PDA

View Full Version : Ученето днес



jambo_bs
10-31-2008, 20:22
За първи път влизам в този раздел и реших да споделя.
Ми значи сега съм 9 клас и "уча" в спортното.Уча не е точната дума защото от 8 клас съм на индивидуално обучение което ще рече че не ходя на училище а само тренирам. 8) Всеки сега ще си помисли "Малеее,голям кеф тъй."Повярвайте не изспускате кой знае какво.Все пак обаче от време на време (на месеца 1 2 пъти) на даскало с отбора (тъй като всички сме на индивидуално).Почвам учебната година на 1 септември но ние отидохме на 15 да видим как върви учението.Не бяхме ходили от доста време и като влязохме в стаята видяхме как 2 3 момчета раздават шамари на господина по рисуване (той е един смотаняк http://www.vbox7.com/play:0506bb6e eто го).Други се говорят по телефона.След 1 час от деня от 15 20 човека дошли на училище остават 5 6.За отсъствия не си мислете защото цялото даскало щеше да е изключено :D .Останахме и за другите часове.Гледката е следната - ако случайно са останали повечко хора в клас 3 4 от тях слушат.Госпожите вече дори не се и опитват да предават защото трябва да са луди за да излязат на глава с 30 момчета и то 9 клас.Още в началото на годината не ни казват - "Купувайте си учебници или ще ви оставя." а "Знам че няма да си купите учебници но поне като идвате носете една тетрадка по всичкология за да записвате ако има нещо важно." :oops: В училището НЕ ДАВАТ домашни уж от съобразителност с заетостта ни,но на всички е ясно че дори и да дават никой няма да я пише.Часовете са следните: от 7:45 до 10:00 т.е. 3 часа.После от 10:30 трябва да сте на тренировка до 13:00.От 13:30 до 4 без 20 и от 4 пак на тренировка дооо. ..... колкото свършите.

Общо взето това исках да споделя с вас. :) Сами можете да си вадите изводи докъде ще стигнем :D

LipSoFAnAnGel
10-31-2008, 20:34
Ако не успеете в спорта...Ще стигнете до под кривата круша :D

LipSoFAnAnGel
10-31-2008, 20:41
Какво тренираш?

TheOtherME
10-31-2008, 20:46
Нищо лично, ама като чета за такива случаи и направо ми иде да се хвърля отнякъде. :o

sladur4etyYy
11-01-2008, 10:39
нищо ново под слънцето, то е ясно, че в спортните училища нищо не се учи. единственото, което ми харесва в тия училища, е че имате много часове за спорт и поне не се обездвижвате и сте в добра форма (ако разбира се си правите качествено поне тренировките). аз съм в езикова гимназия и не ми харесва, че имаме само по 2 часа физкултура седмично, а и все не намирам време да се запиша на някакъв спорт извън даскало, обаче сега съм твърдо решена да го направя, каквото и да ми струва 8-)

sexa_na_kompleksa
11-01-2008, 13:35
Ужас! :shock: Не съм знаела, че спортните училища са толкова зле! Аз съм в езикова гимназия и как ни натискат... просто не е истина.

mitternacht
11-01-2008, 18:22
Съжелявам.Навсякъде е така.Само дето там дори и тренировки няма.

Dundy
11-01-2008, 18:53
Съжелявам.Навсякъде е така.Само дето там дори и тренировки няма.
и аз съжАлявам.Явно във вашите е така,но ако си направие труда и влезеш в хубаво у-ще няма да имаш такива проблеми.Аз си уча нормално и такива своеволия няма при нас

TORBALAN
11-01-2008, 21:09
е в тия спортни училища е само утайката кво се учудвате

Seducti0n
11-01-2008, 22:03
е в тия спортни училища е само утайката кво се учудвате

А всъщност не бива да е така, защото дори и да не искате да го проумеете и спорта възпитава и то много!
Авторът на темата не ми се вижда никак западнал, най-малкото му е направило впечатление обстановката.
И това положение не е прецедент, факт е, че "елитни" училища почти не останаха.Всеки си мисли, че е хванал господ за шлифера, като учи език, ама то дипломата само не ти върши работа. :wink:

mitternacht
11-02-2008, 07:05
Съжелявам.Навсякъде е така.Само дето там дори и тренировки няма.
и аз съжАлявам.Явно във вашите е така,но ако си направие труда и влезеш в хубаво у-ще няма да имаш такива проблеми.Аз си уча нормално и такива своеволия няма при нас

E те не мога да вляза в хубаво училище, понеже завърших и съм в хубав университет.
Но!
За какви хубави училища изобщо говориш?Останаха ли такива?Дори да има, ще са някакви закътани единици.Околните гимназии-математически, езикови и т.н. също са доста пропаднали в сравнение с времето, в което аз трябваше да избирам къде да отида.
И автора наистина пише значително по-грамотно и умно от мнозинството в тоя "форум".Тъй де, почти всички пишат неграмотно.За справка-"Секс" или който друг раздел набарате.

buffalo88
11-02-2008, 07:08
Не моа ги разбера закво изобщо ходят на училище.По-добре кат ромите да са без образование и после общи работници.Няма смисъл от такива хора ,който пречат на останалите да разберат нещо от часа. :)

Dundy
11-02-2008, 07:14
Съжелявам.Навсякъде е така.Само дето там дори и тренировки няма.
и аз съжАлявам.Явно във вашите е така,но ако си направие труда и влезеш в хубаво у-ще няма да имаш такива проблеми.Аз си уча нормално и такива своеволия няма при нас

E те не мога да вляза в хубаво училище, понеже завърших и съм в хубав университет.
Но!
За какви хубави училища изобщо говориш?Останаха ли такива?Дори да има, ще са някакви закътани единици.Околните гимназии-математически, езикови и т.н. също са доста пропаднали в сравнение с времето, в което аз трябваше да избирам къде да отида.
И автора наистина пише значително по-грамотно и умно от мнозинството в тоя "форум".Тъй де, почти всички пишат неграмотно.За справка-"Секс" или който друг раздел набарате.
е това че преди са били по-хубави имаш право,но има хубави училища в София.Може да са малко,но все пак ги има.И в крайна сметка не може всички да са елитни(за всеки влак си има пътници).

jambo_bs
11-02-2008, 12:20
Не моа ги разбера закво изобщо ходят на училище.По-добре кат ромите да са без образование и после общи работници.Няма смисъл от такива хора ,който пречат на останалите да разберат нещо от часа. :)


Малко не се ли изхвърляш ? 8) .Ще ви кажа още нещо.Първата година в която почнах да уча там (в 7 клас) имах входно ниво по математика.Аз никога не съм се напрягал да уча сериозно и в предишното училище и едвам имах 4 по математика.А на входното ниво в спортното ................. 6 :D .Смятайте "ниво" ? :P Също така то вече ни е ясно на всички че ученици от нас повече няма да стане.Това все пак са две изпуснати години и то едни от най - важните. :) Важното в случея е че ние си изкарваме добри пари от спорта,неможем да се оплачем.Грижат се за нас не само като спортисти така че не сме съвсем за батака.И явно не четете!? ТОВА ЧЕ СМЕ СПРЯЛИ ДА ХОДИМ НА УЧИЛИЩЕ НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ НИЕ ХИЧ НЕ ХОДИМ.В КРАЯ НА СРОКОВЕТЕ ИМА ИЗПИТИ И ОТБОРА НАЕМА ЧАСТНИ УЧИТЕЛИ ЗА ДА МОЖЕМ ДА МИНЕМ.ТОВА ВСЕ ПАК Е НЯКАКЪВ ВИД УЧЕНИЕ.

FrozenFire
11-02-2008, 12:56
^Много ми е интересно как за няколко седмици,например,ще успееш да вземеш материал за цяла година,като аз също съм 9ти клас и едвам смогвам по нормалния начин?

fenkatakrisi952
11-02-2008, 15:49
личи си,че не ходиш на даскало :D

buffalo88
11-02-2008, 16:25
Не моа ги разбера закво изобщо ходят на училище.По-добре кат ромите да са без образование и после общи работници.Няма смисъл от такива хора ,който пречат на останалите да разберат нещо от часа. :)


Малко не се ли изхвърляш ? 8) .Ще ви кажа още нещо.Първата година в която почнах да уча там (в 7 клас) имах входно ниво по математика.Аз никога не съм се напрягал да уча сериозно и в предишното училище и едвам имах 4 по математика.А на входното ниво в спортното ................. 6 :D .Смятайте "ниво" ? :P Също така то вече ни е ясно на всички че ученици от нас повече няма да стане.Това все пак са две изпуснати години и то едни от най - важните. :) Важното в случея е че ние си изкарваме добри пари от спорта,неможем да се оплачем.Грижат се за нас не само като спортисти така че не сме съвсем за батака.И явно не четете!? ТОВА ЧЕ СМЕ СПРЯЛИ ДА ХОДИМ НА УЧИЛИЩЕ НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ НИЕ ХИЧ НЕ ХОДИМ.В КРАЯ НА СРОКОВЕТЕ ИМА ИЗПИТИ И ОТБОРА НАЕМА ЧАСТНИ УЧИТЕЛИ ЗА ДА МОЖЕМ ДА МИНЕМ.ТОВА ВСЕ ПАК Е НЯКАКЪВ ВИД УЧЕНИЕ.


Ще те видим след време с тоя спорт дали ще можеш да се прехранваш.. без висше образование не те знам какво ще правиш. :)