PDA

View Full Version : За всички настоящи и бивши пушачи..



siLenT_scReaMs
10-30-2008, 20:45
Здравейте! Пуша от 6 години. Имам и съм имала различни здравословни проблеми,но колкото и да съм се опитвала да ги откажа все забравям колко са ми били противни,колко зле ми влияят и пак почвам. Знам че много от вас ще си кажете - "Ами просто ги спри де!".. Но не ми се получава. Въпроса ми е към бивши пушачи - какво ви помогна да ги откажете? Как се случи,кое ви убеди? Към настоящите,които искат да ги откажат нямам въпроси :-D Просто мисля че и на тях може да им е полезна тази информация..

Alex_f
10-30-2008, 20:58
Ох и аз съм така !

Nen0RmalniK
10-30-2008, 21:03
pomogna mi sporta da spra pu6eneto na cigari i marihuana (pu6ih 2 godini ob6to) mnogo se nadahvah kato treniram .. i pokrai tova re6ih 4e v moq jivot na sportist nqma mqsto za cigari i treva. ve4e ot 1 godina i 8 meseca sam nepu6a4 !

mArMaLaDkA
10-30-2008, 21:04
Не знам дали изобщо ще ти бъда полезна,но..пуших някъде около 3 месеца.Нашите имаха проблеми,а аз не съм агресивен човек,пък и не виждам смисъл да си го изкарвам на други за проблемите вкъщи,та затова пропуших,трябваше ми отдушник.Как ги спрях ли?-Ами отначало ми бе странно.Признавам си.Когато се изнервех или паникьосвах,първата ми мисъл бе да запаля.По едно време толкова ми се допушваше,че чак съм предлагала на приятелки да запалим(непушачки).Отказва а ми. 8-) Може би ги спрях лесно,защото пуших много малък период от време и нямах чак такава огроомна зависимост.Факт е обаче че в тея моменти,които изброих по-горе аз не запалих.Просто си казах,че не бива,че няма и не запалих.Спрях ги,защото са много скъпи. 8-) Не,сериозната причина е,че се забелязах че кашлям,и то много. Отказах ги(и не,не минах на нещо по-силно),защото нещата се оправиха и аз намерих друг по-здравословен начин да си успокоявам нервите.

hottie
10-30-2008, 21:13
Звучи може би странно, но за мен най-удобния момент да спреш цигарите е когато си болен. Сигурно и при теб е така - когато си болна не ти се пуши. Самата миризма ти пречи и понякога може и няколко дена да не пушиш. Ами цаката е след тези дни почивка да не почваш. Разбира се трябва да си намериш заместител, защото не самият никотин ти липсва ами НАВИКА да си запалиш цигара!
Вместо да се тъпчеш с храна и бонбони и да пълнееш най-добрия заместител е спорта. Отдай се изцяло на него и ще видиш, че ще се почувстваш по-добре. Това е и допълнителна мотивация да не ги почваш, защото спорта е полезен, а цигарите му пречат.
Всичко това ти го наговарям от личен опит - бивш пушач след години тровене! :)

siLenT_scReaMs
10-31-2008, 09:27
и аз намерих друг по-здравословен начин да си успокоявам нервите.
a toi e ? :P

siLenT_scReaMs
10-31-2008, 09:29
Звучи може би странно, но за мен най-удобния момент да спреш цигарите е когато си болен. Сигурно и при теб е така - когато си болна не ти се пуши. Самата миризма ти пречи и понякога може и няколко дена да не пушиш. Ами цаката е след тези дни почивка да не почваш. Разбира се трябва да си намериш заместител, защото не самият никотин ти липсва ами НАВИКА да си запалиш цигара!
Вместо да се тъпчеш с храна и бонбони и да пълнееш най-добрия заместител е спорта. Отдай се изцяло на него и ще видиш, че ще се почувстваш по-добре. Това е и допълнителна мотивация да не ги почваш, защото спорта е полезен, а цигарите му пречат.
Всичко това ти го наговарям от личен опит - бивш пушач след години тровене! :)
naistina dobra taktika..i az taka pochnah da go zamislqm..shte probvam ama poneje ne sum bolna nqma da chakam da se razboleq ami napravo pochvam sporta..znam osobeno sled bqgane i kakvoto i da e fizichesko natovarvane ne moga da zapalq mn mi e gadno..
prosto sum zabelqzala che ima nqkolko momenta prez denq ili mesta..na koito prosto mi e mn trudno da ne zapalq..ama puk shte se naucha..puk! :P

mArMaLaDkA
10-31-2008, 13:27
Тичане,дъвчене на дъвки,коремни преси.