PDA

View Full Version : Търся помощ по английски език



sweet_desire_f
11-01-2008, 15:38
Имам да пиша есе свързано с темата "Generally the future ot mankind looks bright.Those who argue otherwise are being unnecessarily pessimistic.How far do you agree with this opinion?" и в есето трябва да е обърната внимание на следните проблеми-technology,overpopulation and environmental problems. Моля ви помогнете :-k

miShle
11-01-2008, 16:54
Оле мила, това за кой клас е ?! Супер сложни думи .. :shock:

sweet_desire_f
11-01-2008, 16:56
За 12 клас е ... Ужас

pitia_
11-01-2008, 17:40
есето е от тъй наре4ения тип "discussion" или "for and against" или "pros and cons".... 8) ima nqkolko 4asti.. 1.introduction - трябва да има няколко въвеждащи изре4ения. броя им зависи от броя на думите които са зададени със зада4ата.. (напр. до 300 думи) въведението трябва да е заинтригуващо за да грабне 4итателя веднага..
2. кажи защо някои хора мислят 4е бъдещето на 4ове4еството е хубаво, дай примери
3. разгледай и другата гледна то4ка, пак дай примери
4. в заклю4ението кажи и своето мнение и обобщи вси4ко казано досега...
също така е много важно да използваш определени думи и изрази като - in my opinion, I think, on the one hand, on the other hand, however, to begin with, firstly, secondly, moreover, furthermore, to sum up, in conclusion i т.н. и не забравяй да отделяш параграфите с нови редове.. :-o
П.С. ако не ме мързеше толкова сега щях да ти го напиша, тъй и тъй тряа се опражнявам за сертификата, ама нали ме мързи... :oops: :D :-)

pitia_
11-01-2008, 17:41
даааа и толкова се Упражнявам 4е съм забравила да пиша на бг :?