PDA

View Full Version : Ужас ;(



mmm_sweet
10-31-2008, 09:30
Nz dali sum ocelila foruma,sujelqvam ako e taka,no prosto da vi se opla4a:v4era mi slojiha breketi (prozra4ni) na dolnata 4elust i nqkakvi prusteni na 6-tite mi zubi.Mn im se kefeh nalii tamm dokato ne sednah da qm.Kat zahapah sandvi4a i napravo se razplakah ot bolka :cry: :cry: :cry: :cry: i se otkazah da qm.Dnes qvno sum hvanala puk nqkakuv virus i se 4uvstvam otvratitelno i NA VSI4KOTO OTGORE ADSKI ME BOLQT ZUBITE.Ne sum zakusvala,ne sum obqdvala,ne znam kolko o6te 6te izdurja,na nqkakvi anticiotici sum,zubolekarkata mi mi zatvarq telefona o6te ot v4era
:-x ](*,) :cry: :cry: :cry: :-# :-# Prosto ve4e nz,ne moga da izduja.Maika mi mi kaza,4e ako ne po4na da se hranq,6 trqq da gi svalq,6toto az sum si slabi4ka i sq kat vzema da ne qm 6 stana kat skelet.Vurposa e 4e ne iskam da si svalqm,6toto samo taka burzo 6 mi se podredat zubite...ve4e nz kakvo da pravq i kum koi da se oburna :cry: :cry: :cry:

tItEufFf
10-31-2008, 09:38
Болката трае 2-3 дена.. Яж някви супички, пюрета .. Всичко минава, от личен опит ти казвам. Гадно е, но се изтърпява!!

mir4eto93
10-31-2008, 12:50
Болката трае 2-3 дена.. Яж някви супички, пюрета .. Всичко минава, от личен опит ти казвам. Гадно е, но се изтърпява!!
+1 :smt023

WithLove
10-31-2008, 13:23
Оооооо,не се притеснявай.
Носих брекети на горната и на долната челюст повече от 3 години.
Помня,че първата седмица и аэ все мрънках и ми беше МНОГО кофти.Ама после свикнах.Може би даже първия месец целия ще ти е странно,но постепенно ще свикнеш и съвсем скоро няма да ти правят НИКАКВО впечетление.Повярвай ми.Имам опит и ти гарантирам на 100%,че скоро няма дори да се сещаш эа тях.

lipstik
10-31-2008, 16:14
И аз съм с брекети от 1 месец.Боля ме някъде 4 5 дена и после ми мина.Недей да хапиш сега и да дъвчиш струваи си го с непцето или яш пюрета.Аз мн бързо свикнах за една седмица и сега не ми прави никкаво впечетление,даже забравям че съм с тях :D .Бъди спокойна всичко ще се оправи и недей да ги махаш и без това си дала толкова пари за тях....

krisiiiiito
11-01-2008, 14:22
оо в никакъв случай не ги махай
хапвай супички..пюрета пий течности а недей да ядеш много твърдни неща .. първите дни наистина е гадно но после изобщо не се усеща
моя приятелка носи брекети вече няколко години и се чувства перфектно с тях но отначало е имала големи болки голямо нещо
свиква сее :grin:

belisima
11-01-2008, 15:14
Ами сандвичи с брекети трудно се ядат,само меки храни хапвай,всичко друго режи на малки парченца.А при болка в зъбите много помага жабурене със студена вода,и то точно в първите дни след слагането на брекетите.

Infinity
11-01-2008, 15:25
хапни някаква супа може и надробена дори мисля че така няма да те боли :)

slim__shadygirl
11-01-2008, 15:35
Ще те боли извесно време после ще свикнеш :wink:.Не яж твърдо. Когато се храниш режи храната на по-ситно :)

gabi_94
11-01-2008, 16:37
оооо и аз бях така...и аз направо си умирах от болка, сълзите ми течаха, ужасно беше...но ти се успокой, ще ти мине - при мен болката траеше 2,3 седмици ама при всеки е различно. Храни си се с по-меки неща - супи, пюрета, кроасани, кексчета, банани. ще ти е некомфортно и ще ти е гадно че храната ти се завира в брекетите ама за 1 седмица и ще свикнеш. Поне не ти закачат устната кухина. Знаеш ли на мене кви рани ми направиха на вътрешната част на устните, дето се опират брекетите, а пръстените направо ми съдираха кожичката там. За болката я питай да ти предпише нещо, а ако имаш рани, което е почти сигорно след няколко дена я помоли да ти даде едни прозрачни лентички като гумени са, восъчни и се лепят върху брекетите да не ти правят рани докато свикнеш с тях. Даже мисля че в някои аптеки ги продават. От къде си?

scout4e94
11-01-2008, 17:41
sladoleda mnogo 6te ti pomogne/na men li4no mi pomogna/kato hapne6 malko bolkata 6te ti otmine za malko.nqma da te zasiti mnogo ama e po-dobre ot ni6to

draki4ka
11-01-2008, 19:25
хора брекетите отделни машинки ли бяха :lol: :lol: :lol: моял някой да микаже :lol: :lol: :lol: