PDA

View Full Version : "Windows е боза", за или против???



Nam3less3
10-24-2008, 20:58
Абсолютно съм против такива мнения на хора, които цял живот ползват Windows, но сега е модерно всеки да парадира с това колко лош бил windows, че е боза, и т.н. Не знам защо го казват хора, ползващи windows, явно е типична българска черта. Май просто искат да се покажат колко разбират от компютри, или пък просто изказват обективно мнение.
Windows не може да бъде добра или лоша операционна система, най-приятелски е настроена към потребителя, обикновените хора не са специалисти по компютри, и за разлика от linux, много лесно могат да ползват windows.
Linux може и да е по-добра за някой цели, но за обикновения потребител windows е незаменим.
Така че стига с това лицемерно "Windows е боза".

scoobydors
10-24-2008, 21:33
Типично българска черта, ти го каза. Нацията ни е такава - все ще намерим за какво да се оплакваме. Сори, че трябва да ти го кажа аз батка, ама нема се променим! :D

XceSS
10-24-2008, 22:39
Мхм тей е

Darkkiss
10-25-2008, 03:27
Типично българска черта, ти го каза. Нацията ни е такава - все ще намерим за какво да се оплакваме. Сори, че трябва да ти го кажа аз батка, ама нема се променим! :D
сори че си идиот

blackfate
10-25-2008, 06:02
Каза си го сам (автора) ... Цял живот съм използвала Уиндоус и цял живот съм псувала компютри, програми, забивания, вируси, поне 2 на ден съм се разкрещявала че ще изхвърля шибания комп през уиндоуса, я защото немога да се отърва от вируси, я защото забива, я защото заспива! Единствения свестен Уиндоус който съм ползвала беше 98 ... и дотам! Сега съм на линукс и се родих, нито вируси, нито ми е забивало някога нещо, нито ми е заспивал или увисвал компа... и 4естно казано псувам само, че са ми преебани колоните, което не е свързано с компа де :lol: ... Да, за обикновения ХЕЙМЪРСКИ потребител, който ползва компа само за да цъка игрички уиндоуса определено е по добре ... но за мен линукса е едно огромно облекчение и се родих откак съм с него ... Уиндоуса не е боза, има си свойте няколко плюсчета ... и все пак съм на мнение че предпочитам лично аз линукс.

Nam3less3
10-25-2008, 10:42
От 5 години съм с Windows XP, и за много цели съм го използвал, само 2 пъти съм го преинсталирам и никога не съм имал вируси(съответно и антивирусна). И се чудя и мая как на другите хора им прави проблеми Windows.

scoobydors
10-25-2008, 12:02
Типично българска черта, ти го каза. Нацията ни е такава - все ще намерим за какво да се оплакваме. Сори, че трябва да ти го кажа аз батка, ама нема се променим! :D
сори че си идиот
Що не си го начукаш? ;)

skuck
10-25-2008, 14:32
Хора Уиндоуса прай по 99 грешки в секунда ... най - малко!Да ви кажа ли инещо повече... от майкрософт знаят де сте влизали кво сте говорели с кой ..от кое IP сте се свързвали и сума и други неща който си мислите, че не знаят и няма начин да разберат!Лично съм виждал колко портове са отворени когато си в интернет и пращат инфо на майкрософт!Кат е толкоз добър Уиндоуса зако дисковете са шарнати по подразбиране?Баси... не е болук!Ама е напраен така че да мое да те следят от майкрософт дават нещо свое на заем те не го продават!

Бил съм и с Линукс и чесно ви казвам Машината ми лети с тая операционна система и не е много сложна просто трябва да се разучи!На ХР срока потребление беше 2016 ако не се лъжа.... значи ... скоро сички минаваме на Линукс!

Nam3less3
10-25-2008, 14:38
Хора Уиндоуса прай по 99 грешки в секунда ... най - малко!Да ви кажа ли инещо повече... от майкрософт знаят де сте влизали кво сте говорели с кой ..от кое IP сте се свързвали и сума и други неща който си мислите, че не знаят и няма начин да разберат!Лично съм виждал колко портове са отворени когато си в интернет и пращат инфо на майкрософт!Кат е толкоз добър Уиндоуса зако дисковете са шарнати по подразбиране?Баси... не е болук!Ама е напраен така че да мое да те следят от майкрософт дават нещо свое на заем те не го продават!

Бил съм и с Линукс и чесно ви казвам Машината ми лети с тая операционна система и не е много сложна просто трябва да се разучи!На ХР срока потребление беше 2016 ако не се лъжа.... значи ... скоро сички минаваме на Линукс!Аз лично минавам на новата версия на Windows.

skuck
10-25-2008, 14:43
Хора Уиндоуса прай по 99 грешки в секунда ... най - малко!Да ви кажа ли инещо повече... от майкрософт знаят де сте влизали кво сте говорели с кой ..от кое IP сте се свързвали и сума и други неща който си мислите, че не знаят и няма начин да разберат!Лично съм виждал колко портове са отворени когато си в интернет и пращат инфо на майкрософт!Кат е толкоз добър Уиндоуса зако дисковете са шарнати по подразбиране?Баси... не е болук!Ама е напраен така че да мое да те следят от майкрософт дават нещо свое на заем те не го продават!

Бил съм и с Линукс и чесно ви казвам Машината ми лети с тая операционна система и не е много сложна просто трябва да се разучи!На ХР срока потребление беше 2016 ако не се лъжа.... значи ... скоро сички минаваме на Линукс!Аз лично минавам на новата версия на Windows.

Както си решиш ама ако пробваш ... само ако пробваш Линукс ... няма да минеш на новата версия на windows Обещавам ти!Препоръчвам ти linux ubuntu ако се решиш да пробваш де!

ThEKiNgG
10-25-2008, 15:51
the king казва windows e най-добрата ос и така ще си остане :-P

blackfate
10-25-2008, 16:25
От 5 години съм с Windows XP, и за много цели съм го използвал, само 2 пъти съм го преинсталирам и никога не съм имал вируси(съответно и антивирусна). И се чудя и мая как на другите хора им прави проблеми Windows.



Като нямаш антивирусна няма как да разбереш че имаш вирус... а в Уиндоуса вирус се хваща и от нищоправене, както при майка ми, и после 1 час се опитвах да ги махам.... В линукса за да имаш вирус, трябва сам да си го инсталираш, а не се появява нейде от уеб пространството, като червейте в уина,....

XceSS
10-25-2008, 16:41
само ако пробваш Линукс ... няма да минеш на новата версия на windows Обещавам ти!

Не е точно така!
Пробвал съм убунту 7.10 и новия 8.04 мисля, че беше.Готини са си наистина, ама просто не ми вършат работа, много повече си ме кефи уиндоуса.С него карам от 98-ма, свикнал съм му на макс, трябва ми за Mozilla, CS, NFS, GTA, FIFA, музика и филми.За какъв х*й ми е линукс ? Ако си поддържаш Windows-a няма да имаш никакви проблеми...

kalinapet
10-25-2008, 17:50
Аз съм с Windows XP. Постоянно ми дава грешки, затваря ми всичко отворено, не иска да ми записва дисковете... и тъй така.
Та някой може ли да ми обясни какви са предимствата на Линукс?

d3signer
10-25-2008, 18:16
Кой каквото ще да казва ,но Windos-а си е RLZ . :-P

ThEKiNgG
10-25-2008, 19:34
the king казва windows e най-добрата ос и така ще си остане :-PМоля те млъкни. Ако хората знаят какви теми пишеш и ти видят тоя пост Майкрософт ще фалират! ьапааьпа. Сигурно не знаеш какво е даже и Линукс както и да е.мани го луникса ле и като си купиш дискове на нещо нямаш ли проблеми като повечето неща са за xp i vista

lcl
10-26-2008, 15:17
Това не е въпрос на ОС, а опира до потребителя. В зависимост от целите и използването на хардуера, за някой може да е Windows, за други Linux, за трети - дори 2-те ОС (Dual-boot).

На вас вирусите ли са ви проблема или преинсталациите ? Хах...

А това Ubuntu даже не ми го хвалете!

loveandemotion
10-26-2008, 15:33
Абсолютно съм против такива мнения на хора, които цял живот ползват Windows, но сега е модерно всеки да парадира с това колко лош бил windows, че е боза, и т.н. Не знам защо го казват хора, ползващи windows, явно е типична българска черта. Май просто искат да се покажат колко разбират от компютри, или пък просто изказват обективно мнение.
Windows не може да бъде добра или лоша операционна система, най-приятелски е настроена към потребителя, обикновените хора не са специалисти по компютри, и за разлика от linux, много лесно могат да ползват windows.
Linux може и да е по-добра за някой цели, но за обикновения потребител windows е незаменим.
Така че стига с това лицемерно "Windows е боза".
Здрасти стига с тос линукс и уиндоус те са мизерни само мас ос х!
Да уиноус е несигурен няма да обеснявам защо тъи като съм писал доста пъти като тръгнем от фаиловата система и минем през всичко останало....... линукс не е лош но и при него наскоро беше махнах и открих някакъв много стар бъг което е направо смешно..... тъи че и тои не става виж ся при мак нещатата са различни тои от краи време се слави за наи сигурната ос в света тъи че тои винаги ще си е първи знам че на повечето от вас не ви се иска но това е реалния живот мак е създаден от UNIX предполагам някои знае какво е това....... така че аз лично съм против уиндоус и съм за мас.

lcl
10-26-2008, 16:53
Slackwarе. На работа ми се налага да ръчкам HP-UX.

skuck
10-26-2008, 17:02
Слак
wtf?

lcl
10-27-2008, 09:45
..... линукс не е лош но и при него наскоро беше махнах и открих някакъв много стар бъг което е направо смешно.....

Хаха - какъв бъг си открил :) Хубаво е и да има черно на бяло всичко.

paLacHinKy
10-27-2008, 10:09
Аз си ползвам линукса и тва е на другото PC (общото) е с Windows че наще не вдяват много от комп. :D :D :D .Ама линукс за ся си е най добре. 8) 8)