PDA

View Full Version : психология



sexy_girl_161
11-01-2008, 11:42
Някой може ли да ми помогне с отговарянето на този въпрос:
Какви добродетели ще се изграждат през осемте етапа в развитието но личността?
БЛАГОДАРЯ

sladur4etyYy
11-01-2008, 11:49
еми пише си го в учебника. в 9-ти клас си предполагам :-o

BeBChEtu
11-01-2008, 12:59
За първите 4 не знам :P
5 етап-юношество- от 13 до 19 г. добродетел: ангажираност
6 етап-ранна зрялост- от 20 до 40 г. добродетел: "Ние сме това, което обичаме"
7 етап-средна зрялост- от 40 до 60 г. добродетел: "Любов и грижи"
8 етап-зряла възраст- след 60-те г. добродетел: мъдрост

Има го и в учебника както казаха :-P

sexy_girl_161
11-01-2008, 15:41
да в девети клас съм,но не съм си купувала учебник
Благодаря зя тези четири :)

sladkish_14
11-01-2008, 16:18
Еми аз до колкото знам са 8 :)

1.Младенчество - първите месеци .. Добродетел - Надежда , тогава се появява доверието или недоверието .. Формулировката на "Младенчеството" е "Аз съм това , което се надявам , че имам и давам."

2.Ранно Детство -(1-3г) ... Добродетел - Воля ..,тогава се появяват автономията и съмнението .. Крайната формулировка на този етап е "Аз съм това , което мога да желая свободно"

3.Предучилищна възраст -(3-6г) .. Добродетел - Цел , появява се иниацитивата или вина . Формулировка "Аз съм това , което мога да си представя , че ще бъда"

4.Училищна възраст - (7-12г) .. Добродетел - Компетентност ,появява се трудолюбието или чувството за малоценност .. Крайна формулировка "Аз съм това , което мога да науча , за да накарам нещата да работят"

За останалите само ще допълня ,защото са ти ги написали :)

5.Появява се чусвството за идентичност или дифузия .. Крайна формулировка - "Търся да се захвана здраво за някакъв вид живот"

6.Появява се интимността / изолацията .. Формулирофка "Ние сме това , което обичаме"

7. Генеративност /изозлация отново , формулировка "Аз съм това , което сътворявам и за което се грижа"

8.Интергитет/отчаяние ,формулировка "Аз съм това,което оцелее от мене"

Добродетелите не са точно това , но в таблицата са посочени така , по - добре си вземи учебник , когато ти се отвори възможност :) .Ще ти трябва наистина , много неща пише , който няма как да минеш ако не ги прочетеш , интересно е :-)

draki4ka
11-01-2008, 19:42
имах да пиша доклад за това всико си пише в учебника ако не се лъжа беше на 31 стр или 41 стр потърси в нета :)