti pisha dve dvoiki. (uhilva se mazno)
Az: Dobre, no zashto dve ?
Daskalicata: Zashtoto imame 2 chasa angliiski (oshte poveche se uhilva). тази е няква ЛУДА...едва ли има решение освен наистина да отидеш на поправителен и да докажеш че знаеш .. просто не виждам решение ..а може и да поговориш с вашите да видиш може ли те по някакъв начин да ти помогнат :-o

Goddess
10-24-2008, 21:17
Такива учители,могат да ти бъдат стимул да учиш и да знаеш повече по съответния предмет.
Но в случая, може и да загубиш въобще желание да го правиш...

Ти шумен ли си? Отговаряш ли и?
Струва ми се абсурдно така безпричинно да се заяжда...

artoholic
10-24-2008, 21:21
Хах, много ги има такива. Дали ги мъчи менопауза, страдат че никой не ги е пипал от доста време или изпитват извратено чувство за господство на учениците .. варианти много, но вероятно всичките. И повечето учители си разделят учениците на 'любимци' и на 'тази сутрин станах с гъза нагоре, я да видим на кого ше си го изкарам' ученик.
В интерес на истината аз имах същия (всъщност подобен, защото тя малтретираше целия клас) проблем с моята даскалка по английски.. Та, опциите ти са.. Можеш да напишеш жалба до директор или инспекторат, но т'ва по - скоро няма да помогне, ами ще я озлоби.. Можеш да говориш с директора, но ти в горния пост каза, че няма да стане. Друг вариант е, да почнеш да я дразниш и ти (клин, клин избива!?). При мен лично това подейства, шото тя просто дигна ръце от мен и спря дори да ме изпитва, накрая ми писа там 4 или 5, 'шот макар винаги като ме дигаше да ми пишеше двойки, на контролни си имах шестици и така. Можеш пък да се стегнеш супер много и да й покажеш, че на каквото и да те подложи, ти ше удържиш позиции.. Абе, квото и да прайш - не се мести в друго даскало. Така ше и покажеш, че тя е спечелила! Може също да се оттървеш, ако тя си набележи някой друг.. Но съмнявам се да навиеш някой да я дразни, за да оттърве теб хах.
Абе, в краен случей ако нищо не помогне.. намери къде живее и й пречукай котката (живее с котка, нали :)).

Wrathchild
10-24-2008, 23:32
Абе има и учители, които се заяждат за най-малкото, дори да не отговаряш или нищо. Ей на, в първото ми училище учителки, на които копче не съм им казвала, никога не са ме харесвали. Във второто пък (и то особено в 10ти клас) със всеки нов учител тръгвах с рогата напред. С учителката по математика се заядох веднага (нещо й се ядосах), а в последствие ми стана една от любимите учителки. А не мога да кажа, че с времето и тя не ме хареса.
При мен винаги е действала следната тактика, когато някой учител ми се заяжда. Както каза artoholic, не си мълчи като агънце. Но пък в същото време си учи, ама наистина хубаво да си знаеш нещата. За 6. Ето това ги озлобява много, но не могат да ти кажат нищо. На контролни и писмени изпитвания не може да ти пише ниска оценка, ако си за висока, защото преспокойно можеш да отидеш до директора с твоята контролна работа и с тази на някой друг, за да свери оценките. А ако е устно изпитването и оценката е очевидно понижена, то можеш да хванеш няколко твои съученици и да обжалвате оценката при директор. Имаш и вариант да се явиш в края на срока на изпит за оценка, но това е ако нямаш оценки... и не знам дали има начин комисия да те изпита.

5StaR
10-24-2008, 23:43
direktora..

Darkkiss
10-25-2008, 03:00
Здравейте.
Даскалицата ми по английски още от самото начало на учебната година всеки ден, когато имаме английски все мен изпитва.Може да са 4-5 изпитаните, но аз задължително съм един от тях.Все гледа, как да се заяде с мен и търси какво не зная.
В 10 клас съм.Днес имахме да учим един текст за Хамлет.Който може - да го разказва, който не може - наизуст.Аз мразя да уча нещата папагалски и уж да го разказвам.Разказах го, с доста грешки, но както и да е.Ето я и същинската част на проблема: като разказах текста, започна да ме изпитва на думи.20 минути (гледах си на gsm-a) ме е изпитвала за думи.Това значи, че ме е препитала за 200+ думи.Ама такива думи, които изобщо не сме ги учили в даскало, а ги знам покрай рс, филми и т.н.Най-накрая съучениците започнаха да показват несъгласието си с нейното поведение спрямо мен.
И от тези така да кажем 200 думи, според нея, не съм знаел цели 2 думи, точно така - две !
И това е всеки час.Писна ми вече.Някакви идеи, какво да правя ?
Местенето в друго даскало не става, поради ред причини.
Аз накрая не издържах и я напсувах
Благодаря на отзовалите се :)

да не си я псувал

SK0RP10N
10-25-2008, 08:34
Не, не съм (само на ум, но не и на глас).И никъде не съм писал, че съм я псувал.Тогава защо слагаш в цитата, че съм я псувал ?
Не съм шумен, правя зададените задачи, мълча.
Така е във всички часове (не мислете, че съм зубър, просто не искам да си навличам неприятности с даскалите, при положение че мога да ги избегна).
Майка ми казва, че нищо не може да направи по въпроса и ме игнорира.

AlmondButter
10-25-2008, 10:36
Какво да ти кажа.. мълчи си, яви се на поправка.
Ако не - в края на годината може да искаш например да ти сверят оценките от контролните работи със изпитванията - ако имаш шест на контролно и 2 от изпитване, леко понамирисва.. не знам дали ще провърви. Най-много да се явиш на поправка и да я окастрят нея. Не знам.. много е неприятно с такива индивиди.

Blab
10-25-2008, 10:52
Цялото ми "обучение" по химия е преминало не по този начин, доста по-зле. Всеки час на дъската. Учим нов урок, но аз бивам изпитвана на невзетия материал. Бля-бля, бля-бля... И определено не може да се каже, че съм от "лошите" деца, бях тиха, скромна, ученолюбива...
Тоя гей ми е*а майката, обаче. И последните 2 години не влизах в часовете. Яд ме е, като си помисля, че можеше да кандидатствам с химия и биология. Здраве да е!

Та, разбирам те.

Darkkiss
10-25-2008, 16:41
Здравейте.
Даскалицата ми по английски още от самото начало на учебната година всеки ден, когато имаме английски все мен изпитва.Може да са 4-5 изпитаните, но аз задължително съм един от тях.Все гледа, как да се заяде с мен и търси какво не зная.
В 10 клас съм.Днес имахме да учим един текст за Хамлет.Който може - да го разказва, който не може - наизуст.Аз мразя да уча нещата папагалски и уж да го разказвам.Разказах го, с доста грешки, но както и да е.Ето я и същинската част на проблема: като разказах текста, започна да ме изпитва на думи.20 минути (гледах си на gsm-a) ме е изпитвала за думи.Това значи, че ме е препитала за 200+ думи.Ама такива думи, които изобщо не сме ги учили в даскало, а ги знам покрай рс, филми и т.н.Най-накрая съучениците започнаха да показват несъгласието си с нейното поведение спрямо мен.
И от тези така да кажем 200 думи, според нея, не съм знаел цели 2 думи, точно така - две !
И това е всеки час.Писна ми вече.Някакви идеи, какво да правя ?
Местенето в друго даскало не става, поради ред причини.
Аз накрая не издържах и я напсувах
Благодаря на отзовалите се :)

да не си я псувал

nestle
10-25-2008, 20:04
Аз каквато съм устата бих я поставила на мястото й! И хич нямаше да си търпя....най мн се дразня на такива комплексирани даскали да ми са праят на големите шефове... :-x :-x :-x :-x :-x

summerlovee
10-25-2008, 20:45
Ми след като изключваме варианта с директора, следва да се подготвиш наистина добре по английски ... това според мен си е най-ефективният начин да покажеш на един учител, че наистина знаеш и че трябва да спре да се занимава с теб :wink: ;-)

SK0RP10N
10-25-2008, 21:19
Абе Darkkiss, какво те гони тебе все, че съм я псувал.
Цитираш ми първото мнение и го променяш.Така е лесно да изкараш, че съм казал, каквото ми е хрумнало.Моля, всички останали, да погледнат първото ми мнение и да видят, че не съм я напсувал.


Аз съм мека китка

Ама въсщност ИзмисленПотребител го няма като потребител и никога не е казал въпросната фраза.Ае лека.Благодаря на отзвовалите се.Явно ще си я търпя и това е

mickelangelo
10-26-2008, 14:34
ми човек от нашия клас имаше подобен проблем с г-жата по Български език .. и проблема се разреши много лесно тя го обиди той я удари тя го изключи и всички са щастливи :)

elsy
10-26-2008, 15:33
Пълно ку-ку е тая :?

ChoCohoLiC
10-26-2008, 15:47
Говори с класната си, ние имахме подобен проблим с г-жата по Етика и Право и беше голям скандам чак почна да дърпа и обижда едно момиче, и се организирахме и тя напусна :grin: