PDA

View Full Version : Що е то приятелството?



Emery
11-01-2008, 18:52
Какво е приятелството?- Приятелството означава междуличностна връзка, която се изразява в поведение на сътрудничество и подкрепа, взаимно разбиране, уважение и привличане, както и прояви на помощ в случаи на нужда или криза. Приятелите са хора, които взаимно се радват на компанията си и проявяват лоялност един към друг.
Това според речници и пр. значи приятелството. Но дали наистина е така? Какво става после? Поемане на различни посоки в живота? Писване един на друг? Лъжи, измами, лицемерие, полза? Това ли е приятелството? Все въпроси, на които отговорите за всеки са различни.
Ужасно е да знаеш, че няма никой до теб и не можеш да се довериш на никой. Предателството е ужасно... Мъката да гледаш щастието на хората и да се чудиш къде си сбъркал, дали грешката е в теб, дали ти ли си виновен. Утешаваме се с това, че някой ден тези, които ни нараняват ще разберат какво са загубили в наше лице... Но това като че ли никога не става. Те продължават живота си без да ги интересува как се чувстваме ние, как сме...
Ще кажа своето мнение. Приятелството съществува, но е много трудно да го откриеш. Откриеш ли го веднъж обаче, си спечелил най- ценното нещо на света: някой, който те разбира по- добре от всеки друг и както е казано в един афоризъм: Приятел е този, който знае всичко за теб и въпреки това те обича... Това за мен е истинското приятелство... Независимо от това къде се намирате, независимо от това колко често се чувате и виждате, все пак се чувствате по- близки от всякога...
Но да помислим и за останалите хора, които познаваме и наричаме приятели. Приятели ли са всъшност? Или просто познати, за определен момент от живота. Могат ли те да ни наранят и могат ли те да бъдат истински приятели? Не могат! Ние си мислим обратното и едва когато ни предадат разбираме колко глупави и наивни сме били, да им се доверим. И това продължава с всеки ‘’ приятел ‘’, който ни нарани, Точно тогава идва и времето, в което придобиваме неумението да се доверяваме на хора от страх да не бъдем наранени. Нужно ли е всичко това?



С тази тема изразявам мнение, който не е на това мнение да пише... много бих искала да чуя и други, различни от моето, мнения

Slave4You
11-01-2008, 19:01
Ми аз съм съгласна с всичко, от това което казваш:) Знам какво е да изгубиш приятел, и то не един или двама. Чувството при мен е точно такова, както ти го описваш. С две думи нямам какво лошо да кажа по темата :D

LittlePrincess
11-01-2008, 19:02
Истинско приятелство се намира рядко.Напълно съгласна съм с твоето мнение.

ThePowerOfLove
11-01-2008, 19:18
Почти няма истински приятели :?

Emery
11-01-2008, 19:19
Почти няма истински приятели :?


Sad, but true

gree_girl
11-01-2008, 19:19
Приятелството е симбиоза между двама.

morkofka
11-01-2008, 19:40
gree_girl
Приятелството е симбиоза между двама.
Напълно съм съгласна!
:)

snike
11-01-2008, 20:00
radvam se 4e ot vsi4ki moi "priqteli" mi ostanaha 2-3 verni i kogato i da se obyrna kym tqh te vinagi me podkrepqt

P.S i na vsi4ki moi priqteli:OBI4AM VI I SYM S VAS KAKVOTO I DA STAVA :-)

mimsssssss
11-02-2008, 06:30
приятелство чисто и истинско според мен неможе да съществува.толкова мн пъти са ме прецаквали че си мисля че съм карък.може би приятелство съществува паралелно и с нещо друго-примерно може да си приятел с майка си,сестра си,любимия човек,но не мисля че може да си с някой с който седиш на чин или ходиш на кафе петък и събота-това си е просто познанство.

Emery
11-02-2008, 11:39
приятелство чисто и истинско според мен неможе да съществува.толкова мн пъти са ме прецаквали че си мисля че съм карък.може би приятелство съществува паралелно и с нещо друго-примерно може да си приятел с майка си,сестра си,любимия човек,но не мисля че може да си с някой с който седиш на чин или ходиш на кафе петък и събота-това си е просто познанство.




Естествено, че всеки е нараняван... точно за това написах и тази тема. Тези хора, които споменаваш (с които ходиш на кафе, стоиш на един чин), наистина не могат да ти бъдат истински приятели! Познати за определен период от време. Поне при мен е така... не знам омръзваме ли си... Най- вероятно да. Това за каръка- абе значи не съм жила само аз xD. Но мисля, че това приятелство '' истинското '' съществува... Само чака да бъде открито :)

mimsssssss
11-02-2008, 13:42
приятелство чисто и истинско според мен неможе да съществува.толкова мн пъти са ме прецаквали че си мисля че съм карък.може би приятелство съществува паралелно и с нещо друго-примерно може да си приятел с майка си,сестра си,любимия човек,но не мисля че може да си с някой с който седиш на чин или ходиш на кафе петък и събота-това си е просто познанство.




Естествено, че всеки е нараняван... точно за това написах и тази тема. Тези хора, които споменаваш (с които ходиш на кафе, стоиш на един чин), наистина не могат да ти бъдат истински приятели! Познати за определен период от време. Поне при мен е така... не знам омръзваме ли си... Най- вероятно да. Това за каръка- абе значи не съм жила само аз xD. Но мисля, че това приятелство '' истинското '' съществува... Само чака да бъде открито :)

ми много ще се радвам да го открия някой ден защото видях че тъй или иначе нямам подкрепа било то от "приятели" или от семейството...надвам са да изгрее някоя звезда един ден