PDA

View Full Version : Заглъхнало ухо



Draf
10-27-2008, 20:56
Едното ми ухо заглъхна :/
Капки за уши или?

babity
10-27-2008, 21:14
Купи си дъвка. Незнам каква е точно връзката, ама като пътуваме някъде на високо винаги ми дават дъвка и от самото преглъщане не ми заглъхват ушите.

scoobydors
10-28-2008, 03:39
Проблема може да е по-сериозен и дъвка да не ти помогне. Най-добре кажи на вашите (няма начин майка ти да не знае някакви капки за уши) или отиди на лекар. Успех ! ;)

Draf
10-28-2008, 08:29
Аве не знам ама майка ми вика олио :D
Май първо ще си купя капки за уши, пък след това ще видим..

ThePowerOfLove
10-28-2008, 14:00
Ако си болна се случва и ушите да се засегнат. На мен слабото ми място е точно там при настинка, но аз от преди си имах големи проблеми..сега не ми се обяснява,но се надявам твойто да не е сериозно ;)
Ако няма промяна по-добре отиди на лекар..

Draf
10-28-2008, 16:43
Дам и преди ми се е случвало като стане студ.
Настинка нещо ала-бала....

Sladuranka_ta
11-02-2008, 13:19
Имах подобен проблем.Бях много настинала и ушите ми заглъхнаха,чувах си гласа различен.Това стана преди 5 месеца сигурно.Лекарката ми каза че е от хремата и ще минат но...не!След месец отидох исписа ми някакви капки за уши,полза нямаше.Ушите ми пукаха ии ме наболяваха.Отидох отново изпрати ме на специалист уши-нос-гърло.Тогава той ме прегледа и каза,че всъщност ушите ми са напълно здрави,а имам артрит,в зоната точно под ушите..там някаде,което не е нормално за моята възраст.На 15 съм.И ми исписа някави хапчета обезболяващи и гел за мазане.Отново нямаше полза и преди 15 дена пак ходих при него.Каза да продължа да се мажа с гела а хапчетата да ги спра понеже файда от тях няма а са прекалено силни за мен.Ии отново каза че ушите ми са здрави а артрита сам шял да мине с течение на времето.Предписа ми всяка вечер да си слагам памучено тампонче с ракия в ушите за да се затоплят.А това с олиото в предните коментари,също съм го чувала..несъм опитвала но май ще се наложи,защото нещо ми заглъхват от време на време.Ако нещо можете да кажете..Благодаря Ви! :)

VhD
11-02-2008, 15:10
запуши си носа и надуй бузите :-D :D :D :D 8-)

Sladkata___
11-02-2008, 15:12
отиди на лекар.и на мен ми се случи и ходих на лекар да ми го почистят не боли даже е приятно.

VhD
11-02-2008, 15:14
отиди на лекар.и на мен ми се случи и ходих на лекар да ми го почистят не боли даже е приятно.
да и това може 8-) :P

fenkatakrisi952
11-02-2008, 15:56
най-добре отиди на лекар.преди време на една пиятелка също и беше заклухнало ухото.и тя си взе капки,но не помогнаха.накрая отиде на лекар и се каложи да и промият ушите :? .

Breathe100
12-15-2008, 13:35
Аве не знам ама майка ми вика олио :D
Май първо ще си купя капки за уши, пък след това ще видим..

и аз имам проблем с ушите не дочувам нещо ..а на моята възраст не е нормално (на 13 съм) и съветвам се с прители някои ми казаха ще ти направят промивка мн е гадно на един прител дядо му е останал глух с едното ухо заради некачествена промива и аз ся наплашена .. нз кво да прая и накрая се реших отидах на лекар и лекрката ми казва че не мойе да ме прати на ушен лекар преди да ем прегледат тя и така и така изписа ми някакви капки но се оказа че вноса им в България е спрян и ня мога да си ги намеря от никъде. Лекарката ми ми каза с зехтин по 4 - 5 капки в всяко ухо и посел слагам по едно паму4е в всяка дука.Не съм била чувала от ушна кал :D и аз нали си чистя редовно ушите и лекраката ми ми каза че това е ушна кал засъхнала на вътре и че зехтинът ще я размекне .. изчиствам си ушите , капват ми зехтин ../ на другата сутрин ставам и си изчиствам ушите толкова ушна кал през живота си не бях виждала и сега чувам доста по добре.
Майка ти е напълно права ;)

mumiikataa
12-15-2008, 13:43
Аве не знам ама майка ми вика олио :D
Май първо ще си купя капки за уши, пък след това ще видим..

и аз имам проблем с ушите не дочувам нещо ..а на моята възраст не е нормално (на 13 съм) и съветвам се с прители някои ми казаха ще ти направят промивка мн е гадно на един прител дядо му е останал глух с едното ухо заради некачествена промива и аз ся наплашена .. нз кво да прая и накрая се реших отидах на лекар и лекрката ми казва че не мойе да ме прати на ушен лекар преди да ем прегледат тя и така и така изписа ми някакви капки но се оказа че вноса им в България е спрян и ня мога да си ги намеря от никъде. Лекарката ми ми каза с зехтин по 4 - 5 капки в всяко ухо и посел слагам по едно паму4е в всяка дука.Не съм била чувала от ушна кал :D и аз нали си чистя редовно ушите и лекраката ми ми каза че това е ушна кал засъхнала на вътре и че зехтинът ще я размекне .. изчиствам си ушите , капват ми зехтин ../ на другата сутрин ставам и си изчиствам ушите толкова ушна кал през живота си не бях виждала и сега чувам доста по добре.
Майка ти е напълно права ;)
Даже до колкото знам не е хубаво да се чистят често ушите(например всеки ден),но аз не мога. И аз започнах да не дочувам и май тия дни ще го направя номера със зехтина...
Иначе заглъхването може да е от атмосферното налягане,от настинка, от студа, но ако продължи повече и зачести трябва да се консултираш с лекар...

GabisiTa
12-15-2008, 15:08
Ако те боли гърлото или си настинал е от това, но ако не ти мине по-добре върви на лекар.

Astutepro
05-03-2010, 18:49
Здравейте!Абе днес ми заглъхнаха ушите за 6 часа някъде, много ми беше намален слуха,голям дискомфорт чувствах.Не знам дали беше затова,защото имам кашлица или защото онзи ден ходих на дискотека и ми забръмчаха ушите след това.Но чак два дена след дискотеката ми се появи проблема със заглъхването.Така че май не е от там.Сега ми мина,но искам да питам има ли опасност пак да се появи в скоро време!И да потърся ли личната лекарка след като вече ми е минало?Благодаря!

nIkEnCeTy_bE
05-03-2010, 19:33
Ами на мен миналата година ми се възпали ухото от морето. Мислех, че е просто от водата. Но в 23 часа ходих в спешния от болка, и ми предписа капки, които ги слагах 1-2 дена мисля, и ми мина веднага. Мисля, че трябва да отидеш на лекар, защото може да е нещо сериозно. Но според мен може би е временно, или ти се е възпалило ухото, спокойно сигурно ще ти предпишат капки.

ImmortalSportFreak
05-03-2010, 19:37
Здравейте!Абе днес ми заглъхнаха ушите за 6 часа някъде, много ми беше намален слуха,голям дискомфорт чувствах.Не знам дали беше затова,защото имам кашлица или защото онзи ден ходих на дискотека и ми забръмчаха ушите след това.Но чак два дена след дискотеката ми се появи проблема със заглъхването.Така че май не е от там.Сега ми мина,но искам да питам има ли опасност пак да се появи в скоро време!И да потърся ли личната лекарка след като вече ми е минало?Благодаря!
Временно е според мен.Може да е от настинката или от диското..
Но ако до 2-3 дена не мине - питай ОПЛ.

L0ST
05-03-2010, 19:42
Мен преди 2 седмици ме боля корема 2-3 часа, дали да потърся лекар като ми е минало? Моля ви!! Помогнете!!!

Сега, ние не сме лекари, не сме ясновидци и т.н.. Не можем да ти кажем дали е опасно или не. Има болести, при които първоначално се появяват симптоми, след това затихват, може да са затихнали месеци наред, а след това изведнъж пак се появяват. Но по дяволите, всеки го е боляло ухо, ако продължи да те боли, отиваш приОПЛ и той/тя ще ти даде капки, ако пък не те боли, не мисля че има за какво изобщо да се притесняваш!

darkPaladin
05-03-2010, 20:02
От колко време си така?

Хрема или други простудни заоблявания?

Проблеми с равновесието?

От какво мислиш,че може да е?

Болки?

Да е попадало чуждо тяло вътре?

Да е било подложено на удряне?

Metal
05-04-2010, 09:45
И на мен са ми заглъхвали... Слушам мн. силна музика и затова. ОПрявяли са ми се когато пусна лека музика или със дъвка както казаха. :)

Astutepro
05-04-2010, 11:13
отидох при лекарката ми и ми каза че е от ушна кал :shock: :razz: ,и каза да си налея малко топло олио в ухото ми и да го притисна с памук за да попия олиото и после да отида при нея тя да ми изчисти ухото.

alkoxolizmo_0
05-04-2010, 11:30
отиди на лекар да ти промие ушите.бтв много е яко и релаксиращо :D или пък има едни фунийки които се слагат на ухото и се палят и извличат всички мръсотий от ухото ,попринцип помагат много ама трябва да внимаваш ако ще ги вземаш :)

lubomir.jivkov.96
03-12-2013, 11:00
И аз имам такъв проблем!!! Вчера се сбих с един ром и тоз ме удари с юмрук в ухото и ся чувам с него слабо, но пък другото работи ОЩЕ! И най-гадното е че не ми минава. Какво да правя, че хич не ми е кеф!! Благодаря предварително.

kalpazanka
03-12-2013, 14:06
^Лекар!

lubomir.jivkov.96
03-12-2013, 16:18
ДОбре но ако наште разберат че ми има нещо и съм на лекар ще откачат. После ще ме питат какво е станало какво ми има на ухото и ще ми бъде неудобно да кажа-"Ми кво да е станало-сбих се с циганин и тоя ме удари!" Надявам се само да се оправи.