PDA

View Full Version : Очила..



ElisaDay
10-25-2008, 08:07
Здравейте.Имам проблем :) Напоследък адски много ме боли главата и майка ми казва, че най верочтно е от очите.Лятото хич не ме болеше, но само като започнахме училище и бааам.Вероятно имам някакви проблеми с виждането на близо, защото по принцип уча доста ...
Та, искам да питам тези с очилца :-D Ако има някой само с диоптери за близко и ако не са големи постоянно ли трябва да се носят?ЗНам, че ще ми кажете, че не сте оптици, аз в Понеделник ще ходя на лекар, но просто ми е любопитно :) Или ще е както предполагам - да ги нося,когато чета или уча? :)

Jaffs
10-25-2008, 08:15
Да, има такива очила.
В понеделник очния ще ти каже дали ще ги носиш само като четеш и пишеш или постоянно.

narkotikche
10-25-2008, 09:18
Очилата с малък диоптър не се носят постоянно. Само когато четеш, учиш, гледаш телевизия или си пред компютъра.. ;)

albb
10-26-2008, 08:34
Очилата с малък диоптър не се носят постоянно. Само когато четеш, учиш, гледаш телевизия или си пред компютъра.. ;)
и аз съм така :) от начало е малко странно,но бързо се свиква :)

Undying
10-26-2008, 08:41
Хм,аз също съм с малък диоптър и трябва да ги нося постоянно,така че съм съгласна с мнението на Jaffs.Каквото ти каже лекаря,това ще бъде.Колкото до това очилата ти да са само за четене и учене-най-добре като ти правят стъклата им кажи да ти сложат и антирефлексно покритие (за компютър),вярно че ще ти излезе по-скъпо,ама компютъра в крайна сметка най-много ти уврежда очите.Той и очния ще ти го каже де.

varnen4e
10-26-2008, 09:24
Да беше изчакала до понеделник.

exclusive__16
10-26-2008, 11:04
abe nai dobre xodii na o4en toi shti kaje ... ;)

az sa taq sedmica su66to shte si zimam caisi ama za dale4e i s 1.0 diopter :-o :smt103

sexa_na_kompleksa
10-26-2008, 11:08
А някой ще може ли да каже каква е цената на очила, защото и аз сигурно ще слагам скоро?

Undying
10-26-2008, 11:46
Ами зависи от стъклата и от рамките.Лично аз си взех рамките от едно място,а стъклата ми ги сложиха на друго.Ако искаш квадратните рамки,които са модерни в момента,ще трябва да се изръсиш повечко.Моите са такива,и общо взето едва намерих в София магазин,където да не са само "маркови" рамките.Взех си ги за 45 лв ако не се лъжа.Колкото до стъклата,излязоха ми 55 лв,-1 диоптър са,тоест за късогледство,и са с антирефлексно покритие за компютър.Също така когато носих рамките за да ми сложат стъклата,ми казаха че моите рамки няма да станат,ако ми е положителен диоптъра (тоест за далекогледство),но аз съм късогледа.Нз дали с всички квадратни рамки е така де...Всичко е много относително.

sexa_na_kompleksa
10-26-2008, 11:52
Мерси много!

ElisaDay
10-26-2008, 14:45
varnen4e, благодаря ти за негативното отношение.Можеше да си спестиш твоя тъй важнен за мен отговор (:

На останалите - благодаря (: Поуспокоихте ме :-D

exclusive__16
10-26-2008, 16:29
emi za cenata na si4ki o4ila sa razli4ni zavisi ot ramkata ... ;]]