PDA

View Full Version : Изравняване



mhmhmhmhm
10-30-2008, 15:29
абе некой знае ли как се изравняват химични уравнения да ми обясни?

MixXx
10-30-2008, 15:53
Ами зависи кой клас си. Ако си 7-8-9 се изравняват така:
примерно: Колкото Н имате от ляво, толкова и от дясно, слагате 2-ки 3-ки 4-ки докато не съвпаднат всички.
Ако си 10-11-12 клас вече с окислително-редукционни процеси, гледат се степенните показатели, гледа се примерно Н на степен 0 е станал Н на степен -2 и пишеш
2H + 2.1e- ==> H-2 процеса е редукционен
Н е редуктор
и така нататък другите химични елементи.
Сложно е да ти обяснявам химията тъй като точно аз разбирам физика и математика. Химията въобще не я чаткам, ама явно има хора дето по- не я чаткат и от мен 8-) Успех с научаването!

kindergarten
10-30-2008, 15:55
Ами просто гледаш броя на атомите на всички химични елементи и от двете страни на уравнението да е равен...ако има индекс след знака на химичния елемент той означава колко атома от него има и чрез добавяне на коефициент пред съединението или елемента се изравняват...примерно...

Al+Br->AlBr3 не е изравнено защото в ляво има 1 атом Br,а в дясно са три следователно трябва да се сложи коефициент 3 пред елемента в ляво

Al+3Br->AlBr3


дано съм ти помогнала :)

mhmhmhmhm
10-30-2008, 16:56
9ти клас съм ама учиме по учебник за 8ми клас,даже сега сме на преговор за седми


Al+Br->AlBr3
аа примерно ако тя ми каже нали да ги събера..хаххаа или тама както се казва-аз от къде да знам, ,че в дясно брома ще е с 3ка?


ии още нещо да питам..

кво е тва оксид и хидроксид?

bloodfrozen
10-30-2008, 17:37
По принцип индексите на продукта, който се получава, се определят от валентността на елементите. Както в случая алуминият е от 3-та валентност, тъй като е от IIIA група, а бромът е от 1-ва валентност.
Оксидът е съединение на кислорода. (например: Al2O3, SO3, CO2 и etc.) Има основни и киселинни оксиди.
Хидроксидът (ОН) е т.нар. основа.. NaOH, Ca(OH)2, Al(OH)3, характерно е само за металите това взаимодействие.

mhmhmhmhm
10-30-2008, 17:48
е,ама валенттността не се ли записва горе?

мразя я тая химия и дори и най-елементарните неща не знам

NoShTnO_iZkUsHeNiE
10-30-2008, 17:55
е,ама валенттността не се ли записва горе?

мразя я тая химия и дори и най-елементарните неща не знам

И аз така...ужасна е,ама това не са ли неща за 7-ми клас,а да ти си казала че е преговор.Ами успех с разучаването

mhmhmhmhm
10-30-2008, 18:13
тва е възможно най-глупавия предмет..
намразила съм го още от другото училище
и уча,да,и пак нищо не разбирам..
а даскалката е няква зле...

dimi93
12-15-2009, 12:32
9ти клас съм ама учиме по учебник за 8ми клас,даже сега сме на преговор за седми


Al+Br->AlBr3
аа примерно ако тя ми каже нали да ги събера..хаххаа или тама както се казва-аз от къде да знам, ,че в дясно брома ще е с 3ка?


ии още нещо да питам..

кво е тва оксид и хидроксид?

Аз съм 10 клас и уча по учебника за 9ти и химията е ужасна, сигурно ще устана на заварка :(... Органична химия :(:(:(

Mr_Crowley
12-15-2009, 13:14
Много е интересно, как очаквате да разбирате нещо, след като не полагате дори и елементарни напъни да разберете. Химията е супер логичен предмет и ако се обясни не виждам какво толкова сложно има в нея. Ама не, трябва ей така, ако може да ни падне от небето... :-o

ghex
12-15-2009, 14:02
Много е интересно, как очаквате да разбирате нещо, след като не полагате дори и елементарни напъни да разберете. Химията е супер логичен предмет и ако се обясни не виждам какво толкова сложно има в нея. Ама не, трябва ей така, ако може да ни падне от небето... :-o


+1...

aroug
12-16-2009, 17:42
Ами зависи кой клас си. Ако си 7-8-9 се изравняват така:
примерно: Колкото Н имате от ляво, толкова и от дясно, слагате 2-ки 3-ки 4-ки докато не съвпаднат всички.
Ако си 10-11-12 клас вече с окислително-редукционни процеси, гледат се степенните показатели, гледа се примерно Н на степен 0 е станал Н на степен -2 и пишеш
2H + 2.1e- ==> H-2 процеса е редукционен
Н е редуктор
и така нататък другите химични елементи.
Сложно е да ти обяснявам химията тъй като точно аз разбирам физика и математика. Химията въобще не я чаткам, ама явно има хора дето по- не я чаткат и от мен 8-) Успех с научаването!

8 клас съм и вече уча за окислително-редукционни процеси

dakata123
12-16-2009, 17:48
да позная седми клас си. Има в учебника за изравняването
П.П. Не съм чел другите отговори

Nakadah
12-17-2009, 04:03
абе некой знае ли как се изравняват химични уравнения да ми обясни?

баце, толкова си тъп че не си си купил учебника, па даже и нахален че да пита у форум, и арогантен щото не му дремем

БЪЛГАРИН!!!

OneGirl
12-17-2009, 15:10
Защо толкова мразите химията? :shock:
супер предмет си е
ама не е за всеки 8-)

viktor2352
02-08-2010, 12:44
Ами зависи кой клас си. Ако си 7-8-9 се изравняват така:
примерно: Колкото Н имате от ляво, толкова и от дясно, слагате 2-ки 3-ки 4-ки докато не съвпаднат всички.
Ако си 10-11-12 клас вече с окислително-редукционни процеси, гледат се степенните показатели, гледа се примерно Н на степен 0 е станал Н на степен -2 и пишеш
2H + 2.1e- ==> H-2 процеса е редукционен
Н е редуктор
и така нататък другите химични елементи.
Сложно е да ти обяснявам химията тъй като точно аз разбирам физика и математика. Химията въобще не я чаткам, ама явно има хора дето по- не я чаткат и от мен 8-) Успех с научаването!

8 клас съм и вече уча за окислително-редукционни процеси

Да, но той сигурно има предвид за тези, които учат по старата програма. :)

Biskfitka
02-08-2010, 17:32
9ти клас съм ама учиме по учебник за 8ми клас,даже сега сме на преговор за седми


Al+Br->AlBr3
аа примерно ако тя ми каже нали да ги събера..хаххаа или тама както се казва-аз от къде да знам, ,че в дясно брома ще е с 3ка?


ии още нещо да питам..

кво е тва оксид и хидроксид?

Аз съм 10 клас и уча по учебника за 9ти и химията е ужасна, сигурно ще устана на заварка :(... Органична химия :(:(:(Химията за 9ти клас е много лесна,стига да ти се учи...

anonymous546178
02-09-2010, 12:21
Начи органичната химия пък е най-лесният дял от химията. Поне за мен. Няма изключения няма нищо.

icegabi333
04-27-2010, 14:12
А как се изравняват по сложните уравнения примерно ->>
4NH3+3O2->2N2+6H2O :?

chemist9009
04-27-2010, 19:08
За по сложни уравнения прилагаш метода на електронния и материалния баланс ;)


Органичната химия е най-хубавия дял от химията....


~~~Organic Chemistry is my passion~~~
8) 8) 8)

ballancE
01-23-2011, 17:02
Аз много си я обичам химията, обаче изрявняването съм бъкел :D Нищо не мога да схвана.. иначе е хубав предмет химията.. интересен е! :)) Аз имам 6 за срока...

nniicckkoo
06-08-2011, 13:19
Аз много си я обичам химията, обаче изрявняването съм бъкел :D Нищо не мога да схвана.. иначе е хубав предмет химията.. интересен е! :)) Аз имам 6 за срока...

Имаш 6, а ти е трудно/ не можеш да изравняваш ?!?!

Emiliqn
11-21-2011, 12:01
Мразя химията :)