PDA

View Full Version : Изтръпване на преден зъб :(



iNfRaSoNiC
10-26-2008, 15:12
Здравейте на всички искам да споделя с вас проблема си:
От 4-5 дена преден десен зъб ми изтръпва от горещо от топло или студено-не,а само от горещо не е почернял или побелял с две думи не личи да му има нищо нито на тези който са около него... УЖАСНО МНОГО ме е страх от зъболекар просто това ми е най-големия страх ,пребледнявам сърцето ми ще изкочи... наистина странно е,че има проблем само при много топло нещо без значение ядене или напитка ... моля ако някой има идеи или предложения да сподели засега несмея да ида на зъболекар :(((

CherryKisS
10-26-2008, 15:15
Ами не съм сигурна, но съм чувала, че ако ти изтръпва само от топло или само от студено е кариес, а ако и двете /както в твоя случай/ е от чувствителен венец. Само предполагам, но все пак трябва да отидеш на зъболекар за да не стане по зле.

summergir1
10-26-2008, 15:17
отивай , защото ако чакаш после повече ще те боли, защото кариеса ще е станал по голям
не е толкова страшно
аз скоро ходих, беше си неприятно , но чак пък толкова... преживява се

iNfRaSoNiC
10-26-2008, 15:24
Отностно венееца ако има такава възможност почти 100% съм сигурен,че е от него защото точно отгоре венеца си ми седи раздразнен и кърви от бая време... :( ако може венеца да е проблема се надявам да е тои как мислите ?

Eeyore1
10-26-2008, 16:02
Пробвай паста за зъби - Trisa 6 in 1. На мен ми помогна,ако пък при теб няма ефект по-добре потърси зъболекар ...с зъбите шега не бива ! Успех

iNfRaSoNiC
10-26-2008, 16:23
мерси още утре ще си купя тази паста или можеби да пробвам Сенсодин... ? И ако до седмица няма подобрение ще ида някакси на зъболекар надявам се да се оправи защото около 90% съм сигурен,че венеца е виновен...

Eeyore1
10-26-2008, 18:27
Ми само мога да ти пожелая успех и дано всичко си дойде на мястото,защото знам какво е да имаш страх от зъболекар ...отлагам преглед от година , защото ме е много страх :(

iNfRaSoNiC
10-30-2008, 21:42
Все пак днес отидох на зъболекар... някакси успях. Оказа се,че имам силно възпален венец,зъбите ми са здрави и болката е от венеца слагаха ми някакви мехлеми и накрая някаква паста от която изтръпна зъба и с една машинка нещо ми чисти около венеца(бая кръв изтече) каза ми да си купя паста и вода за зъби на Елгидиум:) предполагам всичко ще си дойде на мястото!

CherryKisS
10-31-2008, 05:28
Все пак днес отидох на зъболекар... някакси успях. Оказа се,че имам силно възпален венец,зъбите ми са здрави и болката е от венеца слагаха ми някакви мехлеми и накрая някаква паста от която изтръпна зъба и с една машинка нещо ми чисти около венеца(бая кръв изтече) каза ми да си купя паста и вода за зъби на Елгидиум:) предполагам всичко ще си дойде на мястото!

Поне не е било от зъба. ;)

iNfRaSoNiC
11-01-2008, 05:02
Искам да ви питам,понеже четох досега за разните пасти и видях,че някой се оплакват от изостряне на чувствителността на венците от Елгидиум анти плака... та моята зъболекарка ми изписа точно тази паста заради венците ми който са възпалени? Аз ли греша нещо или ?

korkuluruya
03-03-2009, 14:29
de..a i ne6tasnicite strah vi e ot zabolekar 4akate da vi se podue buzata ili nqkoi zab naprao da vi padne za da otidete :razz: 8-) i ot kvo vie strah as hoda na profilakti4ni pres 3 mesca to4no i v 2 ot 3 pati ni6to mi nqma a i dori kato mi ima mi praqt plombata za to4no 5 min :-) :-) :-) est spazvam striktna higiena osven tova!ina4e sensodyne sigorno 6te ti kaje zabolekarkata kvoto i da ti ima i moje nqkoq voda za usta za 4ustvitelni zabi

bun4ata
07-04-2012, 09:14
От вчера, към 11 сутринта и на мен така ми стана, днес изтръпна и предната част на венеца... гледах с огледало, има един нерв отзад зъба който се вижда изпъкнал... при опит да се изплюя го притискам и боли, въпреки че и от другата страна го има същия.... При мен топло и студено няма значение, при допир на зъба много леко усещам каквото и да е, но нерва боли при допир

Supermassive____
07-04-2012, 09:31
При мен от доста време съм забелязал,че ми изтръпват предните зъби и част от страничните когато ям сладко или пия студено.. Не знам,защо така се получава.. Ходих на зъболекар и ми казаха,че съм имал чувствителни зъби,или по-точно самите им корени били чувствителни (Повишената чувствителност на зъбите,или както я наричат медиците,хиперестезията,не е толкова рядко явление.. Обикновено се появяват внезапни остри болки при приемане на студена,сладка или кисела храна и при вдишване на студен въздух).

Най-добре отиди на зъболекар :)