PDA

View Full Version : Дружба Советского и Болгарского народов нерушима навеки



Christ
10-31-2008, 18:41
Или пък не?

SiegHeil
10-31-2008, 19:05
Не. Комунизма е мръсна ционистка система..мързи ме да се аргументирам сега ^^

kristo
10-31-2008, 20:06
Твърдо НЕ! От Съветския съюз България нищо хубаво не е видяла :wink:

valkanovb
11-01-2008, 07:54
АЕЦ Козлодуй е нещо хубаво и те ни го построиха. Любимите ми филми ца от онзи период.

BulgariaZaBulgarite
11-01-2008, 14:19
Правилно kristo, но много хора бъркат Русия със СССР,а а Русия най-много си изпати.

kristo
11-02-2008, 15:02
Правилно kristo, но много хора бъркат Русия със СССР,а а Русия най-много си изпати.
Именно, много хора правят тази голяма грешка да слагат комунизма и руския народ под общ знаменател, без да отчитат, че десетки милиони руснаци са били избити именно от болшевиките...

Иначе българите и от имперска Русия не сме видели нещо особено добро, като се изключи Руско-турската Освободителна война, но пък не мога да не уважавам руския народ, който е един много борбен и заслужаващ уважение народ, най-малкото защото именно за свободата си е бил готов да даде десетки милиони жертви, но да я устои както е станало по времето на Втората световна война.

Иначе на руската държава и руските политици определено съм почитател, но да не се повтарям, че обикновения руснак няма вина за това което е правила, прави и най-вероятно ще продължава да прави Руската държава :wink:

Nam3less3
11-02-2008, 15:10
Измислих си нещо интересно отностно комунизма. В края на 19ти век, Европа е била под чист капитализъм, навсякъде работниците са били в лошо състояние. Тогава идва социалния бунт, пролетарийския, работническата партия. В Англия се образуват синдикати и т.н., по мирен начин се решава проблема. Но в Русия, която до навечерието на комунизма е била под крепостно селянство, в нея е имало милиони недоволни бивши крепостни селяни, за това тяхното отмъщение е комунизма, да могат да се балансират и да си стъпят на краката. Те са били заслепени от червената революция, и са искали справедливост, в интерес на мнозинството. Напълно нормално е било образуването на СССР, и всички последвали събития. Според конспирацията, всичко това е било нагласено, в интерес на някой хора, после студената война и т.н.
Вярно ли е това, че заради тая причина именно в Русия е почнала комунистическата революция?

mquuu
11-02-2008, 18:46
Ами общо взето си прав.В Русия се извършва социална революция,така наречената Велика октомврийска революция. http://vbox7.com/play:6fa4feb9 На тва клипче е обяснено добре,както и в какъв свят живеем въобще.

valkanovb
11-03-2008, 04:19
Измислих си нещо интересно отностно комунизма. В края на 19ти век, Европа е била под чист капитализъм, навсякъде работниците са били в лошо състояние. Тогава идва социалния бунт, пролетарийския, работническата партия. В Англия се образуват синдикати и т.н., по мирен начин се решава проблема. Но в Русия, която до навечерието на комунизма е била под крепостно селянство, в нея е имало милиони недоволни бивши крепостни селяни, за това тяхното отмъщение е комунизма, да могат да се балансират и да си стъпят на краката. Те са били заслепени от червената революция, и са искали справедливост, в интерес на мнозинството. Напълно нормално е било образуването на СССР, и всички последвали събития. Според конспирацията, всичко това е било нагласено, в интерес на някой хора, после студената война и т.н.
Вярно ли е това, че заради тая причина именно в Русия е почнала комунистическата революция?
Всъщност първо е имало Буржоазна революция а после Ленин е направил революцията си.

BluePride
11-03-2008, 13:49
Твърдо НЕ! От Съветския съюз България нищо хубаво не е видяла :wink:

няма и да види ;)

Diam0nD
11-03-2008, 14:29
АЕЦ Козлодуй е нещо хубаво и те ни го построиха. Любимите ми филми ца от онзи период.май само аз и ти мислим така ....+ това изграждат една инфраструктура по селата ,която е нямало при капитализма да видим още 20 години мин ...

Marina__
11-06-2008, 15:22
АЕЦ Козлодуй е нещо хубаво и те ни го построиха. Любимите ми филми ца от онзи период.май само аз и ти мислим така ....+ това изграждат една инфраструктура по селата ,която е нямало при капитализма да видим още 20 години мин ...

Мда един АЕЦ и някаква инфраструктура(къде я видя няма да питам), иначе през цялото останало време не спират да ни клатят. Включително и в момента.
Вие двамата хубаво мислите за АЕЦ и тн, а какво мислите за една нация избила интелегенцията си, в следствие на което се превърнала в лумпенизирана (тая дума я намразих покрай чичо Болен Сидеров, ама за по-хубава не се сещам в момента) сган?

valkanovb
11-07-2008, 04:21
АЕЦ Козлодуй е нещо хубаво и те ни го построиха. Любимите ми филми ца от онзи период.май само аз и ти мислим така ....+ това изграждат една инфраструктура по селата ,която е нямало при капитализма да видим още 20 години мин ...

Мда един АЕЦ и някаква инфраструктура(къде я видя няма да питам), иначе през цялото останало време не спират да ни клатят. Включително и в момента.
Вие двамата хубаво мислите за АЕЦ и тн, а какво мислите за една нация избила интелегенцията си, в следствие на което се превърнала в лумпенизирана (тая дума я намразих покрай чичо Болен Сидеров, ама за по-хубава не се сещам в момента) сган?
И според теб с кой трябва да дружим?

Marina__
11-07-2008, 06:45
"Дружим"...интересна думичка. Май Чърчил беше казал, че няма вечни приятели, а интереси, така че... грешка е да възприемаш, която и да било държава като "другар" :D. От двете злини, по-малката е НАТО.

В последното си мнение ти зададох едно въпросче - чакам да ми отговориш. Също така, прави ми впечатление, че си пропуснал да отговориш и на другото ми мнение в темата за "Русия срещу НАТО". Странно, сигурно нямаш какво смислено да кажеш :).

Националист
11-07-2008, 08:02
А защо трябва да сме подлоги на някой!? Преспокойно може да имаме неутрална политика и да извлечем дивиденти от нея.

Marina__
11-07-2008, 08:13
Съвсем неутрална политика няма как да имаме, защото не сме Швейцария на Балканите. Жалко но факт.

Тъпото е, че сегашното правителство наистина се скъсва да ближе задника и на САЩ и на Русия...но няма какво друго да очакваме от тандема Жорко Седефчов и СерГЕЙ :x.

kristo
11-09-2008, 10:42
Съвсем неутрална политика няма как да имаме, защото не сме Швейцария на Балканите. Жалко но факт.

Тъпото е, че сегашното правителство наистина се скъсва да ближе задника и на САЩ и на Русия...но няма какво друго да очакваме от тандема Жорко Седефчов и СерГЕЙ :x.
Права си за Седефчов и Серго, те цял живот са обучавани в това как да бъдат подлоги на някого и да се облагодетелстват от това - дали на СССР, дали на Турция или САЩ, за тях има значение само личната изгода...

Но си спомни за Стефан Стамболов и как малка България, и то зависима от Турция, се опълчи на Русия и защити суверенитета си с цената на всичко. В смисъл, че когато искаме и впрегнем силите си, можем да бъдем сравнително независими и да защитаваме националните си интереси.

Или пък времето от 1935 до 1940 година при безпартийния режим на Борис III, когато Георги Кьосеиванов беше министър-председател на България и как благодарение на мъдрата му и хитра политика успя да неутрализира Балканската антанта, насочена срещу България...

Всмисъл начин винаги има, дори и да сме малка държава, въпроса е да имаме читави управници, които да следват Българския национален интерес, а че въпреки всичко не можем да бъдем изцяло независими е ясно...

Националист
11-09-2008, 10:55
Можем можем ако си гледаме нашия интерес. Просто се води неутрална политика и зависимост от интереса ни се възползваме от противопоставянето на САЩ и Русия.