PDA

View Full Version : Къде ми е проблема?



nqkafsi_tam
10-26-2008, 19:06
С едно момиче сме в един клас от 10 години не сме били особено близки, но не сме и били пак нещо друго, просто приятелски настроени.
Наскоро, последните 7-8 месеца се обедих, че съм влюбен в нея, а преди това винаги съм я харесвал и понеже никога не сме били близки не знаех как да й го кажа...
Както и да е признах си чувствата и някак ми олекна, забелязах, че тя не изпитва същото и вече бях готов да се самоубия, изгубих смисъл да живея. Всеки ден мислех за нея, а вечер, когато я сънувах просто не исках да се сабудя от този прекрасен сън. През цялото това време осъзнах, че каквото и да правя, винаги ще бъда прецакан, просто такива са обстоятелствата, такива съм ги направил и немога да ги променя освен към по-лошо, безкрайният оптимист в мен се надяваше до последно да излезе някакъв малък шанс дори за успех да бъда с нея дори и за миг, но осъзнах, че освен в мечтите и сънищата ми тя другаде няма да бъде с мен, затова и реших да си призная, че съм най-големия глупак, който се е влюбил в най-прекрасното момиче и се надява, някой друг да му я спечели, такова момиче трудно може да се заинтригува от смотаняк като мен есетесвено, та нали живеем не съвършенния свят на идялните хора?... Супер е, че всеки от нас търси това, което няма, че всеки от нас мисли за това, което няма и че всеки от нас казва, че е специален, а всъщност е банален. Прекалено, глупави сме за да разберем това, което мравките са разбрали преди милярди години, че неможем да бъдем различни, защото всички сме еднакви от вътре, че неможем да бъдем себе си, защото всички сме егоисти, че можем да променим света, стига да имаме стимул и че никога няма да постигнем нещо повече от това да се унищожаваме.
И все пак къде се намирам аз? В този свят? Влюбен да! Много! Наранен? Тъжен? Искрен? О да, но вече не!
Красотата й е тей голяма,
че чак душата ми изгаря.
Всяка моя втора мисъл,
как ли да я впечетля?
Как ли тя да ме обича?
И постоянно тей ли ще се вричам?
Е Не! Това ли вече ми краят, моите глупости са до безкрай,
и скоро няма аз да сложа край на нищо, ще оставя всичко да върви пак каквото трябва аз да свърша набързо ще извърша!

Eddie
10-26-2008, 19:47
Ей горе главата!

Ти си се вманиачил в това момиче. И аз имах една несподелена любов която продължи две години, но я преживях. От тогава съм бил с няколко момичета и всяка от тях беше уникална по някакъв си свой начин. Просто за да я забравиш си намери някакво хоби. Аз да речем се записах на един сип в училище и там срещнах едно много симпатично момиче. Така че продължавай на пред и не му мисли толкова.

sasha_90
10-26-2008, 20:22
Несподелената любов не означава,че си смотаняк или там както се описа!Случва се да харесаме този,който не трябва.Но това не е края на света,нали?

Lysander
10-26-2008, 20:26
Я се стегни, ревльо такъв! Щял да се самоубива...?! Как искаш да те хареса като си тръгнал да ревеш и да се самосъжаляваш. Смотан бил, не знам си какво. Пък като не ще, не ще. Продължавай напред с нови сили.

Ino
10-26-2008, 21:00
Някой май не си е пил антидепресантите...

HONDA
10-27-2008, 10:05
Извинявай, братле, обаче... пълни простотии!!!
Я се осъзнай! Понеже момичето не иска да е с теб си бил смотаняк... Дрън-дрън...
Горе главата и се дръж на положение. Ще има някоя, която ще успее да открие в теб потенциял и ще го оцени.

jghgh
10-27-2008, 11:57
Несподелената любов не означава,че си смотаняк или там както се описа!Случва се да харесаме този,който не трябва.Но това не е края на света,нали?
Абсолютно.

Бтв не очаквай подкрепа.
Знам отлично кво ти е, не съм ти чела нещата освен първата ти тема, но и аз съм се влюбвала и година и половина не го разлюбих тоя човек, ревах, какво ли не правих, кво ли не струвах... всичко правих за тоя човек, какви ли неща не си мислих...

но СПОКО, не си нито смотаняк, нито недостоен...

и не се самоубивай.. знам кво е отчаяние, знам кви са мислите да се нарежеш и да му напишеш писмо, да се гръмнеш за да докажеш по някакъв начин че го ОБИЧАШ с цялото си сърце.. ама не ставай жалък..

предполагам си я преследвал вече, говорил си и разни неща... стига толкова, има те в предвид..

знам кво е тва чувство да искаш да се раздадеш цял и едва ли не да се натрапиш, да потретиш "ТВОЙ СЪМ, ОБИЧАЙ МЕ" .. Аама виждаш че каквото и да правиш няма ефект!
Тогава просто се примиряваш, защото
1.никой не харесва такива дето си признават чувствата и са лесно достъпни
2.направил си каквото е нужно
3.просто НЯМА ДА СТАНЕ, не си негодник, просто не й харесваш.. и ти не харесваш някоя си там Веселина (например), която е луднала по тебе, но вината не е ничия, просто чувствата не съвпадат...

еми знам кво е!

ама като бях така подкрепата беше 0.. и като се замисля правилно ме хулиха за слаботата защото сега съм на доста по-високо ниво от тогава, освен това какво да те подкрепяме в саморазрушението ти!?!?
няма да те тупам повече по рамото, сети за поста в първата ти тема ;)

И СЕ СТЯГАЙ

точно това трябва да чуваш постоянно, дори да хленчиш (както правех аз) че другите се смеят на слабите хора и не искат да ги разбират...
по-добре да не те разбират, за да закоравееш и за да оцеелееш..

стига хленчи и послушай съветите на хората, дори да ти звучат нелепо...

няма място за много извисени неща, майната й на любовта и оная пикла

и тя сере!

BaiToq
10-27-2008, 15:25
Застреляй се.

MaMkaMy
10-27-2008, 15:31
това от училището (класа) та през любовта и накрая да вземем да оправим света.... къде е смисала? Каде ти е проблема ли... че си на небето. земи слезни малко долу при нас да поогледаш живота как тече :)

mishi_123
10-27-2008, 15:38
Преди 3 години ходих с едно момче.Той е много готин и много съжелявам, 4е скъсах с него. Но също така съжелявам и че се хванах с него. Незнам дали още го харесвам може би малко... Но испитвам смесени чувства-мразя го за това което направи след като скъсахме, но и всеки път когато го видя сърцето ми се разтуптява. Когато го видя ми идва да го прегърна и да го разцелувам. Искам да съм с него но не мога искам го...

soul1199
10-27-2008, 17:17
Несподелената любов не означава,че си смотаняк или там както се описа!Случва се да харесаме този,който не трябва.Но това не е края на света,нали?+1 ne se ot4aivai i tvoeto vreme 6e doide :)

nqkafsi_tam
10-27-2008, 17:56
Готов съм да дам живота си за нея. Не искам нищо от нея.
Просто някъде там ми се губи смисъла.
За какво бих дал живота си? Защо я обичам толкова много?
Къде е цилият смисъл?
Наистина не аз съм смотан, ситуацията е такава. Немога да разбера, защо след всеки изминал ден едно чувство в мен се засилва, а не намалява, всякаш ако нея я нямаше и мен нямаше да ме има, ако някой ме разбира. В един момент просто разбирам, че аз за нея съм никой и че немога да променя това, а тя за мен е всичко и винаги ще бъде така? И колкото повече време минава, толкова повече ме боли.
Ден след ден, седмица след седмица, месец след месец, нищо не се е променило. Вие ми казахте да го направя! Вие ме надъхахте да кажа всичко. Вие ми казахте, че нямам какво да губя. Аз знаех, че ще загубя всичко, защото аз изгубих себе си, променям се... и не знам дали е към по-добро. Изгубим ли себе си, губим всичко.
Знаете ли кое е най-много обичам в нея, в това, че е себе си. Аз немога да го постигна...

nqkafsi_tam
10-27-2008, 19:05
Как да я забравя, като другите момичета не са и 1/3 готини, колкото нея. Как да я забравя като тя е най-невероятно момиче на света?
КАК?

nqkafsi_tam
10-27-2008, 19:44
Знаете ли какво? Мислех си ако бях на ваше място как бих помогнал този човек(тоест Аз). Не бих му казал истината, той я знае, че няма шанс това е ясно, че ако всички разберат, ще му се подиграват и с право, че е достоен, че се бори за чувствата си също не бих му казал.
Бих му казал :
Мислиш, че сега е трудно? Мислиш си какво да направя, как да я впечетля? Тя за теб е единствена? Невероятна, красива, умна, забавна и т.н. ...
Е приятелю ще ти кажа, че след всяко зло идва нещо добро, че след всяко добро идва нещо зло, това някакъв вид баланс на света, повярвай ми винаги го има. Да бъдеш оптимист не е лесно в този песимистичен свят, който всъщност не е нищо повече от една зрителна измама и високо въображение. Истинския свят не е този, който ни заобикаля, истинския свят е светът, в който всеки е по-малко добър и никак лош, всеки се бори за мечтите си и не разрушава живота на другите, истинския свят е вътре в нас. Голямо щастие е да намериш щастие, още по-голямо е да го запазиш. Разбирам, че ти неможеш да запазиш своето щастие, но спомни си кое идва след щастието - нещастието, твоята история е такава, колкото по-рано го осъзнаеш, толкова по-добре за теб. До тогава горе главата и имай малко вяра.
Всеки ще ти каже да я забравиш, аз ще ти кажа да я запомниш.
Всеки ще ти каже ти си маняк, ти не я обичаш.
Вманиечен си. Повярвай ми не си вманиечен просто си влюбен.
Когато си влюбен правиш странни неща, държиш се като глупак
и все пак "Къде ти е проблема?".
За съжеление проблема не е в теб, в нея е, ако искаш и 100 хиляди години я чакай, тя щом веднъж не ти е обърнала внимание няма да го направи никога. След време съм сигурен, че ще те разбере, само дано не е прекалено късно :)....
До тогава бъди себе си.
Усмихвай се повече.
Излизай с приятели.
Просто живей за мига, наслади се на живота, който повече няма да имаш, не съжелявай за минали неща.
Забрави за всичко, което ти пречи да бъдеш себе си.
Не забравяй кой си от къде си тръгнал и това е общо взето.
Всичко зависи от теб. Ти избираш съдбата си не тя теб.
Ако искаш, можеш да страдаш завинаги. Ако искаш можеш да си щастлив винаги. Ако искаш, просто се пусни по течението, пак каквото стане. Ти избираш, ти решаваш. Живота си е твой, ако искаш го пилей, ако искаш го живей.
Съжелявам за това, че не ти е отвърнала със същите чувста, но бъде печен и й бъди приятел, а ако след време стане нещо ще стане и това е всичко.

Разбрали къде ти е проблема?
Прекалено много искаш от себе си.
Искаш това, което не зависи от теб, да зависи от теб.
Разбирам това, но понякога не всичко зависи от нас самите.
Помисли малко върху това, огледай се около себе си, надникни вътре в себе си и пак помисли, ако и тогава не разбереш, че това момиче е наистина страхотно, имаш шанс да и бъдеш приятел... Оценявай и малките неща, защо постоянно искаш всичко да прекалено хубаво,
а ако си спечелиш такъв приятел е прекалено достатъчно да си щастлив :)

Просто Живей. Бъди добър към другите. Не съди за другите по себе си.
Не спирай да мечтаеш. Не спирай да обичаш.
Нещата никога няма да се променят, само гледната ти точка може да се промени.
Виждам, че все още не си намерил себе си, затова работи върху себе си. РАзбери кое е за теб и кое не е, и стани най-добрия в това, което можеш. Всеки от нас има таланти, развии ги. Научи се да се бориш и да гледаш от красивата страна на живота.
ЗАбрави за цялата тази болка и целия този не съвършен не идеален свят на лъжи и измами и материалност. Бъди себе си, какъвто си.
Всеки е добър, но много хора се променят заради разни случки и стават лоши, защото, когато нараняваш - по-трудно можеш да бъдеш наранен --- разбираш ли?

Ако все още се чудиш "Къде ми е проблема?"

Затвори очи и преброй до три, пожелай си нещо и се усмихни, сега ги отвори и се бори за свойте мечти....

waaaagh
10-28-2008, 08:00
Спокойно, бях същия случай.
Няма да ти давам съвет да не мислиш за нея защото тоя bullshit просто не работи...тъжно но факт...
1 обаче мога да ти гарантирам-Абсолютно всичко ще се нареди 1 ден! (знам колко тъпо звучи и колко нереално, и аз така мислех почти 2 години,но накрая просто стана :shock: )

BaiToq
10-28-2008, 15:48
Готов съм да дам живота си за нея. Не искам нищо от нея.
Просто някъде там ми се губи смисъла.
За какво бих дал живота си? Защо я обичам толкова много?
Къде е цилият смисъл?
Наистина не аз съм смотан, ситуацията е такава. Немога да разбера, защо след всеки изминал ден едно чувство в мен се засилва, а не намалява, всякаш ако нея я нямаше и мен нямаше да ме има, ако някой ме разбира. В един момент просто разбирам, че аз за нея съм никой и че немога да променя това, а тя за мен е всичко и винаги ще бъде така? И колкото повече време минава, толкова повече ме боли.
Ден след ден, седмица след седмица, месец след месец, нищо не се е променило. Вие ми казахте да го направя! Вие ме надъхахте да кажа всичко. Вие ми казахте, че нямам какво да губя. Аз знаех, че ще загубя всичко, защото аз изгубих себе си, променям се... и не знам дали е към по-добро. Изгубим ли себе си, губим всичко.
Знаете ли кое е най-много обичам в нея, в това, че е себе си. Аз немога да го постигна...
1.Проблемът ти е в главата.
2.Тъп си.
3.Порастни.
4.Не се ебавай с Бай Тоя.
5.Дал Господ Добро.

nqkafsi_tam
10-28-2008, 16:17
Каква е жестоката истина?
АЗ съм тръгнал да търся съвет от вас. Почти съм сигурен, че едва се сабира 1/3 от форума и да са по кадърни от мен и да са изпитали истинска любов. Тука някви келеши яко се пъхат у мувито и се филмират, развиват ми теории, кой е глупав и кой не, а ве момко ако бях глупав щях ли да имам 170 точки на IQ ве тъпанар, едно време тука имаше мъдри хора сега само боклуци ли аре оставете по-един пост и даите некви идеи покажете, че сте малко хора

BaiToq
10-28-2008, 16:21
Каква е жестоката истина?
АЗ съм тръгнал да търся съвет от вас. Почти съм сигурен, че едва се сабира 1/3 от форума и да са по кадърни от мен и да са изпитали истинска любов. Тука някви келеши яко се пъхат у мувито и се филмират, развиват ми теории, кой е глупав и кой не, а ве момко ако бях глупав щях ли да имам 170 точки на IQ ве тъпанар, едно време тука имаше мъдри хора сега само боклуци ли аре оставете по-един пост и даите некви идеи покажете, че сте малко хора
:lol: :lol: :lol:
Аз на IQ имам 199.
Насра ли???
Говоря за това дали си
житейски умен,не дали имаш 6-ци.
Плюс това на 14 години си далеч
от истинската любов.
Истинска любов се изпитва тогава,
когато и двамата души са ДОКАЗАЛИ
преданост и всеотдайност един
към друг,когато са готови да имат
деца,да живеят завинаги заедно.
Останалото се нарича "хормон".
Ама какво ли ти обяснявам,
по-готино е да те наливам
и да се дървиш :lol:
Много си ми забавен(смешен).
И другия път се постарай повечко на
теста за интелигентност.

nqkafsi_tam
10-28-2008, 17:39
точно за тва става въпрос ти си на 14 години? аиде 15 нали се правиш на голям и кво вече и житейски опит си имал? аз съм по-голям от теб със сигурност. Едва ли си 199 точки на IQ аз ти говоря сериозно ти си мислиш базик работа... IQ-то не доказва дали имаш 6ци само, доказва до колко е развит мозъка ти, тей като те гледам ми се струва, че все едно си безгръбначно?
Някъв дървен философ тука се прай на интересен.... върви си еби майката

BaiToq
10-28-2008, 18:27
точно за тва става въпрос ти си на 14 години? аиде 15 нали се правиш на голям и кво вече и житейски опит си имал? аз съм по-голям от теб със сигурност. Едва ли си 199 точки на IQ аз ти говоря сериозно ти си мислиш базик работа... IQ-то не доказва дали имаш 6ци само, доказва до колко е развит мозъка ти, тей като те гледам ми се струва, че все едно си безгръбначно?
Някъв дървен философ тука се прай на интересен.... върви си еби майката
Псувните много ми се вписват
в представата за интелигентен човек.
Неспазването на правописните
и граматичните норми на българския
книжовен език е признак
за развитието на мозъка ти.
А щом си по-голям от мен и си
решаваш проблемите във форум,
значи си трагичен случай.

Продължавай да се самонареждаш,
и така си ми весел.
Само дето пееш на 2 ноти...и то фалшиви.

mickelangelo
10-28-2008, 20:34
ами изречението от подписа ми е достатъчно красноречиво ... то ми повлия като бях в подобна криза като твоята ..


ПС: намери си някакво занимание .. спорт .. хоби .. с което да убиваш времето .. така само да се самосъжаляваш не става

Lysander
10-29-2008, 17:37
Колко теми си направил за това момиче, лелеее :shock:
И във всяка поне 10 човека ти казват да се откажеш....Ама май няма да ги послушаш. Ето сега виж как да я спечелиш: намери си друго гадже, прави се, че я обичаш, ала-бала и гледай таз твойта да вижда твоето "щастие". Тя ще почне да ревнува, ще осъзнае, че те е изтървала и ще дойде при теб. Ама ти недей поддава, още. Накарай я да ти се помоли малко и тогава работата е готова. Ако и това не стане...не знам....

BaiToq
10-29-2008, 18:11
Колко теми си направил за това момиче, лелеее :shock:
И във всяка поне 10 човека ти казват да се откажеш....Ама май няма да ги послушаш. Ето сега виж как да я спечелиш: намери си друго гадже, прави се, че я обичаш, ала-бала и гледай таз твойта да вижда твоето "щастие". Тя ще почне да ревнува, ще осъзнае, че те е изтървала и ще дойде при теб. Ама ти недей поддава, още. Накарай я да ти се помоли малко и тогава работата е готова. Ако и това не стане...не знам....
Ако това не стане...
Бай Тоя-президент 8-)