PDA

View Full Version : има ли значение?



mimsssssss
11-01-2008, 17:57
дали има значение ако ядеш един шоколад за седмица или за един ден - как остават калориите в организма по кой от двата начина или няма значение ? има ли значение дали ще приемеш наведнъж и после няма да ядеш или равномерно да си похапваш?дано разбрахте въпроса ми

NoShTnO_iZkUsHeNiE
11-01-2008, 18:02
Ами принципно е добре да не се лишаваш и определено е по-добре да си хапваш по едно-две квадратчета шоколад на ден и така да изядеш 1 през цялата седмица,а когато изядеш 1 наведнъж се лепват много повече калории

mimsssssss
11-01-2008, 18:12
Ами принципно е добре да не се лишаваш и определено е по-добре да си хапваш по едно-две квадратчета шоколад на ден и така да изядеш 1 през цялата седмица,а когато изядеш 1 наведнъж се лепват много повече калории
има логика...макар че може да го изядеш след фитнес и до дръгата тренировка и пак да не ти се е лепнал :D

gattopardo
11-01-2008, 18:13
Ако го изядеш наведнъж ще погълнеш много повече калории.
Ако на ден ясеш да речем 1-2 квадратчета, до следващия ден калориите ще са се разградили вече.

mimsssssss
11-01-2008, 18:16
е да де ама още не ми е ясно ако са натъпчеш наведнъж и после цяла седмица не ядеш те не се ли разграждат пак(изразходват) ?

kukli4kata001
11-01-2008, 18:41
и аз влезнах :grin: :grin: :grin:

nejnaDROGA
11-01-2008, 18:41
е да де ама още не ми е ясно ако са натъпчеш наведнъж и после цяла седмица не ядеш те не се ли разграждат пак(изразходват) ?
](*,)
Я ми кажи ... Ако днес се натъпчеш като свиня,а утре нищо не ядеш дали ще си задържиш теглото?! :x


Толкова ли не можеш да схванеш,че колкото по-малко калорий приемеш,толкова по-бързо ще ги изгориш!!!
А щом толкова много ти се яде шоколад,защо въобще питаш?!Личи си,че чакаш само някой да те успокои и да се натъпчеш ... :x

П.П.Като не можеш да ядеш по малко вземи си купи шоколад за диабетици,защото е с по-малко калорий,но не забравяй,че не е много полезен за здрави организми

mimsssssss
11-01-2008, 18:46
хихи някой хора се заяждат без причинно.питам просто различни хипотези и кой както може да си изкаже аргументите не един през друг да с убеждаваме в нещо без да имаме доказателства.и от по горно изказано мнение да поясна не чакам някой да ми каже каквото и да било за да се натъпча пуснала съм темата защото ме интересува а не някой да реши вместо мен да ям ли или не :D .пък и както казах и да е натъпчеш наведнъж нали за цяла седмица пак ще ги изгориш тея калорий затова просто ми е дилема тоя въпрос

AliceSw
11-01-2008, 19:03
всъщност би трябвало да зависи от метаболизма ти...

albb
11-01-2008, 19:21
всъщност би трябвало да зависи от метаболизма ти...
да,ако е добър не би имало значение,но ако не е така по-добре по няколко парченца на ден :)

fre3styl3
11-01-2008, 19:56
е да де ама още не ми е ясно ако са натъпчеш наведнъж и после цяла седмица не ядеш те не се ли разграждат пак(изразходват) ?

Човек на ден трябва да приема определено количество калории, за всеки човек това количество е строго индивидуално, подрастващите трябва да поемат повече калории, възрастните по-малко. Когато калорийният прием е по-голям от колкото е нужно-> качваш килограми. Когато е по-малък => сваляш. Това естествено не става веднага, пак е индивидуално и зависи от метаболизма на човек.
Ако изядеш един шоколад (примерно 500 кал), но през останалата част от деня не си прекалила с калориите и те не са надвишили необходимото за организма ти количество, няма да качиш и грам.
Ако пък си яла храна, достигаща границата на определеното количество калории и добавиш шоколада е възможно кантарът да покаже повече. Но, както казах при всеки човек е различно, а и зависи от метаболизма.
Дали ще изядеш един шоколад за 1 ден, или ще си го ядеш цяла седмица е все едно - калориите са си му едни и същи.
Надявам се да го обясних добре..поне се опитах :-D

mimsssssss
11-02-2008, 06:18
е да де ама още не ми е ясно ако са натъпчеш наведнъж и после цяла седмица не ядеш те не се ли разграждат пак(изразходват) ?

Човек на ден трябва да приема определено количество калории, за всеки човек това количество е строго индивидуално, подрастващите трябва да поемат повече калории, възрастните по-малко. Когато калорийният прием е по-голям от колкото е нужно-> качваш килограми. Когато е по-малък => сваляш. Това естествено не става веднага, пак е индивидуално и зависи от метаболизма на човек.
Ако изядеш един шоколад (примерно 500 кал), но през останалата част от деня не си прекалила с калориите и те не са надвишили необходимото за организма ти количество, няма да качиш и грам.
Ако пък си яла храна, достигаща границата на определеното количество калории и добавиш шоколада е възможно кантарът да покаже повече. Но, както казах при всеки човек е различно, а и зависи от метаболизма.
Дали ще изядеш един шоколад за 1 ден, или ще си го ядеш цяла седмица е все едно - калориите са си му едни и същи.
Надявам се да го обясних добре..поне се опитах :-D
мерси чаках точно това което написа в предпоследното си изречение но и като цяло отговора беше повече от задоволяващ 8)

Wrathchild
11-02-2008, 06:28
Всъщност от шоколад не се дебелее. Ама от истински, а не от шоколадите на смешни фирми от рода на Своге...

mimsssssss
11-02-2008, 06:31
Всъщност от шоколад не се дебелее. Ама от истински, а не от шоколадите на смешни фирми от рода на Своге...
имаш напредвид че от млечните се дебелее ли,а от натуралния не ?вярно е 8)

Arr0gAnT
11-02-2008, 07:44
шоколадът е мазнини и захар определено се дебелее, но както казаха по-горе - зависи от метаболизма и от изразходваните калории. Примерно яла си нормално през деня или си прекалила и изяждаш един шоколад - организмът немойе да го преработи и го складира като мазнини, а пък ако след тренировка или в някой ден който си яла по-малко изядеж един шоколад мисля че няма да се отрази