PDA

View Full Version : И все пак животът е хубав!



mechtaq_za_teb
10-26-2008, 13:27
:) Здр all. Искам да ви споделя какво осъзнах днес :)

Животът е хубав, стига да престанем да обръщаме внимание на малките неща, които ни ядосват, а на онези мънички неща, които ни карат да се усмихваме, защото те са най-важни и събрани в едно, сътворяват щастието. Човек трябва да гледа позитивно на нещата, а не да изпада в отчаяние при най-малкото нещо. Ето аз съм пример за това. :) :D Постоянно съм тъжна и ядосана за нещо. Винаги намирах отрицателното... и гледам по такъв начин. Защо? Днес се замислих ... ами как ще си изкарам деня, ако гледам от другата страна? Супер ! Цял ден бях усмихната и не мислих за лошите неща. И всичко мина страхотно. Ето например, тези дни трябваше да изляза с едно момче, обаче не се случи. И аз наведох глава. Защо??? Голяма работа... Или пък някой не ме харесва. Е какво? Нали има хора, които ме познават и харесват такава каквато съм! Не може всичко да е перфектно, но можем да превърнем лошите неща в нещо незначително, ако не им обръщаме внимание. Повярвайте ми, ако го направите, няма да съжалявате :) Не мислете толкова за миналото и бъдещето. Животът е днес, и сега! Направете си го такъв, какъвто искате да бъде. И винаги бъдете усмихнати :)

hgfh
10-26-2008, 13:33
Добра тема :) хубаво е че мислиш по този начин

Lysit0
10-26-2008, 13:35
Много си права с изказването си :) Добре е,че си се променила :)

MusicIsMyLife
10-26-2008, 13:38
Имах една позната която беше точно като теб.. постоянно намусена.. винаги тъжна и 100 %-това песимистка.. и една вечер на един РД. взех нещата в мойте ръце.. Влях и малко акъл и въпреки че се скарахме понеже тя ме обвини че нищо не знам за нея а я познавам от близо 10 години след 1 седмица видях друг човек в нея !! И започна да разсъждава по същия начин като теб.

Живота си е хубав стига да знаеш как да го живееш

mynichka
10-26-2008, 13:54
хубаво разсъждаваш :)

SuNsEt
10-26-2008, 14:00
:) ...Така е.

soul1199
10-26-2008, 14:01
prava si,i az naposleduk sum na takava vulna,onq den poly4ih 4-ka i po princip mi e kofti i se 4yvstvam tupo i se zamislih i si kazah,kakvo tolkova 6e q popravq i sqka6 vsi4ko svetna :lol:

Ros
10-26-2008, 14:07
Абсолютно вярно е всичко,което си написала. Не трябва да обръщаме толкова голямо внимание на несполуките. Когато една врата се затваря, се отваря друга :)

Desert Flower
10-26-2008, 14:15
Гордея се с теб! 8) Мале моята най-добра приятелка наскоро стана голям песимист сега ще и чета лекция... :-D

turnovskata
10-26-2008, 14:20
strahotni razsujdeniq :) i az se staraq da mislq kato teb i naistina jivota izglejda po hubav ako gledame na nego ot pozitivnata strana :grin: :)

Stefityyy
10-26-2008, 14:24
във филма "The secret" казват същото

jghgh
10-26-2008, 14:40
аз ли ще съм първата, дето ще я домързи да си рестартира машината и да почне да мисли позитивно 8-)


аз пък казвам че животът е кофа с лайна и ще се радвам ако някой се погрижи за мене както оня там дето познавал приятелката си от 10години и седне, и ме гушне и ми заприказва разни неща... ама нейсе, аз дали ще вдяна? сигурно по-късно..
ама не ме винете, от 26 дена съм зарязана,малко ми е рано да почна да мисля положително
чисто и просто ми е непосилно да си кажа "пичката е права, я дай аз..."
ми да, знам че е права.
ама ме мързи нещо и не мога.. пълна неспособност.. само искам да се зарина някъде и да не се събудя -.- или нещо такова, не знам..

ае ще видим след седмици дали няма да ми дойде някво желание да мисля като слънцата

иначе евала за изреченията


ако ще солите, не коментирайте
просто трябваше да си излея душевната помия някъде 8-)

mechtaq_za_teb
10-26-2008, 14:44
аз ли ще съм първата, дето ще я домързи да си рестартира машината и да почне да мисли позитивно 8-)


аз пък казвам че животът е кофа с лайна и ще се радвам ако някой се погрижи за мене както оня там дето познавал приятелката си от 10години и седне, и ме гушне и ми заприказва разни неща... ама нейсе, аз дали ще вдяна? сигурно по-късно..
ама не ме винете, от 26 дена съм зарязана,малко ми е рано да почна да мисля положително
чисто и просто ми е непосилно да си кажа "пичката е права, я дай аз..."
ми да, знам че е права.
ама ме мързи нещо и не мога.. пълна неспособност.. само искам да се зарина някъде и да не се събудя -.- или нещо такова, не знам..

ае ще видим след седмици дали няма да ми дойде някво желание да мисля като слънцата

иначе евала за изреченията


ако ще солите, не коментирайте
просто трябваше да си излея душевната помия някъде 8-)Мацко да не ти пука :) След всяка раздяла боли, когато е имало и още има чувства. Ама като гледам как разсъждаваш... оня изобщо не те заслужава! :) Я смело напред.
Просто съм била в това положение мн мн дълго време и ако човек сам не си помогне, няма кой! :)

snejana67
10-26-2008, 15:25
:grin: напротив живота е прекрасен :grin:

tonie__
10-26-2008, 15:26
животът е такъв , какъво си го направиш .. и аз преди мислех като вас - живота е ужасен бла бла бла ... но имаме прекалено малко време , за да седим и да се депресираме как може да е толкова отвратителен .. цялата идея е в това да не обръщаш внимание на неща като кофти оценки или раздяла с гадже - не се случва само на теб - вс е имал такива проблеми :(

п.п : денят ти ще е мн по-хубав ако го започнеш с усмивка , а не с мисълта , че ще е поредният ужасен ден от жалкото си съществуване :P :P