PDA

View Full Version : What is GABBA ??



smlie
10-25-2008, 17:24
nqkoi da obqsni ne6topoe4e 4e ne6to mnoo ma zaribqq puk iskam da znam ko to4no e ..a i verno li e 4e ne e za hora s slabi sarca ?
10x predvaritelno :-)

Nefarian
10-25-2008, 17:45
Някакъв вид бързо електро, с много бийтове за минута, ама да каже някой разбирач, щот не слушам такова

jghgh
10-25-2008, 17:48
Хаха.
Споко, за всякакви сърца е.
Габъра е нещо като спийдкора (лично според мен спийдкора /speedcore/ е по-яко - електронна музика със силно увеличен BPM /beats per minute/)
За габър не мога да ти говоря много, защото нямам много из компютъра си, иначе Thunderdome ги водят габър.

*Габър междудругото означава продупчване.

Признавам си, че не разбирам много, но иначе понаслушвам, намират се разни неща из компютъра ми.

Пробвай Gabba front berlin

smlie
10-25-2008, 17:51
10x az sq slu6am thunderdome ama nqkoi dr izpalniteli da znai6 :-o

Nefarian
10-25-2008, 17:59
Angerfist - и хардкор ги водят, но типовете наистина да добри щом и на мен ми харесва

jghgh
10-25-2008, 18:04
^
ти говориш за спийдкор -___________^

b0Nb0n
10-25-2008, 19:01
thunderdome ne e izpalnitel a kompilaciq sy6toto taka ima i party-ta pod tva ime kakto i mnogo drugi ne mi se izbroqva

Buttk0
10-25-2008, 19:10
Angerfist не бяха ли happy hardcore ? иначе Rotterdam Terror Corpse, Neophyte ей такива :)

Diam0nD
10-26-2008, 06:27
един от дж-ите на тъндърдоме фестивала е buzz fuzz скивай негови песни в ютубе ... яки са ;) габба е опасничко ,щот ако са твърде усилени тонколоните на партито е възможно сърцетот ти да почне да бие в техния ритъм които е доста бързичък и да спре .... та това знам аз ... това за сърцето го чух от един приятел които слуша тая музика от година и половина и мисля че трябва да е вярно :)

jghgh
10-26-2008, 07:57
един от дж-ите на тъндърдоме фестивала е buzz fuzz скивай негови песни в ютубе ... яки са ;) габба е опасничко ,щот ако са твърде усилени тонколоните на партито е възможно сърцетот ти да почне да бие в техния ритъм които е доста бързичък и да спре .... та това знам аз ... това за сърцето го чух от един приятел които слуша тая музика от година и половина и мисля че трябва да е вярно :)

аз мисля че не е вярно, толкова приятели габъри и спийдкораджии имам, влачат се на всяко парти, още не са умрели : О

b0Nb0n
10-26-2008, 09:08
a na men 6to ne mi spira syrceto :shock:

Diam0nD
10-26-2008, 09:29
a na men 6to ne mi spira syrceto :shock: както казах ако са прекалено надути тонколоните .... на някои фестивали като тоя тъндърдоме е имало такива случаи ... поне според моя приятел де :D аз не слушам много габа :D

b0Nb0n
10-27-2008, 09:09
a na men 6to ne mi spira syrceto :shock: както казах ако са прекалено надути тонколоните .... на някои фестивали като тоя тъндърдоме е имало такива случаи ... поне според моя приятел де :D аз не слушам много габа :D
kolonite vinagi trqbva da sa naduti :D skii sq klip4eta ot edno festival4e tva lqto :)
http://www.youtube.com/watch?v=RPYxolKMjqk
da slu6a6 muzikata podvoda e adskoto ti kazvam :D :D :D :D

SiegHeil
10-27-2008, 10:00
Думканици.

jghgh
10-27-2008, 12:29
Да, габба и електронен хардкор е едно и също.
И габбата не е спийдкор в никой случай.
Тъндърдом на мен винаги са ми се стрували с прекалено чист и равномерен звук и не са ми някак много типична габба... Ами, Predator, Noisefucker, Angerfist, Akira, стига толкова, тяхната габба винаги ми е харесвала повече от другата..

Противоречиш си, обикновено на спийдкора му викат дигитален/електронен хардкор, а габбата си е габба. Сходни са, но и имат разлики помежду си, главно в звуците. "Продупчването" си звучи по един специфичен начин, увеличения bpm по друг.
Предполагам си запозната, просто да уточня техническата грешка.

Angerfist и Noizefucker са спийдкор, като последния повече бие на терор и нойз, защото както предполагам си чувала.. музиката му е просто нетърпима гавра за ушите :D
За Predator и Akira няма да коментирам, защото не съм запозната.

Thunderdome в last.fm са тагнати като габър, имат някакви елементи определено, въпреки че стилът им е уникален.
Е, за Gabba front berlin съм убедена че са габба ^^

b0Nb0n
10-27-2008, 13:11
Да, габба и електронен хардкор е едно и също.
И габбата не е спийдкор в никой случай.
Тъндърдом на мен винаги са ми се стрували с прекалено чист и равномерен звук и не са ми някак много типична габба... Ами, Predator, Noisefucker, Angerfist, Akira, стига толкова, тяхната габба винаги ми е харесвала повече от другата..

Противоречиш си, обикновено на спийдкора му викат дигитален/електронен хардкор, а габбата си е габба. Сходни са, но и имат разлики помежду си, главно в звуците. "Продупчването" си звучи по един специфичен начин, увеличения bpm по друг.
Предполагам си запозната, просто да уточня техническата грешка.

Angerfist и Noizefucker са спийдкор, като последния повече бие на терор и нойз, защото както предполагам си чувала.. музиката му е просто нетърпима гавра за ушите :D
За Predator и Akira няма да коментирам, защото не съм запозната.

Thunderdome в last.fm са тагнати като габър, имат някакви елементи определено, въпреки че стилът им е уникален.
Е, за Gabba front berlin съм убедена че са габба ^^
be zavisi angerfist prai i gabber i speedcore speedcore si e speedcore a hardcore se ima predvid gabber kakto lady dana primerno sq prai hardstyle no predi e praila i hardcore taka i s angerfist

b0Nb0n
10-27-2008, 15:22
angerfist ima i speedcore trak4eta za drugite neznam ama negovi sym slu6a6 ma ne mi se zanimava sq da tyrsa

IdiOtKa
10-28-2008, 06:42
http://zazz.bg/play:801bd273 нямам и идея какво точно е това , но ме зарибява супер много !!

b0Nb0n
10-28-2008, 08:11
mm q 4ui na neophyte-hardcore to the bone
http://www.youtube.com/watch?v=TowvOYabV2s
i mi kaji ne te li zaribqva pove4e

IdiOtKa
10-28-2008, 17:34
аа мерси за линка ... тва също ми харесва ....