PDA

View Full Version : Хвърляте ли си боклуците където ви падне?



Bianca
10-28-2008, 16:43
Въпросът е ясен.
Държите ли на опазването на околната среда? Винаги ли чакате да наближите някое кошче, за да си хвърлите хартийката или боклучето?
Аз пък понякога хвърлям където ми падне и днес малко ми се ядосаха, но няма нищо. 8-)
Та, вие сте.
П.П. Всички хора, с които се движа, са някакви чистофарници и винаги ми се карат, като си хвърля отпадъка не там, където трябва. :x :-x

Pliok0019
10-28-2008, 16:46
Не.

В повечето случаи рециклирам.

mim4ety_sara
10-28-2008, 16:48
Da,vinagi 4akam ko64e,mnogo mrazq hora,koito si hvyrlqt boklucite kadeto im padne.Ne se li zamislqte,4e ne e priqtno,razhojda6 si se i navsqkade bokluci,koito se razgrajdat hilqdi godini :shock: :?

jghgh
10-28-2008, 16:49
Мне, възпитана съм да не си хвърлям боклуците, поради което понякога се разхождам със смачкан боклук в ръка, докато стигна до кошче и си хвърля боклука 8-)
Даже хвърлям на някои познати боклуците в коша, защото те си ги хвърлят на земята. И аз само им викам "Абе ей, това няма да се рециклира поне 100 години!" и им хвърлям хартишките. ^^

AliceSw
10-28-2008, 16:51
почти винаги в кошче...

stefity
10-28-2008, 16:51
Еми мен до преди 2-3 години не ме интересуваше много много къде ще си хвърля боклука, но благодарение на едно мое бившо гадже 8-) което винаги си хвърляше и най-малкия боклук по кошчетата и аз се научих от него и сега просто ми е навик и дори и билетчетата ако няма къде да ги хвърля си ги държа докато не намеря кошче... 8-) малко ненормално ама... 8-)

hahavteen
10-28-2008, 16:54
Никога не хвърлям извън кошчето.

Lucho
10-28-2008, 16:55
Daa :D

Bianca
10-28-2008, 16:57
почти винаги в кошче...
Еееей, Светли, какво става? 8-)
Кога си идваш? :oops:

Dumb
10-28-2008, 16:58
Обикновено да.

morkofka
10-28-2008, 17:05
В повечето случай

PiruBloodz
10-28-2008, 17:07
Разбира се

Доста пъти съм имал спорове когато някой фр си хвърли простотиите на земята

cherinka
10-28-2008, 17:10
Мне, възпитана съм да не си хвърлям боклуците, поради което понякога се разхождам със смачкан боклук в ръка, докато стигна до кошче и си хвърля боклука 8-)
Даже хвърлям на някои познати боклуците в коша, защото те си ги хвърлят на земята..
1 към 1.

И понеже обичам ръцете да са ми свободни ако боклучето е по-мъничко си го слагам в задния джоб на дънките, а ако е по-голямо -в дамската чанта. 8-) 8-) 8-)
Уж си викам "оо, аз като видя кош, ще си го хвърля".. ама то с моята къса памет и неспособността за запомняне и става така, че тия боклуци си ги нося в нас....
че даже чат-пат попадат в пералнята...
Абе ужас!

TinkyWinky
10-28-2008, 17:12
Разбира се

Доста пъти съм имал спорове когато някой фр си хвърли простотиите на земята
+1

Scouse
10-28-2008, 17:15
гледам да е в коша... :-D

woshata
10-28-2008, 17:15
обиквенно си изхвърлям както си е редно..в кошчето за боклук.. мисля че няма нужда да се праа на оригинална ..хм..примерно в училище .. ставам и отивам до волфа 8-) а не като тия мойте зад гърба им .. там като погледнеш .. бунище :? :?

tItEufFf
10-28-2008, 17:20
Да, винаги чакам в кошче. Всички от класа ми си ги хвърлят където им падне .. Дори са ми казвали "Абе хвърляй го на земята тоя боклук бе" и ме гледат странно, когато ме видят да продължавам да си ходя с боклука в ръката, оглеждаща се за кошче

Seducti0n
10-28-2008, 17:23
И с право ти се карат. ;-)

Принципно, си хвърлям боклуците в кофите, случва се понякога да изпусна неволно хартийка от дъвка или нещо подобно, но не се навеждам за да го взема.

Всеки мрънка, че е мръсно,а никой не допринася да е чисто.

Deadlock
10-28-2008, 17:27
дори и билетчетата ако няма къде да ги хвърля си ги държа докато не намеря кошче... Cool малко ненормално ама... Cool
Мноого ненормално.. :-o

Всички боклуци в кошчето.

Sensuality
10-28-2008, 17:33
Повечето пъти :-D

Mirelchetoo14
10-28-2008, 17:41
Ъф, не ги хвърлям където ми падне, но те падат където ги хрърля... :lol:

Не бе, никога не ги хвърлям по пътя, освен ако не се изнервя, че прекалено дълго няма кошче. Адски смешни са ми хора, които едва ли не поучават децата си: "Хвърляй, маме, да им е гадно на тия дето е тяхна държавата"... пахаха :lol: Тая земя е на всички ни, просто.... Кратко и ясно все пак НЕ, не хвърлям и нямам желание да го правя, тъпо ми се струва.

TellMeYourName
10-28-2008, 17:46
търся кошче, но ако няма...в джоба и цял ден си го разхождам...изхвърлям го в нас...

KariZma
10-28-2008, 17:51
Винаги се оглеждам за кофа! :o
(единствено дъвките понякога се е случвало да ги хвърля някъде на страна :oops: ... но попринцип гледам да е в кофата :-o )

hottie
10-28-2008, 18:07
Мне, възпитана съм да не си хвърлям боклуците, поради което понякога се разхождам със смачкан боклук в ръка, докато стигна до кошче и си хвърля боклука 8-)
Даже хвърлям на някои познати боклуците в коша, защото те си ги хвърлят на земята..
1 към 1.

И понеже обичам ръцете да са ми свободни ако боклучето е по-мъничко си го слагам в задния джоб на дънките, а ако е по-голямо -в дамската чанта. 8-) 8-) 8-)
Уж си викам "оо, аз като видя кош, ще си го хвърля".. ама то с моята къса памет и неспособността за запомняне и става така, че тия боклуци си ги нося в нас....
че даже чат-пат попадат в пералнята...
Абе ужас!
абсолютно същата съм ! Дрехите и чантите са ми пълно с боклучета !

zloto
10-28-2008, 18:08
Всичко си хвърлям в кошчето, само за дъвките понякога правя изключение (доста рядко всъщност).
За мен е супер тъпо някой да се оплаква колко е мръсна държавата, а в същото време да хвърля боклук където му падне. :-x
Или пък да се мисли за големия гражданин и софианец, а да хвърля боклуци по земята.

Bianca
10-28-2008, 18:12
Е, да, ама аз не се и оплаквам. 8-)

TheOtherME
10-28-2008, 18:14
ВИнаги в кошчето!!!Въпрос на възпитание и възгледи.

Pedigree
10-28-2008, 18:17
Не!
И ако не виждам кошче, просто си ги пъхам в джоба на якето. И после, като се прибера, си проверявам какво имам в якето, и то вечно е пълно с боклуци.
А редовно виждам хора, на буквално две крачки от кошче, които си хвърлят боклука на земята.. ебаси! :x

EarthShaker
10-28-2008, 18:25
абсолютно винаги!

Deliverance
10-28-2008, 18:28
x

BlueAvalanche
10-28-2008, 19:04
Не!!! И като с моите 3ма съученици ходим да ядем, те си хвърлят боклука по земята а аз събирам и хвърлям в кофата. Обичам да ми е чисто и ако всеки си мисли " моя боклук е един няма да замърси много " значи ще тънем в боклуци.

Тъпча си джобовете с боклуци ама по земята НЕ хвърлям.

chocoleptic
10-28-2008, 19:09
Sometimes.

LiveFlower
10-28-2008, 19:41
Oпределено НЕ!
Адски много се дразня като видя по-едър боклук по центъра например,направо се изкушам да не се наведа и да го взема :-D .

Mamut
10-28-2008, 19:49
да

EarthShaker
10-28-2008, 19:54
абсолютно винаги!

смисъл че винаги ползвам кош... :lol: къв съм балък!

Mamut
10-28-2008, 19:57
ай стига е

Boot
10-28-2008, 19:59
Аз се възмущавам, че хората хвърлят хранителни отпадъци в контейнерите за разделно събиране на боклуци, а то имало МЛАДИ хора, които ги мятат по земята.

cherinka
10-28-2008, 20:30
Забравих да спомена, че само и единствено фасовете си ги хвърлям където ми падне...

И мноого, ама мноого рядко ги гася в земята и ги хвърлям в кош.
И междудругото всеки път като си хвърля фаса на земята се усещам колко тъпо е тва,което правя, но слава богу пред училище има едни голеееееееми голеееееееми кофи, които почти всеки ден горят и фасовете ми отиват там. 8-)

MakeMeLaugh
10-28-2008, 20:40
ТВЪРДО НЕ!
Даже пълня джобовете си, ако няма кош!

Дори, ако съм с някой и хвърли боклук му се стросвам яката..


Ако ние самите не си направим чисто и приятно, кой друг?!

5StaR
10-28-2008, 20:50
много много много рядко извън кош... даже викам на фр, че има кош след 20 метра и те се връщат и си взимат боклуците :D

InitialD
10-28-2008, 20:52
Винаги си хвърлям боклука в кошче!!!!

Случвало се е да си намирам разни опаковки по джобовете дни след като не съм намерил кошче където да ги изхвърля!

Наскоро се запознах с първият човек (за мен), който си гаси фаса в кошче и там го изхвърля .. много пъти даже го е мъкнал стотици метри до кофа за боклук!!! :shock:

HardcoreSyndrome
10-28-2008, 20:55
Не! Пълня си често раницата с боклуци, защото няма къде да ги изхвърля, но не правя мизерия!

ScionOfStorm
10-28-2008, 21:24
Мятам в кошец. Ако няма - в джоба на дънките/джоба на якето/раницата етс. Мнооого рядки са били случаите да съм хвърлил нещо не в кош.

Друг е въпросът естествено, че понякога кошовете са препълнени в радиус от 1 км. (Красно село, примерно) или квартал Изток понякога, и да хвърлиш в тях е като да хвърлиш по земята - то купищата боклуци просто преливат..

hgfh
10-29-2008, 07:20
имам навика когато няма кошче около мен да си оставям боклука в джоба на якето или в дънките :shock:
а сега като си гледам якето джобовете са му пълни с опаковки от вафли чипсове и все такива глупости.. :D

IvJonas
10-29-2008, 07:30
Винаги използвам кошчетата. Ако съм с някои и той иска да си изхвърли боклука на земята, взимам го и го нося докато не намеря кош. Не ми пречи.

Yancheto
10-29-2008, 07:39
Мне, възпитана съм да не си хвърлям боклуците, поради което понякога се разхождам със смачкан боклук в ръка, докато стигна до кошче и си хвърля боклука 8-)
Даже хвърлям на някои познати боклуците в коша, защото те си ги хвърлят на земята..
1 към 1.

И понеже обичам ръцете да са ми свободни ако боклучето е по-мъничко си го слагам в задния джоб на дънките, а ако е по-голямо -в дамската чанта. 8-) 8-) 8-)
Уж си викам "оо, аз като видя кош, ще си го хвърля".. ама то с моята къса памет и неспособността за запомняне и става така, че тия боклуци си ги нося в нас....
че даже чат-пат попадат в пералнята...
Абе ужас!

При мен е същото. :)

Lysit0
10-29-2008, 07:49
Хвърлям ги винаги в кошче за боклук.
Ако секи хвърли по нещо на земята,после не се сърдете,че ви е мръсно пред блока итн.....

Crissy [*]
10-29-2008, 08:29
Преди кошчетата за боклук не съществуваха за мене,ама това лято нещо ми стана ии не мога да не си хвърля боклучето в кошчето.Е,много често ме мързи да се разходя ии всичко бутам по джобове и т.н. ии после вкъщи направо в пералнята или кофата ;дд

24white24
10-29-2008, 08:56
Винаги си хвърлям боклуците на точно определените за тази цел места, и винаги правя забележка и връщам някой да си вземе боклука ако го хвърли на земята, не става хем да се оплакваш, че е мръсно хем да си хвърляш боклуците навсякъде, по-голяма селения от това няма.

summergir1
10-29-2008, 16:18
не ги хвърлям по земята, случвало се е много рядко и то само защото е нямало кош 1-2 пресечки

Dreammy
10-29-2008, 17:54
Мне, възпитана съм да не си хвърлям боклуците, поради което понякога се разхождам със смачкан боклук в ръка, докато стигна до кошче и си хвърля боклука 8-)
Даже хвърлям на някои познати боклуците в коша, защото те си ги хвърлят на земята..
1 към 1.

И понеже обичам ръцете да са ми свободни ако боклучето е по-мъничко си го слагам в задния джоб на дънките, а ако е по-голямо -в дамската чанта. 8-) 8-) 8-)
Уж си викам "оо, аз като видя кош, ще си го хвърля".. ама то с моята къса памет и неспособността за запомняне и става така, че тия боклуци си ги нося в нас....
че даже чат-пат попадат в пералнята...
Абе ужас!

При мен е същото. :)

И при мен. :)

chocoleptic
10-29-2008, 18:47
Интересно, защо е пълно с боклуци навсякъде, като всички казват, че само в кошчета хвърлят? А?
Защото се издигат в очите на слепите.

sh3_1s_7h3_0n3
10-29-2008, 18:57
Много мразя като видя някой, че си хвърля боклука не там, където трябва. Направо избеснявам. Милион пъти съм правила забележка и на брат ми, и на мои приятели. Просто се дразня. От малка майка ми ми обръщаше специално внимание на това и явно вече ми се е загнездило в съзнанието до такава степен. Мога да си мъкна боклучето през целия път, ако трябва, докато не намеря кошче. А пък по-малките боклучета, ако не намеря къде, ги бухам в джобовете или чантата. Хартиийка от дъвки, билетчета, целофанчета... какво ли не. Ще си ги скатая в джоба, но няма да ги хвърля.

6emet4e
10-29-2008, 19:10
Попринцип гледам да ги хвърлям в кофите,но когато няма такива в близост се случва да хвърлям и извън тях...Става дума само ако е нещо дребно като опаковка от дъвка или нещо такова... И също като повечето ако няма кофа и става дума за нещо по-голямо си пълня джобовете с всякакви боклуци....

Pooky
10-29-2008, 19:49
Не.
Държа на опазването на околната среда и абсолютно винаги си хвърлям боклуците в кошчето'

_showy_
10-29-2008, 19:52
Никога не си хвърлям боклуците безразборно по улиците!
За това чантата ми прилича на сметище. :-o

А.. Да.. Само фасовете си хвърлям. Знам че ще горя в ада за това, ама не ми се пускат и те в чантата... Миришат гадно... :?

Christ
10-29-2008, 20:17
Да, хвърлям ги.