PDA

View Full Version : Дайте ми савет !? Моля ви !!! ;(



LoveHim
10-25-2008, 16:55
Споделям с майка ми всичко казвам къде кога и какво правя, но тя така или иначе ми няма доверие и не ме пуска никъде. На 16 години съм разбирам че се притеснява за мен, но аз не съм с лек характер и никога няма да направя нещо което не трябва, но ...
Напримен преди малко ме викаха една компания да ида с тях на вила. Майка ми познава всички от там и знае че може да има доверие на всеки един. Знае че са ми приятели, но въпреки това думите и бяха " Дума да не става да ходиш!".
Сещам се за 2 варианта да се оправя с нея. Единият е да поговоря с нея, но този съм го опитвала обеснявала съм и че не съм леко момиче и че може да ми има доверие, знае че не пия и не пуша и тя ме разбира и точно след 15 минути си връща старото мнение все едно не сме говорили нищо, другият вариант е да избягам и да ида където и да е на вила като я излъжа или дори не й се обадя, но това никога не бих го направила. Искам да съм спокойна да зная, че и тя е спокойна и да се разбера с нея някак. Моля ви се дайте ми някакъв съвет не издържам така повече всички да се забавляват, а аз да не мога... ;( ;( ;(

Lysit0
10-25-2008, 17:04
Поговори си с нея.Кажи и,че има право да те контролира,но не и да се държи,все едно си малко дете.Обясни и.

LoveHim
10-25-2008, 17:06
пробвала съм не помага :(

Зайо*Байо
10-25-2008, 17:50
Спокойно , миличка.При мене е същото само ,че баща ми не ме пуска никъде , докато майка ми е душичка :cry: . Заради баща ми не отидох на дискотека...дълга история :cry:

exclusive__16
10-25-2008, 17:58
Спокойно , миличка.При мене е същото само ,че баща ми не ме пуска никъде , докато майка ми е душичка :cry: . Заради баща ми не отидох на дискотека...дълга история :cry:


da i az sam tak s tate e po strog i mama...a kat izlizam gledam da ne se bava mn i da se ribirram f kolkoto mi kajat

Зайо*Байо
10-25-2008, 18:18
Спокойно , миличка.При мене е същото само ,че баща ми не ме пуска никъде , докато майка ми е душичка :cry: . Заради баща ми не отидох на дискотека...дълга история :cry:


da i az sam tak s tate e po strog i mama...a kat izlizam gledam da ne se bava mn i da se ribirram f kolkoto mi kajat
Дам.Само чакам наще да излезнат нанякъде и се прибирам по-късно от даденият час :D .Баща ми може да е много строг , но когато поискам нещо го имам . :) Трябва да ги търпя при всяко положение :(

LoveHim
10-25-2008, 21:33
При мен е по различно баща ми почина преди 8 години като бях на 8 и майка ми се страхува по скоро да не загуби и мене и я разбирам обаче от друга страна имам нужда да се отпусна защото работя и уча даже съм и отличничка а пък и момчето което обичам вече 2 години е в тази компания и ако ме пускаше мама повече сега можеше да имам една стабилна връзка която в момента ми липсва

Miimiinka
10-25-2008, 22:04
При мен е по различно баща ми почина преди 8 години като бях на 8 и майка ми се страхува по скоро да не загуби и мене и я разбирам обаче от друга страна имам нужда да се отпусна защото работя и уча даже съм и отличничка а пък и момчето което обичам вече 2 години е в тази компания и ако ме пускаше мама повече сега можеше да имам една стабилна връзка която в момента ми липсва

Дам моята сестра пък роди малко раничко.Смисъл малка и баща ми сега ме пази мене и,като разбере,че си имам гадже и се опасява да не би да правиме секс и аз да направя грешката на сестра ми .

LoveHim
10-25-2008, 22:48
от една страна ги разбирам ама все пак има моменти в които и те трябва да ни разберат

krisence
10-27-2008, 14:18
Много добре те разбирам, защото и при мен ситуацията е подобна. Пробвала съм да говоря с нея ама не става :(

Lysit0
10-27-2008, 15:52
А може би още сте малки,или най- точно (казано) .....не сте доказали пред родителите си,че могат да ви имат пълно доверие.

snejana67
10-27-2008, 16:23
:-o запознай майка си с твоя приятел-така може би тя ще е по спокоина като знае,че има до теб човек на когото можеш да разчиташ :-o

ValzZi
10-27-2008, 17:04
според мен си момиче за пример и не би трябвало да се държи като луда.. :)

mynichka
10-28-2008, 06:05
начи в къщи преди време беше нещо подобно (2-3-4 години може би .. да съм била 8-9 клас незнам точно) ..мама ми дава всичко ...но баща ми ..беше отвратителен ..всеки ден постоянно къде ще ходиш нам си ко .. един ден седнах да говоря с него ..но не както всеки друг път като каже "не" и ставам ..ами продължих ...накрая и двамата плачехме ..оттогава никога абсолютно никъде не са ме спирали да отида ..а пък за вечерен час :razz: такоз нещо и преди нямах ..но ..важното е , че постигнах моето :) а докъто говорехме твърдеше , че не ме пуска щото сме щели да се напиваме ..да пушим и да земаме наркотици :D :D :D хяхяхях ...аз само се ухилих и му викам ..аз ако искам да пия и да пуша ..ще седна тука у нас ..на топло ..няма да вървя специално за туи да седя на студено (беше зима) ..а с маминка никога не съм имала какъвто и да е проблем ... Теи че се стегнете ..всички с вечерни часчета и тези които никъде не ви пускат ..просто докато не постигнеш това , което искаш не се отказваш :)
А по темата :) Успех с майка ти и отиването на вилата :P

FrozenFire
10-28-2008, 16:28
Щом си говорила с нея значи няма да стане само с молене и с обещания.Питай я къде е проблема и защо не те пуска.
Обясни й спокойно,недей да се караш с нея.

TheOtherME
10-28-2008, 18:09
Ами и аз съм в подобна ситуация-майка ми не ме пуска от притеснения за мен, а баща ми-от чист ИНАТ!!! :o :o :o Въпреки че и аз съм момиче/дъщеря за пример, наистина!Ама какво да се прави.А съветът ми е да кажеш на майка си да не се притеснява, че на тази хижа може да правите глупости, тъй като ти по всяко време можеш да ги правиш и това, че се събираш с прияте;ите ти за повечко време въопбще не променя нещата.Ще правите това, което си правите и по принцип.То по тая логика дай да не те пуска и през деня да излизаш и всеки ден да си стоиш затворена вкъщи.

BurningDesire
10-28-2008, 19:04
Точен съвет не мога да ти дам, но мога да споделя моят опит. Моите родители също бяха страшно строги, дори когато навърших 18 год имах вечерен час - минеше ли 21 h и телефоните почваха да звънят : "Къде ми скитосваш по цели нощи като някаква ку*ва, я се прибирай!". Не преувеличавам, а цитирам абсолютно точно. Е, прибягвала съм до крайни методи - не обръщах внимание на телефона и съм се прибирала в 2-3 h и резултатът беше грандиозен скандал, събуждане на всички съседи и дори понякога и някой друг шамар. Беше ми отвратително, разбирам да бях някаква 13-14 годишна, ама все пак 18 години?! Наистина си е прекалено. Но не знам как, нещата се промениха с началото на лятото. Майка замина да работи на морето и татко спря да ми държи сметка. Не, че съм закъснявала особено - не по-късно от 12 h, но все пак искрено се учудих, че не звъняха телефоните. Оставяше ме няколко вечери сама вкъщи без изобщо да ме проверява къде съм, дали съм вкъщи изобщо. Дори ме пуснаха сама на море - нещо, за което преди и дума не можеше да стане. Сега, след като уча и живея в друг град и дума не можа да стане за контрол, просто няма как. След всичките тия приказки искам да кажа, че всъщност нещата се нареждат от самосебе си. Колкото повече настояваш да излизаш до късно, толкова повече ще ти забраняват. Ако престанеш да опяваш, те ще останат с впечатление, че нямаш какво толкова да правиш късно и затова вече не мрънкаш. Така постепенно спират да те следят и накрая ще стигнеш до момента, в който въобще няма да могат и дума да ти кажат на "въпреки". И помни, че винаги е по-добре да кажеш "Излизам, ще се прибера в 12", отколкото "Излизам, може ли да се прибера в 12?" На "може ли" естественият родителски отговор е "не", а ако го съобщиш без да ги питаш дали може е по-вероятно просто да ти кажат "добре", обаче това не става от днес за утре, трябва време да свикнат с мисълта, че няма винаги да те контролират.

tianiira
11-02-2008, 19:47
kazi i che veche ne si dete i nqma nujda mama da te dondurka
6te q narani6 no pone 6te shvane
az taka napravih s kamaka okolo vrata si /maika mi/ 8) 8)