PDA

View Full Version : Денят На Аз =)



MinorThing
10-31-2008, 15:27
След дълго колебание... Реших все пак да го публикувам. Не ме солете много... :-D
Доста е объркано, не е предназначено за друг читател освен мен.



... “Хората изглеждат еднакви, но всъщност са различни!”... (Гасене на телевизор)... По дадености може би. Аз ги мрази. Той е безформен и безполов, горкият!


Всичко се върти около Аз. Аз живее в своя идеален свят, на който се наслаждава и като един истински депресар не иска да излиза от уютната дупка, където му е топло. Страх го е да излиза навън, ами ако настине? Там е студено, аз знае това. Или поне е непознато, което е също толкова неприятно като студа.
Аз понася студено много добре, аз е северен народ. Обаче тая мъгла отвън хич не му се нрави. Е, все пак скрива всичкия дроб,но... Бива ли да е толкова мрачно? Няма угодия. И без това Аз е депресар, не иска да се сдухва повече, а сивите облаци сдухват. Наоколо единственото светло и топло място е дупката на Аз. И той си стои там.

Ако е “той” всъщност. Не знам дали Аз е безполово същество, зависи. Да приемем формата “той”.
Аз има много съименници – и мъжки и женски. И всичките му роднини се казват Аз. И колко е тъпо например и дядо Аз, и баба Аз, мама, татко всички мислят за “Аз” като за себе си. Аз е имал доста трудни семейни отношения. Когато са се обръщали към него са използвали показателни местоимения ( “Туй, иди да донесеш една лимонада!”) ...
Все едно Аз е чиста материя. Има ли нещо извън материята в този случай? Аз над средната статистика ли е? Вие как мислите, това описание на един средностатистически Аз ли е? Различен ли е все пак? И има ли смисъл (даа, тук ще вмъкна любимата си фраза), а ТРЯБВА ли да има смисъл от всичко...
Аз има интуиция и знае, че всичко, което излезе него и дупката му го безпокои. И любовта например е такова нещо. Аз е индивидуалист, познава се добре и обича да е сам. Светът се върти около него. Често му се вие свят... Аз не знае дали е безполов, ако се влюби може би ще разбере. Той иска да познава добре себе си, но не дотолкова, че това да наруши вътрешния му мир. Аз е над материалното, това уж чувство е химия. Става и физика. Аз е над материята. Обича да се занимава с нещо стига да не му влияе. Той кротко си стои отстрани, не го закачайте.

П.П.: По-голямата част от хората в нашето общество не се интересуват от нищо, което съществува след външната им врата ( това го четох някъде и ми хареса ). В този текст е става въпрос за едно същество, което е излизало, но е разочаровано от видяното и предпочита да не си спомня. Това бяха обърканите му, току-що родени мисли.

Jumbie483
10-31-2008, 16:03
Наистина много объркано :D Почти нищо не разбрах от това :?

MinorThing
10-31-2008, 16:33
За отхвърлянето е :-D Поне Аз така го разбира :)

Blab
10-31-2008, 21:47
Теди пък разбра. Чела е достатъчно неща, та формата на изказ не я удивлява, ако това е било за цел на авторката. Но, въпреки всички, тя казва браво!, кротко стоейки си(подобно на Аз) встрани.

MinorThing
11-01-2008, 17:58
Аз благодари за мненията. :D Важни са за него. :)

RiseGirl
11-01-2008, 18:04
Аз, благодарско... :)


Кажи му на Аз, че прекалено много се тревожи... след "външната врата" не винаги е страшно :)

MinorThing
11-01-2008, 21:18
Аз е излизал, не му харесва. Трябва пак да опита, не всичко става от веднъж все пак. :-D
Аз благодари, удоволствието е негово. :-D

ANTIHUMAN
11-02-2008, 00:56
Страхотно е, като за начало ще бъдем снисходителни! :P Чудесно е !

Продължавай в същия дух?

sundrop
11-02-2008, 10:04
Хммм...единственото,което мога да кажа със сигурност от първи прочит е,че е доста объракано...Ако го бях прочела преди две години,щях да кажа,че е и странно,но днешното общество мислят по този начин,непонятен за предците ни,писали в строгия указ на праволинейността и бих казала,простотата и лесното разбиране,от колкото се може,повече слоеве на обществото...
Личи си,че това е кратка мисъл,прелетяла през съзнанието на автора за секунди,не обмиляна часове наред - просто щеше да е получи по коренно различен начин.Но това лично на мен,не ми пречи.Аз обичам спонтанността(въпреки,че не съм такъв човек).
Интересно е използвана формата ''Аз'' - някак непринудено,а в същото време - доста задълбочено...
О,и метафорите!Тези неща просто ги обожавам!Обичам ги!Обожавам ги!
За мен това е най-добрия начин да кажеш нещо,но в същото време,то да може да се приеме и от съвсем различен ъгъл,като абсолютно различно нещо и/или смисъл!То е като да кажеш нещо,но и да не го кажеш,няма да могат да те обвинят,че си бил/а директен/а;да оставиш всеки да го разгледа от неговата си гледна точка,да мисли и да разсъждава...
Отнесох се.Извинявай. (:
Хареса ми,не само защото такъв начин на изказване ми е твърде близък,но и защото е добро,и може от него да се роди нещо наистина стойностно. (:

MinorThing
11-02-2008, 13:26
Sun ' Drop, много добре си го усетил/а. :)
Благодаря на всички, все пак се чувствайте свободни да ме критикувате. Ей така, да знам за следващия път, ако има такъв.
Е, без много сол де. 8)