PDA

View Full Version : ГИНЕКОЛОЗИТЕ В РУСЕ !!! МОЛЯ, КОМЕНТИРАЙТЕ !!!



glavolomno
10-27-2008, 16:38
Здравейте! На 18 години съм, от град Русе.
Скоро (макар и доста позакъсняла) се реших да посетя така наеречения гинеколог за да си направя един простичък профилактичен преглед. Взех си направление и отидох при д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА...Искам да ви споделя разочарованието си:...
1-во: прегледът ми траеше 2 минути (буквално колкото да се каже, че съм прегледана)
2-ро: не съм сигурна, че лекарите би трябвало да използват такива ракъвици, които буквално се използват за боядисване на коса, т.е има ги във всяка опаковка на боя за коса...сещате се за какво говоря
3-то: пак казвам при такъв "обстоен" преглед не вярвам, че може да се постави адекватна диагноза каквато и да е тя...
Въпросната д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА ми каза, че имам гъбички. По нейните думи всяко младо девойче, което носи бельо тип "прашка" е задължително преносител на тези гъбички... Искам да подчертая, че до този момент аз нямах никакви оплаквания - неща като сърбеж, болки, парене, течение са ми просто ЧУЖДИ...
Предписа ми LOMEXIN - на мен и моя приятел...
Кажете ми какво мислите? Сблъсквали ли сте се с точно тази лекарка или с други подобни немърливи и ниско компетентни хора...
Малко след моя преглед една приятелка излезе от болница след тежко лечение. От болницата я посъветвали да иде на гинеколог, заради антибиотиците, които е вземала...Тя отива при въпросната д-р ДОЙЧИНОВА, при което прегледът протича по единтичен начин с моя...Диагнозата е поставена - ГЪБИЧКИ !!! Именно поради причината, че тя носи "прашки" ....
УМОЛЯВАМ ВИ, ИЗКАЖЕТЕ ВАШЕТО МНЕНИЕ ПО СЛУЧАЯ ИЛИ РАЗКАЖЕТЕ ЗА ВАШИ ЛИЧНИ РАЗОЧАРОВАНИЯ ИЛИ "ОЧАРОВАНИЯ", АКО ИМАТЕ ТАКИВА
БЛГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!![/b]

mrssmith
10-27-2008, 17:01
една моя приятелка имаше киста, "лекуваха" я над година, всеки лекар по различен начин, всеки й слагаше различна диагноза , състоянието й се усложни дотолкова, че се наложи да й правят операция в друг град..и всичко заради все компетентни гинеколози..ама няма как, като не можем да се лекуваме и преглеждаме сами, трябва да се доверяваме насляпо.

MostHated
10-27-2008, 17:45
Здравейте! На 18 години съм, от град Русе.
Скоро (макар и доста позакъсняла) се реших да посетя така наеречения гинеколог за да си направя един простичък профилактичен преглед. Взех си направление и отидох при д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА...Искам да ви споделя разочарованието си:...
1-во: прегледът ми траеше 2 минути (буквално колкото да се каже, че съм прегледана)
2-ро: не съм сигурна, че лекарите би трябвало да използват такива ракъвици, които буквално се използват за боядисване на коса, т.е има ги във всяка опаковка на боя за коса...сещате се за какво говоря
3-то: пак казвам при такъв "обстоен" преглед не вярвам, че може да се постави адекватна диагноза каквато и да е тя...
Въпросната д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА ми каза, че имам гъбички. По нейните думи всяко младо девойче, което носи бельо тип "прашка" е задължително преносител на тези гъбички... Искам да подчертая, че до този момент аз нямах никакви оплаквания - неща като сърбеж, болки, парене, течение са ми просто ЧУЖДИ...
Предписа ми LOMEXIN - на мен и моя приятел...
Кажете ми какво мислите? Сблъсквали ли сте се с точно тази лекарка или с други подобни немърливи и ниско компетентни хора...
Малко след моя преглед една приятелка излезе от болница след тежко лечение. От болницата я посъветвали да иде на гинеколог, заради антибиотиците, които е вземала...Тя отива при въпросната д-р ДОЙЧИНОВА, при което прегледът протича по единтичен начин с моя...Диагнозата е поставена - ГЪБИЧКИ !!! Именно поради причината, че тя носи "прашки" ....
УМОЛЯВАМ ВИ, ИЗКАЖЕТЕ ВАШЕТО МНЕНИЕ ПО СЛУЧАЯ ИЛИ РАЗКАЖЕТЕ ЗА ВАШИ ЛИЧНИ РАЗОЧАРОВАНИЯ ИЛИ "ОЧАРОВАНИЯ", АКО ИМАТЕ ТАКИВА
БЛГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!![/b]

бегай при друг гинеколог!

mArMaLaDkA
10-27-2008, 18:50
Жената е присъствала само на лекцията "Как да открием гъбички" и това е. 8-)

Lysit0
10-27-2008, 19:20
Ползват се ръкавици,но незнам какви точно.Иначе...иди при друг,надали е единствената...се пак РУСЕ не е малък град :)

glavolomno
10-27-2008, 19:35
Благодаря ви за отговорите. Би ми било интересно да прочета мнение на момиче, което е от Русе и пряко се е сблъскало с тази гинеколожка - Д-Р РАДКА ДОЙЧИНОВА !!!
Относно съвета - да, ще ида при друг гинеколог, но съм чувала толкова други отвратителни истории за "специалистите" в тази област, че просто незнам на кого мога да имам доверие...

hottie
10-27-2008, 20:06
До болка познато, но в София. Първият ми гинеколог преди няколкго години...непрекъснато диагнози : гъбички, кисти, вагинози..раничка на шийката на матката. Вече бях пред депресия, но не вярвах, че ме лъже защото в същото време беше много мила и внимателна(уж!). Накрая отидох на друг гинеколог - оказа се, че нищо ми нямя. Но пак не бях сигурна и посетих още 2 ! И си се оказа, че онази е искала просто да ми прибере парите. И така :) бих й написала името, но не помня. Беше мнооого отдавна. Кабинетът й беше някъде в Лозенец.

darla
10-28-2008, 07:26
Da,doktori-6arlatani ima navsqkude.jal mi e za tqh kato se setq,4e v na4aloto na rabotata si polagat kletva,a taka bezskrupulno mamqt horata.Lomexin-a sum go izpolzvala i az predi godina nqkude,nqma da ti navredi,no 6tom nqma6 simptomi,sledovatelno e ABSOLUTNO izli6no da se lekuva6 ot ne6to,koeto vsu6tnost nqma6!

glavolomno
10-28-2008, 11:20
А на тази моя приятелка, за която ви разказах, освен гъбички и е казла, че вижда и някаква киста, но още не била сигурна...Забележете - прегледа е траел 2 минути и то без да я прегледа с видеозон или да я погледне през микроскоп...Абсурдни диагнози !!!

kalpazanka
10-30-2008, 16:23
А на тази моя приятелка, за която ви разказах, освен гъбички и е казла, че вижда и някаква киста, но още не била сигурна...Забележете - прегледа е траел 2 минути и то без да я прегледа с видеозон или да я погледне през микроскоп...Абсурдни диагнози !!!
По-скоро колпоскоп.... Щот цитонамазките не се гледат в момента на прегледа.

LipSoFAnAnGel
10-30-2008, 18:35
Благодаря ви за отговорите. Би ми било интересно да прочета мнение на момиче, което е от Русе и пряко се е сблъскало с тази гинеколожка - Д-Р РАДКА ДОЙЧИНОВА !!!
Относно съвета - да, ще ида при друг гинеколог, но съм чувала толкова други отвратителни истории за "специалистите" в тази област, че просто незнам на кого мога да имам доверие... Аз съм от Русе и на профилактични прегледи винаги ходя при Радка Дойчинова и бих казала, че е най-добрия гинеколог... Не мога да се оплача от нея. Добра е, веднъж ме прие, дори да нямах час, защото не ми спираше цикъла, втори път ми постави точна диагноза. Не мога да се оплача от нея :)

Beyonce
11-01-2008, 21:04
Doktor Iulian Georgiev!! Mnogo e pe4en i vinagi ima mnogo jeni pred kabineta mu(do Alio6a)!!
Otidi, nqma da sajelqva6, dosega samo tam sum xodila:)

glavolomno
11-04-2008, 17:32
Аз нямам никакви оплаквания от отношението на Дойчинова - напротив! Готина жена изглежда, но не съм съгласна, че е компетентна в работата си...

LipSoFAnAnGel
11-04-2008, 18:56
Аз нямам никакви оплаквания от отношението на Дойчинова - напротив! Готина жена изглежда, но не съм съгласна, че е компетентна в работата си...Хем нямаш оплаквания от отношението и хем мислиш, че е некомпетентна .Та нали се гледа начина на работа, а не дали е готина :D :razz:

glavolomno
11-09-2008, 00:06
Аз ли не се изразих добре или ти не ме разбра LipsOfAnAngel ?! Мисля, че трябва да разграничаваме приветливото,добро,мило отношение (което е плюс) и това дали тази жена си върши работата прецизно и точно така както би трябвало... Нали не мислиш, че е задължително щом лекаря ти има добро отношение ( в чисто човешкия смисъл на думата ) , то задължително трябва да е И добър специалист... Точно това имах в предвид !!!

LipSoFAnAnGel
11-09-2008, 05:24
Аз ли не се изразих добре или ти не ме разбра LipsOfAnAngel ?! Мисля, че трябва да разграничаваме приветливото,добро,мило отношение (което е плюс) и това дали тази жена си върши работата прецизно и точно така както би трябвало... Нали не мислиш, че е задължително щом лекаря ти има добро отношение ( в чисто човешкия смисъл на думата ) , то задължително трябва да е И добър специалист... Точно това имах в предвид !!!Добре . Аз пък съм доволна от работата и както споменах от горния пост и причините, поради които мисля така :)

Marielita
05-11-2009, 23:11
Здравейте! На 18 години съм, от град Русе.
Скоро (макар и доста позакъсняла) се реших да посетя така наеречения гинеколог за да си направя един простичък профилактичен преглед. Взех си направление и отидох при д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА...Искам да ви споделя разочарованието си:...
1-во: прегледът ми траеше 2 минути (буквално колкото да се каже, че съм прегледана)
2-ро: не съм сигурна, че лекарите би трябвало да използват такива ракъвици, които буквално се използват за боядисване на коса, т.е има ги във всяка опаковка на боя за коса...сещате се за какво говоря
3-то: пак казвам при такъв "обстоен" преглед не вярвам, че може да се постави адекватна диагноза каквато и да е тя...
Въпросната д-р РАДКА ДОЙЧИНОВА ми каза, че имам гъбички. По нейните думи всяко младо девойче, което носи бельо тип "прашка" е задължително преносител на тези гъбички... Искам да подчертая, че до този момент аз нямах никакви оплаквания - неща като сърбеж, болки, парене, течение са ми просто ЧУЖДИ...
Предписа ми LOMEXIN - на мен и моя приятел...
Кажете ми какво мислите? Сблъсквали ли сте се с точно тази лекарка или с други подобни немърливи и ниско компетентни хора...
Малко след моя преглед една приятелка излезе от болница след тежко лечение. От болницата я посъветвали да иде на гинеколог, заради антибиотиците, които е вземала...Тя отива при въпросната д-р ДОЙЧИНОВА, при което прегледът протича по единтичен начин с моя...Диагнозата е поставена - ГЪБИЧКИ !!! Именно поради причината, че тя носи "прашки" ....
УМОЛЯВАМ ВИ, ИЗКАЖЕТЕ ВАШЕТО МНЕНИЕ ПО СЛУЧАЯ ИЛИ РАЗКАЖЕТЕ ЗА ВАШИ ЛИЧНИ РАЗОЧАРОВАНИЯ ИЛИ "ОЧАРОВАНИЯ", АКО ИМАТЕ ТАКИВА
БЛГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!![/b]

Zdravei,
az malko kusno vijdam napisanoto, no puk nikoga ne e kusno da spodelq opit. Hodih pri Doichinova predi okolo...abe pove4e ot 5 godini e bilo- beshe purviqt mi pregled pri ginekolog, zashtoto ne mi beshe redoven cikalat (bqh v gimnaziqta oshte). Mnogo dovolna ostanah togava ot neq, beshe vnimatelna i mi otkri edna rani4ka, koqto namaza s edin paresht krem. Vsi4ko to4no. :-o

Po-kusno, ve4e kato studentka, se vurnah pri neq na pregled i diagnozata beshe gubi4ki. Predpisa mi Clotrimazol vaginalni tabletki, kakto i krem.

3 godini po-kusno otnovo otidoh pri neq. Imah surbej i po-silno te4enie ot obiknoveno, kaza - "gubi4ki". Pregledut iztraq sushto taka tip "Minuta e MNOGO", beshe gruba tozi put i sled kato q popitah, dali nqma nujda da si pravq izsledvaniq, kaza, 4e ne mojelo v tova sustoqnie da si izsledvam sekreta...Predpisa mi otnovo Clotrimazol tabletki i krem. Kaza i priqtelqt mi da se maje sus sushtoto lekarstvo, tui kato i kazah, 4e toi eventualno moje sushto da go e hvanal.
Nqmashe osoben efekt, vupreki, 4e spazih vsqko neino ukazanie... Nikakvo oblek4enie ne usetih i sled mesec bqh pak pri neq, no nishto novo ne se slu4i. "Gubi4ki!" i.. natatuk ve4e znaete.. Sega ve4e mislq . 4e e kraino vreme da vzema vtoro mnenie! :x

Kolkoto do gubi4kite, edna priqtelka sus sushtite opalkvaniq, koqto u4i medicina, mi kaza, 4e le4enieto nqma kak da e uspeshno, kakto pri men, taka i pri priqtelq mi , ako ne se izpishe i mico-lekarstvo za priem prez ustata, za da moje po kruven put da e pre4isti organizma... Pravete si izvodite..kak ako i priqtelqt mi ima gubi4ki, shte se pre4isti s edno krem4e i redovna higiena, kato pri mujete gubi4kite vireqt i v uretrata... :? :-x

Tova e! Dano um bila polezna s neshto :)

gia_sena_mono
05-12-2009, 07:52
Aз не съм от Русе,но мога да изкажа опит от Велико Търново.Ходих при уж най-добрата докторка и то препоръчана от близка,която също е доктор.
Имам течение.Ходя при нея вече 6 месеца и съм насъбрала сума ти рецепти и бая пари са пръснати,но никакво подобрение,да не говорим за пълно излекуване.Първо ми изписва лекарства на сляпо - без изследвания,само с преглед (които незнам как ще покаже от какво е течението).После и изследвания прави и уж откри причината за течението,но то си продължава и дори е повече и мирише по друг начин.Спазвам каквото ми е казала,но НИЩО!
Та въпросната е Ножарова. :?
Сега след поредните предписани лекарства трябва отново да ида,но вече незнам какво да правя-само лекарства купувам,а не мога да се излекувам.Започвам да си мисля,че всички тези неуспешни опити за лечение по-скоро са ми навредили,а не помогнали.