PDA

View Full Version : Смяна на личното име!



van4encetyYyY
10-26-2008, 07:17
Здравейте на всички!Знам че темата не е за тук но се отнася за един проблем на който бих искала да получа съвет.Желая да променя смоето лично име но незнам дали това е разрешено и при какви обстоятелства.Доколкото съ м запозната трябва това име да бъде усмиващо или неудобно,но мето не е такова и бих искала да знам ако някой знае нещо по въпроса да изкаже мнение.Благодаря :-) :-o

nejnaDROGA
10-26-2008, 07:26
До колкото знам можеш да си смениш името ако имаш навършени 18 години...Ако ги нямаш ще се наложи да отидеш с родител...
НО!Не съм 100% сигурна в това,което ти казвам.Бях го чела в някакъв вестник преди време ама ... :-o Най-добре го обсъди с родителите си :-o

Dundy
10-26-2008, 07:40
hmm nz ama spored men ne biva da go smenq6.Po tozi na4in 6e obidi6 va6te mnoo gadno.V kraina smetka vsi4ki te poznavat s tfa ime i izvednyj go smenq6.Be nz ama az ne bih go napraila,makar 4e i moeto ne e ot nai-qkite

splendour
10-26-2008, 07:51
kato ti izdavat li4nata karta te karat na 1 formylqr da napi6e6 li4no ti predtqx 1 izre4enie.zabrex go kak be6e ama be6e sv1rzano s tova 4e nqma6 v1zrajeniq otnosno imeto si......a ako 6te go promenq6 bi tr1bvalo da napi6e6 4e ima6 v1zrajeniq i te 6te ti dadat o6te formylqri i tem podobni.taka mi obqsnixa pone.......

Funky_Jazzist
10-26-2008, 08:16
Закон за гражданската регистрация: Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.

Държавната такса е 8 лева според тарифата. Подава се молба до съда, а като заинтересувано лице се призовава и общината по местораждане.
За непълнолетни родителя трябва да даде съгласие.

LovelyGirl
10-26-2008, 09:04
Дам,само,ако имаш 18 години можеш да го смениш сама :)

Но мн хора са ми казвали,че смяната на името носи нещастие и са ми разказвали случаи,е аз съм си суеверна и вярвам.

Според мен не е хубаво наистина да се сменя името,колкото и да не го харесваш,или каквато и да е причината(мое мнение) :)

Jumbie483
10-26-2008, 09:11
И аз като малка исках да се сменя името :? Макар, че и моето не го харесвам никак се разубедих само защото така щях да засегна много лошо родителите си, които с много мъка са ми го избрали :-)

Boyd
10-26-2008, 09:16
kato ti izdavat li4nata karta te karat na 1 formylqr da napi6e6 li4no ti predtqx 1 izre4enie.zabrex go kak be6e ama be6e sv1rzano s tova 4e nqma6 v1zrajeniq otnosno imeto si......a ako 6te go promenq6 bi tr1bvalo da napi6e6 4e ima6 v1zrajeniq i te 6te ti dadat o6te formylqri i tem podobni.taka mi obqsnixa pone.......

Това е за изписването на името на латиница, т.е. нямаш възражения за това как ще бъде написано. Не се сменя от там иначе и трябва да имаш навършени 18 години.

zagrijena
10-26-2008, 09:45
Да, трябват ти 18 години :)

ПС: Замисли се дали наистина искаш да го сменяш ;)

Lysit0
10-26-2008, 09:59
Не мисля,че е разумно да си смениш личното име.ЩЕ убидиш вашите,пък и носи на нещастие.

tItEufFf
10-26-2008, 10:16
Пффф, това е ужасно тъпо. Да не мислиш, че ще е много лесно на всички около теб да ти казват "Петя" примерно или както там искаш да е. А и родителите ти ще се обидят и едва ли някога ще почнат да ти викат с новото име. А и на теб няма да ти е лесно да свикнеш ..

snejana67
10-26-2008, 10:36
:? трябва да имаш 18 години :-o защо не си харесваш името :-o всъщност как се казваш :-o

ChoCohoLiC
10-26-2008, 15:43
Дам,само,ако имаш 18 години можеш да го смениш сама :)

Но мн хора са ми казвали,че смяната на името носи нещастие и са ми разказвали случаи,е аз съм си суеверна и вярвам.

Според мен не е хубаво наистина да се сменя името,колкото и да не го харесваш,или каквато и да е причината(мое мнение) :)

И аз съм чувала че не е хубаво да си сменяш името или ако го смениш пак трябва да ти се прави кръщене и тва е единственото нещо което ми спира, наще са навити да си го сменя :)

GotTheLife
10-27-2008, 11:40
стига с тези суеверия просто трудно се свиква тва е гадното

Infinity
10-27-2008, 16:28
е да но пък ако това ти поражда някакви комплекси постоянно като си чуеш името не виждам що да не си го смениш,а колкото до родителите те винаги се чувстват добре когато детето им се чувства добре :)

Jamalska
10-27-2008, 16:32
Дам,само,ако имаш 18 години можеш да го смениш сама :)

Но мн хора са ми казвали,че смяната на името носи нещастие и са ми разказвали случаи,е аз съм си суеверна и вярвам.

Според мен не е хубаво наистина да се сменя името,колкото и да не го харесваш,или каквато и да е причината(мое мнение) :)

И аз съм чувала че не е хубаво да си сменяш името или ако го смениш пак трябва да ти се прави кръщене и тва е единственото нещо което ми спира, наще са навити да си го сменя :)
Някои хора така и не се кръщават в църква ако това имаш предвид.Майка ми го направи малко преди 33(33 години е последната възраст,на която може да се направи)

ValzZi
10-27-2008, 17:08
Пффф, това е ужасно тъпо. Да не мислиш, че ще е много лесно на всички около теб да ти казват "Петя" примерно или както там искаш да е. А и родителите ти ще се обидят и едва ли някога ще почнат да ти викат с новото име. А и на теб няма да ти е лесно да свикнеш ..

pavkata91
10-27-2008, 19:57
Кръщене простотии пхаха :D Аз си мразя името не съм говорил с нашите и няма да говоря. Както на бащата не му пука за мене така и аз.. Хич не ме *бийп* . Нещо испанско е за мене. :) :) Много тегаво име имам :D Павел :x :smt078 Още една годинка :)

lorito23
10-27-2008, 20:07
i az ne si haresvam imeto ama 4ak da go smenq ddz :?

Rofl4e
10-27-2008, 20:17
Можеш след като навършеш 18,ако не с родител.. ако не вярваш да ти препиша кфо сме писали по право :-D