PDA

View Full Version : Пъпки по лицето. Помогнете моля ви.



bommba
10-31-2008, 08:45
Po liceto imam mladejki pupki koito sa mnogo. Ima nqkoi deto sa s gnoi , drugi koeto sa zeli da zavehvat. Molq ako nqkoi znae nqkav na4in za iz4istvaneto na tezi pupki ot liceto da spodeli :(

edi_koq_si
10-31-2008, 09:10
novoto na nivea :P

goddes
10-31-2008, 09:44
pri edin pomaga edno, pri drug drugo,zavisi ot kojata ti,ako iska6 moje6 da probra6 s edin sapun na AROMA s p6eni4ni trici,4uvala sam 4e ima efekt ot nego :) kasmet

cveteto64
10-31-2008, 11:48
Az izpolzvah Garnier Pure 3v1 i ima6e efekt no ne mn golqm :( . Moga da kaja za Skinoren v nikukuv slu4ai ne go vzemai NQMA nikakva polza :? dori pri men stana po zle :cry: ;su6to taka ti preporu4vam saliciloviq spirt po4istva mn dobre. :)

mArMaLaDkA
10-31-2008, 12:05
Със силицилов кожата много се изсушава.Според мен лек срещу пъпките няма.Градския живот е хубав,но гадния замърсен въздух много вреди на кожата на лицето,замърсява я.Като бях по-малка и тъкмо навлизах в пуберитета много ми избиваха пъпки.Почти нищо не ги оправи.Леля ми купи една ампулка,само че забравих точно как се казваше.Та вътре миришеше течността точно на лекарство и беше една жълта,заради прополиса в нея.Пъпките ми се поизчистиха,след време пак малко ми избиха,но сега нямам.Това лекарство наистина има много голям ефект,но няма с какво според мен да спреш акнето.То си спира от самосебе си,при някои.

MinorThing
10-31-2008, 12:47
Така, абсолютно те разбирам... :( Аз имах същия проблем. Излязоха ми доста рано и адски се срамувах. Представете си, само аз в целия клас. Ужасно беше. Какво ли не опитах. Продуктите,които рекламират по телевизията не помагат. Всякакви там гелове и така нататък. "Нивеа", "Гарниер", "Лореал" :? ... Мен ми изсушиха кожата ужасно и тя започна да се бели, а когато и слагах хидратиращ крем се мазнеше.
Според мен иди на дерматолог, понякога се налага да вземаш антибиотик. При мен така се случи. Не отидох на дерматолог в България, малко им нямам вяра, но опитай. Докторът ми даде крем и антибиотик. Сега лицето ми е чисто и имам самочувствие (това прозвуча като реклама на "Лептен" :-D ).

mysterious93
10-31-2008, 15:37
otidi na dermatolog;]

slavito007
10-31-2008, 16:28
Почиствай си кожата често. Особено в този градски замърсен въздух знам какъв ужас е. :? Иначе дерматологът е доброто решение.

kalpazanka
10-31-2008, 16:31
Възможни решения
1. Пилинг маска веднъж седмично
2. Exfoliac крем+ гел /2 серии- за умерено и тежко акне/
3. Никакъв сапун за измиване!!! По-добре изплакване само с вода при липса на подходяща козметика, отколкото сапун.

hard_techno
10-31-2008, 17:18
skinoren skinoren skinoren!!!!!!!!

kalpazanka
10-31-2008, 17:44
skinoren skinoren skinoren!!!!!!!!
Към него се привиква и след някой друг месец отново ще пише за проблема си.

MinorThing
11-01-2008, 17:52
Да, "Скинорен" ми помагаше в един момент, но после ми излизаха ужасни червени петна от него. :?

TRIUMPH
11-01-2008, 18:23
Явно просто няма как... Аз си взех от този на нивеа, до сега с каквото и да съм се мазал, все същото... Цинкът също помага...

titinkaa
11-01-2008, 20:30
и аз до скоро имах проблеми с пъпките ама вече не...значи ако ти е мазна кожата(както е при мене) си вземи на ISIPHARMA TEEN DERM това е почистващия гел който се нанася направо на лицето както си си без да го мокриш,а крема е на BIODERMA Sebium AKN..,а ако ти си момиче си вземи сланце-защитен на BIODERMA с фактор 30 от него също има ефект ама сега може да не го ползваш щото няма такова силно слънце като лятото,ползвай го само пролет,лято,и част от есента...успех :)

VhD
11-02-2008, 08:44
майка ми е дерматолог и донякъде съм запозната с нещата.до сега не съм имала проблем с пъпки за това незнам точно какво може да ги махне, обаче ти препоръчвам да си поддържаш лицето чисто:
1.пилинг маска всяка седмица!
2.сутрин и вечер почистване на лицето с розова вода или тоник
останалото зависи от вида на кожата ти - дали е по-мазна или по-суха..но не ти препоръчвам да си зимаш каквото ти падне защото на различна кожа всичко действа различно..няма да е зле и да се посъветваш с дерматолог за да видиш кое е най-добре за твоята кожа :)

hard_techno
11-02-2008, 13:17
ЕМИ НА МЕН ЛИЧНО СКИНОРЕНА МНОГО МИ ПОМОГНА....

CherryKisS
11-02-2008, 14:16
А розовата вода колко струва и от аптеката ли се купува?

fenkatakrisi952
11-02-2008, 16:06
novoto na nivea :P

+1 и аз го използвам.останах много изненада,защото бях пробвала много продукти преди това,които не помагаха 8-)

kalpazanka
11-05-2008, 06:40
А розовата вода колко струва и от аптеката ли се купува?
Около 3 лв е и се продава в магазините за козметика и фирмените магазини на Българска роза Карлово.

CherryKisS
11-05-2008, 11:41
Блягодаря. :)

Enfer
11-05-2008, 21:10
Ако положението ти е наистина тежко - направи си програма с продукти за сутрин и за вечер... Например:
1. Почистващ гел (Actipur, Visibly Clear, Effaclar)
2. Тоник/лосион (Effaclar, Dalacin, Zynerit, Acne out, Exfoliac...)
3. Паста (Skinoren, Bor

vikitu
11-07-2008, 19:08
Аз използвах Зинерит и съм адски доволна..не на всеки действа но все пак ако искаш пробвай.То е спирт със нз и аз какво :) от 13 до 15 лева е

kalpazanka
11-07-2008, 19:37
Аз използвах Зинерит и съм адски доволна..не на всеки действа но все пак ако искаш пробвай.То е спирт със нз и аз какво :) от 13 до 15 лева е
И омазнява отвратително! А как лъщи кожата от него, не е истина!

ecstazy
11-18-2008, 11:36
И аз имах пъпки.Брат ми работи в аптека и ми донесе едни мостри на "Sebium AKN".Забелязах, че имам пъпки и се притесних, но реших да пробвам с този крем. Останах изненадана. На другата сутрин ми бяха завяхнали. След като свършиха си купих новия продукт на Nivea - "Bye bye spot", тоест лусион за почистване и SOS stick. На мен много ми помогнаха и 2та продукта.Пробвай с тях :)

lovemtk
11-20-2008, 11:26
Znachi, az imah mnogo kato bqh v 5-ti klas i sled 6-ti mi se izchisti liceto! Razbira se,tova ne oznachava che trqbva da se spre s dobrata higiena i podhodqshtite produkti! Kakto veche sa ti napisali,naistina mnogo zavisi ot kojata! Poprincip obache pravilata sa edni: Ne gi stiskai,zashtoto se poqvqvat oshte poveche! Ne pipai liceto si s mrusni ruce! I ako imash breton sushto e po-dobre da go nqmash,zashtoto kosata se omaznqva,saotvetno omaznqva liceto! Sprqmo produktite,ako imash vuzmojnost si vzemi sapun na ''Sheseido''-qponska marka(vodi se edna ot nai-dobrite) Ako ne,vzemi si korektor na ''Amrita'' mnogo pomaga! :) Uspeh

Stoyan19
11-20-2008, 11:32
Бях при козметичката си и тя ми приготви някаква смес. И ми помогна!
Отиди при козметик и поговори с него и ще намерите решение за проблема :)

pisenceto_94
11-20-2008, 11:40
Вземи си медицински сапун много помага,също и спирта тои ги изгаря или си вземи някаква козметика :)