PDA

View Full Version : Разяснете ми нещо



So-nice
10-25-2008, 21:08
Абе хора, аз даскалото почти завърших още не сме учили ник'ви политически партии, Европа, България-нищо, от 1940 нататък грам... само нек'ви тъпи сеньори и глупаци разни. Гледам тука все спорите за нещо... почнах да чета темата 14/88 , но след 6-тата страница флууд кой бил по-наци се отказах.
Та темата я пускам, за да ви помоля най-учтиво да ме просветлите поне малко... Имам предвид какви са тея леви/десни, комунисти, империалисти, социалисти, национал-социалисти и каквито има други още, за какво се борят, ала-бала, че нещо много са ми далечни. :?
Темата ми е сериозна бтв. :]

thefreak
10-25-2008, 21:36
На никой не му пука пич, спориш тама и тва е.

Lysit0
10-25-2008, 21:48
Социялизъм=кумонизъм ;)

kristo
10-25-2008, 21:49
Важни са националистите, всички други леви, десни и незнам си какви не струват.

kristo
10-25-2008, 21:51
Социялизъм=кумонизъм ;)
Не си прав/а, ако е ляв социализъм да, от него се ражда комунизма. Но от десния социализъм се ражда националсоциализма или фашизма. И пак е условно казано, но социализма в дясно ражда националсоциализма обикновено.

kristo
10-26-2008, 12:46
Говориш против комунизма, а предлагаш типично болшевишко-комунистически неща, като ограничаване на избирателните права, освен това с предложението си за смяна на името на България и българския национален флаг с някакви петолъчки доказа, че не си истински националист, а интернационалист. За теб явно някакви парцали, символизиращи световния глобализъм са по-ценни от автентичния български национален флаг, който символизира България и българския национален идеал. Наистина тотално разочароваш и ми падаш в очите.

Diam0nD
10-26-2008, 12:55
най-точно описа merediana ! и социализъм не е равно на комунизъм ... това го казват разни хора като Иван Костов ... ако искате вярвайте на най-големите лъжци в историята ни след 90 година ... ваш проблем ...

So-nice
10-26-2008, 13:44
Интересни неща :)

Линковете след малко ще ги прочета.

merediana, ами колкото и странно да прозвучи историята ми е любимият предмет, и по точно организациите, партиите са ми най-интересната част, но просто нямам от къде да взема информация - от училище не ми остава време, а там пък не учим такива неща. По-предната година бяхме на прериода 14-17 век, преди това гръцка митология, а тази година учим френската революция и Хенри 8... Сещам се през далечното основно училище учихме българските партии - БКП и т.н. и си знаех целият учебник на изуст - дати, личности, каквото имаше в учебника го знаех, даже заедно с госпожата предподавахме заедно урока - тя разказва, а аз показвам на картата (нещо като помошничка бях) , защото си учех уроците в къщи, а не чаках да ги преподават в клас и ги знаех с няколко напред. :)

valkanovb
10-26-2008, 16:02
Социализъм е далеч от комунизма. Социализма е грижа за работната класа а комунизма е национализирането на всичко. Империалист е просто една обида използвана много след Ленин. Означава имперски амбиции и глобализъм. Национал-социализъм си е чист комунизъм но просто цветовете са различни. И на мен историята ми е любим предмет даже съм поправял госпожата много пъти а сега като почнем ВСВ и бая смях ще падне.