PDA

View Full Version : Моля Ви дайте ми съвет за растежа !



nemeznae6
10-30-2008, 10:47
Здравейте! Аз съм момче на 14 години и имам няколко въпроса ! Аз съм нисък и това не ме притесняваше в по-ранните години но сега почва да избива на комплекси ! Така в момента съв висок 157 и това хем ме радва хем ме притеснява ! Точно преди да започнеме училище бях 155 сега съм 157 но едва ли това ще продалжи така ! Първият въпрос ми е ще се равивам ли поне толко бъзо когато съм на 15-16 както на 14-15 или по-бавно?И вторият въпрос ми е ще ми навреди ле ако взимам витамини на хапчета (не стимуланти или некви такива просто витавини ) и рибено масло?В момента тренирам футбол а и също дочух,че биенето на чекии забавя растежа като понижава нивото на тостестерн вяро ли е ? Знам че ви е писнало от такива теми но вие се най-добрия вариянт към който до се обърна ! Ако може да дават мнения хара, които имат поне малко знание или опит по въпроса а не просто да налучкват ! Благодаря Ви предварително !

mishmula
10-30-2008, 11:43
биенето на чекии забавя растежа !

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Знам, че баскетбола спомагал към растеж,ама по- добре спри чекийте, че няма да има ефект :D

Scouse
10-30-2008, 11:49
8-)

slim__shadygirl
10-30-2008, 12:13
Яж Nesquik 8)

unknown1
10-30-2008, 12:55
http://www.bb-team.org/articles/2801 Ето ти един линк ,който открих след 30 секунди в гугъл.Съветвам те да потърсиш по-обстойно именно там(google.bg)Просто тук надали има някой,който е достатъчно наясно с нещата за да ти помогне.А тва за чикийте са пълни глупости.Даже в линка е обяснено ,че прекомерното наличие на тестостерон може да спре растежа.Иначе за 1вия ти въпрос лично аз сега съм на 15 и 8 месеца и за последните 2 години,( откакто съм бил и аз на 14) съм се издължил доста ,но това си е индивидуално.Растежа попринцип продължава до към 20 години, но е наи-осезаем до към 17:)А за хапчетата ввитамините и т. н. не съм мн запознат ама според мен просто ще хвърлиш пари на вятъра.За тях също те съветвам доста да се информираш,ако мислиш да започваш да ги приемаш:)Айде успех:)

redbul2
10-30-2008, 13:49
Колко кила си?Най-голям растеж има от 15 до 18 години.Колко ще станеш зависи от много неща.От ръста на двамата родители,от доброто хранене и спортуването и т.н.Футбола много ще ти помогне.Няма ниски футболисти. Всички трениращи увеличават ръста си.За по-голям растеж ти трябват повече протеини.Всеки ден месо,яйца и риба.Витамини и рибено масло в малки количества.Хормонът на растежа се отделя по време на сън и трябва си лягаш по-рано.Най-късно 22 ч.За чекиите е най-добре да не са по-често от 2-3 пъти седмично.Щото те превъзбуждат и се хаби полезна енергия с тях.

EarthShaker
10-30-2008, 18:40
е мойта логика е, че злобарките ти дигат като цяло нивото на тестостерона... => не би ли трябвало да напреднеш с ръста? :)