PDA

View Full Version : Как празнува Коледа едно българско семейство (en)



mimet0456
10-29-2008, 08:16
Може ли помощ . . трябва да пиша по Английски как празнува Коледа едно българско семейство . . какво прави на 24-25 Декември :-o Благодаря ви много предварително :-) :-)

Lysit0
10-29-2008, 08:22
У вас как празнувате Коледа?
Толко ли е сложно да се измисли?

mimet0456
10-29-2008, 08:44
на български мога да го напиша но на английски не :oops: за това й моля за помощ

Jumbie483
10-29-2008, 08:49
на български мога да го напиша но на английски не :oops: за това й моля за помощ


аха ние ще ти прочетем мислите и ще ти ги напишем на английски :razz: поне напиши какво искаш да се преведе :?

mimet0456
10-29-2008, 19:53
Месец Декември е много специален за моето семейство. Празник е почти всеки ден за нас, защото пред декември освен традиционните празници Никулден - на който баба има Имен Ден,Коледа и Нова Година,аз, батко ми и баща ми имаме РД.
Коледното настроение лъха още след моят рожден ден и с голям ентусиазъм цялото семейство украсяваме коледното дръвче и апартамента.
Дните преди бъдни вечер са ми любими. Обичам да излизам с баба ми по магазините и да и помагам в покупките и избора на подаръци. Обичам да и помагам също и в приготовлението на вкустните постни гозби и месенето на питката с късмет.Най - обичам да похапвам от вкусните пълнени чушки и тиквеник.
Обикновенно на Бъдни вечер се събираме при дядо ми и баба ми цялото семейство край камината, дори помня как една година вместо на масата ядохме на пода върху слама като по стар български обичай. Помня още как мама ми разказваше, че преди не са имали Дядо Коледа, а когато тя е била малка с нетърпение е чакала сутринта на 25 за да види дали Дядо Мраз е прочел писмото й и дали и е оставил така исканият от нея подарък под елхата.
В коледната утрин като малко дете будя всички извиквайки Весела Коледа и тичайки към елхата с надеждата да намеря подарък за мен под нея.След което с удоволствие започвам приготовленията за вечерта заедно с мама. Миналата Коледа се научих да пълня пуйка и да пека коледна сладки, които за мое учудване бяха много вкусни.
Но от всичко най - обичам в Коледната Нощ да гледам някои коледен филм със цялото семейство и да чуя някоя и друга коледна история от дядо ми.

mimet0456
10-30-2008, 07:58
та сега ще може ли някой да ми помогне с превода :oops: